Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Lobo10 είπε

Το φοβήθηκα και εγώ για την Κυριακή και φόρτωσα εχθές παρόλο που η συνδρομή του παιδιού που κάνουμε share ολοκληρώνεται τον Σεπτέμβριο.

Τι εννοείς share με το παιδί? Θέλω και εγώ να το κάνω αλλά δεν έχει λογική "family" το ultimate game pass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, ikaros2 είπε

Τι εννοείς share με το παιδί? Θέλω και εγώ να το κάνω αλλά δεν έχει λογική "family" το ultimate game pass.

προφανως και εχει .... 
δυο κονσολες (ειτε ειναι SS, SX, oneX, oneS) χωρις περιορισμους στο ip .... 
ισως ειναι το καλυτερο share που υπαρχει και με τις ευλογιες της Microsoft !! 

 

 

1 ώρα πριν, Lobo10 είπε

Το φοβήθηκα και εγώ για την Κυριακή και φόρτωσα εχθές παρόλο που η συνδρομή του παιδιού που κάνουμε share ολοκληρώνεται τον Σεπτέμβριο.

κι εγω μια απο τα ιδια ... 
εβαλα επιπλεον 1 χρονο με ultimate τουρκιας 
και vpn windscribe. 
Δουλεψε αψογα !!  (προσοχη μετα γιατι το windscribe ανοιγει καθε φορα με τα win. Οποτε ειτε απενεργοποιηστε το ειτε unistall) 

Συνολικο κοστος για ενα χρονο 37 Ευρω 
3 ευρω ο μηνας .... δεν ειναι και ασχημα ! 

23 ώρες πριν, Konan99 είπε

Καλησπέρα στην ομάδα! Είναι λίγο off-topic σχετικά με τις συνδρομές αλλά βλέπω πως αρκετοί από εσάς κάνετε αγορές μέσω Eneba από Τουρκία. Με ενδιαφέρει να αγοράσω το Forza Horizon 5 από Τουρκία με VPN μιας και η τιμή του εκεί είναι σαφώς καλύτερη από την Ευρωπαική. Τη διαδικασία με το VPN τη γνωρίζω πάνω κάτω αλλά έχω αμφιβολίες στο αν θα δουλέψει και θα καταφέρω να κάνω το Redeem ή αν θα πετάξω 50 ευρώ στα σκουπίδια...

Έχετε να με συμβουλέψετε κάπως επί του θέματος, π.χ. αν αξίζει να μπω στη διαδικασία, αν λειτουργούν απροβλιμάτιστα οι αγορές από Τουρκία, ποιο VPN είναι καλύτερο για αυτή τη δουλειά κ.λπ.

Κάθε βοήθεια είναι ιδιαίτερα χρήσιμη, ευχαριστώ!

Βαλε ultimate 
και αγορασε τα dlc ... ουτως η αλλως το FH5 δεν βγαινει απο το Gamepass. 

Αγορασε το Ultimate και για το Forza motorsport 8 που ερχεται ... 

Αγορασε το Ultimate για τα Dirt της ΕΑ ...

τελος αν εισαι κλασσικος ραλακιας ... αγορασε το ultimate για τα κλασσικα NFS .... 

Γενικως με 30 ευρω βαζεις 1 χρονο ultimate ... 
τα 30 ευρω ειναι λιγα σε σχεση με αυτα πολυ προσφερει .... 
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Τι θα γίνει την Κυριακή?

Εγώ θα το άφηνα να λήξει πάντως

Έχει event η MS. Υπάρχουν φήμες για νέα πακέτα ultimate family συνδρομών (25€/5 άτομα). Φοβάμαι μήπως καταργήσουν την GOLD, μπορεί να είναι απλά ιδέα μου γιατί δεν έχει ακουστεί κάτι για το τελευταίο.

Επεξ/σία από Lobo10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Lobo10 είπε

Τελικά ανεβαίνει και πάνω από 36 μήνες.

Φόρτωσα 3 ετήσιες gold Τουρκίας και με 1 € ultimate (1+2 μήνες δώρο) έφθασα αισίως στους 38 μήνες με 82€ (με share 41€).

Καλά δεν είναι;

Αποκλείεται το family πακέτο που θα ανακοινωθεί την Κυριακή να βγει φθηνότερα.

20220610_232001.jpg

Χμ περίεργο, έκανα ακριβώς την ίδια διαδικασία την Τρίτη και με πήγε μέχρι 07/06 και με προειδοποίησε οτι ο επιπλέον χρόνος συνδρομής πέρα απο τους 36 μήνες θα χαθεί όπως και έγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

Χμ περίεργο, έκανα ακριβώς την ίδια διαδικασία την Τρίτη και με πήγε μέχρι 07/06 και με προειδοποίησε οτι ο επιπλέον χρόνος συνδρομής πέρα απο τους 36 μήνες θα χαθεί όπως και έγινε.

Είχες με 1 €  1+2μήνες δώρο ultimate; Αυτούς τους +2 μου έδωσε ουσιαστικά πάνω απο τους 36.

Επεξ/σία από Lobo10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Lobo10 είπε

Είχες με 1 €  1+2μήνες δώρο ultimate; Αυτούς τους +2 μου έδωσε ουσιαστικά πάνω απο τους 36.

Είχα φορτώσει gold μέχρι 30/05/2025 και προχτές (07/06) αγόρασα ενα μήνα Ultimate για να κάνω το convert και ούτε αυτό τον μήνα που πλήρωσα δεν μου έδωσε ολόκληρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

Είχα φορτώσει gold μέχρι 30/05/2025 και προχτές (07/06) αγόρασα ενα μήνα Ultimate για να κάνω το convert και ούτε αυτό τον μήνα που πλήρωσα δεν μου έδωσε ολόκληρο.

Μόνο αν υπάρχει προσφορά με 1 €=> 3 μήνες ultimate παίρνεις επιπλέον 2 μήνες από το όριο των 36 προφανώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Lobo10 είπε

Μόνο αν υπάρχει προσφορά με 1 €=> 3 μήνες ultimate παίρνεις επιπλέον 2 μήνες από το όριο των 36 προφανώς.

Πάντως το επίσημο Gamepass FAQ αναφέρει ξεκάθαρα

Αναφορά σε κείμενο
What's the maximum prepaid time I can have?
The maximum that can be applied to Xbox Game Pass Ultimate is 36 months
Note If you have more than 36 months after you upgrade to Xbox Game Pass Ultimate, the additional months will not be credited.

Οπότε είτε έπεσες σε bug του συστήματος ή σε λίγες μέρες θα διορθωθεί απο μόνο του όπως με τις ημερομηνίες στις εγγυήσεις των κονσολών όταν τις κάνεις register στην MS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Lobo10 είπε

Το φοβήθηκα και εγώ για την Κυριακή και φόρτωσα εχθές παρόλο που η συνδρομή του παιδιού που κάνουμε share ολοκληρώνεται τον Σεπτέμβριο.

Τελικά αφορμή ήθελα και άσχετα αν γίνει ή όχι κάτι τη Κυριακή, έφτασα και εγώ μέσω Τουρκίας τους 36 μήνες και ησύχασα... να βρούμε τώρα κανένα τρόπο να αγοράσουμε ελεύθερο χρόνο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

Πάντως το επίσημο Gamepass FAQ αναφέρει ξεκάθαρα

Οπότε είτε έπεσες σε bug του συστήματος ή σε λίγες μέρες θα διορθωθεί απο μόνο του όπως με τις ημερομηνίες στις εγγυήσεις των κονσολών όταν τις κάνεις register στην MS.

Το γράφω τρίτη φορά και ελπίζω να γίνει κατανοητό: το +2 μήνες δώρο (του ενός μήνα ultimate με ένα €) πήρα παραπάνω από το όριο των 36 μηνών. 

Δεν πρόκειται να το διορθώσουν γιατί έχω email που με ενημέρωσε η MS για τη λήξη της συνδρομής μου.

Μη κουράζουμε άλλο τον κόσμο. Έχει ξανασυμβεί ίδια περίπτωση σε οικείο μου πρόσωπο.

Επεξ/σία από Lobo10
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.eneba.com/nl/xbox-xbox-live-gold-3-month-xbox-live-key-global
 

6 ευρώ η τρίμηνη.

Είτε για καινούρια ακκαουντ είτε για επέκταση συνδρομής είναι ότι πρέπει. Έβαλα μερικές για να είμαι καβατζωμένος μέχρι τον Ιούνιο του 25 (μαξ)

Η τρίμηνη κάνει convertσε περίπου 50 μέρες που είναι πάρα πολύ καλό value.

Επεξ/σία από klainmaingr
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, klainmaingr είπε

https://www.eneba.com/nl/xbox-xbox-live-gold-3-month-xbox-live-key-global
 

6 ευρώ η τρίμηνη.

Είτε για καινούρια ακκαουντ είτε για επέκταση συνδρομής είναι ότι πρέπει. Έβαλα μερικές για να είμαι καβατζωμένος μέχρι τον Ιούνιο του 25 (μαξ)

Η τρίμηνη κάνει convertσε περίπου 50 μέρες που είναι πάρα πολύ καλό value.

Μόλις πήρα τρεις τρίμηνες αλλά δεν μπορώ να τις περάσω ..Πρέπει να βάλω VPN ? στα ολλανδικά ήταν η γλώσσα που έγινε η αγορά από το Eneba .. Αλλά η αγορά έγινε πριν λίγο από φιλαράκι μου που μένει Γερμανία , με αυτόν κάνουμε gameshare .. Και μου έστειλε τους κωδικούς να τους περάσω εγώ από το προφίλ μου που έχουμε είδη συνδρομή ultimate !!

Αλλαγή της περιοχής του Microsoft Store

Η περιοχή στην οποία αγοράσατε τη συνδρομή σας και η περιοχή του Store πρέπει να ταιριάζουν. Αν η αλλαγή της περιοχής του Store δεν λειτουργεί, επικοινωνήστε μαζί μας στην Υποστήριξη της Microsoft.
Αλλαγή της περιοχής του Microsoft Store Η περιοχή στην οποία αγοράσατε τη συνδρομή σας και η περιοχή του Store πρέπει να ταιριάζουν. Αν η αλλαγή της περιοχής του Store δεν λειτουργεί, επικοινωνήστε μαζί μας στην Υποστήριξη της Microsoft.
PUR-ConversionBlockedCurrencyCountryMismatch
/UAkqW272Um+mkC/.5.38
2022/06/13 - 16:11:05 UTC

 

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, πρώτη φορά το δοκίμασα με την παραπάνω προσφορά και μου δούλεψαν κανονικά οι κωδικοί και μετά τους ενεργοποίησα με την προσφορά 1€ για τρεις μήνες κανονικά. Τώρα έχω μέχρι Μάιο του 2025 με 8 3μηνες κάρτες γιατί κάθε μία έδινε επιπλέον 1 μήνα! Οπότε περίπου 53 ευρώ για 35 μήνες!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, vagosvts7 είπε

Μόλις πήρα τρεις τρίμηνες αλλά δεν μπορώ να τις περάσω ..Πρέπει να βάλω VPN ? στα ολλανδικά ήταν η γλώσσα που έγινε η αγορά από το Eneba .. Αλλά η αγορά έγινε πριν λίγο από φιλαράκι μου που μένει Γερμανία , με αυτόν κάνουμε gameshare .. Και μου έστειλε τους κωδικούς να τους περάσω εγώ από το προφίλ μου που έχουμε είδη συνδρομή ultimate !!

Αλλαγή της περιοχής του Microsoft Store

Η περιοχή στην οποία αγοράσατε τη συνδρομή σας και η περιοχή του Store πρέπει να ταιριάζουν. Αν η αλλαγή της περιοχής του Store δεν λειτουργεί, επικοινωνήστε μαζί μας στην Υποστήριξη της Microsoft.
Αλλαγή της περιοχής του Microsoft Store Η περιοχή στην οποία αγοράσατε τη συνδρομή σας και η περιοχή του Store πρέπει να ταιριάζουν. Αν η αλλαγή της περιοχής του Store δεν λειτουργεί, επικοινωνήστε μαζί μας στην Υποστήριξη της Microsoft.
PUR-ConversionBlockedCurrencyCountryMismatch
/UAkqW272Um+mkC/.5.38
2022/06/13 - 16:11:05 UTC

 

Οι κωδικοί στο site έλεγε οτι είναι global. Δε θυμάμαι αν έπρεπε να διαλέξεις store region κάπου.

Μου έβγαλε και εμένα το ίδιο πρόβλημα (παρόλο που είμαι στη σωστή χώρα). Τελικά τους ενεργοποίησα κανονικότατα στην κονσόλα. Το store μου είναι Ολλανδικό.

Δοκίμασε θα έλεγα το ίδιο απλα άλλαξε περιοχή στο store της κονσόλας απο τις ρυθμίσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...