Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, LionHurt1982 είπε

Προφανως φιλε μου εχει προσπαθησει. Λες να εκανα ερωτημα χωρις να εχει προσπαθησει τα αυτονοητα;!

 Προσπαθησε ακομα και να γυρισει τη διευθυνση του microsoft store σε αμερικη αλλα παλι δεν διορθωθηκε. 

Ρωταω αν καποιος εχει αντιμετωπίσει το συγκεκριμενο προβλημα και το εχει λύσει. Καποια δηλαδή πιο συγκεκριμένη λύση.

Σκέφτηκα ότι μόνο κάποιος από εδώ θα υπηρχε πιθανότητα να βοηθήσει.

Πολλοί την έχουν πάθει έτσι. 

Θέλει προσοχή στους παλιούς χρήστες, να έχουν ελληνικά πραγματικά στοιχεία, σε Microsoft Profile, XBox Profile, Xbox 360 Profile και τρόπους πληρωμής αυτών, αλλιώς δεν θα μπορούν να αγοράσουν την Ultimate. 
 

Στις 24/5/2021 στις 1:48 ΠΜ, pankostas είπε

Εγώ που ακολούθησα τις οδηγίες τις 1ης σελίδας,  έβαλα δύο 12μηνες. Δεν ήξερα ότι μπορούσα και τρεις.

Τώρα με συμφέρει να βάλω άλλο ένα 12μηνο ή όχι? Θα πρέπει μετά να πληρώσω ολόκληρο το ποσό για μετατροπή σε ultimate τους 12 μήνες? Καλύτερα να περιμένω να λήξει το 24μηνο που ήδη έχω?

Οι 36 μήνες είναι το μέγιστο, οι οδηγίες του 3ου ποστο, μιλάνε για 2*12 όμως, ώστε να εκμεταλλευτεί κάποιος στο μέγιστο τη χαμηλότερη τιμή που προσθέτουν οι Δωρεάν μήνες (είτε αυτοί που δίνονταν με ενεργή την αυτόματη ανανέωση, είτε οι 3 που δίνονται σε νέους χρήστες κατα καιρούς)

Αν εσύ εχεις Ultimate 24 μηνών, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα που να συμφέρει για να την επεκτείνεις αυτή τη στιγμή (εκτός και αν προσθέσεις εβδομαδιαίες Ultimate ). 

Αν  εχεις Gold 24 μηνών, βάζεις +12μήνες gold και μετά μετατρέπεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

14 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Δεν υπάρχει αυτονόητο. Διδασκω πληροφορική. Τίποτε δεν είναι αυτονόητο. Αλλαγή μπορεί να γίνει. Το ότι δεν βρήκε πως είναι άλλο θεμα.

Σ ευχαριστώ αλλά μέχρι στιγμής δεν με έχεις βοηθήσει καθόλου. Ερώτημα έκανα και περίμενα μια απάντηση όσο γίνεται πιο συγκεκριμένη  για να με κατευθύνει καπως. Δεν έχουν νόημα νομίζω τέτοιου είδους γενικές απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LionHurt1982 είπε

Σ ευχαριστώ αλλά μέχρι στιγμής δεν με έχεις βοηθήσει καθόλου. Ερώτημα έκανα και περίμενα μια απάντηση όσο γίνεται πιο συγκεκριμένη  για να με κατευθύνει καπως. Δεν έχουν νόημα νομίζω τέτοιου είδους γενικές απαντήσεις.

Απάντησα σε αυτό που είπες ότι είναι αυτονόητο. Δεν απάντησα για το θέμα του φίλου σου. Λογικό να μην σε βοηθάει η απάντηση όταν σου απαντώ για άλλο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Πολλοί την έχουν πάθει έτσι. 

Θέλει προσοχή στους παλιούς χρήστες, να έχουν ελληνικά πραγματικά στοιχεία, σε Microsoft Profile, XBox Profile, Xbox 360 Profile και τρόπους πληρωμής αυτών, αλλιώς δεν θα μπορούν να αγοράσουν την Ultimate. 
 

Οι 36 μήνες είναι το μέγιστο, οι οδηγίες του 3ου ποστο, μιλάνε για 2*12 όμως, ώστε να εκμεταλλευτεί κάποιος στο μέγιστο τη χαμηλότερη τιμή που προσθέτουν οι Δωρεάν μήνες (είτε αυτοί που δίνονταν με ενεργή την αυτόματη ανανέωση, είτε οι 3 που δίνονται σε νέους χρήστες κατα καιρούς)

Αν εσύ εχεις Ultimate 24 μηνών, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα που να συμφέρει για να την επεκτείνεις αυτή τη στιγμή (εκτός και αν προσθέσεις εβδομαδιαίες Ultimate ). 

Αν  εχεις Gold 24 μηνών, βάζεις +12μήνες gold και μετά μετατρέπεις. 

Άρα δεν υπάρχει λύση και την πατήσαμε; Τι προτείνετε; Νέα κλειδιά σε νέο account και κλαίμε αυτά που πήραμε ήδη; 

Θα δοκιμάσω σαν τελευταια λύση αυτό που μου πρότεινε ο George7Byron 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, LionHurt1982 είπε

Άρα δεν υπάρχει λύση και την πατήσαμε; Τι προτείνετε; Νέα κλειδιά σε νέο account και κλαίμε αυτά που πήραμε ήδη; 

Θα δοκιμάσω σαν τελευταια λύση αυτό που μου πρότεινε ο George7Byron 

Αγόρασε μια Ultimate 1 μήνα, Global και βάλτη απο πάνω. Ακόμα και αν δεν στην περάσει, θα μιλήσεις με το support και θα τη βαλει. 

Ποτέ κανείς δεν έμεινε χωρίς λύση και να πήγαν χαμένες οι συνδρομές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Απάντησα σε αυτό που είπες ότι είναι αυτονόητο. Δεν απάντησα για το θέμα του φίλου σου. Λογικό να μην σε βοηθάει η απάντηση όταν σου απαντώ για άλλο θέμα.

Δεν έχει νόημα να μου απαντάς για να πουλάς πνεύμα φίλε μου. Δεν ζήτησα κάτι τέτοιο. Καλή σου μέρα!

7 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Αγόρασε μια Ultimate 1 μήνα, Global και βάλτη απο πάνω. Ακόμα και αν δεν στην περάσει, θα μιλήσεις με το support και θα τη βαλει. 

Ποτέ κανείς δεν έμεινε χωρίς λύση και να πήγαν χαμένες οι συνδρομές.

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LionHurt1982 είπε

Δεν έχει νόημα να μου απαντάς για να πουλάς πνεύμα φίλε μου. Δεν ζήτησα κάτι τέτοιο. Καλή σου μέρα!

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά!

Δεν πούλησα πνεύμα. Που ακριβώς το έκανα; Και επίσης νομίζεις ότι δεν υπάρχει τρόπος να αλλάξεις την διεύθυνση; Σοβαρά τώρα; Φτιάχνω ένα account, μετακομίζω και δεν μπορώ να αλλάξω διεύθυνση; Για την διεύθυνση που έχεις στο payment απλά αφαίρεσε όλο το payment και βάλε νέο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Δεν πούλησα πνεύμα. Που ακριβώς το έκανα; Και επίσης νομίζεις ότι δεν υπάρχει τρόπος να αλλάξεις την διεύθυνση; Σοβαρά τώρα; Φτιάχνω ένα account, μετακομίζω και δεν μπορώ να αλλάξω διεύθυνση; Για την διεύθυνση που έχεις στο payment απλά αφαίρεσε όλο το payment και βάλε νέο.

Τώρα απάντησες κάτι συγκεκριμένο και που πραγματικά μπορεί να με βοηθήσει οπότε σ ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Πολλοί την έχουν πάθει έτσι. 

Θέλει προσοχή στους παλιούς χρήστες, να έχουν ελληνικά πραγματικά στοιχεία, σε Microsoft Profile, XBox Profile, Xbox 360 Profile και τρόπους πληρωμής αυτών, αλλιώς δεν θα μπορούν να αγοράσουν την Ultimate. 
 

Οι 36 μήνες είναι το μέγιστο, οι οδηγίες του 3ου ποστο, μιλάνε για 2*12 όμως, ώστε να εκμεταλλευτεί κάποιος στο μέγιστο τη χαμηλότερη τιμή που προσθέτουν οι Δωρεάν μήνες (είτε αυτοί που δίνονταν με ενεργή την αυτόματη ανανέωση, είτε οι 3 που δίνονται σε νέους χρήστες κατα καιρούς)

Αν εσύ εχεις Ultimate 24 μηνών, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα που να συμφέρει για να την επεκτείνεις αυτή τη στιγμή (εκτός και αν προσθέσεις εβδομαδιαίες Ultimate ). 

Αν  εχεις Gold 24 μηνών, βάζεις +12μήνες gold και μετά μετατρέπεις. 

Ευχαριστώ. 

6 ώρες πριν, LionHurt1982 είπε

Άρα δεν υπάρχει λύση και την πατήσαμε; Τι προτείνετε; Νέα κλειδιά σε νέο account και κλαίμε αυτά που πήραμε ήδη; 

Θα δοκιμάσω σαν τελευταια λύση αυτό που μου πρότεινε ο George7Byron 

Αν διαβάσεις τις τελευταίες σελίδες,  θα δεις ότι κάποιος είχε παρόμοιο πρόβλημα,  και μπόρεσε και άλλαξε διεύθυνση. Δεν θυμάμαι ποιος ήταν,  αλλά κατάφερε με τηλέφωνο ή μέσω chat να του αλλάξουν τη διεύθυνση. Διάβασε λίγο ποιο πίσω το θέμα.

Επεξ/σία από pankostas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pankostas είπε

Ευχαριστώ. 

Αν διαβάσεις τις τελευταίες σελίδες,  θα δεις ότι κάποιος είχε παρόμοιο πρόβλημα,  και μπόρεσε και άλλαξε διεύθυνση. Δεν θυμάμαι ποιος ήταν,  αλλά κατάφερε με τηλέφωνο ή μέσω chat να του αλλάξουν τη διεύθυνση. Διάβασε λίγο ποιο πίσω το θέμα.

Εγινε να εισαι καλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έχει αγοράσει κανεις κλειδιά από το eneba από τόν Global Deals λειτούργησαν κανονικά όλα??

https://www.eneba.com/el/xbox-xbox-game-pass-ultimate-20-x-7-days-trial-subscription-xbox-one-windows-10-xbox-live-key-global

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/5/2021 στις 9:00 ΠΜ, LionHurt1982 είπε

Παιδιά καλημέρα.

Ένας φίλος πήρε το series s για να παιζουμε παρεα. Προσπάθησε να κανει την μετατροπη τριων χρονων xbox live σε game pass ultimate αλλα συναντησε το εξης προβλημα. Χρησιμοποιησε εναν παλιο λογαριασμο στον οποιο ειχε βαλει παλια οτι μενει Αμερικη. Εκει ειχε και το billing address σε τυχια διευθυνση.

Αυτο το ειχε κανει γιατι παλιοτερα επι εποχης xbox 360, για οσους θυμουνται, το xbox live δεν υποστηριζοταν στην Ελλλαδα.

Το προβλημα του ειναι ότι στοκαρε 3 χρονια xbox live σε αυτον τον λογαριασμο και όταν παει να ενεργοποιησει το gamepass ultimate του βγαζει μηνυμα οτι η διευθυνση του microsoft store ειναι διαφορετικη και τον σταματαει. Έχει κανένας σας συναντήσει/αντιμετωπίσει αυτο το πρόβλημα;

Ειναι κρίμα να χαθούν 3 χρονια gamepass

Για όσους πάθουν το ίδιο, λύση στη δικη μου περιπτωση βρέθηκε μέσω του support της microsoft. 

Ευχαριστω και πάλι όσους βοήθησαν με τα σχόλιά τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eneba μου έκανε refund τις 2 καρτες των 20x7 την Κυριακή στο Paypal μου, σήμερα μπήκαν και τα χρήματα στο τ.λογαριασμό μου οπότε όλα καλά απο εμένα....
Παρεμπιπτόντως, την 1 δεν την είχα καν εξαργυρώσει απο το site τους με το που είδα οτι οι 18 απο τους 20 κωδικούς της 1ης δεν λειτουργούσαν/ηταν ηδη εξαργυρωμένοι.

Ηθικό δίδαγμα : απο εδώ και στο εξής, μακρυά απο εξαργύρωση πολλαπλών κωδικών, δεν αξίζει την όλη ταλαιπωρία.

Στις υγειές μας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...