Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, antregr είπε

γεια σας παιδεια αν αγορασω μια ετησια συνδρομη και δεν την ενεργοποιησω τωρα εχει προβλημα. ληγει μετα απο καποιο διαστημα?

Κανείς δεν σου εγγυάται πως θα δουλεύει μετά από καιρό. Η εγγύηση πχ από cd keys, είναι λίγες μέρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στην Eneba

Υπενθυμίζω πως όποιος έχει ενεργοποιημένο ήδη το ultimate, του προσθέτει 4 μήνες ultimate, έτσι βγαίνει στα 4,88€ ο μήνας.

Για το discount -0,56€ χρησιμοποίησα τον κωδικό GameTek  υπάρχουν άπειροι κωδικοί που κόβουν το ίδιο ποσό, με ένα google search θα το δείτε.  

image.png.783110c76229b1ebb3aaefa3516bf035.png

image.png.850a2062164db523effdd9a515e0dff7.png

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδες

3/4 μου τελειώνει η πρωτη μου ultimate συνδρομη που πηρα με την αγορα του series X.Αν έχω καταλάβει καλά ,αυτο που πρέπει να κάνω είναι να περιμένω να τελειώσει στο main user , μετα να δημιουργήσω ένα δεύτερο user με microsoft account ,να αγορασω 24 μήνες gold (eu η Brazil) και μετά με 1 ευρώ γίνεται ultimate?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, George7Byron είπε

να δημιουργήσω ένα δεύτερο user με microsoft account ,να αγοράσω 24 μήνες gold (eu η Brazil) και μετά με 1 ευρώ γίνεται ultimate?

Ναι!

Επίσης δεν χρειάζεται να περιμένεις να τελειώσει. Μπορείς να το κάνεις και τωρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Θα ήθελα να κάνω μια "χαζή" ερώτηση για το πως να ξεχωρίσω την ημερομηνία λήξης της συνδρομής. Γράφει 7/4 ότι λήγει αλλά δεν ξέρω αν είναι πρώτα ο μήνας ή η μέρα στην ημερομηνία. Γιατί όταν πάω στις ρυθμίσεις της ώρας και ημερομηνίας λέει March 18, 2021. Σας ευχαριστώ 

 

Edit: μπήκα στο xbox game pass από το κινητό και γράφει 4/7/2021 άρα λογικά λήγει τον Ιούλιο η συνδρομή. Γιατί έγραφε και για κάποια παιχνίδια ημερομηνίες με τον μήνα να είναι δεύτερο σε σειρά πχ 23/4

Επεξ/σία από mrvaggos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Ναι!

Επίσης δεν χρειάζεται να περιμένεις να τελειώσει. Μπορείς να το κάνεις και τωρα.

Το θέμα είναι ότι δε μπορείς να διαλέξεις να ξεκινήσει η συνδρομή τότε, έτσι; Ρωτάω γιατί εμένα έχει 1 χρόνο ακόμα να λήξει. Άρα δε μπορώ από τώρα να κάνω κάτι, εκτός από το να ρισκάρω να κρατήσω κλειδιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Ναι!

Επίσης δεν χρειάζεται να περιμένεις να τελειώσει. Μπορείς να το κάνεις και τωρα.

2ο user πως φτιάχνουμε? Δεν μπορώ να αγοράσω τις 2 συνδρομές και να κάνω redeem? Η συνδρομή μου έληξε εχθες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostasgpa είπε

Το θέμα είναι ότι δε μπορείς να διαλέξεις να ξεκινήσει η συνδρομή τότε, έτσι; Ρωτάω γιατί εμένα έχει 1 χρόνο ακόμα να λήξει. Άρα δε μπορώ από τώρα να κάνω κάτι, εκτός από το να ρισκάρω να κρατήσω κλειδιά;

 Η συνδρομή ξεκινάει την ημέρα που βάζεις τους κωδικούς. 

Μόνο ΕΑ μπορείς να βάλεις τώρα

1 ώρα πριν, arris είπε
  1. 2ο user πως φτιάχνουμε? 
  2. Δεν μπορώ να αγοράσω τις 2 συνδρομές και να κάνω redeem? Η συνδρομή μου έληξε εχθες 
  1. Νεο χρήστη στη Microsoft 
  2. Διάβασε εδώ όλους τους δυνατούς τρόπους ανανέωσης συνδρομής και τι κόστος έχει ο καθένας

    https://www.insomnia.gr/forums/topic/732948-xbox-συνδρομές-ultimate-game-pass-gold/?do=findComment&comment=58502511

     

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στην ομαδα και καλως σας βρηκα, μιας και σκεφτομαι για αγορα xbox series s θελω να ρωτησω καποια πραγματα που δε βρηκα απαντηση ουτε στο site της ms. Αρχικα γνωριζω πως με το game pass εχεις προσβαση σε ενα τιμιο αριθμο παιχνιδιων οσο εχεις ενεργη συνδρομη. Και εδω ειναι το ερωτημα, αν ομως ενα παιχνιδι αποσυρθει απο το game pass και εσυ το εχεις ηδη εγκατεστημενο μεσα στο σκληρο της κονσολας δεν θα μπορεις να παιξεις ή θα μπορεις αλλα θα σε δεσμευει να το εχεις εφορου ζωης εγκατεστημενο στο σκληρο για να μπορεις να παιζεις παντα?

Αλλο ενα ερωτημα, πως γινεται να εχεις φθηνοτερη συνδρομη οπως πχ διαβαζω καποια σχολια εδω μεσα με vpn κτλπ το εχει δοκιαμσει καποιος, δουλευει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Καλησπερα στην ομαδα και καλως σας βρηκα, μιας και σκεφτομαι για αγορα xbox series s θελω να ρωτησω καποια πραγματα που δε βρηκα απαντηση ουτε στο site της ms. Αρχικα γνωριζω πως με το game pass εχεις προσβαση σε ενα τιμιο αριθμο παιχνιδιων οσο εχεις ενεργη συνδρομη. Και εδω ειναι το ερωτημα, αν ομως ενα παιχνιδι αποσυρθει απο το game pass και εσυ το εχεις ηδη εγκατεστημενο μεσα στο σκληρο της κονσολας δεν θα μπορεις να παιξεις ή θα μπορεις αλλα θα σε δεσμευει να το εχεις εφορου ζωης εγκατεστημενο στο σκληρο για να μπορεις να παιζεις παντα?

Αλλο ενα ερωτημα, πως γινεται να εχεις φθηνοτερη συνδρομη οπως πχ διαβαζω καποια σχολια εδω μεσα με vpn κτλπ το εχει δοκιαμσει καποιος, δουλευει?

Αφιέρωσε λίγο χρόνο και διάβασε αυτό το post. Έχουν απαντηθεί όλες οι βασικές απορίες που υπάρχουν και θα κερδίσεις αρκετό χρόνο και αρκετά €,  από το να ψάχνεις:

https://www.insomnia.gr/forums/topic/732948-xbox-συνδρομές-ultimate-game-pass-gold/page/148/?tab=comments#comment-58503699

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Αφιέρωσε λίγο χρόνο και διάβασε αυτό το post. Έχουν απαντηθεί όλες οι βασικές απορίες που υπάρχουν και θα κερδίσεις αρκετό χρόνο και αρκετά €,  από το να ψάχνεις:

https://www.insomnia.gr/forums/topic/732948-xbox-συνδρομές-ultimate-game-pass-gold/page/148/?tab=comments#comment-58503699

Σε ευχαριστω πολυ κατατοπιστικοτατο αν και καπου εχω μπερδευτει, στην αρχη αναφερεις με παραπομπη σε ενα link του cd keys πως να εχεις ultimate συνδρομη ομως οταν πατησω πανω στο link δε μου εμφανιζει ultimate συνδρομη αλλα 12μηνη gold συνδρομη που αν δε κανω λαθος το gold ειναι μονο για online και δε σου δινει προσβαση σε καποιο παιχνιδι απο τη βιβλιοθηκη του game pass οποτε στην ουσια επεκτεινεις τη live gold συνδρομη χωρις ομως να εχεις προσβαση σε οποιοδηποτε παιχνιδι της βιβλιοθηκης.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giorgosmcmc είπε

Σε ευχαριστω πολυ κατατοπιστικοτατο αν και καπου εχω μπερδευτει, στην αρχη αναφερεις με παραπομπη σε ενα link του cd keys πως να εχεις ultimate συνδρομη ομως οταν πατησω πανω στο link δε μου εμφανιζει ultimate συνδρομη αλλα 12μηνη gold συνδρομη που αν δε κανω λαθος το gold ειναι μονο για online και δε σου δινει προσβαση σε καποιο παιχνιδι απο τη βιβλιοθηκη του game pass οποτε στην ουσια επεκτεινεις τη live gold συνδρομη χωρις ομως να εχεις προσβαση σε οποιοδηποτε παιχνιδι της βιβλιοθηκης.

Σε χρήστη χωρίς συνδρομή, 12 m gold + 1m ultimate = 13m ultimate 

https://www.insomnia.gr/forums/topic/732948-xbox-συνδρομές-ultimate-game-pass-gold/page/147/?tab=comments#comment-58502511

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...