Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

55 λεπτά πριν, sdragon είπε

Η MS είπε ότι η ενσωμάτωση του EA play για PC θα αργήσει. Μέσα στους δύο πρώτους μήνες του νέου έτους θα μπει λόγω προβλημάτων.

μπορεί λόγο ότι η ΕΑ έχει μπει στο steam και εκεί έχει αρπάξει αρκετούς συνδρομητές και πωλήσεις. 

Δεν ξέρω αν την συμφέρει να μπει στο pc στο xbox γιατί είναι σίγουρο ότι εκεί δεν θα κάνει συνδρομές. H απλή συνδρομή έρχεται ενσωματωμένη στο xbox live σε αντίθεση με το steam

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/11/2020 στις 7:04 ΜΜ, epiphobe είπε

Μετά απο σχεδόν 2 εβδομάδες, είναι safe να πούμε  οτι δεν υπάρχει περίπτωση η 12μηνη EA  που έγινε 12μηνη ultimate, να μετατραπεί σε 4μηνη.Τυχεροί και όσοι πήραν περισσότερες απο μια. 

Θα χρειαστώ τα φώτα σας, γιατί με το support δεν κατάφερα να μιλήσω.Ενώ έχω ενεργή ultimate εως τις 15/12/21 με τη 12μηνη EA, αλλά όταν προσπαθώ να παίξω μου γράφει να αγοράσω τα παιχνιδια που είναι στο pass.Στα subscriptions στην κονσόλα η συνδρομή λήγει 15/12/2021, το ίδιο γράφει και στην εφαρμογή σε android, αλλά και απο browser στον υπολογιστή.Έκανα logout και ξανα login με το profil στην κονσολα, restarts, αλλά μάταια.Τι λύση ποτείνετε?

ΥΓ : Να σημειωθεί οτι στις 15/12/20 έληξε η προηγούμενη συνδρομή.Πρακτικά δεν "διαβάζει" το 12μηνο που πρόσθεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, epiphobe είπε

Θα χρειαστώ τα φώτα σας, γιατί με το support δεν κατάφερα να μιλήσω.Ενώ έχω ενεργή ultimate εως τις 15/12/21 με τη 12μηνη EA, αλλά όταν προσπαθώ να παίξω μου γράφει να αγοράσω τα παιχνιδια που είναι στο pass.Στα subscriptions στην κονσόλα η συνδρομή λήγει 15/12/2021, το ίδιο γράφει και στην εφαρμογή σε android, αλλά και απο browser στον υπολογιστή.Έκανα logout και ξανα login με το profil στην κονσολα, restarts, αλλά μάταια.Τι λύση ποτείνετε?

ΥΓ : Να σημειωθεί οτι στις 15/12/20 έληξε η προηγούμενη συνδρομή.Πρακτικά δεν "διαβάζει" το 12μηνο που πρόσθεσα.

Μόνο support θεωρώ θα σου δώσει λύση. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, epiphobe είπε

Θα χρειαστώ τα φώτα σας, γιατί με το support δεν κατάφερα να μιλήσω.Ενώ έχω ενεργή ultimate εως τις 15/12/21 με τη 12μηνη EA, αλλά όταν προσπαθώ να παίξω μου γράφει να αγοράσω τα παιχνιδια που είναι στο pass.Στα subscriptions στην κονσόλα η συνδρομή λήγει 15/12/2021, το ίδιο γράφει και στην εφαρμογή σε android, αλλά και απο browser στον υπολογιστή.Έκανα logout και ξανα login με το profil στην κονσολα, restarts, αλλά μάταια.Τι λύση ποτείνετε?

ΥΓ : Να σημειωθεί οτι στις 15/12/20 έληξε η προηγούμενη συνδρομή.Πρακτικά δεν "διαβάζει" το 12μηνο που πρόσθεσα.

Φαντάζομαι ότι το 12μηνο που προσθεσες είναι από το bug που πήραμε πολλοί 1:1 και όχι από 3 ετήσιες ΕΑ play ε; Έρχεται και η δική μας η σειρά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ιδιο προβλημα είχα και γω. 

μιλα με το ελληνικο support μεσω τηλεφωνου. 

την επομενη ημερα θα λυθει το θεμα ;)

1 hour ago, epiphobe said:

Θα χρειαστώ τα φώτα σας, γιατί με το support δεν κατάφερα να μιλήσω.Ενώ έχω ενεργή ultimate εως τις 15/12/21 με τη 12μηνη EA, αλλά όταν προσπαθώ να παίξω μου γράφει να αγοράσω τα παιχνιδια που είναι στο pass.Στα subscriptions στην κονσόλα η συνδρομή λήγει 15/12/2021, το ίδιο γράφει και στην εφαρμογή σε android, αλλά και απο browser στον υπολογιστή.Έκανα logout και ξανα login με το profil στην κονσολα, restarts, αλλά μάταια.Τι λύση ποτείνετε?

ΥΓ : Να σημειωθεί οτι στις 15/12/20 έληξε η προηγούμενη συνδρομή.Πρακτικά δεν "διαβάζει" το 12μηνο που πρόσθεσα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, foler79 είπε

Φαντάζομαι ότι το 12μηνο που προσθεσες είναι από το bug που πήραμε πολλοί 1:1 και όχι από 3 ετήσιες ΕΑ play ε; Έρχεται και η δική μας η σειρά...

Ναι, και μόλις τώρα ανακάλυψα ότι μπορώ να παίξω τα παιχνίδια της EA. Θα μιλήσω αύριο με το support και θα ενημερώσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, chek2fire είπε

μπορεί λόγο ότι η ΕΑ έχει μπει στο steam και εκεί έχει αρπάξει αρκετούς συνδρομητές και πωλήσεις. 

Δεν ξέρω αν την συμφέρει να μπει στο pc στο xbox γιατί είναι σίγουρο ότι εκεί δεν θα κάνει συνδρομές. H απλή συνδρομή έρχεται ενσωματωμένη στο xbox live σε αντίθεση με το steam

Τι σχέση έχει το steam με τη κουβέντα; Υπάρχει ήδη συμφωνία για ενσωμάτωση του EA play στο Xbox live, που ήδη έγινε, και στο Ms store, που θα αργήσει. Δεν υπάρχει καμία αλλαγή πλεύσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 26/11/2020 at 10:55, d_gkal said:

Για την ιστορία: 

Το πρόβλημα στον λογαριασμό μου διορθώθηκε νωρίτερα! 

Πολύ εξυπηρετικοι μέσω τηλεφώνου! 

Σε ουτε 24 ώρες έλυσαν το προβλημα

 

Πλέον έχω 2 χρόνια ultimate με 45€ 😁

 

7 hours ago, epiphobe said:

Ναι, και μόλις τώρα ανακάλυψα ότι μπορώ να παίξω τα παιχνίδια της EA. Θα μιλήσω αύριο με το support και θα ενημερώσω. 

αν δε βαριεσαι πηγαινε πιο πισω, γύρω στις 22-26/11 για να δεις το ιστορικο μου.

 

εδω να ξαναπω οτι εντυπωσιάστηκα απ το ελληνικο support!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, foler79 είπε

Φαντάζομαι ότι το 12μηνο που προσθεσες είναι από το bug που πήραμε πολλοί 1:1 και όχι από 3 ετήσιες ΕΑ play ε; Έρχεται και η δική μας η σειρά...

Ναι, μια 12μηνη ΕΑ έγινε 12 Ultimate...μέχρι να ξεκαθαρίσει βέβαια.

15 ώρες πριν, d_gkal είπε

το ιδιο προβλημα είχα και γω. 

μιλα με το ελληνικο support μεσω τηλεφωνου. 

την επομενη ημερα θα λυθει το θεμα ;)

 

Μίλησα, όντως πολύ εξυπηρετικοί. Έκανα reset την κονσόλα, αλλά το πρόβλημα δε λύθηκε. Του φάνηκε πολύ περίεργο και του παιδιού που μίλησα. Μου ζήτησε να του στείλω screenshots απο παιχνίδι που μου ζητάει να το αγοράσω, ενώ είναι στο gamepass και θα το προωθήσει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, epiphobe είπε

Ναι, μια 12μηνη ΕΑ έγινε 12 Ultimate...μέχρι να ξεκαθαρίσει βέβαια.

Μίλησα, όντως πολύ εξυπηρετικοί. Έκανα reset την κονσόλα, αλλά το πρόβλημα δε λύθηκε. Του φάνηκε πολύ περίεργο και του παιδιού που μίλησα. Μου ζήτησε να του στείλω screenshots απο παιχνίδι που μου ζητάει να το αγοράσω, ενώ είναι στο gamepass και θα το προωθήσει.

 

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να του προτείνεις να σου ακυρώσει την συνδρομή και να σου περάσει χειροκίνητα το 1 έτος όπως έγινε με τον φίλο πιο πάνω που αντιμετώπισε πρώτος το συγκεκριμένο θέμα. Μην του αναφέρεις φυσικά ότι το  1  έτος οφείλεται σε bug της συγκεκριμένης μερας. Αργά ή γρήγορα βέβαια θα μαθευτεί καθώς όλο και περισσότερες συνδρομές θα φθάνουν σε αυτη την μέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, epiphobe said:

Ναι, μια 12μηνη ΕΑ έγινε 12 Ultimate...μέχρι να ξεκαθαρίσει βέβαια.

Μίλησα, όντως πολύ εξυπηρετικοί. Έκανα reset την κονσόλα, αλλά το πρόβλημα δε λύθηκε. Του φάνηκε πολύ περίεργο και του παιδιού που μίλησα. Μου ζήτησε να του στείλω screenshots απο παιχνίδι που μου ζητάει να το αγοράσω, ενώ είναι στο gamepass και θα το προωθήσει.

 

εκανα πολλες φορες reset ,  χωρις να αλλαξει κατι. τη λυση αυτη την πρότειναν σε chat (ΟΧΙ ελληνικό)

 

οπως ανέφερα, μεσω τηλεφώνου βρεθηκε λυση. μαλιστα δεν εχασα ουτε μια ημερα απ τη συνδρομη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, epiphobe said:

Σύντροφοι, τζίφος. Με κάλεσε ο operator απο το ελληνικό support που είχα μιλήσει χτες και μου έδωσε την επιλογή ή 12 μήνες EA ή 4 μήνες Ultimate. 

ωχ, φολα μεγαλη. 

αλλαξανε απ οτι φαινεται....

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...