Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, Malthador είπε

Ψωνίζοντας πρώτη φορά από το eneba και έχοντας ενεργοποιήσει κοντά 50 κωδικούς από τον WorldTrader, μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι κάνεις copy+paste τον ίδιο κωδικό μέσα στο order σου, γι' αυτό σου λέει already redeemed.

Έτσι την πάτησα στην αρχή και ψαχνόμουν, δες το καλύτερα. Στα αριστερά σου βγάζει κάθε κωδικό ξεχωριστά και πρέπει να προχωράς παρακάτω για να διαλέγεις τον επόμενο.

Μακάρι να ήταν αυτό , δεν ξέρω μάλλον έπεσα στην περίπτωση γιατί έχω screenshots όλη την διαδικασία από το άνοιγμα των κωδικών μέχρι που τους έβαζα ξεχωριστά για να φαίνεται ότι είναι αυτός που άνοιξα. Από το support παραδέχτηκαν ότι δεν είναι φυσιολογικό, έστειλα και το υπόλοιπο να φαίνεται ότι δεν μου μπήκε ποτέ ultimate από κάποιον από τους κωδικούς και τώρα περιμένω το refund...

13 ώρες πριν, dskoul είπε

ρε αδελφε ... 
τα εχεις κανει ολα ... 
ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΩΣΤΟ !

εφοσον εχεις ενα χρονο gold, τοτε βαλε την καρτουλα και πληρωσε ΕΝΑ μηνα ultimate .... 
και αυτοματα η συνδρομη θα γινει ultimate .. 
δεν λειτουργει με pringles και με τετοια τερτιπια ! 

κανε το απλο ! 

Ναι, αυτό έκανα τώρα πήρα ένα από το cdkeys 10€ για ένα μήνα και έγινε κανονικά η διαδικασία!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Προσπαθώ να συνδεθώ σήμερα με το tunnelbear σε Brazil και δεν μπορώ. Σε όλες τις άλλες χώρες κανονικά. Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Nnoutas είπε

Προσπαθώ να συνδεθώ σήμερα με το tunnelbear σε Brazil και δεν μπορώ. Σε όλες τις άλλες χώρες κανονικά. Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα; 

Τελικά κατάφερα να συνδεθώ 2 ώρες μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panozit είπε

Για κάποιον που ενδιαφέρεται μόνο για game pass τι μπορεί να κάνει; 

 

Ευχαριστώ 

δεν υπάρχει λόγος. ακολουθείς τον οδηγό και βάζεις gold + ultimate. Είναι η καλύτερη και πιο φθηνη επιλογη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα παιδια δυο αποριες οποιος μπορει να μου λυσει θα ημουν υπόχρεος

 

1)δουλευει ακομα με τον ιδιο τροπο η πατεντα για ultimate της πρωτης σελιδας?

2)μπορω να ακυρωσω την συνδρομη που μου τραβηξε χρηματα αυτοματα σημερα?

 

Ευχαριστω  

Επεξ/σία από MySql
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, MySql είπε

καλησπερα παιδια δυο αποριες οποιος μπορει να μου λυσει θα ημουν υπόχρεος

 

1)δουλευει ακομα με τον ιδιο τροπο η πατεντα για ultimate της πρωτης σελιδας?

2)μπορω να ακυρωσω την συνδρομη που μου τραβηξε χρηματα αυτοματα σημερα?

 

Ευχαριστω  

Ναι ισχύει ακόμα

Διάβασε εδώ όλους τους δυνατούς τρόπους ανανέωσης συνδρομής και τι κόστος έχει ο καθένας

https://www.insomnia.gr/forums/topic/732948-xbox-συνδρομές-ultimate-game-pass-gold/?do=findComment&comment=58502511

Να ακυρώσεις την αυτοματη ανανέωση , γίνεται. Να σου δωσουν τα λεφτά της συνδρομής σου πίσω, μαλλον δεν γινεται. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MySql είπε

καλησπερα παιδια δυο αποριες οποιος μπορει να μου λυσει θα ημουν υπόχρεος

 

1)δουλευει ακομα με τον ιδιο τροπο η πατεντα για ultimate της πρωτης σελιδας?

2)μπορω να ακυρωσω την συνδρομη που μου τραβηξε χρηματα αυτοματα σημερα?

 

Ευχαριστω  

1) Ναι 

2) Μπορείς να απενεργοποιήσεις την αυτόματη ανανέωση και όταν λήξει προσθέτεις τη διάρκεια που θες με την πατέντα. Τα λεφτά δεν επιστρεφονται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, sphinxgr είπε

Ναι ισχύει ακόμα

Διάβασε εδώ όλους τους δυνατούς τρόπους ανανέωσης συνδρομής και τι κόστος έχει ο καθένας

https://www.insomnia.gr/forums/topic/732948-xbox-συνδρομές-ultimate-game-pass-gold/?do=findComment&comment=58502511

Να ακυρώσεις την αυτοματη ανανέωση , γίνεται. Να σου δωσουν τα λεφτά της συνδρομής σου πίσω, μαλλον δεν γινεται. 

 

 

1 ώρα πριν, Nnoutas είπε

1) Ναι 

2) Μπορείς να απενεργοποιήσεις την αυτόματη ανανέωση και όταν λήξει προσθέτεις τη διάρκεια που θες με την πατέντα. Τα λεφτά δεν επιστρεφονται. 

ευχαριστω πολυ παιδια δυστυχως ειχα ξεχασει να ακυρωσω την αυτοματη ανανεωση την τελευταια φορα που πληρωσα οποτε θα περιμενω αλλο ενα μηνα ελπιζω να υπαρχει ακομα αυτη η μοντα

 

Υ.γ τα χρηματα δεν επιστρέφονται ουτε με ακυρωση σιγουρα? 

 

 

Screenshot_1.jpg

Επεξ/σία από MySql
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, MySql είπε

 

ευχαριστω πολυ παιδια δυστυχως ειχα ξεχασει να ακυρωσω την αυτοματη ανανεωση την τελευταια φορα που πληρωσα οποτε θα περιμενω αλλο ενα μηνα ελπιζω να υπαρχει ακομα αυτη η μοντα

 

Υ.γ τα χρηματα δεν επιστρέφονται ουτε με ακυρωση σιγουρα? 

 

 

Screenshot_1.jpg

Χωρίς να είμαι σίγουρος 100%, νομίζω ότι αυτό απλά σταματά τη συνδρομή στο τέλος του μήνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Eneba

Υπενθυμίζω πως όποιος έχει ενεργοποιημένο ήδη το ultimate, του προσθέτει 4 μήνες ultimate, έτσι βγαίνει στα 4,87€ ο μήνας.

Για το discount -0,56€ χρησιμοποίησα τον κωδικό GameTek  υπάρχουν άπειροι κωδικοί που κόβουν το ίδιο ποσό, με ένα google search θα το δείτε.  

Προσωπικά κάθε 4 μήνες βάζω μια τέτοια κάρτα έτσι ώστε να παραμένω πάντα στα 3 χρόνια ενεργή ultimate συνδρομή. Θεωρώ πως όλο αυτό το πανηγύρι θα τελειώσει κάποια στιγμή και δεν θα είναι καθόλου εύκολο να βρίσκουμε τιμές 4-5€ για κάθε μήνα ultimate. Τουλάχιστον μέχρι να γίνει αυτό, θα έχω πάντα 3 χρόνια και αν ακριβύνουν πολύ οι τιμές θα έχω μπροστά μου 3 χρόνια έτσι ώστε να πετύχω κάποια συμφέρουσα προσφορά.

image.png.eb638558329ea9345f9b1496d2c6ef85.png

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Μια ερώτηση για αγορές σε store ενω εχεις gold βραζιλιανικο/τουρκικο. Αυτη τη στιγμη εχω account με region αγγλικο χωρις καμια συνδρομη γιατι εληξαν τα παντα απο το 2018 που ειχα κανει. Δεν νομιζω οτι θελω να εχω το ulitmate καθως παιζω πολυ αραια, οποτε με ενδιαφερει να αγορασω κατι και να μου μεινει.

Ειδα σε καποιο ποστ οτι μπορω να αγορασω τουρκικο αντι βραζιλιανικο αφου εινα πιο πιστευτο, ειμαστε και διπλα αφου! Αναρωτιεμιαι αν θα υπαρχει προβλημα με την πληρωμη με καρτα μετα, γιατι ειδα αγοραζετε και gift cards μετα αντι να πληρωνετε με καρτα αλλα τουρκικα gif δεν υπαρχουν. ΕΚτος εαν δεν επιτρεπετε πληρωμη με καρτα και χρειαζονται μονο gift cards οποτε λυνεται το ερωτημα..!

Ειδα τωρα το fifa 21 και την προσφορα στο odyssey deluxe γιατι εληξε στο απλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Georgegr3 είπε

Καλησπέρα! Μια ερώτηση για αγορές σε store ενω εχεις gold βραζιλιανικο/τουρκικο. Αυτη τη στιγμη εχω account με region αγγλικο χωρις καμια συνδρομη γιατι εληξαν τα παντα απο το 2018 που ειχα κανει. Δεν νομιζω οτι θελω να εχω το ulitmate καθως παιζω πολυ αραια, οποτε με ενδιαφερει να αγορασω κατι και να μου μεινει.

Ειδα σε καποιο ποστ οτι μπορω να αγορασω τουρκικο αντι βραζιλιανικο αφου εινα πιο πιστευτο, ειμαστε και διπλα αφου! Αναρωτιεμιαι αν θα υπαρχει προβλημα με την πληρωμη με καρτα μετα, γιατι ειδα αγοραζετε και gift cards μετα αντι να πληρωνετε με καρτα αλλα τουρκικα gif δεν υπαρχουν. ΕΚτος εαν δεν επιτρεπετε πληρωμη με καρτα και χρειαζονται μονο gift cards οποτε λυνεται το ερωτημα..!

Ειδα τωρα το fifa 21 και την προσφορα στο odyssey deluxe γιατι εληξε στο απλο.

Δεν δέχονται πληρωμή με κάρτα, μόνο με gift card. Το τουρκικό είναι φθηνότερο αλλά δεν υπάρχουν gift cards 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, leo066 είπε

https://www.eneba.com/el/xbox-xbox-game-pass-ultimate-7-days-subscription-xbox-one-windows-10-xbox-live-key-global
3.30 για 28 μέρες αυτή τη στιγμή. Είχε φτάσει και 2.24 (0.56 η εβδομάδα) για 28 μέρες 

Έχεις δίκιο συμφέρει περισσότερο. Χρειάζεσαι 17 κωδικούς για τους 4 μήνες. Σε αφήνει 10 κωδικούς να αγοράσεις σε μια συναλλαγή. οπότε κάνεις 2 συναλλαγές η μια με 10 και η άλλη με 7 κωδικούς και πηρώνεις συνολικά 15 ευρώ.

Αν δεν σε ενοχλεί το συνεχόμενο copy paste και refresh και η πιθανότητα κάποιος κωδικός από όλους αυτούς να έχει θέμα και να αναγκαστείς να μιλήσεις με το support αγοράζεις τις εβδομαδιαίες. Προσωπικά αν ήθελα να προσθέσω 4 μήνες ή και παραπάνω θα επέλεγα ΕΑ για ευκολία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...