Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Ας δοκιμάσει με vpn ή

να αλλάξει και στο account το region

Update your Microsoft account if you’re moving to a new country or region | Xbox Support

 

1 ώρα πριν, vagosvts7 είπε

Σου έγραψα την διαδικασία στη προηγούμενη σελίδα πως γίνεται να τα προσθέσει τα παιχνίδια .. Κοίτα αυτόν τον οδηγό από το step 5 και έπειτα https://xbox-store-checker.com/en/how-buy-game-key/

 

 

56 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

 

Αρχικά, δεν θα αλλάξει region γιατί έχει περιορισμένες αλλαγές.

Μόνη λύση το VPN. Αλλά και πάλι, VPN βάζουμε για να ειμαστε σίγουροι γι1 φορά, όχι για κάμποσες χώρες στο καπάκι. Χώρια που το VPN είναι δοκιμασμένο και δουλευει σε Βραζιλία. Στις άλλες χώρες παίζει να δουλέψει, παίζει και οχι!!!

Ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις.

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, bfc είπε

Το είχα κάνει ήδη claim από το κινητό αλλά το κάνω αναζήτηση στο xbox και δε το βρίσκω. 

Απο το κινητό μου το βγάζει ότι το έχω αλλά όταν πάω να το στείλω μου λέει ότι δεν έχω συμβατή συσκευή. 

Update: το έστειλα από το us store και εγκατασταθηκε. Στο ελληνικό μου έλεγε ότι δεν έχω συμβατή συσκευή. 

Όποιος το θέλει εδώ είναι το λινκ:

 

https://www.microsoft.com/en-us/p/castlevania-harmony-of-despair/bzs1294v9fq3?activetab=pivot:overviewtab

Επεξ/σία από bfc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εκανα ολα τα βηματα σωστα κ μολις πηγα για να αγορασω το ultimate δεν με αφηνει καμια ιδεα;;;

Screenshot 2021-10-04 192413.png

Screenshot 2021-10-04 194800.png

Τελικα αυτο που εκανα για να παρω το 1 ευρω ηταν να βγω να μου δωσει την δυνατοτητα να το αγορασω με 1 ευρω  αλλα μετα μου εδωσε 6 μηνες μονο κ οχι για 1 χρονο αν κ ο κωδικος που αγορασα ηταν για 1 χρονο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Depeche3 είπε

Παιδια εκανα ολα τα βηματα σωστα κ μολις πηγα για να αγορασω το ultimate δεν με αφηνει καμια ιδεα;;;

Screenshot 2021-10-04 192413.png

Screenshot 2021-10-04 194800.png

Τελικα αυτο που εκανα για να παρω το 1 ευρω ηταν να βγω να μου δωσει την δυνατοτητα να το αγορασω με 1 ευρω  αλλα μετα μου εδωσε 6 μηνες μονο κ οχι για 1 χρονο αν κ ο κωδικος που αγορασα ηταν για 1 χρονο .

Προφανώς έκανες τα βήματα λάθος. Έβαλες ultimate και μετά gold. Το αποτέλεσμα ήταν να γίνει η 12 μηνη gold μετατροπή, σε 4~5 μήνες ultimate. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας ,  εδω και περιπου κανα μηνα  εχω παρει ενα One X   ,  ακομα δεν εχω αγορασει καποια συνδρομη .  

Ζηλεψε το ανηψακι και του πηρα ενα Xbox One S  ,  και ηθελα να ρωτησω :

Αν στην δικη μου κονσολα παρω μια συνδρομη pass ultimate  πως  γινεται και αν γινεται  στην δευτερη κονσολα να μπορει να χρησιμοποιητε η  συνδρομη για κατεβασμα και παίξιμο  games ?    Δεν εχω θεμα αν και στη δευτερη κονσολα γινει login  με το account που εχω στην δικη μου.

( με αλλα λογια με μια συνδρομη να παιζουν δυο κονσολες )

Αν γνωριζει καποιος τα κολπα ας μου πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, jimmisk1974 είπε

Γεια σας ,  εδω και περιπου κανα μηνα  εχω παρει ενα One X   ,  ακομα δεν εχω αγορασει καποια συνδρομη .  

Ζηλεψε το ανηψακι και του πηρα ενα Xbox One S  ,  και ηθελα να ρωτησω :

Αν στην δικη μου κονσολα παρω μια συνδρομη pass ultimate  πως  γινεται και αν γινεται  στην δευτερη κονσολα να μπορει να χρησιμοποιητε η  συνδρομη για κατεβασμα και παίξιμο  games ?    Δεν εχω θεμα αν και στη δευτερη κονσολα γινει login  με το account που εχω στην δικη μου.

( με αλλα λογια με μια συνδρομη να παιζουν δυο κονσολες )

Αν γνωριζει καποιος τα κολπα ας μου πει.

https://www.businessinsider.com/how-to-gameshare-on-xbox-one

 

image.png.6fbd2181fb40e3610428cfd1e576202e.png

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, jimmisk1974 είπε

Γεια σας ,  εδω και περιπου κανα μηνα  εχω παρει ενα One X   ,  ακομα δεν εχω αγορασει καποια συνδρομη .  

Ζηλεψε το ανηψακι και του πηρα ενα Xbox One S  ,  και ηθελα να ρωτησω :

Αν στην δικη μου κονσολα παρω μια συνδρομη pass ultimate  πως  γινεται και αν γινεται  στην δευτερη κονσολα να μπορει να χρησιμοποιητε η  συνδρομη για κατεβασμα και παίξιμο  games ?    Δεν εχω θεμα αν και στη δευτερη κονσολα γινει login  με το account που εχω στην δικη μου.

( με αλλα λογια με μια συνδρομη να παιζουν δυο κονσολες )

Αν γνωριζει καποιος τα κολπα ας μου πει.

Οδηγός στα Ελληνικά https://www.xbox365.gr/guides/odhgospws-kanoume-game-share-sto-xbox-one/

 

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω ,  τα μελεταω και αν εχω καποια απορια  σας ρωταω .

Το μονο που δεν ξερω , εφοσον τα κανω ολα αυτα  ακριβως  οπως τα λεει ο οδηγος  ,  και μετα λεμε ολα μια χαρα  ,    οι κονσολες θα ειναι ανεξαρτητες στο να κατεβαζουν games απο το Game pass ?   

Δηλαδη εγω στην  δικια μου κονσολα θελω τα παιχνιδα  Α , Β    και ο ανηψιος στην δικη του τα  Γ, Ε     αν εγω κατεβασω τα δικα μου θα πανε  και στην αλλη κονσολα ?    Επηρεαζει σε κατι η μια  κονσολα την αλλη ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, jimmisk1974 είπε

Σας ευχαριστω ,  τα μελεταω και αν εχω καποια απορια  σας ρωταω .

Το μονο που δεν ξερω , εφοσον τα κανω ολα αυτα  ακριβως  οπως τα λεει ο οδηγος  ,  και μετα λεμε ολα μια χαρα  ,    οι κονσολες θα ειναι ανεξαρτητες στο να κατεβαζουν games απο το Game pass ?   

Δηλαδη εγω στην  δικια μου κονσολα θελω τα παιχνιδα  Α , Β    και ο ανηψιος στην δικη του τα  Γ, Ε     αν εγω κατεβασω τα δικα μου θα πανε  και στην αλλη κονσολα ?    Επηρεαζει σε κατι η μια  κονσολα την αλλη ? 

Είναι ανεξάρτητα αλλά αν θέλει θα μπορεί να κατεβάζει και τα παιχνίδια που έχεις αγοράσει εσύ digital ή το αντίστροφο, παράδειγμα το fifa.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο φτηνο φαινεται να ειναι μεσω Τουρκιας xbox live.
Υπαρχει περιπτωση ban του λογαρισμου μετα απο χρηση vpn?
Δεν ημουν γνωστης και εγω και αγορασα με 1 ευρω την ultimate χωρις το live.
Βασικα δεν θελω τα 100 παιχνιδια. Μονο live για να παιζω online FIFA.
Εαν αγορασω live gold μεσω vpn απο Τουρκια λετε να εχω θεμα γιατι ειναι ο βασικος λογαριασμος μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Παρακολουθώ και εγώ το τελευταίο χρονικό διάστημα το θέμα και έχω την εξής απορία. Αυτή τη στιγμή έχω Game Pass μέσω Ελλάδας με κανονική συνδρομή. Αν αφήσω τη συνδρομή να τελειώσει και γυρίσω το Region σε Βραζιλίας θα μπορώ να ενεργοποιήσω συνδρομή μέσω Βραζιλίας με VPN και να το πληρώνω πχ κάθε μήνα με Revolut όπως γίνεται μέχρι τώρα με το Amazon η το Netflix?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, jon_pallis said:

Καλησπέρα

Που βρισκόμαστε με φτηνo Game Pass?

Νέος λογαριασμός/Ελλαδα.

Στακαρισμα live +1€ ???

Ακριβώς. Οδηγίες θα βρεις στα αρχικά μηνύματα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, παιδιά. Ξέρει κάποιος πως μπορούμε να δουμε τι υπόλοιπο εχει ο λογαριασμός για την μετατροπή gold σε ultimate; μπορω μόνο να δω ότι εχω το game pass περίπου τρια χρονια, αλλα καποια απο αυτα ειναι με κανονική συνδρομή game pass  και αλλα με μετατροπή απο gold.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...