Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δωρεαν το destroy all humans 2005 promo απο Japan, https://www.xbox.com/ja-JP/games/store/destroy-all-humans/c01msk2x5hpq

αφου το τσιμπησετε τσεκαρετε εδω αν ολα πηγαν καλα

https://www.xbox.com/en-us/games/store/destroy-all-humans-2005/c01msk2x5hpq

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα παιδιά. Προσπαθουμε με ένα φίλο να του βάλουμε game pass με την μέθοδο Βραζιλίας, είμαστε στο στάδιο που έχουμε ανοίξει VPN και πάμε να βάλουμε τον βραζιλιάνικο κωδικό Xbox live gold αλλά το redeem της Microsoft όταν έκανε login μας δείχνει περιοχή του email σε Ελλάδα. Αλλάζει καπως η χώρα για το account? 

Το email του είναι @outlook.com.gr μήπως παίζει ρόλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, lkv100 είπε

Καλησπέρα παιδιά. Προσπαθουμε με ένα φίλο να του βάλουμε game pass με την μέθοδο Βραζιλίας, είμαστε στο στάδιο που έχουμε ανοίξει VPN και πάμε να βάλουμε τον βραζιλιάνικο κωδικό Xbox live gold αλλά το redeem της Microsoft όταν έκανε login μας δείχνει περιοχή του email σε Ελλάδα. Αλλάζει καπως η χώρα για το account? 

Το email του είναι @outlook.com.gr μήπως παίζει ρόλο?

Ελλάδα πρέπει να γράφει αφού ο λογαριασμός είναι ελληνικός. Απλά βάλτε τον κωδικό. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Ελλάδα πρέπει να γράφει αφού ο λογαριασμός είναι ελληνικός. Απλά βάλτε τον κωδικό. 

 

Δεν μας άφηνε να βάλουμε τον κωδικό λόγω της χωρας του live gold κωδικού και της χώρας του λογαριασμού.

Κάναμε restart το VPN και δούλεψε μετά δεν ήταν κάτι τελικά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως αγοραζουμε φθηνα ultimate απο βραζιλιανικο store , το ιδιο μπορουμε να αγορασουμε απο εκει και παιχνιδια και να τα ενεργοποιησουμε στο account μας η δεν γινεται? εχω δει πχ το rdr2 στο Βραζιλιανικο στα 16,69 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, ababapanos είπε

οπως αγοραζουμε φθηνα ultimate απο βραζιλιανικο store , το ιδιο μπορουμε να αγορασουμε απο εκει και παιχνιδια και να τα ενεργοποιησουμε στο account μας η δεν γινεται? εχω δει πχ το rdr2 στο Βραζιλιανικο στα 16,69 

Ναι, με βραζιλιάνικη gift card 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα

έκανα ακριβώς τα βήματα οπως του πρώτου ποστ και όταν πήρα τους κωδικούς και πάω να τους κάνω redeem στην σελίδα της microsoft με το tunnelbear ανοιχτο στην βραζιλία μου γράφει πως είναι για διαφορετικό region και δεν μπορεί να το εξαργυρώσει .... έκλεισα και το κινητό και το tunnelbear αλλά δεν άλλξε κάτι ... 
έχει/είχε κάποιος το ίδιο προβλημα και το έλυσε κάπως ? 
ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Apico990 είπε

καλησπέρα

έκανα ακριβώς τα βήματα οπως του πρώτου ποστ και όταν πήρα τους κωδικούς και πάω να τους κάνω redeem στην σελίδα της microsoft με το tunnelbear ανοιχτο στην βραζιλία μου γράφει πως είναι για διαφορετικό region και δεν μπορεί να το εξαργυρώσει .... έκλεισα και το κινητό και το tunnelbear αλλά δεν άλλξε κάτι ... 
έχει/είχε κάποιος το ίδιο προβλημα και το έλυσε κάπως ? 
ευχαριστώ 

Δοκίμασε άλλη στιγμή πάλι μέσω κινητού και tunnelbear. Ισως εκεινη την ωρα να μην έδινε σωστή IP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, leo066 είπε

Ναι, με βραζιλιάνικη gift card 

Δηλαδή η διαδικασία ποια είναι; αγοράζω βραζιλιάνικη gift card , συνδέομαι στο βραζιλιάνικο store πληρωνω το παιχνίδι και μετά πως το καταχωρώ στο ελληνικό account μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ababapanos είπε

Δηλαδή η διαδικασία ποια είναι; αγοράζω βραζιλιάνικη gift card , συνδέομαι στο βραζιλιάνικο store πληρωνω το παιχνίδι και μετά πως το καταχωρώ στο ελληνικό account μου;

Κάτι έχει αλλάξει με αυτό. Νομίζω δεν ειναι πλέον τόσο απλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Κάτι έχει αλλάξει με αυτό. Νομίζω δεν ειναι πλέον τόσο απλό.

το έκανα μέσω υπολογιστή εν τέλη με vpn που έχω και πήρε τον κωδικό κανονικά .. μετα έβαλα και το ultimate με 1 € και είναι οκ για 2 χρόνια 

1 ώρα πριν, sphinxgr είπε

Δοκίμασε άλλη στιγμή πάλι μέσω κινητού και tunnelbear. Ισως εκεινη την ωρα να μην έδινε σωστή IP.

το έκανα μέσω υπολογιστή εν τέλη με vpn που έχω και πήρε τον κωδικό κανονικά .. μετα έβαλα και το ultimate με 1 € και είναι οκ για 2 χρόνια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, ababapanos είπε

Δηλαδή η διαδικασία ποια είναι; αγοράζω βραζιλιάνικη gift card , συνδέομαι στο βραζιλιάνικο store πληρωνω το παιχνίδι και μετά πως το καταχωρώ στο ελληνικό account μου;

Όταν το αγοράζεις έχεις ήδη συνδεθεί στο λογαριασμό, απλά επιλέγεις το βραζιλιάνικο store. Για να κάνεις redeem την gift card πλέον πρέπει αρχικά να επιλέξεις την αγορά του παιχνιδιού σαν δώρο, βάζεις ένα δεύτερο email (δεν χρειάζεται να είναι σωστό) και στην πληρωμή βάζεις τον κωδικό της gift card. Δεν προχωράς στην αγορά. Αφού βάλεις τον κωδικό τα χρήματα είναι πλέον στο λογαριασμό σου και μπορείς με αυτά να κανεις την αγορά κανονικά 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φθηνά gift cards από που αγοράζουμε ;
πχ το  Gamivo και το eneba που τσέκαρα την Βραζιλιάνικη την έχουν σχετικά φθηνά αλλά όταν πας να πληρώσεις προσθέτουν έξτρα fee γύρω στα 2-3 ευρώ . Υπάρχει τρόπος να το αποφύγουμε αυτό; Επίσης στο gamivo είναι απαραίτητο να πληρώσουμε το customer protection με +1.28 που λέει ότι και να μην λειτουργεί ο κωδικός δίνει τα λεφτά πίσω; Η πάντα θα λειτουργεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το NBA 2K22 Cross-Gen Digital Bundle μπορούμε να το αγοράσουμε στην Ελλάδα (τρελή τιμή δεν είναι?) ή θεωρείται ότι είναι το USA Store επειδή έχει "en-us" στο url και μπορεί να προκύψει πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...