Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελευταία ερώτηση: 

Βάζω 12 μήνες gold με σκοπό να βάλω μετά από πάνω 1 μήνα Ultimate για να γίνουν 13 μήνες Ultimate. Μπορώ αντί για 1 μήνα Ultimate να βάλω 14 μέρες Ultimate που έχω από έναν controller που αγόρασα;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

55 λεπτά πριν, Elven_King είπε

Τελευταία ερώτηση: 

Βάζω 12 μήνες gold με σκοπό να βάλω μετά από πάνω 1 μήνα Ultimate για να γίνουν 13 μήνες Ultimate. Μπορώ αντί για 1 μήνα Ultimate να βάλω 14 μέρες Ultimate που έχω από έναν controller που αγόρασα;  

Δοκίμασε το! Λογικά δεν θα το πάρει γιατί ειναι μόνο για νεους χρηστες (σου ειναι δηλαδη άχρηστο)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Δοκίμασε το! Λογικά δεν θα το πάρει γιατί ειναι μόνο για νεους χρηστες (σου ειναι δηλαδη άχρηστο)

θενξ, αν δεν το πάρει θα το χαρίσω εδώ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά, μου δημιουργήθηκε το εξής θέμα. Είχα αγοράσει 12μηνη συνδρομή gold(cdkeys global) να βάλω σε νέα κονσόλα, την οποία έβαλα στις 30 Απριλίου  και με την προσφορά 1€ μετατράπηκε σε ultimate για 13 μηνες(ιουνιο 2021). Το εγραφε κανονικά στα subscription ως paid with prepaid card, όλα κομπλέ. 

Μπαίνω πριν λίγο και ανακαλύπτω ότι δεν ισχύει πλέον, αλλά έχω ultimate πλέον με 12,99 και έχει εξαφανιστεί μαλιστα απο το ιστορικό των αγορών η prepaid gold σαν να μην μπήκε ποτέ. Υπάρχει κάποια εξήγηση?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Επεξ/σία από perrricles
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η gold μετατράπηκε σε ultimate κανονικά για 1 χρόνο και ξαφνικά εξαφανίστηκε εντελώς και έγινε μηνιαία συνδρομή στα 12.99 . Ουσιαστικά εχασα 1 χρονο ultimate και 50 ευρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, perrricles είπε

Η gold μετατράπηκε σε ultimate κανονικά για 1 χρόνο και ξαφνικά εξαφανίστηκε εντελώς και έγινε μηνιαία συνδρομή στα 12.99 . Ουσιαστικά εχασα 1 χρονο ultimate και 50 ευρω. 

Μέχρι πότε σου γράφει ότι έχεις ultimate ? (κάπου το έχασα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/6/2020 στις 2:38 ΠΜ, perrricles είπε

Καλησπέρα παιδιά, μου δημιουργήθηκε το εξής θέμα. Είχα αγοράσει 12μηνη συνδρομή gold(cdkeys global) να βάλω σε νέα κονσόλα, την οποία έβαλα στις 30 Απριλίου  και με την προσφορά 1€ μετατράπηκε σε ultimate για 13 μηνες(ιουνιο 2021). Το εγραφε κανονικά στα subscription ως paid with prepaid card, όλα κομπλέ. 

Μπαίνω πριν λίγο και ανακαλύπτω ότι δεν ισχύει πλέον, αλλά έχω ultimate πλέον με 12,99 και έχει εξαφανιστεί μαλιστα απο το ιστορικό των αγορών η prepaid gold σαν να μην μπήκε ποτέ. Υπάρχει κάποια εξήγηση?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

18 ώρες πριν, perrricles είπε

Η gold μετατράπηκε σε ultimate κανονικά για 1 χρόνο και ξαφνικά εξαφανίστηκε εντελώς και έγινε μηνιαία συνδρομή στα 12.99 . Ουσιαστικά εχασα 1 χρονο ultimate και 50 ευρω. 

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι γράφεις. Η ερώτηση είναι μια και είναι απλή:

Έχεις αυτή τη στιγμή που μιλάμε Ultimate ενεργή έως Ιούνιο του 2021 με το χρήστη τον οποίο έκανες την αγορά (και όχι με 2ο χρήστη που ίσως έχεις στο ίδιο μηχάνημα) ?

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη στιγμή δεν έχω ultimate. Η συνδρομή εξαφανίστηκε παρόλο που θα έληγε το 2021. Ήταν ενεργοποιημένη κανονικά και ξαφνικά εξαφανίστηκε. Και όχι, δεν εχω 2ο account είμαι ενας casual gamer που αγόρασε xbox πριν την καραντίνα και είχα να ασχοληθώ με gaming απο τα 15 μου που επαιζα rome total war.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, perrricles είπε

Αυτή τη στιγμή δεν έχω ultimate. Η συνδρομή εξαφανίστηκε παρόλο που θα έληγε το 2021. Ήταν ενεργοποιημένη κανονικά και ξαφνικά εξαφανίστηκε. Και όχι, δεν εχω 2ο account είμαι ενας casual gamer που αγόρασε xbox πριν την καραντίνα και είχα να ασχοληθώ με gaming απο τα 15 μου που επαιζα rome total war.

Με την microsoft επικοινώνησες; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, songless_bird είπε

Λετε να αρχισαν να ελεγχουν απο που αγοραστηκαν οι συνδρομες και μετα να ελεγγχουν τις χωρες που γινεται χρηση;

Κάτι άλλο τρέχει. Gobal Gold είχε αγοράσει όπως γράφει. Δεν έκανε απολύτως τίποτα "παράνομο". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδιά αυτο λέω, απλως αγόρασα απο cd keys 1 χρόνο gold αντί απο το store. Ουτε Βραζιλία ούτε vpn. Και το χειρότερο που εκει απορώ είναι ότι δεν υπάρχει καν στο ιστορικό αγορών μου η prepaid gold, σα να μη μπήκε ποτέ. Θα στείλω στη Microsoft αλλα δεν πιστεύω ότι θα βγάλω άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, perrricles είπε

Ναι ρε παιδιά αυτο λέω, απλως αγόρασα απο cd keys 1 χρόνο gold αντί απο το store. Ουτε Βραζιλία ούτε vpn. Και το χειρότερο που εκει απορώ είναι ότι δεν υπάρχει καν στο ιστορικό αγορών μου η prepaid gold, σα να μη μπήκε ποτέ. Θα στείλω στη Microsoft αλλα δεν πιστεύω ότι θα βγάλω άκρη.

Το καταλαβαίνω απόλυτα πως το επιβεβαίωσες ότι έχεις ένα μόνο λογαριασμό, αλλά θα πω πως με κάποιον τρόπο αφήνω ανοιχτό ενδεχόμενο να έχεις 2 λογαριασμούς microsoft.

Δοκίμασες να μπεις μέσω υπολογιστή και να δεις την εικόνα των συνδρομών σου στο site της microsoft?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...