Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο τη μία είναι φόλα, απο την άλλη η 12μηνη ΕΑ μου κόστισε 20 ευρώ, δηλαδή 5 ο μήνας, που και πάλι είναι πολύ καλά. Μόλις τσέκαρα και είδα ότι η Ultimate λήγει 18/5, που είναι 5 μήνες 😲

Τώρα σκέφτομαι να αγοράσω και άλλες EA, να κολλήσω και να φτάσω μέχρι τέλος  του 21.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επειδή το έχω κάνει κι εγώ αυτό αλλά πήγα από το 2022 στο 2023 και μετά κόλλησα και 4 μήνες από νέα ΕΑ, αναρωτιέμαι τί στακάρεται; Αν βάλω και normal Ultimate από πάνω τί θα γίνει; Σε 2 χρόνια θα σας πω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εσένα jokul7, αν σε άφηνε η Microsoft να στακάρεις, θα κληρονομούσαν τη συνδρομή τα εγγόνια σου!

Πάντως σαφής πρόβλεψη δεν μπορεί να γίνει, αλλά αν δημιουργηθεί πρόβλημα θα είναι πάνω στη λήξη της υφιστάμενης συνδρομής, όπως στην περίπτωσή μου. Ένα ενδεχόμενο είναι να μην υπάρχει EA Play συνδρομή σε 2 χρόνια και να μην έχουν καν τη δυνατότητα να σου προτείνουν 12 μήνες ΕΑ ή 4 Ultimate.

Επεξ/σία από epiphobe
ορθογραφικό
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, d_gkal είπε

ωχ, φολα μεγαλη. 

αλλαξανε απ οτι φαινεται....

Το έλεγα ότι κάποια στιγμή θα το πάρουν χαμπάρι! Τυχερός εσύ φίλε που στο φτιάξανε πριν το μυρίστουν τι παίχτηκε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση. Έβαλα, τον λογαριασμό της μικρής στην κονσόλα. Συνδέσα και όταν ανοίγει το χειριστήριο της να, κάνει login με το δικό της λογαριασμό. Είναι family και οι 2 συνδεμένοι μεταξυ μας. Όταν συνδέεται η μικρή έχει προσβαση στο game pass? Η θέλει και εκεί συνδρομή? Διαβάζει το δικό μου game pass  με προσβαση στα παιχνίδια αλλά όχι στα save μου καθώς και κλειδωμα από παιχνιδια που δεν πρεπει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρά υπάρχει η Brazil στο tunnel bear.

Τι λέτε ρε παιδιά?

Δείτε τη φώτο.

Και σε εμένα μια χαρά μπορώ να επιλέξω Βραζιλία.

 

Tunnel bear.jpg

Edit: Τώρα είδα ότι ήταν προσωρινό.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GaGaS_Thess είπε

Ερώτηση. Έβαλα, τον λογαριασμό της μικρής στην κονσόλα. Συνδέσα και όταν ανοίγει το χειριστήριο της να, κάνει login με το δικό της λογαριασμό. Είναι family και οι 2 συνδεμένοι μεταξυ μας. Όταν συνδέεται η μικρή έχει προσβαση στο game pass? Η θέλει και εκεί συνδρομή? Διαβάζει το δικό μου game pass  με προσβαση στα παιχνίδια αλλά όχι στα save μου καθώς και κλειδωμα από παιχνιδια που δεν πρεπει? 

Νομίζω πως πρέπει να έχει κάνει login στην κονσόλα, ο χρήστης που έχει τις συνδρομές και μετά έχουν όλοι οι άλλοι χρήστες της κονσόλας, πρόσβαση σε αυτες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

Ερώτηση. Έβαλα, τον λογαριασμό της μικρής στην κονσόλα. Συνδέσα και όταν ανοίγει το χειριστήριο της να, κάνει login με το δικό της λογαριασμό. Είναι family και οι 2 συνδεμένοι μεταξυ μας. Όταν συνδέεται η μικρή έχει προσβαση στο game pass? Η θέλει και εκεί συνδρομή? Διαβάζει το δικό μου game pass  με προσβαση στα παιχνίδια αλλά όχι στα save μου καθώς και κλειδωμα από παιχνιδια που δεν πρεπει? 

Αν ο λογαριασμός που έχει το game pass ή οποιαδήποτε άλλη συνδρομή είναι home στην ίδια κονσόλα τότε όχι δεν χρειάζεται να κανει κανένα log in ο λογαριασμός που έχει το game pass ή οποιαδήποτε άλλη συνδρομή.

Είναι κάτι παρόμοιο με το game sharing.

Όπως δεν χρειάζεται και στο game sharing να είναι logged in ο home λογαριασμός στη κάθε κονσόλα έτσι δεν χρειάζεται και αν έχει πολλούς λογαριασμούς η οποιαδήποτε κονσόλα.

https://support.xbox.com/el-GR/help/hardware-network/console/my-home-xbox

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα μπαίνει κανονικά, και παιζει με τους περιορισμους ηλικία κους πχ γιατί πηγα να ανοίξω το ΜΚ και με πεταξε μήνυμα για συγκατάθεση από γονέα. Καλο αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, επειδή ψάχνω τώρα και έχω μπερδευτεί λίγο με τις μετατροπές. Εχω ultimate μέχρι 21/1 στο pc. Ποιός είναι ο πιό φθηνός τρόπος να βάλω χρόνου ultimate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, alexhs gk είπε

Παιδιά καλησπέρα, επειδή ψάχνω τώρα και έχω μπερδευτεί λίγο με τις μετατροπές. Εχω ultimate μέχρι 21/1 στο pc. Ποιός είναι ο πιό φθηνός τρόπος να βάλω χρόνου ultimate.

περιμένεις μέχρι τότε και μόλις πάει 22/1 κάνεις τη διαδικασία του 3ου post

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα χτες 2 χρόνια Ultimate στο βαφτιστήρι (παίζει μόνο σε pc), αγόρασα βραζιλιάνικη Gold από MTC, μου έδωσε Τούρκικη :P 

Παρόλα αυτά δούλεψε κανονικά. Να αναφέρω πως πέρα από +1 μήνα ανά χρόνο, στη μετατροπή με 1Ε μας έδωσε +2 μήνες..!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον θα έχεις ενεργή την αυτόματη ανανέωση.

Τσέκαρε το λίγο γιατί ίσως όταν λήξει να σου τραβήξει μόνο του λεφτά από την κάρτα που έχεις δηλώσει αν δεν το διακόψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Μάλλον θα έχεις ενεργή την αυτόματη ανανέωση.

Τσέκαρε το λίγο γιατί ίσως όταν λήξει να σου τραβήξει μόνο του λεφτά από την κάρτα που έχεις δηλώσει αν δεν το διακόψεις.

Όχι την έβγαλα σε κάθε βήμα (το χα ξανακάνει και στο δικό μου). Προφανώς ισχύει ακόμα η προσφορά 3 μήνες=1Ε γι αυτό είπα να το αναφέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...