Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βεβαιωσου για αρχη οτι εισαι σε ip βραζιλιας οταν εχεις ενεργοποιησει το vpn, στο λεω γιατι εμενα μου εκανε νουμερα το TunnelBear και με εβαζε σε αμερικανικη ip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

53 λεπτά πριν, polash85 είπε

Μόλις έχω αγοράσει 12 month Xbox Live Gold membership (Brazil) για €26.89. Ακολούθησα τα βήματα που αναφέρονται (VPN Βραζιλία κλπ) και μου βγάζει αυτό το error μόλις κάνω paste τον κωδικό στο https://redeem.microsoft.com/

"Check the instructions that came with your code. You might need to redeem it on a different web page."

Τι κάνω λάθος ακριβώς;

Xbox live redeem.png

Είσαι με tunnel bear μέσω κινητού ή έχεις άλλο vpn client? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, lmag είπε

 

Ν' αναφέρω και ΄γω πως και σε μένα δεν μπήκαν οι επιπλέον 2 μήνες από την ενεργοποίηση της αυτόματης ανανέωσης.

Εννοείται πως όποιος συμφορουμίτης ακολουθήσει τις οδηγίες να κάνει το συγκεκριμένο βήμα καθώς μπορεί σε μας να πήγε/κάναμε κάτι λάθος.

Η τιμή για την 12ηνη συνδρομή πολύ καλή για την παρούσα περίοδο, (25 μήνες 53,78‎€ + 1‎€ για να γίνουν ultimate)

@sphinxgr  ευχαριστούμε πολύ για τον οδηγό και την συνεχή ενημέρωση & βοήθεια.

@Mr_Terror ευχαριστούμε για την ενημέρωση της χαμηλής τιμής.

 

Και εμένα δεν περαστηκαν τα 2 συν 1, οπότε με 55 ευρώ πήρα 25 μήνες. Πολύ καλή τιμή έτσι και αλλιώς, ευχαριστούμε για τις αναλυτικές οδηγίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, arris είπε

Και εμένα δεν περαστηκαν τα 2 συν 1, οπότε με 55 ευρώ πήρα 25 μήνες. Πολύ καλή τιμή έτσι και αλλιώς, ευχαριστούμε για τις αναλυτικές οδηγίες.

Οπότε μάλλον έχουν καταργήσει τον 1 μήνα δώρο όταν έχεις ενεργή αυτόματη ανανέωση ή ίσως υπάρχει μόνο 3 εντελώς νέους χρήστες. 

Αν κάποιος πήρε και τους δώρο μήνες λόγω ενεργοποίησης της αυτόματης ανανέωσης, ας το γράψει να το ξέρουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Βεβαιωσου για αρχη οτι εισαι σε ip βραζιλιας οταν εχεις ενεργοποιησει το vpn, στο λεω γιατι εμενα μου εκανε νουμερα το TunnelBear και με εβαζε σε αμερικανικη ip.

Ναι, είμαι σε IP Βραζιλίας όταν το δοκιμάζω. Επισυνάπτω το IP location finder καθώς επίσης και το xbox live subscription που αγόρασα μέσω cdkeys

Brazil IP.png

Brazil xbox live.png

3 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Είσαι με tunnel bear μέσω κινητού ή έχεις άλλο vpn client? 

Ναι, δοκίμασα το TunnelBear τόσο μέσω κινητού όσο και το Chrome extension στο PC. Δεν έχω άλλο VPN client εγκατεστημένο.

Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Έχω κιόλας αγοράσει 3x συνδρομές για να μετατρέψω σε 36 μήνες GPU (που απότι ξέρω είναι το max) και είναι σαν να έχω πετάξει 80 ευρώ στα σκουπίδια. Δικό μου λάθος βέβαια που δεν αγόρασα εξαρχής 1x συνδρομή μόνο, να τη δοκιμάσω και μετά αν όλα πάνε σωστά να αγοράζα και άλλες 2x. Μήπως να δοκιμάσω για refund με τη δικαιολογία της αγοράς λάθος region, ή έχετε να προτείνετε κάτι άλλο;

Επεξ/σία από polash85
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, polash85 είπε

Μόλις έχω αγοράσει 12 month Xbox Live Gold membership (Brazil) για €26.89. Ακολούθησα τα βήματα που αναφέρονται (VPN Βραζιλία κλπ) και μου βγάζει αυτό το error μόλις κάνω paste τον κωδικό στο https://redeem.microsoft.com/

"Check the instructions that came with your code. You might need to redeem it on a different web page."

Τι κάνω λάθος ακριβώς;

Xbox live redeem.png

Νομίζω ότι σου έχουν στείλει λάθος κλειδί (ή κλειδιά). Σε προτρέπει το συγκεκριμένο κλειδί να το εξαργυρώσεις στη σελίδα του office 365, η οποία όντως είναι διαφορετική διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 μπορεί ίσως να μην μπορέσεις να βάλεις. 2 θα μπορέσεις όμως. Όπως λέει και ο φίλος από πάνω, ίσως σου έχουν στείλει λάθος κωδικούς. Το μήνυμα σφάλματος σου δεν έχει εμφανιστεί, ποτέ , σε κανέναν εδω μέσα.

Είναι νέος ο λογαριασμός σου ή τον είχες από παλιά? Αν τον είχες από παλιά, φτιάξε έναν εξολοκλήρου νέο και κάνε τη διαδικασία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Είχα κάνει την διαδικασία με το VPN για να στοκάρω τους 27 μήνες Game pass και όλα καλά και πήγαν by the book. Χίλια ευχαριστώ για τον οδηγό.

Σε περίπτωση όμως που τώρα θέλω να προσθέσω επιπλέον μήνες, υπάρχει κάποια άλλη διαδικασία; Βλέπω ότι πωλούνται 12μηνες συνδρομές Gold στα 26€ , αλλά βλέπω και 12μηνες ΕΑ στα 19€ που μετατρέπονται σε 4μηνες game pass. Στη παρούσα φάση τι μπορώ να αγοράσω ή τι με συμφέρει γενικά; Να πω ότι το gamepass το έχω αποκλειστικά σε PC. 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Δεν ξερω αν εχει σχεση αλλα ο λογαριασμος του παιδιου ειναι Κυπρος οχι Ελλαδα.

Κι όμως, το πρόβλημα ήταν η Κύπρος 😛 Άλλαξα το region του microsoft account μου σε UK και παρόλα αυτά, πάλι έλεγε Cyprus στην παρένθεση δίπλα από το email μου στο redeem.microsoft.com. Έπειτα, έβαλα σαν delivery address μέσω του Payment & Billing μία αγγλική διεύθυνση και τηλέφωνο που είχα όταν ήμουν φοιτητής εκεί και voila. Στο redeem page πλέον λέει United Kingdom δίπλα από το email, έβαλα τον κωδικό και αντί του error, μου εμφάνισε το Next κουμπί!!!image.png.8a55db7931c719685548513ee2971da8.png

image.png.f46e46886f4571380989ac4e59005152.png

Επεξ/σία από polash85
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, liakos356 είπε

Καλησπέρα.

Είχα κάνει την διαδικασία με το VPN για να στοκάρω τους 27 μήνες Game pass και όλα καλά και πήγαν by the book. Χίλια ευχαριστώ για τον οδηγό.

Σε περίπτωση όμως που τώρα θέλω να προσθέσω επιπλέον μήνες, υπάρχει κάποια άλλη διαδικασία; Βλέπω ότι πωλούνται 12μηνες συνδρομές Gold στα 26€ , αλλά βλέπω και 12μηνες ΕΑ στα 19€ που μετατρέπονται σε 4μηνες game pass. Στη παρούσα φάση τι μπορώ να αγοράσω ή τι με συμφέρει γενικά; Να πω ότι το gamepass το έχω αποκλειστικά σε PC. 

Ευχαριστώ

Μόνο ΕΑ. 

Διάβασε εδώ όλους τους δυνατούς τρόπους ανανέωσης συνδρομής και τι κόστος έχει ο καθένας

https://www.insomnia.gr/forums/topic/732948-xbox-συνδρομές-ultimate-game-pass-gold/?do=findComment&comment=58502511

 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sphinxgr είπε

Μόνο ΕΑ. 

Διάβασε εδώ όλους τους δυνατούς τρόπους ανανέωσης συνδρομής και τι κόστος έχει ο καθένας

https://www.insomnia.gr/forums/topic/732948-xbox-συνδρομές-ultimate-game-pass-gold/?do=findComment&comment=58502511

 

Αυτό πρέπει να γίνει καρφίτσωμα, mention και ευαγγέλιο ταυτόχρονα! Απίστευτο comment, χίλια μπράβο @sphinxgr

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Μόνο ΕΑ. 

Διάβασε εδώ όλους τους δυνατούς τρόπους ανανέωσης συνδρομής και τι κόστος έχει ο καθένας

https://www.insomnia.gr/forums/topic/732948-xbox-συνδρομές-ultimate-game-pass-gold/?do=findComment&comment=58502511

 

Έχω διαβάσει αυτό το πόστ και πραγματικά χίλια μπράβο για τις λεπτομερείς οδηγίες που δίνονται και καλύπτουν όλες τις περιπτώσεις χρηστών.

Εμένα το GPU λήγει στις 28/04/2021 και ξεκάθαρα ανήκω στην κατηγορία "Παλιός χρήστης με ενεργή συνδρομή Ultimate που λήγει σύντομα.". Είχα κάνει συνδρομή στις 28/01/2021 μόλις πήρα το Series X και όταν υπήρχε η προσφορά €1 για 3 μήνες, χωρίς φυσικά να γνωρίζω τότε για την δυνατότητα μετατροπής Gold σε GPU για 1:1.

Όπως ανάφερα και σε προηγούμενο ποστ, βλέποντας την τιμή που είχε σήμερα το 12 month Xbox Live Gold (Brazil), έχω αγοράσει τις συνδρομές και τώρα βρίσκομαι σε δίλημμα:

α) Στακάρω τις Gold συνδρομές σε νέο λογαριασμό (που δεν είχε ποτέ οποιαδήποτε συνδρομή) τώρα και χρησιμοποιώ αυτό το λογαριασμό απλά σαν subscription sharing και συνεχίζω να παίζω κανονικά με το original account μου (όπου έχω και όλο το game history/achievements/saves κλπ); Αυτή η περίπτωση, μόνο και μόνο με το "φόβο" μήπως και δεν λειτουργούν οι κωδικοί Gold στις 29/04/2021, όταν θα έχει λήξει η υφιστάμενη μου συνδρομή. Με άλλα λόγια, "Better safe than sorry".

β) Περιμένω μέχρι τις 29/04/2021 και αφού έχει λήξει η υφιστάμενη GPU συνδρομή μου, στακάρω τα Gold και εγγράφομαι από την αρχή σε GPU για €12,99 στον υφιστάμενο μου λογαριασμό, χωρίς να χρειαστώ subscription sharing κλπ

Ευχαριστώ για τις όποιες απόψεις/συμβουλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, polash85 είπε

Έχω διαβάσει αυτό το πόστ και πραγματικά χίλια μπράβο για τις λεπτομερείς οδηγίες που δίνονται και καλύπτουν όλες τις περιπτώσεις χρηστών.

Εμένα το GPU λήγει στις 28/04/2021 και ξεκάθαρα ανήκω στην κατηγορία "Παλιός χρήστης με ενεργή συνδρομή Ultimate που λήγει σύντομα.". Είχα κάνει συνδρομή στις 28/01/2021 μόλις πήρα το Series X και όταν υπήρχε η προσφορά €1 για 3 μήνες, χωρίς φυσικά να γνωρίζω τότε για την δυνατότητα μετατροπής Gold σε GPU για 1:1.

Όπως ανάφερα και σε προηγούμενο ποστ, βλέποντας την τιμή που είχε σήμερα το 12 month Xbox Live Gold (Brazil), έχω αγοράσει τις συνδρομές και τώρα βρίσκομαι σε δίλημμα:

α) Στακάρω τις Gold συνδρομές σε νέο λογαριασμό (που δεν είχε ποτέ οποιαδήποτε συνδρομή) τώρα και χρησιμοποιώ αυτό το λογαριασμό απλά σαν subscription sharing και συνεχίζω να παίζω κανονικά με το original account μου (όπου έχω και όλο το game history/achievements/saves κλπ); Αυτή η περίπτωση, μόνο και μόνο με το "φόβο" μήπως και δεν λειτουργούν οι κωδικοί Gold στις 29/04/2021, όταν θα έχει λήξει η υφιστάμενη μου συνδρομή. Με άλλα λόγια, "Better safe than sorry".

β) Περιμένω μέχρι τις 29/04/2021 και αφού έχει λήξει η υφιστάμενη GPU συνδρομή μου, στακάρω τα Gold και εγγράφομαι από την αρχή σε GPU για €12,99 στον υφιστάμενο μου λογαριασμό, χωρίς να χρειαστώ subscription sharing κλπ

Ευχαριστώ για τις όποιες απόψεις/συμβουλές.

α και γλιτώνεις και 12€ της μετατροπής και είσαι και σίγουρος για τις gold που αγόρασες. (και οκ, χάνεις ένα μήνα συνδρομής που ήδη έχεις ενεργή). Όχι τόσο για τα 12€,αλλά για να είσαι σίγουρος για τις gold που έχεις πάρει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...