Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω μία ερώτηση σχετικά με την προσφορά τρεις μήνες ultimate. Στο προφίλ μου δείχνει ότι μπορώ να πάρω την προσφορά. Αν βάλω πρώτα gold π.χ. εξάμηνο μπορώ μετά με ένα ευρώ να την κάνω ultimate και με άλλους τρεις μήνες δώρο ή απλά μετατρέπει μονο το εξάμηνο gold σε ultimate;

Γίνεται κάτι τέτοιο το έχει δοκιμάσει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, dskoul είπε

Δεν βγαινει ρε φιλε !! 

3μηνη Gold 8.39€ X 4 συνδρομες για ενα χρονο = 33.56€ Gold τον χρονο !!! 
για 3 χρονια θελεις 
33.56€ Χ 3 χρονια =  100.68€ gold για τρια χρονια 
+ 1 ευρω ultimate 

τελικη τιμη = 101.68€ ultimate για τρια χρονια !!!! 

πανω κατω ειναι ιδια τιμη με το να βαλει κανεις ultimate τουρκιας 
Οποτε προτεινω σε οσους εχουν ενεργη ultimate να στοκαρουν τωρα και να μην περιμενουν να ληξει.

 

6 ώρες πριν, Lobo10 είπε

Έχει βάλει και το + 1 μήνα gold αυτόματης ανανέωσης σε κάθε 3μηνη μάλλον.

Ακριβώς αυτό, ανέφερα και στο προηγούμενο πόστ μου οτι για κάθε τρίμηνη που έβαζα μου έδινε και ενα μήνα δώρο.

'Αρα θες 3 τρίμηνες για ενα έτος -> 9 στο σύνολο για 3 χρόνια Χ 8,39 = 75.51 + 1 ευρώ ultimate = 76.61 τελική.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην ομάδα! Είναι λίγο off-topic σχετικά με τις συνδρομές αλλά βλέπω πως αρκετοί από εσάς κάνετε αγορές μέσω Eneba από Τουρκία. Με ενδιαφέρει να αγοράσω το Forza Horizon 5 από Τουρκία με VPN μιας και η τιμή του εκεί είναι σαφώς καλύτερη από την Ευρωπαική. Τη διαδικασία με το VPN τη γνωρίζω πάνω κάτω αλλά έχω αμφιβολίες στο αν θα δουλέψει και θα καταφέρω να κάνω το Redeem ή αν θα πετάξω 50 ευρώ στα σκουπίδια...

Έχετε να με συμβουλέψετε κάπως επί του θέματος, π.χ. αν αξίζει να μπω στη διαδικασία, αν λειτουργούν απροβλιμάτιστα οι αγορές από Τουρκία, ποιο VPN είναι καλύτερο για αυτή τη δουλειά κ.λπ.

Κάθε βοήθεια είναι ιδιαίτερα χρήσιμη, ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Konan99 είπε

Καλησπέρα στην ομάδα! Είναι λίγο off-topic σχετικά με τις συνδρομές αλλά βλέπω πως αρκετοί από εσάς κάνετε αγορές μέσω Eneba από Τουρκία. Με ενδιαφέρει να αγοράσω το Forza Horizon 5 από Τουρκία με VPN μιας και η τιμή του εκεί είναι σαφώς καλύτερη από την Ευρωπαική. Τη διαδικασία με το VPN τη γνωρίζω πάνω κάτω αλλά έχω αμφιβολίες στο αν θα δουλέψει και θα καταφέρω να κάνω το Redeem ή αν θα πετάξω 50 ευρώ στα σκουπίδια...

Έχετε να με συμβουλέψετε κάπως επί του θέματος, π.χ. αν αξίζει να μπω στη διαδικασία, αν λειτουργούν απροβλιμάτιστα οι αγορές από Τουρκία, ποιο VPN είναι καλύτερο για αυτή τη δουλειά κ.λπ.

Κάθε βοήθεια είναι ιδιαίτερα χρήσιμη, ευχαριστώ!

Να βάλεις Ultimate για 2 χρόνια που έχει και το  Forza Horizon 5 και άλλα 300 παιχνίδια. 

Για αγορά απο άλλα stores δεν δουλευει το VPN. Πρέπει να γίνει μέσω δωροκάρτας κλπ

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτές λογικά είναι Τουρκίας.

Λειτουργεί κανονικά με VPN και ποιό συγκεκριμένα;

Αφού εξαργυρώσω τις GOLD μετά μπορώ μα κάνω τη μετατροπή σε ultimate χωρίς VPN με την προσφορά 1 € που μου βγάζει στο XBOX;

Screenshot_20220610-134232_Chrome.jpg

Επεξ/σία από Lobo10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Lobo10 είπε

Αυτές λογικά είναι Τουρκίας.

Λειτουργεί κανονικά με VPN και ποιό συγκεκριμένα;

Αφού εξαργυρώσω τις GOLD μετά μπορώ μα κάνω τη μετατροπή σε ultimate χωρίς VPN με την προσφορά 1 € που μου βγάζει στο XBOX;

Screenshot_20220610-134232_Chrome.jpg

Αυτα που δειχνεις είναι Gift cards, οχι συνδρομες.

Τι θες να κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sphinxgr είπε

Να βάλεις Ultimate για 2 χρόνια που έχει και το  Forza Horizon 5 και άλλα 300 παιχνίδια. 

Για αγορά απο άλλα stores δεν δουλευει το VPN. Πρέπει να γίνει μέσω δωροκάρτας κλπ

Δεν με βολεύει δυστυχώς το Ultimate γιατί θέλω την Premium έκδοση του παιχνιδιού με όλα τα DLC κλπ. Παίζω κυρίως racing games οπότε δεν με πολύ ενδιαφέρουν τα παιχνίδια του Ultimate.

Άρα από Τουρκία μόνο συνδρομές και δωροκάρτες μπορείς να αγοράσεις? Παιχνίδια όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, Konan99 είπε

Δεν με βολεύει δυστυχώς το Ultimate γιατί θέλω την Premium έκδοση του παιχνιδιού με όλα τα DLC κλπ. Παίζω κυρίως racing games οπότε δεν με πολύ ενδιαφέρουν τα παιχνίδια του Ultimate.

Άρα από Τουρκία μόνο συνδρομές και δωροκάρτες μπορείς να αγοράσεις? Παιχνίδια όχι?

Γενικά ασχολείσαι με VPN και εξωτερικό για άλλες χώρες, μόνο με συνδρομές και κωδικούς παιχνιδιών, απο gaming sites. 

Αν δεν βαριέται κάποιος, να σου γράψει πως αγοράζουμε παιχνίδια απο το επίσημο Store απο διαφορετικά regions (με gift cards, χωρις VPN)

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Γενικά ασχολείσαι με VPN και εξωτερικό για άλλες χώρες, μόνο με συνδρομές και κωδικούς παιχνιδιών, απο gaming sites. 

Αν δεν βαριέται κάποιος, να σου γράψει πως αγοράζουμε παιχνίδια απο το επίσημο Store απο διαφορετικά regions (με gift cards, χωρις VPN)

Ναι όποιος μπορεί ας μου απαντήσει σε αυτό, είτε ας μου στείλει κάποιο σχετικό λινκ αν μπορεί.

Ευχαριστώ για το χρόνο σου φίλε @sphinxgr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά ανεβαίνει και πάνω από 36 μήνες.

Φόρτωσα 3 ετήσιες gold Τουρκίας και με 1 € ultimate (1+2 μήνες δώρο) έφθασα αισίως στους 38 μήνες με 82€ (με share 41€).

Καλά δεν είναι;

Αποκλείεται το family πακέτο που θα ανακοινωθεί την Κυριακή να βγει φθηνότερα.

20220610_232001.jpg

Επεξ/σία από Lobo10
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω ultimate μέχρι 30/10/2022 και θέλω να ρωτήσω είναι καλύτερα να το αφήσω να λήξει και να βάλω 3 ετήσιες gold μετά ή να φορτώσω από τώρα μήπως έχουμε καμιά αλλαγή στην τιμολόγηση από Κυριακή και μετά??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, JohnTheReaper89 είπε

Παιδιά έχω ultimate μέχρι 30/10/2022 και θέλω να ρωτήσω είναι καλύτερα να το αφήσω να λήξει και να βάλω 3 ετήσιες gold μετά ή να φορτώσω από τώρα μήπως έχουμε καμιά αλλαγή στην τιμολόγηση από Κυριακή και μετά??

Το φοβήθηκα και εγώ για την Κυριακή και φόρτωσα εχθές παρόλο που η συνδρομή του παιδιού που κάνουμε share ολοκληρώνεται τον Σεπτέμβριο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JohnTheReaper89 είπε

Παιδιά έχω ultimate μέχρι 30/10/2022 και θέλω να ρωτήσω είναι καλύτερα να το αφήσω να λήξει και να βάλω 3 ετήσιες gold μετά ή να φορτώσω από τώρα μήπως έχουμε καμιά αλλαγή στην τιμολόγηση από Κυριακή και μετά??

Τι θα γίνει την Κυριακή?

Εγώ θα το άφηνα να λήξει πάντως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Τι θα γίνει την Κυριακή?

Εγώ θα το άφηνα να λήξει πάντως

Μήπως ανακοινώσουν τίποτα καινούργιο και πιο ακριβό στο event...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...