Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από χθες το βράδυ, το Diablo 3: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition εμφανίζεται δωρεάν για όσους έχουν συνδρομή Xbox Live Gold (άρα και για όσους έχουν Game Pass Ultimate) μέσα από το Store του Xbox One/Series X/S.

Diablo-III-770x433.jpg

Εγώ το κατέβασα και μπορώ να παίξω κανονικά.. Δεν μου το εμφανίζει στο library της κονσόλας στα Owned Games ούτε στα Games with Gold, αλλά στην ιστοσελίδα του Xbox Store, στο συγκεκριμένο παιχνίδι, μου δείχνει το γνωστό μήνυμα που εμφανίζεται σε όλα τα Xbox One παιχνίδια που παίρνεις από τα Games with Gold ("You can play this game with Gold or buy it to own").

https://www.microsoft.com/en-us/p/diablo-iii-reaper-of-souls-ultimate-evil-edition/c2r5r5p2df3c?activetab=pivot:overviewtab

SNAG-1526.png

 Δεν ξέρω αν πρόκειται για λάθος, αλλά για όσο είναι διαθέσιμο, δοκιμάστε να το βάλετε να κατεβαίνει από την κονσόλα σας και το πιθανότερο είναι να το κρατήσετε για πάντα στο λογαριασμό σας υπό αυτή τη μορφή. Προσοχή, μόνο μέσα από το store της κονσόλας μπορείς να το βάλεις να κατεβαίνει, όχι από την ιστοσελίδα του Xbox Store. To link το έβαλα μόνο για επιβεβαίωση οτι το παιχνίδι μπήκε στο λογαριασμό σας, αφού το βάλετε πρώτα να κατεβαίνει από το store της κονσόλας.

Υ.Γ. Είναι παιχνιδάρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μόνο στην εφαρμογή στο κινητό μου βγάζει επιλογή να το κατεβάσω (και όχι στο store της κονσόλας ή σε windows), αλλά δεν είναι πουθενά στα owned games.

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Καλημέρα, θέλω να σας ρωτήσω αν πωλούνται retail οι κάρτες του gamepass ultimate? Ευχαριστώ

Ναι αλλά δεν συμφέρει. https://www.plaisio.gr/gaming-zone/prepaid-cards/microsoft-xbox-game-pass-ultimate-sindromi-1-minas_3482839

Βγάλε προπληρωμένη κάρτα και κάνε τις οδηγίες του 2ου post καλύτερα. 

image.png.25731572ea17fd2e1dc2b855f4058ee7.png

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sphinxgr είπε

Ναι αλλά δεν συμφέρει. https://www.plaisio.gr/gaming-zone/prepaid-cards/microsoft-xbox-game-pass-ultimate-sindromi-1-minas_3482839

Βγάλε προπληρωμένη κάρτα και κάνε τις οδηγίες του 2ου post καλύτερα. 

image.png.25731572ea17fd2e1dc2b855f4058ee7.png

Σε ευχαριστώ πολύ. Το ξέρω ότι δε συμφέρει από δω. 

Από Τουρκία θα το πάρω, θα βάλω μια φίλη να κάνουμε την μπίζνα

Αν δε βρει, τότε θα κάνω το κόλπο. Βέβαια έχω ακόμα χρόνο μέχρι τέλος Οκτωβρίου που λήγει η συνδρομή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έβαλα ένα κωδικό για 12μηνο ea play σε υltimate συνδρομή που έληγε σήμερα.

Λοιπόν αντί για 4 μήνες ultimate,μου έδωσε μόνο 2 μήνες μονο.

Έχει αλλάξει κάτι;;;

Στο chat που προσπαθώ να επικοινωνήσω,είναι εκτός.

 

Screenshot_2021-08-07-22-42-52-205.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Christos84# είπε

Παιδιά έβαλα ένα κωδικό για 12μηνο ea play σε υltimate συνδρομή που έληγε σήμερα.

Λοιπόν αντί για 4 μήνες ultimate,μου έδωσε μόνο 2 μήνες μονο.

Έχει αλλάξει κάτι;;;

Στο chat που προσπαθώ να επικοινωνήσω,είναι εκτός.

 

Screenshot_2021-08-07-22-42-52-205.jpg

Ναι έχει αλλάξει. Πριν κανένα μήνα το είχαν ανακοινώσει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Christos84# είπε

Μόλις τώρα το βρήκα κι εγώ.

Πάει το 20αρι😂😂😂

 

Screenshot_2021-08-07-22-52-53-861.jpg

Σκέψου οτι κέρδισες 6€ ! 😂

Επεξ/σία από Lobo10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά  

Στην πρώτη σελίδα του θέματος είχε αναφερθεί τον κόλπο με την αγορά του xbox live gold με 36€ από Βραζιλία και έπειτα την εξαργύρωση του με VPN στο site και στην συνέχεια η αγορά του 1€ ultimate όπου μετατρέπει το gold σε ultimate. 

Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος αν επιτρέπεται ακόμα αυτό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες διάβασα τις 30 πρώτες σελιδες και επειδή δεν είδα να αναφέρεται από κάποιον μέχρι εκεί....

Σε account που έχει χρησιμοποιήσει το offer του 1Ε, και στο οποίο έχει λήξει το Ultimate, γίνεται να βάλουμε με VPN Gold Τουρκίας και να το μετατρέψουμε μετά με ένα code 1-month Ultimate πάλι Τουρκίας;

Εννοώ η μετατροπή να γίνει έτσι, και όχι με 13Ε από την MS

PS. Δε το ψήνω να φτιάχνω additional new accounts (για το 1Ε offer), οπότε με ενδιαφέρει μόνο αν υπάρχει πιο φθηνός τρόπος για την μετατροπή σε ultimate από τα 13Ε της MS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, termi21 είπε

Παίδες διάβασα τις 30 πρώτες σελιδες και επειδή δεν είδα να αναφέρεται από κάποιον μέχρι εκεί....

Σε account που έχει χρησιμοποιήσει το offer του 1Ε, και στο οποίο έχει λήξει το Ultimate, γίνεται να βάλουμε με VPN Gold Τουρκίας και να το μετατρέψουμε μετά με ένα code 1-month Ultimate πάλι Τουρκίας;

Εννοώ η μετατροπή να γίνει έτσι, και όχι με 13Ε από την MS

PS. Δε το ψήνω να φτιάχνω additional new accounts (για το 1Ε offer), οπότε με ενδιαφέρει μόνο αν υπάρχει πιο φθηνός τρόπος για την μετατροπή σε ultimate από τα 13Ε της MS

Κανείς δεν έχει βάλει gold MEA ή Τουρκία ή κάτι άλλο σχετικό.

Αν θες παίρνεις το ρίσκο γνωρίζοντας προκαταβολικά πως για να γλιτώσεις ελάχιστα €, μπορεί να χάσεις το σύνολο των χρημάτων σου ή άπειρες ώρες να βρεις λύση. 

Αν πάλι τα καταφέρεις, θα είμαστε ευγνώμονες να μας πεις με ποιο VPN πρόγραμμα τα κατάφερες.

image.png.7752c5039a70c42bebb2e4a8a8e1b1ad.png

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...