Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Κανείς δεν έχει βάλει gold MEA ή Τουρκία ή κάτι άλλο σχετικό.

Αν θες παίρνεις το ρίσκο γνωρίζοντας προκαταβολικά πως για να γλιτώσεις ελάχιστα €, μπορεί να χάσεις το σύνολο των χρημάτων σου ή άπειρες ώρες να βρεις λύση. 

Αν πάλι τα καταφέρεις, θα είμαστε ευγνώμονες να μας πεις με ποιο VPN πρόγραμμα τα κατάφερες.

image.png.7752c5039a70c42bebb2e4a8a8e1b1ad.png

Ok έστω με BraziΙ (δεν ήξερα ότι υπάρχουν τεχνικές δυσκολιες με τα VPN Τουρκίας)

Γίνεται να βάλουμε 12 μήνες Gold Brazil (30,39E) και μετά να το μετατρέψουμε βάζοντας 7 days Ultimate GLOBAL στα 3Ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

θα ακολουθήσεις τον οδηγό. 1 ευρω θα βάλεις για ultimate.

Αν έχεις ήδη  7 μέρες επιπλέον ultimate , μπορείς να τις προσθέσεις μετα στον ήδη υπάρχων λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πηγα να αγορασω σημερα την προσφορα που εβγαζε 1ε/1μηνα για το Ultimate και μου χρεωσε το paypal 12,99 ευρω. Ξερει κανεις γιατι?

Ακυρο μαλλον επειδη ειχα ξαναβαλει πιο παλια.Την ακυρωσα και εκανα νεο account

Επεξ/σία από spocky
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στα παιδιά που έφτιαξαν τον οδηγό, καθώς με 35€ έχω Ultimate μέχρι τις 28/9/22.

Το κόλπο με το Tunnelbear πιάνει και για παιχνίδια με region Βραζιλία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στα παιδιά που έφτιαξαν τον οδηγό, καθώς με 35€ έχω Ultimate μέχρι τις 28/9/22.

Το κόλπο με το Tunnelbear πιάνει και για παιχνίδια με region Βραζιλία;

Αγοράζεις παιχνίδια από το βραζιλιάνικο store με gift card Βραζιλίας, δεν χρειάζεται vpn 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, leo066 είπε

Αγοράζεις παιχνίδια από το βραζιλιάνικο store με gift card Βραζιλίας, δεν χρειάζεται vpn 

Ναι αλλά στην ενεργοποίηση δε χρειάζεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Ναι αλλά στην ενεργοποίηση δε χρειάζεται;

Αγοράζεις gift card και μετά πας στο βραζιλιάνικο store και αγοράζεις το παιχνίδι με την gift card. Ίσως χρειαστεί μια βραζιλιάνικη διεύθυνση, βρίσεις μια μέσω Google και προχωράς στην αγορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mikele13- είπε

Καλημέρα.

Φίλος έχει ultimate η οποία λήγει τον Ιανουάριο.

Αν βάλει Ea play 12μηνη τον συμφέρει τώρα?

Τι είναι καλύτερο?

Μιχαλη αν βαλει ea 12μηνη θα του δωσει 2 μηνες ultimate αντι για 4 μηνες.Για μενα ασε να ληξει η συνδρομη του και μετα κανει το κολπο με την βραζιλιανικη συνδρομη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.

Έχω στο σπίτι ένα xbox one x που το χρησιμοποιώ εγώ και ένα xbox series S που το έχουν τα παιδιά. Έχω δηλώσει το Series S ως home console για να μπορούμε να κάνουμε game sharing. Το ερώτημα μου είναι εάν θέλω να αγοράσω ένα νέο παιχνίδι, από ποια κονσόλα πρέπει να το αγοράσω; Μπορώ και από τις 2 ή πρέπει να είναι αυτή που είναι δηλωμένη ως home;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kostakis1978nov είπε

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.

Έχω στο σπίτι ένα xbox one x που το χρησιμοποιώ εγώ και ένα xbox series S που το έχουν τα παιδιά. Έχω δηλώσει το Series S ως home console για να μπορούμε να κάνουμε game sharing. Το ερώτημα μου είναι εάν θέλω να αγοράσω ένα νέο παιχνίδι, από ποια κονσόλα πρέπει να το αγοράσω; Μπορώ και από τις 2 ή πρέπει να είναι αυτή που είναι δηλωμένη ως home;

Ευχαριστώ

Υποθέτω αφού μπαίνεις με τον ίδιο λογαριασμό / χρήστη, δεν παίζει ρόλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, RawPower είπε

Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα μια βοήθεια όποιος γνωρίζει.

Πρόσφατα έγινα κάτοχος ενός ΧΒΟΧ Series X, σήμερα πήγα και αγόρασα από το KINGUIN τρεις δωδεκάμηνες συνδρομές Gold με region EU στα 40κάτι ευρώ έκαστη για να κάνω το τρικ με τo ultimate pass  στο 1€. Επέλεξα τις EU γιατί δεν ήθελα να μπλέξω με VPN μιας και η διαφορά ήταν 30 ευρώ συνολικά (+10€ έκαστη σε σχέση με τη Βραζιλιάνικη) και είπα στα 3 χρόνια ούτε που θα φανεί. Τις πέρασα κανονικά χωρίς πρόβλημα και τσέκαρα ότι το Gold λήγει 2 Σεπτεμβρίου 2024.

Πηγαίνω τώρα να αγοράσω το Ultimate Pass με 1 ευρώ και δεν με αφήνει, γράφει συγκεκριμένα «Αυτήν τη στιγμή, η συνδρομή σας είναι από διαφορετική περιοχή. Αν εξακολουθεί να μην λειτουργεί, επικοινωνήστε με την υποστήριξη πελατών.»

Έκανα καμιά μ@λ@κί@ και την πάτησα;; Υπόψιν ότι αγόρασα τις ΕU γιατί δεν ήθελα να ρισκάρω με τα VPN και τελικά βγήκα κουρεμένος lol.

Ευχαριστώ.

 

Αγόρασε και μια μηνιαία Ultimate Europe από κλειδάδικο και τέλος. Αρκεί να μην είναι trial.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, RawPower είπε

Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα μια βοήθεια όποιος γνωρίζει.

Πρόσφατα έγινα κάτοχος ενός ΧΒΟΧ Series X, σήμερα πήγα και αγόρασα από το KINGUIN τρεις δωδεκάμηνες συνδρομές Gold με region EU στα 40κάτι ευρώ έκαστη για να κάνω το τρικ με τo ultimate pass  στο 1€. Επέλεξα τις EU γιατί δεν ήθελα να μπλέξω με VPN μιας και η διαφορά ήταν 30 ευρώ συνολικά (+10€ έκαστη σε σχέση με τη Βραζιλιάνικη) και είπα στα 3 χρόνια ούτε που θα φανεί. Τις πέρασα κανονικά χωρίς πρόβλημα και τσέκαρα ότι το Gold λήγει 2 Σεπτεμβρίου 2024.

Πηγαίνω τώρα να αγοράσω το Ultimate Pass με 1 ευρώ και δεν με αφήνει, γράφει συγκεκριμένα «Αυτήν τη στιγμή, η συνδρομή σας είναι από διαφορετική περιοχή. Αν εξακολουθεί να μην λειτουργεί, επικοινωνήστε με την υποστήριξη πελατών.»

Έκανα καμιά μ@λ@κί@ και την πάτησα;; Υπόψιν ότι αγόρασα τις ΕU γιατί δεν ήθελα να ρισκάρω με τα VPN και τελικά βγήκα κουρεμένος lol.

Ευχαριστώ.

 

Έχεις ορίσει αποδεκτό τρόπο πληρωμής στο Store της ΜS; Ο λογαριασμός σου σε τι region είναι; Είναι παλιός; Μίλα και με το support της ΜS, έχουν δώσει λύση πολλές φορές σε παρόμοιες περιπτώσεις....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, RawPower είπε

XBOX πρώτη φορά αγοράζω. Ο λογαριασμός της MS είναι ο ίδιος που έχω στα Win. Πως/που βλέπω το region? Πέρασα τις ΕU χωρίς προβλήματα άρα (λέω εγώ τώρα ο άσχετος) λογικά GR θα είναι ή σε άλλη Ευρωπαϊκή χώρα μετά;;;

Το πρόβλημα ξεκίνησε γιατί χρησιμοποίησες παλιό λογαριασμό με ρυθμισεις ότι να ναι.

Με τη σειρά κάνε τα ακόλουθα

  1. Ψάξε όλες τις ρυθμίσεις του λογαριασμού σου να είναι περιοχή Ελλάδα, Τρόπος πληρωμής και διεύθυνση ελληνική. Μετά προσπάθησε να αγοράσεις Ultimate. Αν δεν δουλέψει->
  2. Αγόρασε μια Global ή EU ultimate συνδρομή, απο κλειδάδικο και βάλτη. Αν δεν δουλέψει->
  3. Μιλάς με Support Microsoft και τους λες ότι εχεις σωστα στοιχεία στο λογαριασμό σου αλλά δεν μπορείς να αγοράσεις Ultimate και σου κολλάει. Θα στο φτιάξουν αυτοι

Λεφτά δεν θα χάσεις. Πολλοί το έχουν πάθει με παλιούς λογαριασμούς που είχαν. Αν θες πας κατευθειαν στο βήμα 3 και τελειώνεις μπαμ. 

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mια ερώτηση που μπορεί να ακουστεί χαζή αλλά ψαχνω τόση ώρα για λεπτομέριες στη microsoft,εδώ και στα κλειδαδικά.

Θέλω στο PC να βάλω σε υπάρχων λογαριασμό GAME PASS χωρίς μήνες - η συνδρομή XBOX Live Gold για 12 μήνες από Ευρώπη για να μην μπλέκω με VPN κάνει για να παρω το GAME PASS for PC?

Διότι είναι διαφορετικό το Xbox Live Gold σε τιμή από το Game Pass και δίνει άλλα πραγματα στους κατόχους σύμφωνα με τις επίσημες ιστοσελίδες.

Επεξ/σία από Tantalord
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...