Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, αύριο παραλαμβάνω ένα Xbox series X και ήθελα να ρωτήσω για την συνδρομή ultimate.

Έχω μπει στην εφαρμογή Xbox που έχω κατεβάσει στο κινητό χρησιμοποιώντας το account μου που είχα φτιάξει όταν είχα  το xbox one και μου έχει βγάλει την προσφορά για τον ένα μήνα ultimate με το 1 ευρώ.

Οπότε σύμφωνα και με το 2ο post του thread μπορώ να αγοράσω από CD keys μια συνδρομή gold για 12 μήνες από Ευρώπη και να την κάνω redeem στο αντίστοιχο link. 
 

Στη συνέχεια αν έχει μέσα το xbox κανένα μήνα gold δώρο θα τον κάνω και αυτόν redeem.

Επόμενο βήμα είναι να αγοράσω την ultimate για ένα μήνα με ένα ευρώ σωστά;

Οι 12 μήνες gold (ή οι 13 αν έχει μέσα και κανένα μήνα δώρο το xbox) πως θα μετατραπούν σε ultimate; Πρέπει να κάνω κάποια συγκεκριμένη κίνηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, lvasilis22 είπε

Καλησπέρα παιδιά, αύριο παραλαμβάνω ένα Xbox series X και ήθελα να ρωτήσω για την συνδρομή ultimate.

Έχω μπει στην εφαρμογή Xbox που έχω κατεβάσει στο κινητό χρησιμοποιώντας το account μου που είχα φτιάξει όταν είχα  το xbox one και μου έχει βγάλει την προσφορά για τον ένα μήνα ultimate με το 1 ευρώ.

Οπότε σύμφωνα και με το 2ο post του thread μπορώ να αγοράσω από CD keys μια συνδρομή gold για 12 μήνες από Ευρώπη και να την κάνω redeem στο αντίστοιχο link. 
 

Στη συνέχεια αν έχει μέσα το xbox κανένα μήνα gold δώρο θα τον κάνω και αυτόν redeem.

Επόμενο βήμα είναι να αγοράσω την ultimate για ένα μήνα με ένα ευρώ σωστά;

Οι 12 μήνες gold (ή οι 13 αν έχει μέσα και κανένα μήνα δώρο το xbox) πως θα μετατραπούν σε ultimate; Πρέπει να κάνω κάποια συγκεκριμένη κίνηση;

Χωρίς ενεργή συνδρομή Gold+Ultimate=Ultimate

Μόνο με αυτή τη σειρά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, μου έχει τύχει ένα περίεργο θεματάκι και θα ήθελα τα φώτα σας.

Τα games with gold του Μαϊου όπως κάθε φορά έχουν 4 παιχνίδια. 

Πως γίνεται να βλέπω μέσα στο xbox μου μόνο τα 3 και δεν βλέπω συγκεκριμένα το Viva Piñata Party Animals?

Απο το PC και από το xbox app στο κινητό τα βλέπω κανονικά, και λέω οκ θα το κάνω claim από εδώ και θα το δω και μέσα στο xbox. Αμ δε! δεν το εμφανίζει στο xbox, λέω οκ δεν πειράζει θα το κάνω remote install από το xbox app από το κινητό. 

Γίνεται κανονικά και όντως αρχίζει και το κάνει εγκατάσταση και στο xbox one μου.

Μόλις τελειώνει πάω να το τρέξω για να παίξω και βγάζει το παρακάτω error που όσο και αν το έψαξα δεν βρήκα κάτι για να το λύσω. Δοκίμασα restart και τα σχετικά power off power on, logoff-logon αλλά τίποτα. Υπάρχει περίπτωση να γνωρίζει κάποιος τι στον π....ο θέλει? Ευχαριστώ.

 image.png.7797a0a23ad32247366d52d38a79d6d0.png

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλάζοντας το location μέσα από την κονσόλα σε UK μου δείχνει κανονικά στα games with gold το παιχνίδι και με αφήνει να το κατεβάσω και να το παιξω κανονικά.

Μόλις αλλάξω το location πάλι σε Greece δεν παίζει και βγάζει error.

Λέτε να έχω θέμα με άλλα παιχνίδια αν κρατήσω το location στο UK?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@SKRUTZ Στο δικό μας region δίνει το A WORLD OF KEFLINGS.

Το pinata δοκίμασε να το κάνεις claim και install to... από pc στη σελίδα:

https://www.xbox.com/en-us/games/store/viva-pinata-party-animals/9n548rbqvq6c

Επεξ/σία από bfc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Έτσι το είχα κάνει από το Γαλλικό site claim και remote install στην κονσόλα. Έγινε κανονικά, αλλά αν δεν αλλάξω το location της κονσόλας σε UK δεν παιζει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SKRUTZ είπε

Καλημέρα,

Έτσι το είχα κάνει από το Γαλλικό site claim και remote install στην κονσόλα. Έγινε κανονικά, αλλά αν δεν αλλάξω το location της κονσόλας σε UK δεν παιζει....

Εμένα παίζει αλλά ίσως επειδή είναι και στο game pass. Να υποθέσω ότι δεν έχεις game pass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες .Έχω game pass για 3 χρόνια και έχει περάσει ήδη ο ένας χρόνος .μπορώ να πάρω μια gold χρόνου και να την βάλω ωστε να πάει πάλι 3 χρόνια ? ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Επίσης αντί για 3 βραζιλιάνικες  gold μπορώ να πάρω τουρκικές και να το κάνω κανονικά μέσω VPN ?θέλω να το κάνω σε έναν ξαδεφλο μου και μόλις είδα ότι έχει σημαντική χρηματική διαφορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Mexmet8 είπε
  1. Καλησπέρα παίδες .Έχω game pass για 3 χρόνια και έχει περάσει ήδη ο ένας χρόνος .μπορώ να πάρω μια gold χρόνου και να την βάλω ωστε να πάει πάλι 3 χρόνια ? ευχαριστώ εκ των προτέρων.
  2. Επίσης αντί για 3 βραζιλιάνικες  gold μπορώ να πάρω τουρκικές και να το κάνω κανονικά μέσω VPN ?θέλω να το κάνω σε έναν ξαδεφλο μου και μόλις είδα ότι έχει σημαντική χρηματική διαφορά. 
  1. Οχι δεν μπορείς. Διάβασε το πρώτο ποστ του τρέχοντος θέματος.
  2. Αν βρεις vpn τουρκιας που δουλευει, ναι.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mexmet8 είπε

Καλησπέρα παίδες .Έχω game pass για 3 χρόνια και έχει περάσει ήδη ο ένας χρόνος .μπορώ να πάρω μια gold χρόνου και να την βάλω ωστε να πάει πάλι 3 χρόνια ? ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Επίσης αντί για 3 βραζιλιάνικες  gold μπορώ να πάρω τουρκικές και να το κάνω κανονικά μέσω VPN ?θέλω να το κάνω σε έναν ξαδεφλο μου και μόλις είδα ότι έχει σημαντική χρηματική διαφορά. 

Δεν μπορείς να το κάνεις σε ενεργή συνδρομή. Θα πρέπει να περιμένεις πρώτα να λήξει. Μπορείς όμως να πάρεις τρίμηνες ultimate τουρκίας (περίπου 10 ευρώ) και να τις προσθέσεις από τώρα στην συνδρομή σου.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, SKRUTZ είπε

'Εχω ultimate μεχρι το 2025 . Στο gamepass έχει κάποια άλλα viva pinata όχι το συγκεκριμένο.

 

Έχεις δίκιο έτρεχα τα pinata που είναι στο gamepass. Το συγκεκριμένο κάνει install αλλά δε τρέχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους,

Πολύ κατατοπιστικές οι πληροφορίες από @sphinxgr.

Μια απορία πάνω στις οδηγίες: Χρειάζονται όντως πραγματικά στοιχεία (όνομα επίθετο διεύθυνση κτλ) στον λογαριασμό microsoft; Μόνο χώρα δεν αρκεί; Και στο cdkeys, υπάρχει καποιος λόγος να δώσουμε οποιοδήποτε στοιχείο αληθινό;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...