Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 hours ago, The_Judas said:

τι προτείνετε να παίξει κάποιος απο το gamepass, με έμφαση σε καλό single player ;

Yakuza και fallen order είναι η πρώτη μου ιδέα.

Είδος? Ποια έχεις παίξει? 

Πιο καινούρια ή και παλιά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, NickTG είπε

Είδος? Ποια έχεις παίξει? 

Πιο καινούρια ή και παλιά? 

αγαπημένα παιχνίδια μου: hitman, deus ex, sniper elite, far cry, sleeping dogs, mafia, ghost recon, swat 4, max payne. Open world, stealth, fps αλλά όχι τύπου unreal κλπ. Μου αρέσουν αρκετά τα ww2 games ή βασισμένα σε πραγματικές ιστορίες.

adventure έπαιζα παλιότερα αλλά τα τελευταία χρόνια δεν με έχει τραβήξει κανένα.

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, nosstrom είπε

Καλησπέρα. Ειμαι ηδη συνδρομητης Ultimate pass είχα πάρει το 1€ μες τη συνδρομή, συνέχισα τη συνδρομή για αλλους 2 μήνες 13€ , λήγει σε 2 μέρες, μπορω να στακάρω 36 μήνες και να πάω πάλι σε Ultimate με 1 €? Η δε δουλέυει και είναι μονο για νέα accounts?>

Διάβασε τις τελευταίες 2 σελίδες. 

Με ξεπερνά το ότι διαφορετικοί χρήστες ρωτάνε ακριβώς το ίδιο πράγμα στις τελευταίες 2 σελίδες και δεν κάνουν τον κόπο να διαβάσουν λίγες απαντήσεις πριν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά με λίγο ψάξιμο βρήκα ότι έχει αρκετά παιχνίδια που με ενδιαφέρουν το gamepass, γιατί το είχα παρεξηγήσει!

Jedi Fallen Order
όλα τα Battlefield 
Control
Deliver Us The Moon
Quantum Break
όλα τα Yakuza
RYSE
A Plague Tale
Pandemic: The Board Game
The Outer Worlds
Tom Clancy's Rainbow Six
The Witcher 3: Wild Hunt
Medal of Honor: Airborne
Life Is Strange 2

 

ΥΓ:Υπάρχει πουθενά η τρέχουσα πλήρης λίστα των free για πάντα παιχνιδιών του game pass ultimate;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, The_Judas said:

Τελικά με λίγο ψάξιμο βρήκα ότι έχει αρκετά παιχνίδια που με ενδιαφέρουν το gamepass, γιατί το είχα παρεξηγήσει!

Jedi Fallen Order
όλα τα Battlefield 
Control
Deliver Us The Moon
Quantum Break
όλα τα Yakuza
RYSE
A Plague Tale
Pandemic: The Board Game
The Outer Worlds
Tom Clancy's Rainbow Six
The Witcher 3: Wild Hunt
Medal of Honor: Airborne
Life Is Strange 2

 

ΥΓ:Υπάρχει πουθενά η τρέχουσα πλήρης λίστα των free για πάντα παιχνιδιών του game pass ultimate;

 

 

Δεν υπάρχει free για πάντα.. Αν εξαιρέσεις τα first party της MS, πχ gears, halo κλπ, που για να βγουν από τη συνδρομή θα πρέπει να κλείσει τελείως το GP, τα άλλα παιχνίδια είναι πιθανό κάποια στιγμή να βγουν. Συνήθως με προειδοποίηση 20 με 25 ημερών για να μπορέσεις είτε να παίξεις αυτό που θες, είτε να το αγοράσεις με έκπτωση 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, The_Judas said:

Τελικά με λίγο ψάξιμο βρήκα ότι έχει αρκετά παιχνίδια που με ενδιαφέρουν το gamepass, γιατί το είχα παρεξηγήσει!

Jedi Fallen Order
όλα τα Battlefield 
Control
Deliver Us The Moon
Quantum Break
όλα τα Yakuza
RYSE
A Plague Tale
Pandemic: The Board Game
The Outer Worlds
Tom Clancy's Rainbow Six
The Witcher 3: Wild Hunt
Medal of Honor: Airborne
Life Is Strange 2

 

ΥΓ:Υπάρχει πουθενά η τρέχουσα πλήρης λίστα των free για πάντα παιχνιδιών του game pass ultimate;

 

 

Παρόμοια φάση με το life is strange είναι το tell me why

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, sphinxgr είπε

Διάβασε τις τελευταίες 2 σελίδες. 

Με ξεπερνά το ότι διαφορετικοί χρήστες ρωτάνε ακριβώς το ίδιο πράγμα στις τελευταίες 2 σελίδες και δεν κάνουν τον κόπο να διαβάσουν λίγες απαντήσεις πριν

Εμενα με ξεπερνά ο τρόπος σου , έχω διαβάσει δυο threads και δεν έχω βρει κάτι τέτοιο. Προσωπικα θα απάντουσα σε χρήστες και 2 φορές η αλλιώς καθόλου, αν σε ξεπερνά μην απαντάς. 
Φιλικα τα λέω .😁

Επεξ/σία από nosstrom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nosstrom είπε

Εμενα με ξεπερνά ο τρόπος σου , έχω διαβάσει δυο threads και δεν έχω βρει κάτι τέτοιο. Προσωπικα θα απάντουσα σε χρήστες και 2 φορές η αλλιώς καθόλου, αν σε ξεπερνά μην απαντάς. 
Φιλικα τα λέω .😁

Και όμως αυτό έχει απαντηθεί άπειρες φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντάξει πριν με πυροβολήσεται θελει vpn για να παίξει? αν έχει ήδη πάρει κάποιος το 1€ Ultimate, μπορει να το ξαναπάρει με 1€?  Η διαδικασία ποια είναι δε καταλαβαίνω πρέπει όταν κοτσαρεις τις κάρτες να είσαι σε vpn ?

 

30 λεπτά πριν, bfc είπε

Και όμως αυτό έχει απαντηθεί άπειρες φορές.

Δεν εχει απαντηθει ξεκαθάρα στο 3ο post, αν οταν εισαι ηδη συνδρομητης Ultimate και ληξει αν μπορεις να στακαρεις gold και μετα να το γυρίσεις σε ultimate... εκτος αν πρεπει να φτιαξω και άλλο account να βάλω και αυτο στο xbox.. θα μοιράζονται τη συνδρομη? θα παίζει κανονικα? αν το βγαλω μετα το account με το pass θα παιζει το παλιο?

Επεξ/σία από nosstrom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vpn χργσιμοποιεις οταν θα περασεις στο προφιλ σου που ειναι ελληνικο συνδρομη αγορασμενη για αλλη χωρα πχ βραζιλια.

Ultimate με 1 ευρω δεν ειναι για ολους.Ειναι για νεους συνδρομητες και για λογαριασμους που ειναι πολυ καιρο χωρις ενεργη συνδρομη.Αν εχεις παρει με το 1 ευρω οχι δεν στο ξαναδινει συντομα.Πρεπει να φτιαξεις νεο λογαριασμο για να εχεις το 1 ευρω.
 
Οταν ληξη η συνδρομη ultimate ναι μπορεις να ξανακανεις την διαδικασια στο 3ο ποστ. Αν κανω λαθος να με διορθωσει καποιος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Vpn χργσιμοποιεις οταν θα περασεις στο προφιλ σου που ειναι ελληνικο συνδρομη αγορασμενη για αλλη χωρα πχ βραζιλια.

Ultimate με 1 ευρω δεν ειναι για ολους.Ειναι για νεους συνδρομητες και για λογαριασμους που ειναι πολυ καιρο χωρις ενεργη συνδρομη.Αν εχεις παρει με το 1 ευρω οχι δεν στο ξαναδινει συντομα.Πρεπει να φτιαξεις νεο λογαριασμο για να εχεις το 1 ευρω.
 
Οταν ληξη η συνδρομη ultimate ναι μπορεις να ξανακανεις την διαδικασια στο 3ο ποστ. Αν κανω λαθος να με διορθωσει καποιος.

 

 

σε ευχαριστω παρα πολύ καταρχας,

ειμαι συνδρομητης ultimate που λήγει αυριο,   αφου φορτωσω στακαρω gold η αλλαγή σε ultimate με ποσα χρήματα γινετε? υπαρχει καποια αναλογια που χρησιμοποιει η Microsoft η απλα χρεώνει 13€ για αλλαγη σε Ultimate?

Επεξ/σία από nosstrom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Οταν ληξη η συνδρομη ultimate ναι μπορεις να ξανακανεις την διαδικασια στο 3ο ποστ. Αν κανω λαθος να με διορθωσει καποιος.

 

Σύμφωνα με τον @sphinxgr μπορείς κανονικά, απλά στο τελευταίο βήμα θα πληρώσεις 13€ (το έξτρα μήνα Ultimate που σου κάνει όλη τη συνδρομή Ultimate αντί για 1€).

Να ρωτήσω κάτι άλλο. Πόσο συχνά το cdkeys δίνει το 12m Brazil με 40%, αξίζει πχ να περιμένω μία βδομάδα μπας και το πάρω φτηνότερα ή παίζει να τους πάρει και μήνα να το ρίξουν τόσο;

2 λεπτά πριν, nosstrom είπε

 

σε ευχαριστω παρα πολύ καταρχας,

αφου φορτωσω στακαρω gold η αλλαγή σε ultimate με ποσα χρήματα γινετε? υπαρχει καποια αναλογια που χρησιμοποιει η Microsoft η απλα χρεώνει 13€ για αλλαγη σε Ultimate?

Η τιμή είναι fix, όσο ένας μήνας Ultimate, δεν εξαρτάται από το πόσο gold έχεις. Δηλαδή ή θα σου κοστίσει 1€ αν σου δώσει την προσφορά ή 13€ αν δεν στη δώσει (γιατί την έχεις πάρει ήδη στο πρόσφατο παρελθόν).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, spahar είπε

Σύμφωνα με τον @sphinxgr μπορείς κανονικά, απλά στο τελευταίο βήμα θα πληρώσεις 13€ (το έξτρα μήνα Ultimate που σου κάνει όλη τη συνδρομή Ultimate αντί για 1€).

Να ρωτήσω κάτι άλλο. Πόσο συχνά το cdkeys δίνει το 12m Brazil με 40%, αξίζει πχ να περιμένω μία βδομάδα μπας και το πάρω φτηνότερα ή παίζει να τους πάρει και μήνα να το ρίξουν τόσο;

σε ευχαριστώ, κάτσε να ψαξω post, καπου το ειδα

Στις 12/3/2020 στις 9:51 ΠΜ, sphinxgr είπε
  1. Αγοράζεις 3μηνα τα οποια μετατρέπονται σε 2 μηνα ultimate. - έχει γραφεί πιο πάνω ή
  2. φτιάχνεις νέο χρήστη και ακολουθείς το 3ο post - έχει γραφεί πιο πάνω ή
  3. Το αφήνεις να λήξει και ακολουθείς το 3o post με 13€ και όχι με 1€ για αγορά ultimate. 

Γενικά τα πάντα έχουν γραφεί αν διαβάσεις προσεκτικά τη 1 σελίδα που υπάρχει

 

αρα εφοσον έχω Ultimate το αφηνω λήγει και μετά χωρίς vpn αγοραζω τις κάρτες gold που θέλω και το μετατρεπω με 13€  σε ultimate.  Θέλω να στακάρω 36μηνες και θέλω να ειμαι 100% σιγουρος γι αυτο ρωταω

Επεξ/σία από nosstrom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν θα ακολουθησεις τον τροπο που περιγραφεται στο 3ο ποστ με αγορα gold βραζιλιας θα χρησημοποιησεις vpn για να περασεις τις καρτες στον λογαριασμο σου.Για να τις αγορασεις ομως δεν χρησιμοποιεις vpn. Ο ενας μηνας ultimate εχει 13 ευρω.Η ms αρκετα συχνα για να τραβηξει κοσμο στην υπηρεσια δινει το μηνα με 1 ευρω και μερικες φορες 3 μηνες ultimate με ενα ευρω.Οταν δεν μπορεις να εχεις το 1 ευρω αγοραζεις με τα 13 ευρω μηνα ultimate.

Επεξ/σία από Mr_Terror
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, The_Judas said:

αγαπημένα παιχνίδια μου: hitman, deus ex, sniper elite, far cry, sleeping dogs, mafia, ghost recon, swat 4, max payne. Open world, stealth, fps αλλά όχι τύπου unreal κλπ. Μου αρέσουν αρκετά τα ww2 games ή βασισμένα σε πραγματικές ιστορίες.

adventure έπαιζα παλιότερα αλλά τα τελευταία χρόνια δεν με έχει τραβήξει κανένα.

Δες τα παρακάτω:

A plague tale

Κάμποσα Battlefield που έχει μέσα

Batman Arkham Knight 

Control ίσως 

Dishonored 2

Τα Gears 

Hellblade 

Ίσως Quantum Break 

Μιλώντας γενικά για καλά single player παιχνίδια μπορείς να δεις και:

Alan Wake

Alien Isolation 

Bloodstained 

Τα Dead Space 

Doom Eternal 

Dragon Quest 

Fallout New Vegas

Hollow Knight 

Όλα τα Kingdom Hearts 

Nier Automata 

Τα Ori 

Superhot 

Tales of Vesperia

The Outer Worlds 

The Touryst 

Wasteland 3

Μετά πάμε και σε άλλη λίστα με πιο άγνωστα να το πω, πιο περίεργα ίσως και λοιπά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...