Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Oρίστε τι μου κάνετε...με τούτα και με 'κείνα μου άνοιξε η όρεξη και μόλις αγόρασα το season pass του AC Odyssey με 50 δολάρια Βραζιλίας δηλαδή 8,19€...  και σου δίνει δώρο επειδή αγόρασες το season pass τα Assassin's Creed III REMASTERED and Assassin's Creed Liberation REMASTERED  not bad

Επεξ/σία από SKRUTZ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λοιπόν, τα λέω στο άλλο θέμα να τα πω και εδώ.

Αυτή η κίνηση όπως έχει και με βάση τα τωρινά δεδομένα είναι η πιο anti-consumer friendly που θα μπορούσε να γίνει, για εμένα φαντάζει ακόμα χειρότερη και από αυτή του 2013 με το kinect.

Ζητάς 120e για μία υπηρεσία που στα pc προσφέρεται δωρεάν και στο PS5 για 60e, ενώ στο οικοσύστημα της Sony μπορεί κάποιος να παίζει τα f2p παιχνίδια δωρεάν online, κάτι που επιτάσσει η λογική. Θεωρείς δηλαδή πως όποιος θέλει να παίξει κάτι στην πλατφόρμα σου εκτός από ένα single player παιχνίδι offline θα πρέπει να δώσει τουλάχιστον 120e τον χρόνο.

Βάζεις το πιτσιρίκι που παίζει fortnite να πει στον πατέρα του να σκάσει 120e τον χρόνο συνδρομή. Βάζεις τον casual που παίζει FIFA και 2Κ να σκάσει πάλι το ίδιο ποσό.

Από την άλλη διώχνεις και τον hardcore, ο οποίος θα σου έσκαγε τα 73e από την μετατροπή σε ultimate game pass κάθε χρόνο. Πώς θα γινόταν αυτό; Πχ αν το online ήταν free και έμπαινε στο game pass ένα παιχνίδι που με ενδιαφέρει όπως ένα ενδεχόμενo Wolfenstein 3 θα έπαιρνα συνδρομή για έναν μήνα, θα το τερμάτιζα και δεν θα συνέχιζα την συνδρομή μου. Τώρα όμως δεν μπορώ να το κάνω γιατί με αναγκάζει να τα σκάω κάθε μήνα για το UGP full price αφού το να δίνω 50e λιγότερα τον χρόνο για να έχω μόνο online δεν με συμφέρει.

Έχουν να φάνε τόσο κράξιμο που δεν έφαγαν εδώ και 8 χρόνια. Ή θα υποκύψουν στις πιέσεις του κόσμου όπως τότε ή θα βγουν πάλι τρίτοι και καταιδρωμένοι και θα έχουν τα φανμπόγια να χαίρονται για τα παιχνίδια της Bethesda στο game pass.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα, υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που έχει μόνο Gold συνδρομή και όχι ultimate; Εννοώ πραγματικό άτομο και όχι "ο μικρός ενός μπαμπά του μπατζανάκη μου κλπ".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SKRUTZ είπε

Oρίστε τι μου κάνετε...με τούτα και με 'κείνα μου άνοιξε η όρεξη και μόλις αγόρασα το season pass του AC Odyssey με 50 δολάρια Βραζιλίας δηλαδή 8,19€...  και σου δίνει δώρο επειδή αγόρασες το season pass τα Assassin's Creed III REMASTERED and Assassin's Creed Liberation REMASTERED  not bad

link?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, jokul7 είπε

Σοβαρά τώρα, υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που έχει μόνο Gold συνδρομή και όχι ultimate; Εννοώ πραγματικό άτομο και όχι "ο μικρός ενός μπαμπά του μπατζανάκη μου κλπ".

πολλοι θέλουν απλά online. ξέρω άτομο που πληρώνει psplus για fifa και αρνείται να πάρει τα μηνιαία games γτ βαριόταν. Έχασε borderlands 2, uncharted κλπ. Του λεγα πάτα ένα κλικ να τα πάρεις απλά, και έλεγε ότι δεν αξίζει να χάσει 1 δευτερόλεπτο για κάτι που δεν θα παιξει ποτέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kostasgpa είπε

πολλοι θέλουν απλά online. ξέρω άτομο που πληρώνει psplus για fifa και αρνείται να πάρει τα μηνιαία games γτ βαριόταν. Έχασε borderlands 2, uncharted κλπ. Του λεγα πάτα ένα κλικ να τα πάρεις απλά, και έλεγε ότι δεν αξίζει να χάσει 1 δευτερόλεπτο για κάτι που δεν θα παιξει ποτέ.

Δεν λέω για το PS που δεν έχει τίποτα. Λέω για το Xbox που έχει το ultimate.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, lebron15 said:

Από την άλλη διώχνεις και τον hardcore, ο οποίος θα σου έσκαγε τα 73e από την μετατροπή σε ultimate game pass κάθε χρόνο.

Δηλαδή υπήρχε κόσμος που θεωρούσε πως αυτό θα παίζει για πάντα? 

Ποιο το νόημα τότε να έχει ξεχωριστά συνδρομή για το ultimate? 

Απλά θα αγόραζαν όλοι gold και θα έκαναν τη μετατροπή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενταξει τα κανονισα ρε σεις. Πηρα ενα τηλεφωνο τον Σπενσερ κ του ειπα τι μαλ@κιες κανεις; Κ μου λεει οκ εκεις ντικιο brother . Δεν ανεβαζουμε την τιμη τελικα κ παρτε κ δωρεαν οnline στα free to play να παιζετε εκει στο Ελλαντα 😂 

Επεξ/σία από malias4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, d_gkal είπε

θα ηθελα να δωσει free το online play σε ολα τα games

καλα αυτο δεν παιζει. εδω ακομα κ η nintendo πλεον χρεώνει το online. λιγο (κ λογικο μιας κ οι υπηρεσιες της με το ζορι υπαρχουν), η MS και η Sony δε θα το χρέωναν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χτίζει (θελω να πιστεύω) ικανο αριθμο στο στρατοπεδο της λογω gamepass. ε, φερε και τους απλους gamers(που ασχολούνται με ενα δύο παιχνίδια online) με το μερος σου  ΔΩΡΕΑΝ ;) ετσι και αλλιως εχουν αγοράσει το game, δε θα χρειαστούν συνδρομη gamepass. 

στην ουσια δωστους free gold, χωρις τα free games with gold ομως. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...