Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, darklordvader77 είπε

Παιδες μίλησα με το φίλο μου και μου πε πως δεν γινεται να αλλαξει Region σε Ελλαδα αυτη τη στιγμη, επιτρεπει μια φορα στο 3μηνο μονο την αλλαγη. 

Οποτε θα περιμενει να περασει..

Οπότε εξαρχης το πρόβλημα ήταν, ότι είχατε άλλα regions και τρόπους πληρωμής. Αν είχατε τα σωστά και πραγματικά στοιχεία (όπως αναφερω στο 3ο Post) όλα θα ήταν μια χαρά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Οπότε εξαρχης το πρόβλημα ήταν, ότι είχατε άλλα regions και τρόπους πληρωμής. Αν είχατε τα σωστά και πραγματικά στοιχεία (όπως αναφερω στο 3ο Post) όλα θα ήταν μια χαρά. 

Κοιτα φιλε sphinx δεν ημουν μπροστα, τηλεφωνικα βοηθησα. Δημιουργησε ο φιλος νεο MS Account πριν καν εγκαταστησει το vpn, καπου μετα θα γινε προφανως η αλλαγη.. πιστευω στη δημιουργια xbox account πρεπει να παιχτηκε..

Τελος παντων, εγραψα εδω κυριως για να προειδοποιησω που ηταν το προβλημα μη τη πατησει κανεις αλλος σα το φιλο μου. Απλα θα περιμενει ενα 3μηνο για την αλλαγη :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 21,79€ η 12μηνη Βραζιλίας στο CDkeys

https://www.cdkeys.com/xbox-live/memberships/12-month-xbox-live-gold-membership-xbox-one-360-brazil

image.png.e54a033f846a77238f20ac5322e7901a.png

Στις 7/7/2020 στις 2:35 ΜΜ, klainmaingr είπε

Προφανώς η φάση απο το μηδεν ειναι παντα η καλύτερη, απλα δεν ξερουμε μεχρι ποτε θα υπαρχει αυτή η προσφορα/μέθοδος και όντας ηδη βαθειά στο 2022 (ειχα βαλει 3 χρονια back in the day) δεν ειχα ελπίδες και υπομονη. Προσωπικά ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος με 63ε το χρονο για την αξία που παιρνω απο το game pass.

Τις 12m τις πηρα με 21ε οποτε θεωρώ το conversion αρκετά τιμιο. Στην πρωτη ευκαιρια θα τερματισω την 3ετια (μια ακομα 12μ(4μ game pass)) και θα ξανα ασχοληθώ  σε μερικά χρόνια.

Δεν ειχα σκοπό να το κανω αυτο. Ειχα παρει 12μηνες για να υπάρχουν αλλα με αγχωσε ο matrixxx με τους ληγμενους κωδικους και το yolara. 

@Skrutz, κυριολεκτικα τιποτα. Ανοίγεις Τunnelbear, μπαινεις απο pc στο account, ενεργοποιείς τους κωδικους, κλείνεις Tunnelbear, τέλος. 

Σε ευχαριστώ πολύ @klainmaingr για τις οδηγίες, μόλις αγόρασα μία 12μηνη και με το tunnelbear από Βραζιλία πρόσθεσα 4 μήνες στο account μου. Τώρα έχω μέχρι 17/1/2022. θα αγοράσω άλλη μία νομίζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21,79€!?!! Αυτό σημαίνει για νέους χρήστες, 1,8€/μήνα για ultimate αν πάρουν 3 χρόνια ή 1,7€/μήνα αν πάρουν 2 χρόνια + 2μήνες δώρο!!!

Το λες και απίστευτη τιμή!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικά αγαπητέ Sphinxgr είναι πολύ καλή τιμή. 

Μπορέι κάποιοι να θεωρούν κια να λένε ότι "άσε θα περιμένω να πέσει και άλλο και άλλο και άλλο" πρέπει όμως να μάθουμε πως τα πράγματα δεν λειτουργούν έτσι. Καλό το τσάμπα δεν λέω αλλά μέχρι ένα όριο. Εχθές που πρόσθεσα στο ultimate account μου 8 μήνες με 43,58€ δηλαδή με 5,45€ τον μήνα τα θεωρώ τρομερά καλή τιμή για αυτά που μου προσφέρει η υπηρεσία....τουλάχιστον για εμένα.

Παρεμπιπτόντως η τιμή σήμερα άλλαξε και είναι στα 25,69€!

 

Επεξ/σία από SKRUTZ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, SKRUTZ είπε

Γενικά αγαπητέ Sphinxgr είναι πολύ καλή τιμή. 

Μπορέι κάποιοι να θεωρούν κια να λένε ότι "άσε θα περιμένω να πέσει και άλλο και άλλο και άλλο" πρέπει όμως να μάθουμε πως τα πράγματα δεν λειτουργούν έτσι. Καλό το τσάμπα δεν λέω αλλά μέχρι ένα όριο. Εχθές που πρόσθεσα στο ultimate account μου 8 μήνες με 43,58€ δηλαδή με 5,45€ τον μήνα τα θεωρώ τρομερά καλή τιμή για αυτά που μου προσφέρει η υπηρεσία....τουλάχιστον για εμένα.

Παρεμπιπτόντως η τιμή σήμερα άλλαξε και είναι στα 25,69€!

Δηλ αν κατάλαβα σωστά προσθεσες κάποια brazil συνδρομή σε Ελληνικό λογαριασμό?

Μπορείς να δώσεις κάποια παραπάνω πληροφορία? Γίνεται απλά με vpn αν το προσπάθησες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, konstantin79 είπε

Δηλ αν κατάλαβα σωστά προσθεσες κάποια brazil συνδρομή σε Ελληνικό λογαριασμό?

Μπορείς να δώσεις κάποια παραπάνω πληροφορία? Γίνεται απλά με vpn αν το προσπάθησες?

Απλα αγοραζεις τη συνδρομη κ την βαζεις απο πανω με vpn αν εχεις ηδη ultimate οι 12 μηνες xblive γινονται 4 μηνες ultimate. 

Εγω εχω ακομα 2 μηνες να ληξει το ultimate κ τοτε θα χτυπησω δυο 12μηνες μπραζιλιαν 😆 κ ελπιζω να δουλεψει μετα το κολπακι. Σκεφτηκα να αγορασω απο χθες αλλα μετα λεω κατσε μην γινει καμμια στραβη οποτε θα περιμενω. Καθε ενα δυο εβδομαδες πεφτει περιπου στα 22€ οποτε υπομονη 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, konstantin79 είπε

Δηλ αν κατάλαβα σωστά προσθεσες κάποια brazil συνδρομή σε Ελληνικό λογαριασμό?

Μπορείς να δώσεις κάποια παραπάνω πληροφορία? Γίνεται απλά με vpn αν το προσπάθησες?

όπως είπε και ο klainmaingr αγοράζεις το 12μηνο Βραζιλιάνικο, κατεβάζεις tunnelbear και βάζεις Brazil. Εγώ προσωπικά άνοιξα και ένα site και τσέκαρα αν όντως η IP μου είναι από βραζιλία https://whatismyipaddress.com/ , και μετά μπαίνεις κατευθείαν στο site του xbox και κάνεις redeem τον κωδικό  https://redeem.microsoft.com/enter?  

Ενημερώνω πως δεν είχα βάλει ποτέ Βραζιλιάνικο κωδικό. Είχα πάντα ευρωπαικό account και κατάφερα και πρόσθεσα 2 δωδεκάμηνα Βραζιλιάνικα που έγιναν 8 μήνες ultimate.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, sphinxgr είπε

21,79€!?!! Αυτό σημαίνει για νέους χρήστες, 1,8€/μήνα για ultimate αν πάρουν 3 χρόνια ή 1,7€/μήνα αν πάρουν 2 χρόνια + 2μήνες δώρο!!!

Το λες και απίστευτη τιμή!!!

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι η ms ετοιμάζει γείωση στο gold live οπότε 3 χρόνια δε θα έβαζα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε οκ το gold ειναι μόνο για να μπορείς να παίζεις online. και πάλι θα έχει τα ultimate πακέτα. και το ποιό πιθανό ειναι ότι δεν θα βρίσκουμε φθηνά τα gold για να τα στακάρουμε και θα έχει μόνο τα ακριβά game pass kai ultimate. οπότε θεωρώ πως αν ισχύσει αυτό καλύτερα να στακάρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αμα ειναι ετσι να ακυρωσω την υπαρχουσα ultimate μα 40 μερες μου μενουν ακομα. Και να παρω δυο 12μηνες μπραζιλ κ να κανω το κολπακιαπο την αρχη.  Γιατι αν κανουν καμμια μαγκια δεν θα μπορουμε πια να βαλουμε live για να το κανουμε ultimate

Επεξ/σία από malias4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αν ήμουν ms θα ακύρωνα πρώτα αυτές η θα μπλοκαρα και τη μετατροπή . Αυτοί φαίνεται έχουν νέο υποχθόνιο σχέδιο για τη νέα σειρά με ακριβό "gaming as service " μοντέλο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...