Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

  

Θα σου πρότεινα να διαβάσεις καλύτερα αυτό το ποστ.

Όλοι έτσι βάζουν πλέον xbox game pass ultimate.

Άρα ισχύει ακόμα; 

Διότι αυτή ήταν η ερώτηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έρχεται το Red Dead Redemption 2 sto game pass της κονσόλας μόνο.

https://news.xbox.com/en-us/2020/04/23/coming-soon-xbox-game-pass-red-dead-redemption-2/

 

Ασχετο: Έχω ήδη συνδρομή ultimate και παρατήρησα ότι έχει κωδικό αυτή η κονσόλα Xbox One S All-Digital Edition που πήραμε για 1 μήνα. Δε μπορώ να καταλάβω, είναι trial ή γίνεται stack στο account με την ultimate. Επίσης είναι xbox live gold ή gamepass; Διαφωτίστε με.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kostasgpa είπε

Έρχεται το Red Dead Redemption 2 sto game pass της κονσόλας μόνο.

https://news.xbox.com/en-us/2020/04/23/coming-soon-xbox-game-pass-red-dead-redemption-2/

Ασχετο: Έχω ήδη συνδρομή ultimate και παρατήρησα ότι έχει κωδικό αυτή η κονσόλα Xbox One S All-Digital Edition που πήραμε για 1 μήνα. Δε μπορώ να καταλάβω, είναι trial ή γίνεται stack στο account με την ultimate. Επίσης είναι xbox live gold ή gamepass; Διαφωτίστε με.

Φοβερό νεο, το "αντάλλαγμα" βέβαια η αφαίρεση του GTA V την ίδια μέρα μετά απο μόλις 4 μήνες...

Πραγματικά μου κάνει εντύπωση πως βγαίνει τόσο σύντομα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dskoul είπε

Άρα ισχύει ακόμα; 

Διότι αυτή ήταν η ερώτηση...

να ισχύει. Όπως γράφει και το post, αν είναι ενεργή η συνδρομή που αγοράζεις στο τελευταίο βήμα και τα γυρνάει όλα σε ultimate, τότε ισχύουν όλα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,

Έχει δοκιμάσει κάποιος, ενώ έχει ήδη συνδρομή ultimate ενεργή, να βάλει ενα 12μηνο game pass Βραζιλίας και να γίνει η μετατροπή σε μήνες ultimate και να δούλεψε? 

Για την ακρίβεια των πραγμάτων, έχω ενεργό ultimate για έναν χρόνο ακόμα, αλλά θα ήθελα να βάλω και άλλο να το φτάσω στα 2 χρόνια.

Υ.Γ. Δεν έχω βάλει ποτέ κάποια συνδρομή από Βραζιλία μέχρι στιγμής. Ο χρόνος που έχω είναι από EU

image.png.adf6d9efb27f688dd39694b21b999f1c.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλέπω κανένα λόγο να πληρώσεις 3 12μηνες με 90€ για ένα έχεις ακόμα ένα χρόνο Ultimate ~ πέραν που το πιο πιθανό είναι να μην τις δεχθεί. 

Αφήνεις τη συνδρομή σου όπως έχει, και σε ένα χρόνο αν ζούμε, θα έχουμε τρόπο για επέκταση της Ultimate, οικονομικά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, SKRUTZ είπε

Καλησπέρα σε όλους,

Έχει δοκιμάσει κάποιος, ενώ έχει ήδη συνδρομή ultimate ενεργή, να βάλει ενα 12μηνο game pass Βραζιλίας και να γίνει η μετατροπή σε μήνες ultimate και να δούλεψε? 

Για την ακρίβεια των πραγμάτων, έχω ενεργό ultimate για έναν χρόνο ακόμα, αλλά θα ήθελα να βάλω και άλλο να το φτάσω στα 2 χρόνια.

Υ.Γ. Δεν έχω βάλει ποτέ κάποια συνδρομή από Βραζιλία μέχρι στιγμής. Ο χρόνος που έχω είναι από EU

image.png.adf6d9efb27f688dd39694b21b999f1c.png

Αν θυμάμαι καλά  (το διάβασα κάπου, αλλά ξεχνάω....) δεν μπορείς να προσθέσεις συνδρομή βραζιλίας όταν έχεις ενεργή από EU. απλά δεν σε αφήνει ακόμα και με vpn.

Ο πιο απλός τρόπος είναι να κοιτάζεις για 3μηνες game pass σε καλή τιμή που αντιστοιχούν σε 2 μήνες ultimate. πχ η τριμηνη game pass του cdkeys σου δίνει για  8,69€ 1 μήνα ultimate. απλά κυνηγάς μια καλή "ισοτημία". Νομίζω οτι έχει παίξει κάτω από 5€ ο μηνας ultimate έτσι, και απλά στακάρεις 3 μηνα.

Επεξ/σία από konstantin79
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην ομάδα. Ευχαριστούμε πολύ τον Σφίγγα για την υπέροχη δουλειά του και τις καθαρογραμμενες οδηγίες. Η ερώτηση μου τώρα είναι: Εγώ έχω ενεργή συνδρομή gold live μέχρι Σεπτέμβριο με EU region . Μπορώ να συνδυάσω συνδρομή με VPN με region Βραζιλίας ώστε να χρησιμοποιήσω την προσφορά του ultimate? Δλδ με τους 6 μήνες που μου απομένουν με region EU να βάλω 2 *12μηνες gold region Brazil κ μετά να βάλω το ultimate? Ή πλέον μπορώ να βάλω μόνο από EU region.? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Sardanapalos1990 είπε

Καλησπέρα στην ομάδα. Ευχαριστούμε πολύ τον Σφίγγα για την υπέροχη δουλειά του και τις καθαρογραμμενες οδηγίες. Η ερώτηση μου τώρα είναι: Εγώ έχω ενεργή συνδρομή gold live μέχρι Σεπτέμβριο με EU region . Μπορώ να συνδυάσω συνδρομή με VPN με region Βραζιλίας ώστε να χρησιμοποιήσω την προσφορά του ultimate? Δλδ με τους 6 μήνες που μου απομένουν με region EU να βάλω 2 *12μηνες gold region Brazil κ μετά να βάλω το ultimate? Ή πλέον μπορώ να βάλω μόνο από EU region.? 

Ρίσκο μεγάλο. Υπάρχει πιθανότητα να μην πάρει τις Brazil, εφόσον είσαι ήδη ενεργός live χρήστης. 

Μπορείς όμως να φτιάξεις νέο χρήστη κ να ξεκινήσεις εκεί μια 2 έτη Brazil. Θα χάσεις όμως τους 6 μήνες που έχεις ήδη. Εγώ αυτό θα έκανα, ειδικά αν πετυχαινα Brazil με 24~25€ το έτος. 

*αν τελικά επιλέξεις ότι κ με νέο χρήστη κάνεις τη δουλειά σου, τότε αφού θα πάρεις τις Brazil τις δοκιμάζεις και στον υπάρχοντα, αφού δεν χάνεις τίποτα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρες!

 

Το Ultimate μου λήγει σε 4 μέρες και θα ήθελα να ανανεώσω χρησιμοποιώντας την Βραζιλιάνικη συνδρομή. Είχα διαβάσει κάπου εδώ ότι μπορώ να φτιάξω νέο account έτσι ώστε να πάρω τον 1 μήνα utimate με 1€ και να έχω και τα 2 accounts στο ίδιο Xbox. Η ερώτηση μου είναι, με τον τρόπο αυτό, θα μπορώ να κρατήσω τα saves του 1ου account και να τα χρησιμοποιήσω στα αντίστοιχα games, παίζοντας τα online ή μέσω game pass από το 2ο account;

Σχωράτε με αν τα λέω λάθος αλλά όντως κάπου έχω μπερδευτεί με το home console κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορείς να βάλεις στον τρέχοντα λογαριασμό σου όταν λήξει η συνδρομή σου, τη βραζιλιάνικη και αντί για 1€, να πληρώσεις 13€ και να κρατήσεις τα saves. 

Για να γλιτώσεις 12 επιπλέον €, μπορείς να φτιάξεις νέο λογαριασμό και να έχεις 2 λογαριασμούς στο xbox. Ο ένας θα έχει συνδρομή και θα κατεβάζεις παιχνίδια , ο άλλος ~αυτός που έχεις τώρα, θα έχει τα saves κ θα συνεχίζεις να παίζεις

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα ο 2ος λογαριασμός θα είναι μόνο για το κατέβασμα. 

Παράδειγμα, στον 1ο λογαριασμό έχω τα saves από το Witcher 3 το οποίο το είχα κατεβάσει δωρεάν από το game pass. Αν κάνω τον 2ο λογαριασμό για να συνεχίσω να το έχω δωρεάν από το game pass, θα δουλεύουν τα saves από τον 1ο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kpapageo1 είπε

Άρα ο 2ος λογαριασμός θα είναι μόνο για το κατέβασμα. 

Παράδειγμα, στον 1ο λογαριασμό έχω τα saves από το Witcher 3 το οποίο το είχα κατεβάσει δωρεάν από το game pass. Αν κάνω τον 2ο λογαριασμό για να συνεχίσω να το έχω δωρεάν από το game pass, θα δουλεύουν τα saves από τον 1ο;

99% λέω ναι. Ας το επιβεβαιώσει και άλλος να είμαστε σίγουροι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...