Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλα καλά παιδιά!

Πήρα το 12μηνο ευρωπαϊκό πακέτο και ακολουθώντας πιστά τις οδηγίες, χρησιμοποίησα και τον ένα μήνα live που ήταν δώρο με την κονσόλα οπότε με 44€ έχω 14 μήνες ultimate. Ήδη ξεκίνησα το λιώσιμο με το ori!

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια!

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παίδες για ήδη μέλη ultimate που τελειώνει η συνδρομή, έχουμε καμία συμβουλή ή είμαστε φιξαρισμένοι να πάρουμε συνδρομή live και να την μετατρέψει σε ultimate όπως και νά'χει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, DarthGRE είπε

Παίδες για ήδη μέλη ultimate που τελειώνει η συνδρομή, έχουμε καμία συμβουλή ή είμαστε φιξαρισμένοι να πάρουμε συνδρομή live και να την μετατρέψει σε ultimate όπως και νά'χει?

Την αφήνεις να λήξει και πάλι από την αρχή ή στακαρεις τριμηνες gamepass που θα μετατραπούν σε Ultimate μειωμένου χρόνου. 

Δες στο cd keys για τις προσφορές συνδρομών που πουλάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, babis414 είπε

Για παλια account: βραζιλιάνικη 12μηνη live με 27€ ενεργοποίηση με vpn και 13€ ultimate 1 μήνα 14 μήνες game pass ultimate με 41€ σύνολο.

Είμαι στο σημείο που έχω αγοράσει 12μηνη Βραζιλιάνικη Gold απο Cdkeys 27€, την πέρασα κανονικά με VPN, όλα κομπλέ, πήρα και +1 μήνα με το recurring billing, το απενεργοποίησα....

Τώρα όμως που πάω να βάλω από πάνω το Ultimate στα 13ε είτε το κάνω από την κονσόλα είτε από το Pc δεν μου εμφανίζει την επιλογή για +1 μήνα άμα ενεργοποιήσω πάλι το recurring billing. Τι παίζει?

edit: Άκυρο ρε σεις, νόμιζα ότι οι 14 μήνες βγαίνουν με +1 άμα ενεργοποιήσεις το RB, αλλά ο +1 είναι από το 1 μήνα Ultimate! όλα κομπλέ να στε καλά που μας ξεστραβώνετε με τις οδηγίες.

Επεξ/σία από Saloufas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Επειδή και σε εμένα λήγει μεθαύριο η ultimate και θα ήθελα να ανανεώσω στον υπάρχον λογαριασμό, μήπως μπορείς να το εξηγήσεις λίγο παραπάνω τι έκανες ακριβώς; Πήρες και 12μηνο gold  και ένα μηνα ultimate; 

Επεξ/σία από gdal73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gdal73 είπε

Επειδή και σε εμένα λήγει μεθαύριο η ultimate και θα ήθελα να ανανεώσω στον υπάρχον λογαριασμό, μήπως μπορείς να το εξηγήσεις λίγο παραπάνω τι έκανες ακριβώς; Πήρες και 12μηνο gold  και ένα μηνα ultimate; 

Την αφήνεις να λήξει και μετά ακολουθείς τις οδηγίες του 3ου post του τρέχοντος θέματος και αγοράζεις gold και στο τέλος βάζεις ultimate. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/3/2020 στις 5:21 ΜΜ, Saloufas είπε

Είμαι στο σημείο που έχω αγοράσει 12μηνη Βραζιλιάνικη Gold απο Cdkeys 27€, την πέρασα κανονικά με VPN, όλα κομπλέ, πήρα και +1 μήνα με το recurring billing, το απενεργοποίησα....

Τώρα όμως που πάω να βάλω από πάνω το Ultimate στα 13ε είτε το κάνω από την κονσόλα είτε από το Pc δεν μου εμφανίζει την επιλογή για +1 μήνα άμα ενεργοποιήσω πάλι το recurring billing. Τι παίζει?

edit: Άκυρο ρε σεις, νόμιζα ότι οι 14 μήνες βγαίνουν με +1 άμα ενεργοποιήσεις το RB, αλλά ο +1 είναι από το 1 μήνα Ultimate! όλα κομπλέ να στε καλά που μας ξεστραβώνετε με τις οδηγίες.

Πια δωρεάν vpn υπηρεσία χρησιμοποιείς για να περάσεις την βραζιλιάνικη κάρτα xbox live gold 12 μηνών;

 

Και ρε παιδιά σε όσους το έχουν κάνει αυτό και ειναι αρκετούς μήνες ενεργοί υπάρχει πιθανότητα έστω και μια στις 10 να σε μπαναρει η Microsoft;;;;; 

Edit: https://beta.support.xbox.com/help/account-profile/manage-account/update-microsoft-account-country-region

 

Νομίζω με το παραπάνω λινκ απαντάει η Microsoft στο ερώτημα μου.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ με οποιοδήποτε VPN client γίνεται, εφόσον μπορεί να συνδεθεί σε Βραζιλία, εγώ χρησιμοποίησα ενα vpn plug in του firefox.

Για να το εχουν κάνει τόσοι και να μην έχει ακουστεί κάποιο ban πιστεύω είμαστε safe, αλλά όταν κάνεις λαμογιές πάντα  έχεις στο νου σου ότι μπορεί να την πληρώσεις στο τέλος.

14 μήνες Ultimate με 41€ είναι ξεφτίλα για μένα, Νοέμβριο που θα έχει βγεί το scarlett θα έχω ακόμα ενεργή συνδρομή και θα παίζω τζάμπα ότι καινούργιο βγάλει η microsoft, halo, forza, flight simulator στο pc, age o empire 4 και πάει λέγοντας. Άμα το σκεφτείς είναι σαν να κλέβεις εκκλησία, για μας τους παλιούς που σπαταλησαμε το 1€ 3μηνες ultimate αυτό το κόλπο είναι must, είτε 41€ για 14 μήνες είτε 67€  για 26 μήνες με 2 βραζιλιάνικες συνδρομές, ξεφτίλα είναι όπως και να το δεις. 🤑

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα στην ουσία αν το καλό σκεφτείς αυτό δεν είναι λαμογια.

 

Λαμογια θα ήταν αν προσπαθούσες να βάλεις κάρτα που δεν είναι της Microsoft.

 

Το να "εκμεταλλεύεσαι" την τιμή που έχει μια κάρτα xbox live gold σε μια χωρα που υποστηριζει το xbox live δεν σημαίνει ότι "παρανομείς" κάπου.

 

Με βάση ότι λέει και το λινκ της Microsoft σου επιτρέπει να παίρνεις τη κονσόλα σου όπου ταξιδεύεις και επίσης σου επιτρέπει να προσθέτεις στο λογαριασμό σου κάρτες xbox live gold αυτής της χώρας όσο είσαι σε αυτήν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Με βάση ότι λέει και το λινκ της Microsoft σου επιτρέπει να παίρνεις τη κονσόλα σου όπου ταξιδεύεις και επίσης σου επιτρέπει να προσθέτεις στο λογαριασμό σου κάρτες xbox live gold αυτής της χώρας όσο είσαι σε αυτήν.

Ηθικά είναι λαμογιά εφόσον δεν άλλαξες χώρα, από εκεί και πέρα όπως το βλέπει κανείς. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρέπει να περιμένω να λήξει η ultimate μου για να το κάνω;

γιατί το να έχεις αυτήν την υπηρεσία με κόστος 3€ το μήνα είναι κάτι παραπάνω από ευκαιρία. Και καλό είναι το στοκάρουμε τώρα γιατί αν παραγίνει το κακό θα το κλείσει το παράθυρο η ΜΣ. Να μπανάρει δε νομίζω γιατί γενικά όταν κόβει κάτι το κάνει για τους νέους. Μπορώ να βάλω και πάνω από 12 μήνες; Πχ 24;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα τις οδηγίες αλλά και πάλι έχω απορίες, βέβαια, είμαι καινούργιος με το ΟΝΕ οπότε...

- Ο λογαριασμός μου ειναι παλιός, απο την εποχή του Χ360, παρόλα αυτά, μου δίνεται η δυνατότητα να βάλω το game pass του ενος μήνα με 1€, να φανταστώ αυτό γίνεται επειδή είναι η 1η φορά που ενεργοποιώ τον λογαριασμό μου σε ΧΟΝΕ και δεν είχα κάνει ποτέ χρήση αυτής ?
Λαμβάνοντας υπόψιν το παραπάνω, δε χρειαζεται  λοιπόν να κάνω 2ο account/χρήστη, σωστά ?

- Αυτό το " Κάνουμε εγγραφή στο site με πραγματικά στοιχεία" στο CDkeys site δεν το καταλαβαίνω, για ποιον λόγο ? Αμα αγοράσω με Paypal με πάει κατευθείαν στη σελίδα του Paypal και δεν χρειάζεται τίποτα άλλο με το CDkeys.

- Aμα βάλω τώρα 12 μήνες gold και μετά περάσω απο πάνω την προσφορά toy U.game pass με το 1€ θα έχω 14 μήνες, σωστά ?

Μάγκες sorry αλλά μονο όσοι έχουν εντρυφήσει με τέτοιες πατέντες βγάζουν εύκολα άκρη, εχω χαθεί στα μενού απο σήμερα το απόγευμα που παρέλαβα το ΟΝΕ Χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...