Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators
2 minutes ago, spartan29gr said:

Κανονικοτατα

Θξ, για την απάντηση, ωστόσο απ' ότι βλέπω δεν συμφέρει. Οι εβδομαδιαίες συμφέρουν atm, αν και είναι λίγο μανίκι να τις περάσεις. Έβαλα καμιά 50αρια, φόρτισα μέχρι το Νοέμβριο του 2023 και πιάστηκε το χέρι μου από τα απανωτά κλικ. 😕

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Nnoutas είπε

Ερώτηση. Υπάρχει ακόμη η δυνατότητα να ενεργοποιήσεις 12-36 μήνες με κωδικούς και με vpn βραζιλία; Ρωτάω γιατί πλέον η συνδρομή live gold είναι δωρεάν.

Ναι υπάρχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, sphinxgr είπε

Ναι υπάρχει. 

Ευχαριστώ. Συμφέρει περισσότερο από τις εβδομαδιαίες που αναφέρονται σε προηγούμενα πόστ;

Επεξ/σία από Nnoutas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, Nnoutas είπε

Ευχαριστώ. Συμφέρει περισσότερο από τις εβδομαδιαίες που αναφέρονται σε προηγούμενα πόστ;

Για 3έτη, σχεδόν ίδιο κόστος είναι

3€*36=108€ οι εβδομαδιαίες (144 τεμάχια)

3*33+1= 100€ οι 3*12μηνες Gold Brazil

 

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα 10 keys εβδομάδας για ultimate από eneba από τον WorldTrader δοκίμασα τις 4 και έβγαζε already redeemed. Μετά πήρα άλλη μία από τον Softkeydog με 1.28 και πάλι το ίδιο έβγαζε. Έχω ξεκινήσει διαδικασίες με το support για refund.. έχω βάλει ένα χρόνο live Ευρωπαϊκο από cd keys γιατί θέλω να κρατήσω τα saves και προσπαθώ να το κάνω ultimate και να γλυτώσω τα 13€ , μέχρι και με το promotion από τα pringles προσπάθησα και σκαλωσε το site όταν έβαλα τον κωδικό και τον έχασα, δεν με θέλει καθόλου 😂 ελπίζω το eneba να κάνει refund τουλάχιστον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, GiorgosVls είπε

Εγώ πήρα 10 keys εβδομάδας για ultimate από eneba από τον WorldTrader δοκίμασα τις 4 και έβγαζε already redeemed. Μετά πήρα άλλη μία από τον Softkeydog με 1.28 και πάλι το ίδιο έβγαζε. Έχω ξεκινήσει διαδικασίες με το support για refund.. έχω βάλει ένα χρόνο live Ευρωπαϊκο από cd keys γιατί θέλω να κρατήσω τα saves και προσπαθώ να το κάνω ultimate και να γλυτώσω τα 13€ , μέχρι και με το promotion από τα pringles προσπάθησα και σκαλωσε το site όταν έβαλα τον κωδικό και τον έχασα, δεν με θέλει καθόλου 😂 ελπίζω το eneba να κάνει refund τουλάχιστον..

ρε αδελφε ... 
τα εχεις κανει ολα ... 
ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΩΣΤΟ !

εφοσον εχεις ενα χρονο gold, τοτε βαλε την καρτουλα και πληρωσε ΕΝΑ μηνα ultimate .... 
και αυτοματα η συνδρομη θα γινει ultimate .. 
δεν λειτουργει με pringles και με τετοια τερτιπια ! 

κανε το απλο ! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dskoul είπε

ρε αδελφε ... 
τα εχεις κανει ολα ... 
ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΩΣΤΟ !

εφοσον εχεις ενα χρονο gold, τοτε βαλε την καρτουλα και πληρωσε ΕΝΑ μηνα ultimate .... 
και αυτοματα η συνδρομη θα γινει ultimate .. 
δεν λειτουργει με pringles και με τετοια τερτιπια ! 

κανε το απλο ! 

Τα ίδια σκεφτόμουν αλλά είπα να μην τα γραψω. Thanks Που μου γλίτωσες τοσο χρονο :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
21 hours ago, GiorgosVls said:

Εγώ πήρα 10 keys εβδομάδας για ultimate από eneba από τον WorldTrader δοκίμασα τις 4 και έβγαζε already redeemed. Μετά πήρα άλλη μία από τον Softkeydog με 1.28 και πάλι το ίδιο έβγαζε. Έχω ξεκινήσει διαδικασίες με το support για refund.. έχω βάλει ένα χρόνο live Ευρωπαϊκο από cd keys γιατί θέλω να κρατήσω τα saves και προσπαθώ να το κάνω ultimate και να γλυτώσω τα 13€ , μέχρι και με το promotion από τα pringles προσπάθησα και σκαλωσε το site όταν έβαλα τον κωδικό και τον έχασα, δεν με θέλει καθόλου 😂 ελπίζω το eneba να κάνει refund τουλάχιστον..

Ψωνίζοντας πρώτη φορά από το eneba και έχοντας ενεργοποιήσει κοντά 50 κωδικούς από τον WorldTrader, μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι κάνεις copy+paste τον ίδιο κωδικό μέσα στο order σου, γι' αυτό σου λέει already redeemed.

Έτσι την πάτησα στην αρχή και ψαχνόμουν, δες το καλύτερα. Στα αριστερά σου βγάζει κάθε κωδικό ξεχωριστά και πρέπει να προχωράς παρακάτω για να διαλέγεις τον επόμενο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panozit είπε

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να καταλάβω τις διαφορές gold με ultimate, game pass κτλ; 

Τι πρέπει να αγοράσω και από ποιο site; 

Ευχαριστώ 

Κοιτάς το Πρώτο post

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panozit είπε

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να καταλάβω τις διαφορές gold με ultimate, game pass κτλ; 

Τι πρέπει να αγοράσω και από ποιο site; 

Ευχαριστώ 

Αφιέρωσε λίγο χρόνο και διάβασε αυτό το post. Έχουν απαντηθεί όλες οι βασικές απορίες που υπάρχουν και θα κερδίσεις αρκετό χρόνο και αρκετά €, από το να ψάχνεις:

https://www.insomnia.gr/forums/topic/732948-xbox-συνδρομές-ultimate-game-pass-gold/page/148/?tab=comments#comment-58503699

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά!

 

Έχω παραγγείλει το Xbox Series S το οποίο και έχει φύγει από ΠΛΑΙΣΙΟ και είναι προς παράδοση σε μένα μια από τις επόμενες ημέρες.

 

Είναι η πρώτη φορά που αγοράζω κονσόλα μιας και έπαιζα από υπολογιστή τόσα χρόνια. Επίσης είναι πρώτη φορά που ασχολούμαι με Microsoft όσο αφορά την gaming πλατφόρμα της.

Αυτές τις μέρες έχω ρίξει απίστευτο διάβασμα για οτιδήποτε κινείται γύρω από το Xbox και όπως καταλαβαίνετε η πληροφορία είναι ατελείωτη!!!

 

Διαβάζοντας πριν μέρες για το Game Pass και το ultimate, και προτού παραγγείλω το Xbox Series S, διάβασα ότι μπορείς να παίζεις μέσω cloud, αλλά δεν είχα δει ότι στην Ελλάδα δεν έχει ακόμα γίνει ενεργή η δυνατότητα αυτή.

Για να μην σας κουράζω, από τις 21/4/2021 ενεργοποίησα το Game Pass Ultimate με την προσφορά 1€ τον πρώτο μήνα η οποία και είναι φυσικά ενεργή.

 

Έχω διαβάσει τις πρώτες 10 και τις τελευταίες 8 σελίδες στο παρόν θέμα, και έχω τις εξής ερωτήσεις:

1) Αν αγοράσω το παρακάτω: https://www.eneba.com/el/xbox-xbox-game-pass-ultimate-4-x-7-days-subscription-xbox-one-windows-10-xbox-live-key-global

μπορώ να μπω στον λογαριασμό μου στην Microsoft πριν λήξει ο πρώτος μήνας και να κάνω redeem τον κωδικό; Και αν ναι, θα προστεθούν 4χ7 = 28 ημέρες ακόμα ultimate;

 

2) Αν κατάλαβα καλά μπορούμε να αγοράζουμε κλειδιά είτε game pass τα οποία μετατρέπονται στα αντίστοιχα ultimate, είτε κατευθείαν κλειδιά ultimate (έως 36 μήνες max), και να κάνουμε την διαδικασία με το redeem, σωστά κατάλαβα;

3) Τα κλειδιά που μπορούμε να αγοράσουμε αν δεν θέλουμε να ασχοληθούμε με VPN, θα πρέπει να γράφουν είτε Europe είτε worldwide, σωστά κατάλαβα;

 

4) Εφόσον δεν θέλω να φτιάξω νέο account και δεν θέλω να ασχοληθώ με VPN, διαβάζοντας ότι το gold καταργήθηκε πλέον, τι επιλογές έχω για να έχω ultimate φθηνότερα από τα 12,99€ ;

 

Ζήτω συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις και ευχαριστωωω εκ' των προτέρων!

 

Καλή Ανάσταση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...