Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, liljordan είπε

Φίλε μου το έκανες; Αντιμετώπισες κάποιο πρόβλημα;

Τελικά πήρα 2x12μηνες EU, δεν ήθελα να μπλέξω με VPN.

Όλα ΟΚ, έχω gamepass για 26 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα στις 19 του μήνα θα αφήσω να λήξει το game pass.Βλέπω πως στο eneba το gold της Βραζιλίας έχει ανεβεί σχεδόν στα ίσα με της Ευρώπης ενώ έχει πέσει της Τουρκίας κ κερδίζουμε περίπου 13€ το χρόνο. Τι λέτε πάμε Τουρκία ή δεν παίζει ή δεν αξίζει το ρίσκο; Επίσης μπορούμε να πάρουμε μέχρι 3 χρόνια gold σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, liljordan είπε

Καλησπέρα στις 19 του μήνα θα αφήσω να λήξει το game pass.Βλέπω πως στο eneba το gold της Βραζιλίας έχει ανεβεί σχεδόν στα ίσα με της Ευρώπης ενώ έχει πέσει της Τουρκίας κ κερδίζουμε περίπου 13€ το χρόνο. Τι λέτε πάμε Τουρκία ή δεν παίζει ή δεν αξίζει το ρίσκο; Επίσης μπορούμε να πάρουμε μέχρι 3 χρόνια gold σωστά;

Μέχρι 3*12 μπορείς να βάλεις.

MEA & Τουρκία δεν έχει βάλει καποιος. Αν το κάνεις, θα αναλάβεις το ανάλογο ρίσκο. 

Στο cd keys έχει 29€. Από τις χαμηλότερες τιμές που έχει υπάρξει https://www.cdkeys.com/xbox-live/memberships/12-month-xbox-live-gold-membership-xbox-one-360-brazil

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sphinxgr είπε

Μέχρι 3*12 μπορείς να βάλεις.

MEA & Τουρκία δεν έχει βάλει καποιος. Αν το κάνεις, θα αναλάβεις το ανάλογο ρίσκο. 

Στο cd keys έχει 29€. Από τις χαμηλότερες τιμές που έχει υπάρξει https://www.cdkeys.com/xbox-live/memberships/12-month-xbox-live-gold-membership-xbox-one-360-brazil

Όποτε λες να πάω με Βραζιλία έτσι είναι safe με vpn από το κινητό; Πειραζει να πάρω τα κλειδιά πριν λήξει η συνδρομή μου κ να τα βάλω τότε μην ανεβεί πάλι η τιμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, liljordan είπε

Όποτε λες να πάω με Βραζιλία έτσι είναι safe με vpn από το κινητό; Πειραζει να πάρω τα κλειδιά πριν λήξει η συνδρομή μου κ να τα βάλω τότε μην ανεβεί πάλι η τιμή;

Δες τις οδηγίες στο 3ο ποστ για τη διαδικασία. 

Οι μέρες είναι λίγες, οπότε πάρε από τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/4/2021 στις 12:32 ΠΜ, sphinxgr είπε

Δες τις οδηγίες στο 3ο ποστ για τη διαδικασία. 

Οι μέρες είναι λίγες, οπότε πάρε από τώρα. 

Αγαπητε @sphinxgr 

Ληγει η συνδρομη σε ενα χρονο ... 
και ειμαι σε διλημμα ... να βαλω τωρα 2-3 καρτες ea ? 

ή να το αφησω να ληξει (Σε ενα χρονο) και να κανω ξανα απο την αρχη την διαδικασια ? 

ενταξει ... δεν εισαι προφητης ... αλλα πιο πολυ ως προβληματισμο το θετω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dskoul είπε

Αγαπητε @sphinxgr 

Ληγει η συνδρομη σε ενα χρονο ... 
και ειμαι σε διλημμα ... να βαλω τωρα 2-3 καρτες ea ? 

ή να το αφησω να ληξει (Σε ενα χρονο) και να κανω ξανα απο την αρχη την διαδικασια ? 

ενταξει ... δεν εισαι προφητης ... αλλα πιο πολυ ως προβληματισμο το θετω !

Αν υπάρχει ακόμα κ βάλεις του χρόνου, 2 έτη gold, θα πληρώσεις 30+30+13=73€

Αν βάλεις φέτος 6ΕΑ θα πληρώσεις 120€

Αν φτιάξεις όμως όταν βρεις φθηνή gold, νέο χρήστη, θα πληρώσεις για 3 έτη <90€

Οπότε καθαρά οικονομικά, φτιάξε νέο χρήστη τώρα. Αλλιώς βάλε 6ΕΑ να είσαι σίγουρος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Αν υπάρχει ακόμα κ βάλεις του χρόνου, 2 έτη gold, θα πληρώσεις 30+30+13=73€

Αν βάλεις φέτος 6ΕΑ θα πληρώσεις 120€

Αν φτιάξεις όμως όταν βρεις φθηνή gold, νέο χρήστη, θα πληρώσεις για 3 έτη <90€

Οπότε καθαρά οικονομικά, φτιάξε νέο χρήστη τώρα. Αλλιώς βάλε 6ΕΑ να είσαι σίγουρος. 

thanks ... 
εβαλα 2 ΕΑ προς το παρον ... 
φτασαμε 2023 ... 
και βλεπουμε ξανα σε κανα χρονο ! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dskoul είπε

thanks ... 
εβαλα 2 ΕΑ προς το παρον ... 
φτασαμε 2023 ... 
και βλεπουμε ξανα σε κανα χρονο ! 

 

Ούτως ή αλλως, ποιος ζει ποιος πεθαίνει έτσι όπως πάμε!!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! Μια ερώτηση. Αν αγοράσω κωδικό Game Pass Ultimate Brazil και τον ενεργοποιήσω μέσω vpn στον ελληνικό λογαριασμό μου, θα έχω κάποιο θέμα όταν ξανά γυρίσω στην τοπική μου ελληνική ip? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, VagelisDer είπε

Καλησπέρα παιδιά! Μια ερώτηση. Αν αγοράσω κωδικό Game Pass Ultimate Brazil και τον ενεργοποιήσω μέσω vpn στον ελληνικό λογαριασμό μου, θα έχω κάποιο θέμα όταν ξανά γυρίσω στην τοπική μου ελληνική ip? 

Όχι δεν θα έχεις.

Φρόντισε να διαβάσεις πρώτα εδώ https://www.insomnia.gr/forums/topic/732948-xbox-συνδρομές-ultimate-game-pass-gold/?do=findComment&comment=58502511

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρες σε όλους.

Μέσα στον Μάρτιο τελείωσε η συνδρομή Ultimate που είχα σαν νέος χρήστης Xbox series X τριμήνου και έκανα όλη την γνωστή διαδικασία και τσίμπησα 2 χρονια Ultimate με δημιουργία δεύτερου χρήστη στην ίδια κονσόλα ωστε να έχω πάλι το 1 ευρώ μετατροπή.

Αρχικά σκέφτηκα οτι δεν θα είχα κανένα  θέμα αλλα στην πορεία σκέφτηκα οτι αν ποτέ θέλω να παίξω κάποιο online game θα πρέπει να κάνω switch τα profiles και να μοιράζονται τα achievments.Αυτό δεν το κατάλαβα αρχικά γιατί με όλη η παρέα παίζουμε σε PS5 και επίσης στο Horizon 4 εβλεπα κανονικά άλλους παίχτες online.

Χτες δοκίμασα να κατεβάσω απο το gamepass παιχνίδι μέσα απο το κύριο profile που τώρα δεν έχει ultimate συνδρομή και το κατέβασε και παίζει κανονικά ,πως εξηγείται αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, George7Byron είπε

Καλημέρες σε όλους.

Μέσα στον Μάρτιο τελείωσε η συνδρομή Ultimate που είχα σαν νέος χρήστης Xbox series X τριμήνου και έκανα όλη την γνωστή διαδικασία και τσίμπησα 2 χρονια Ultimate με δημιουργία δεύτερου χρήστη στην ίδια κονσόλα ωστε να έχω πάλι το 1 ευρώ μετατροπή.

Αρχικά σκέφτηκα οτι δεν θα είχα κανένα  θέμα αλλα στην πορεία σκέφτηκα οτι αν ποτέ θέλω να παίξω κάποιο online game θα πρέπει να κάνω switch τα profiles και να μοιράζονται τα achievments.Αυτό δεν το κατάλαβα αρχικά γιατί με όλη η παρέα παίζουμε σε PS5 και επίσης στο Horizon 4 εβλεπα κανονικά άλλους παίχτες online.

Χτες δοκίμασα να κατεβάσω απο το gamepass παιχνίδι μέσα απο το κύριο profile που τώρα δεν έχει ultimate συνδρομή και το κατέβασε και παίζει κανονικά ,πως εξηγείται αυτό?

Δεν έχω καταλάβει ακριβώς ποιο ήταν εξαρχης το πρόβλημα σου.

Με 2ο χρήστη παντως, απλά κάνεις login καθε φορά που ανοιγεις την κονσόλα σου για να δει τις συνδρομές και συνεχίζεις να παίζεις, όπως έπαιζες, με τον παλιό σου χρήστη. Στον παλιό σου χρήστη, δεν αλλάζει τίποτα. 

Η μονη διαφορά ειναι απλά, ότι πρέπει να κάνεις login το χρήστη με τις συνδρομές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Δεν έχω καταλάβει ακριβώς ποιο ήταν εξαρχης το πρόβλημα σου.

Με 2ο χρήστη παντως, απλά κάνεις login καθε φορά που ανοιγεις την κονσόλα σου για να δει τις συνδρομές και συνεχίζεις να παίζεις, όπως έπαιζες, με τον παλιό σου χρήστη. Στον παλιό σου χρήστη, δεν αλλάζει τίποτα. 

Η μονη διαφορά ειναι απλά, ότι πρέπει να κάνεις login το χρήστη με τις συνδρομές.

Θεωρητικά το main account μου τωρα δεν είναι απλό xbox live και έχει χάσει όλα τα προνόμια του ultimate?Πως θα μπορώ να μπώ σε game που απαιτεί live gold  με το main account ενώ η ultimate συνδρομή ανήκει σε δεύτερο account?

Το σύστημα αναγνωρίζει οτι υπάρχει μια ultimate συνδρομή στην κονσόλα και δίνει  τα προνόμια σε όλους τους χρήστες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, George7Byron είπε

Το σύστημα αναγνωρίζει οτι υπάρχει μια ultimate συνδρομή στην κονσόλα και δίνει τα προνόμια σε όλους τους χρήστες?

Αυτό ακριβώς. 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Δωρεάν το Live Gold, από σήμερα.

Όλοι οι παίκτες του Xbox θα έχουν δυνατότητα πρόσβασης από την κονσόλα τους σε δωρεάν online παιχνίδια πολλών παικτών, χωρίς καμία χρέωση. Για αυτά τα παιχνίδια, δεν χρειάζεται πλέον μια συνδρομή Xbox Live Gold.

https://support.xbox.com/el-GR/help/subscriptions-billing/manage-subscriptions/multiplayer-unlock-free-to-play-games?

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...