Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Εγω ρε παιδιά τι λάθος έχω κάνει και μου βγάζει το μήνυμα.

Αλλάξετε την περιοχή του Microsoft Store

Αυτήν τη στιγμή, η συνδρομή σας είναι από διαφορετική περιοχή. Αν εξακολουθεί να μην λειτουργεί, επικοινωνήστε με την υποστήριξη πελατών.

 

το email το έχω πολλά χρόνια και αγόρασα με vpn μέσω Βραζιλίας μια συνδρομή αλλά στο τελευταίο βήμα που πρέπει να αγοράσω το ultimate με το 1 ευρώ μου το πετάει κ δεν μπορώ να κάνω το upgrade 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

24 λεπτά πριν, Maoukos είπε

Καλησπέρα,

Εγω ρε παιδιά τι λάθος έχω κάνει και μου βγάζει το μήνυμα.

Αλλάξετε την περιοχή του Microsoft Store

Αυτήν τη στιγμή, η συνδρομή σας είναι από διαφορετική περιοχή. Αν εξακολουθεί να μην λειτουργεί, επικοινωνήστε με την υποστήριξη πελατών.

 

το email το έχω πολλά χρόνια και αγόρασα με vpn μέσω Βραζιλίας μια συνδρομή αλλά στο τελευταίο βήμα που πρέπει να αγοράσω το ultimate με το 1 ευρώ μου το πετάει κ δεν μπορώ να κάνω το upgrade 

https://www.insomnia.gr/forums/topic/732948-xbox-συνδρομές-ultimate-game-pass-gold/?do=findComment&comment=58510473

 

https://www.insomnia.gr/forums/topic/732948-xbox-συνδρομές-ultimate-game-pass-gold/?do=findComment&comment=58513975

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να

41 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Να είσαι καλά. Από ότι είδα στο xbox profile που είχα ήταν region USA, σε όλα τα άλλα είχα Ελλάδα. Έκανα την αλλαγή αλλά και πάλι δεν με αφήνει. Θέλει χρόνο για να δει το σύστημα τους την αλλαγή;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Maoukos είπε

Να

Να είσαι καλά. Από ότι είδα στο xbox profile που είχα ήταν region USA, σε όλα τα άλλα είχα Ελλάδα. Έκανα την αλλαγή αλλά και πάλι δεν με αφήνει. Θέλει χρόνο για να δει το σύστημα τους την αλλαγή;;

Κάτι θα σου έχει ξεφύγει.

Πάρε μια worldwide ή EU ultimate, από κάποιο site να γίνει η μετατροπή και θα είσαι οκ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! σε 2 μήνες λήγει η συνδρομή ultimate που είχα κανει πριν 2 χρόνια με την ανανέωση gold +1€.

Τι με συμφαίρει τώρα για να ανανεώσω τουλάχιστον ένα χρόνο με τα λιγότερα ευρώ που γίνεται?

Θα προτιμούσα να είναι στο ίδιο λογαριασμό που έχω. 

ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) αφήνεις να λήξει η συνδρομή σου και εφαρμόζειςτον οδηγό με κλειδί απο Βραζιλία αλλά αντί για 1 ευρώ δίνεις 12.99.

2) ή αγοράζεις πολλές 7 day συνδρομες με 0.80 προτού λήξει η συνδρομή σου (αυτό είναι βέβαια πολύ κουραστικό!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, The_Judas said:

1) αφήνεις να λήξει η συνδρομή σου και εφαρμόζειςτον οδηγό με κλειδί απο Βραζιλία αλλά αντί για 1 ευρώ δίνεις 12.99.

2) ή αγοράζεις πολλές 7 day συνδρομες με 0.80 προτού λήξει η συνδρομή σου (αυτό είναι βέβαια πολύ κουραστικό!

1 δηλαδή πάλι μετατρέπει το gold σε ultimate;

2) ε δεν έχουν βάλει και ενα qrcode να τα περνάς με τη μια... .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, manos28684 είπε

Καλησπέρα παιδιά! σε 2 μήνες λήγει η συνδρομή ultimate που είχα κανει πριν 2 χρόνια με την ανανέωση gold +1€.

Τι με συμφαίρει τώρα για να ανανεώσω τουλάχιστον ένα χρόνο με τα λιγότερα ευρώ που γίνεται?

Θα προτιμούσα να είναι στο ίδιο λογαριασμό που έχω. 

ευχαριστώ!

Διάβασε εδώ όλους τους δυνατούς τρόπους ανανέωσης συνδρομής και τι κόστος έχει ο καθένας

https://www.insomnia.gr/forums/topic/732948-xbox-συνδρομές-ultimate-game-pass-gold/?do=findComment&comment=58502511

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/5/2021 στις 10:52 ΜΜ, sphinxgr είπε

Κάτι θα σου έχει ξεφύγει.

Πάρε μια worldwide ή EU ultimate, από κάποιο site να γίνει η μετατροπή και θα είσαι οκ. 

Μίλησα με Microsoft και μου είπαν ότι δεν γίνεται κάτι κ να μιλήσω με cdkeys.com

 

Αν αγοράσω αυτό θα παίξει ή θα πετάξω αλλά 10 ευρώ;;

https://www.cdkeys.com/xbox-live/1-month-xbox-game-pass-ultimate-xbox-one-pc-eu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Maoukos είπε

Μίλησα με Microsoft και μου είπαν ότι δεν γίνεται κάτι κ να μιλήσω με cdkeys.com

 

Αν αγοράσω αυτό θα παίξει ή θα πετάξω αλλά 10 ευρώ;;

https://www.cdkeys.com/xbox-live/1-month-xbox-game-pass-ultimate-xbox-one-pc-eu

Με αυτό, μάλλον οκ θα είσαι. 

Καλό είναι πάντως να έχεις φτάσει τους 36 μήνες με Gold. ¨Έτσι ώστε να επωφεληθείς στο μέγιστο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Με αυτό, μάλλον οκ θα είσαι. 

Καλό είναι πάντως να έχεις φτάσει τους 36 μήνες με Gold. ¨Έτσι ώστε να επωφεληθείς στο μέγιστο. 

Δυστυχώς δεν έπαιξε ουτε έτσι. Θα ξανά πάρω τηλέφωνο την Microsoft.

 

Edit

Τελικά μίλησα με Microsoft support και μου το έλυσαν το πρόβλημα. Η υποστήριξη στην Ελλάδα δεν ψήθηκε να ασχοληθεί.

Το πρόβλημα ήταν στο region που είχα στο account μου (USA) όταν αγόρασα την συνδρομή. Δεν ξεκολλουσε με τπτ κ τελικά μου ξανά πέρασαν από την αρχή την συνδρομή.

Όλα καλά Τελικά 

Επεξ/σία από Maoukos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και Χριστός ανέστη. Έχω ultimate συνδρομή και έχω βάλει σαν οικογενειακό μέλος το email του πατέρα μου ώστε να μπορεί να παίζει flight simulator. Βρίσκεται Γερμανία, το λέω σε περίπτωση που παίζει ρόλο. 3 μήνες όλα δούλευαν καλά, κι εκείνος μπορούσε να παίξει και εγώ μπορούσα να χρησιμοποιήσω και το xbox και το ultimate στο pc μου. Έχει 2 μέρες όμως που δεν μπορεί να μπεί στο παιχνίδι και του ζητάει να εισάγει το δισκάκι. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει; Σας ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάγκες, αρχίσαμε : η ετησια EA συνδρομή πλέον μετατρέπεται σε 2μηνη GPU και όχι 4μηνη...

Εμείς με ενεργή συνδρομή GPU τι μπορούμε να κάνουμε τώρα ? Λήγει Ιούνιο 2022 εμένα, αμα περιμενω να κάνω ανανέωση μέχρι τότε βλέπω να έχουν κλείσει όλες τις "τρύπες" μετατροπής.

Το "party" θα τελειώσει κάποτε, λογικό, απλά να βολευτουμε για όσο μπορούμε.

@d_gkal : σημερινο το νέο φίλος 

spacer.png

Επεξ/σία από red1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτό τον τρόπο με τούρκικη κάρτα xbox live gold 12 μηνών?

 

Και δουλεύει ακόμα και σήμερα αυτός ο τρόπος μετατροπής του xbox live gold σε game pass ultimate?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...