Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, FLOOFLIS είπε

  Λοιπόν θα γράψω τι έγινε μην τύχει και σε κάποιο άλλο συμφορουμίτη. Τη συνδρομή την πέρασα την πρώτη φορά με region UK. Η δεύτερη δεν πέρναγε με ελληνικό μέχρι που γύρισα το region ξανά σε UK και προχώρησε. Κατάφερα να πάρω τα 2 έτη gold και κατόπιν ultimate με 1 ευρώ όχι όμως τα έξτρα μηνάκια. Ζήταγε διεύθυνση Αγγλική με ταχυδρομικό κώδικα και το παρέπεμψα τελικά το βήμα της ενεργοποίησης/ακύρωσης.

Το πρώτο πράμα που κοίταξα στο νέο account μου ήταν να είναι γυρισμένο στα ελληνικά. Όταν όμως πάτησα το link του redeem code μου το έβγαζε uk. Προχώρησα και γιαυτό την πάτησα. Είχα linkαρει το λογαριασμό μου στο cdkeys με το paypal και υποψιάζομαι οτι εκεί κόλλησε το region λόγω του billing και δεν άλλαζε με τίποτα. 

Σχεδόν όλα καλά λοιπόν στο τέλος. Σκέφτομαι μόνο να καλέσω το support της MS γιατί έκανα τις συνδρομές σε UK μήπως και μπορούν να με γυρίσουν σε Ελληνικά για μελλοντικές αγορές.

Απλά θα αλλάξεις region και θα βάλεις ελληνικά στοιχεία στο λογαριασμό σου για μελλοντικές αγορές.

Ελλάδα -> microsoft account, xbox account, xbox360 account και τρόποι πληρωμής αυτων.

*ίσως και να φταίει ότι έβαλες gmail εξ αρχης!

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιδια εγω κοιταζω να παρω xbox one x και θελω να κανω το ιδιο με την αγορα xbox live gold 12+12 αλλα βρισκω πιο φτηνα απο ιαπωνια και απο τουρκια....κανουν δουλεια;;; και μεχρι για 8 μερες ακομα δινει με την εγραφει 3 μηνες δωρο αρα παει 12+1+12+1+3=29?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, thomasSHELBY είπε

παιδια εγω κοιταζω να παρω xbox one x και θελω να κανω το ιδιο με την αγορα xbox live gold 12+12 αλλα βρισκω πιο φτηνα απο ιαπωνια και απο τουρκια....κανουν δουλεια;;; και μεχρι για 8 μερες ακομα δινει με την εγραφει 3 μηνες δωρο αρα παει 12+1+12+1+3=29?

Κάνε τις οδηγίες του 3ου ποστ. 29 μήνες βγαίνει και εκει εφόσον υπάρχει ακόμα το ultimate 3μηνες=1€.

Αν μπλέξεις με άλλες χώρες για 5€ συνολικό κέρδος, τότε ίσως χάσεις όλα τα λεφτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Κάνε τις οδηγίες του 3ου ποστ. 29 μήνες βγαίνει και εκει εφόσον υπάρχει ακόμα το ultimate 3μηνες=1€.

Αν μπλέξεις με άλλες χώρες για 5€ συνολικό κέρδος, τότε ίσως χάσεις όλα τα λεφτά. 

δλδ με την βραζιλια ειναι ασφαλης; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, thomasSHELBY είπε

δλδ με την βραζιλια ειναι ασφαλης; 

Ναι. Με Βραζιλία απλά ακολουθείς το 3ο ποστ 15 λεπτά. Με οποιονδήποτε άλλο τρόπο, ανακαλύπτεις εξ αρχης τον τροχο

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/2/2021 στις 3:42 ΜΜ, sphinxgr είπε

Ναι. Με Βραζιλία απλά ακολουθείς το 3ο ποστ 15 λεπτά. Με οποιονδήποτε άλλο τρόπο, ανακαλύπτεις εξ αρχης τον τροχο

Μετά ότι αγορά παιχνιδιού κάνω από σελίδες θα πρέπει να είναι global μόνο eu δεν θα μπορώ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, thomasSHELBY είπε

Μετά ότι αγορά παιχνιδιού κάνω από σελίδες θα πρέπει να είναι global μόνο eu δεν θα μπορώ ;

Το ότι θα βάλεις ultimate από τη Βραζιλία δεν επηρεάζει τη ζωή σου καθόλου. 

Είτε βάλεις απο Βραζιλία, είτε απο Ελλάδα, είτε απο Αμπου Ντάμπι, όπως αγοράζεις αυτή τη στιγμή παιχνίδια, έτσι θα αγοράζεις και στο μέλλον.

Δεν αλλάζει τίποτα απολύτως, επειδή βάζεις συνδρομή βραζιλιάνικη

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω είχα συνδρομή ήδη gamepass Ultimate για 1 μηνα και εβαλα χθες 2x 12 μήνες 24 μήνες xbox live gold και μετατράπηκαν σε Ultimate για 8 μήνες αυτόματα τους πήρα τηλέφωνο να μου ακυρώσουν και μου ειπαν πως δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, manthos_27 είπε

Εγω είχα συνδρομή ήδη gamepass Ultimate για 1 μηνα και εβαλα χθες 2x 12 μήνες 24 μήνες xbox live gold και μετατράπηκαν σε Ultimate για 8 μήνες αυτόματα τους πήρα τηλέφωνο να μου ακυρώσουν και μου ειπαν πως δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι! 

Αναγράφεται στο πρώτο ποστ του τρέχοντος θέματος ότι έτσι θα γινόταν. Όχι, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα τώρα. 

Εξ αρχής έπρεπε να κάνεις τις οδηγίες του 3ου ποστ. Τώρα έχασες 21 μήνες συνδρομής γιατί έβαλες 1€ Ultimate.

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Αναγράφεται στο πρώτο ποστ του τρέχοντος θέματος ότι έτσι θα γινόταν. Όχι, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα τίποτα. 

Εξ αρχής έπρεπε να κάνεις τις οδηγίες του 3ου ποστ. Τώρα έχασες 21 μήνες συνδρομής γιατί ήθελες έβαλες 1€ Ultimate.

Δεν πειράζει τι να κάνουμε την πάτησα μυαλό για άλλη φορά!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Dolby Atmos for Headphones με 4,56€ από την Αργεντινή, αντί για 15€ που έχει στο store.

https://www.eneba.com/el/xbox-dolby-atmos-for-headphones-pc-xbox-live-key-argentina

  1. Αγοράζουμε από το παραπάνω link
  2. Βάζουμε από το κινητό μας, την Αρκούδα του Τούνελ (TunnelBear), με ρύθμιση - > Αργεντινή
  3. Εισάγουμε από το κινητό μας τον κωδικό, στο profile μας https://redeem.microsoft.com/

Τέλος! Αυτό ήταν!!!

image.png.fd16ac0cb5465758973015c6cd9256e2.png

----------

Σημειώσεις για όσους θέλουν να μάθουν περισσότερα:

Το Dolby Atmos for Headphones λειτουργεί με οποιαδήποτε ακουστικά έχετε και είναι εμπειρία Dolby Atmos μέσω software, μιας και το κανονικό Dolby Atmos απαιτεί τουλάχιστον 7.1 διαφορετικά ηχεία στο χώρο ώστε να δίνει την ψευδαίσθηση, ότι είμαστε μέσα στο χώρο του παιχνιδιού με ήχους που έρχονται από κάθε κατεύθυνση, όπως και στην πραγματική ζωή.

image.png.8d9794926f9ac85130cfb5de6dd3eeb5.png

Τα ακουστικά που πωλούνται και γράφουν ότι είναι 7.1, ουσιαστικά έχουν μια άδεια χρήσης / έναν κωδικό,  στο κουτί τους για windows.  Στο X Box για να έχεις την εμπειρία χρήσης, πρέπει να αγοράσεις τα δικαιώματα ξεχωριστά, που είναι ουσιαστικά αυτό που περιγράφουμε σε αυτό το Post. Αν αξίζει, μπορεί να το διαπιστώσει εύκολα ο καθένας, ενεργοποιώντας τον δωρεάν 1 μήνα και παίζοντας παιχνίδια που υποστηρίζουν Dolby Atmos.

Τέλος να σημειωθεί πως η άδεια αφορά μόνο ακουστικά. Αν κάποιος έχει το X Box συνδεδεμένο με εξωτερικό ενισχυτή και 7.1 ηχεία, ούτως ή άλλως έχει Dolby Atmos, γιατί η αποκωδικοποίηση γίνεται στον ενισχυτή και έχει ήδη αγορασμένη την άδεια έμμεσα κατά την αγορά του ενισχυτή. Η εταιρία κατασκευής έχει πληρώσει τα δικαιώματα για να έχει την πιστοποίηση για τη δυνατότητα χρήσης της τεχνολογίας "Dolby Atmos".

Αποτέλεσμα εικόνας για dolby atmos amplifier logo

Σχετικά άρθρα:

https://www.windowscentral.com/which-xbox-one-headsets-support-dolby-atmos

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 4
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Dolby Atmos for Headphones με 4,56€ από την Αργεντινή

https://www.eneba.com/el/xbox-dolby-atmos-for-headphones-pc-xbox-live-key-argentina

  1. Αγοράζουμε από το παραπάνω link
  2. Βάζουμε από το κινητό μας, την αρκούδα του τούνελ (TunnelBear) με ρύθμιση - > Αργεντινή
  3. Εισάγουμε τον κωδικό στο profile μας https://redeem.microsoft.com/

Τέλος!!! Αυτό ήταν!!!

Αυτη η διαδικασία ισχύει και για παιχνίδια και για κάρτες συνδρομές? 

Την αγόρασα πάντως! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...