Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

58 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

πάρε αυτό να τελειώνεις !!!

https://www.cdkeys.com/1-month-xbox-game-pass-ultimate-xbox-one-pc

Απορία .. Αν  αγοράσω αυτήν  θα μετατραπεί σε 3 χρόνια  ultimate(έχω 3 χρόνια gold)όπως  θα γινόταν με το 1 ευρώ  προσφορά που δίνει η Microsoft ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ultimate συνδρομή είναι η ανώτερη και πιο πλήρης συνδρομή της Ms αυτή τη στιγμή.

Ότι λοιπόν έχεις θα μετατραπεί σε xbox game pass ultimate.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ίσως πέτυχες  μπλοκάρισμα.

 

Αααα κάτι άλλο που είχα πάθει κι εγώ παλιότερα είναι ότι αν δοκιμάσεις να αγοράσεις το οτιδήποτε από οπουδήποτε στην Microsoft και δοκιμάσεις απανωτά πάνω από 3 φορές σε ένα 24ωρο γιατί δεν το δέχεται σου μπλοκάρει τον ίδιο λογαριασμό νομίζω για 1-2 μέρες για δική σου προστασία γιατί το σύστημα της Microsoft νομίζει ότι κάνουν επίθεση στο λογαριασμό και ένας τρόπος για να σε προστατεύσει είναι να σου τον μπλοκάρει ώστε να μην μπορείς να αγοράσεις τίποτα για 1-2 μέρες.

 

Μπορεί να έγινε κάτι τέτοιο και σε εσένα.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Ίσως πέτυχες  μπλοκάρισμα.

Αααα κάτι άλλο που είχα πάθει κι εγώ παλιότερα είναι ότι αν δοκιμάσεις να αγοράσεις το οτιδήποτε από οπουδήποτε στην Microsoft και δοκιμάσεις απανωτά πάνω από 3 φορές σε ένα 24ωρο γιατί δεν το δέχεται σου μπλοκάρει τον ίδιο λογαριασμό νομίζω για 1-2 μέρες για δική σου προστασία γιατί το σύστημα της Microsoft νομίζει ότι κάνουν επίθεση στο λογαριασμό και ένας τρόπος για να σε προστατεύσει είναι να σου τον μπλοκάρει ώστε να μην μπορείς να αγοράσεις τίποτα για 1-2 μέρες.

Μπορεί να έγινε κάτι τέτοιο και σε εσένα.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δοκίμασα αρκετές φορές και ότι γράφει region Greece στο προφίλ μου   .. Πάντως σε εμένα φαίνεται τραβηγμένο 1 ευρώ από την Microsoft στο λογαριασμό της τράπεζας μου !! Δεν μου ήρθε όμως κάποιο mail να μου πει ότι μπλόκαραν τις αγορές ή ότι έκανα κάποια αγορά από το store με ένα ευρώ  !! Ήμουν έτοιμος να αγοράσω από cd keys συνδρομή αλλά είδα αυτό το 1 ευρώ που τραβήχτηκε και σκάλωσα !! Το καλό είναι  ότι έχω live gold μέχρι το 2023 .. Που   θα πάει δεν  θα μπει  και το ρημαδο ultimate !!!??

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, vagosvts7 είπε

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δοκίμασα αρκετές φορές και ότι γράφει region Greece στο προφίλ μου   .. Πάντως σε εμένα φαίνεται τραβηγμένο 1 ευρώ από την Microsoft στο λογαριασμό της τράπεζας μου !! Δεν μου ήρθε όμως κάποιο mail να μου πει ότι μπλόκαραν τις αγορές ή ότι έκανα κάποια αγορά από το store με ένα ευρώ  !! Ήμουν έτοιμος να αγοράσω από cd keys συνδρομή αλλά είδα αυτό το 1 ευρώ που τραβήχτηκε και σκάλωσα !! Το καλό είναι  ότι έχω live gold μέχρι το 2023 .. Που   θα πάει δεν  θα μπει  και το ρημαδο ultimate !!!??

Ποιος σου είπε ότι σου έρχεται κάποιο μειλ που σε ενημερώνει ότι σου μπλοκάρανε προσωρινά το λογαριασμό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Ποιος σου είπε ότι σου έρχεται κάποιο μειλ που σε ενημερώνει ότι σου μπλοκάρανε προσωρινά το λογαριασμό?

Λογικά  θα μου μπλόκαραν  τις αγορές για ένα 24ωρο όπως  λες φίλε , δεν μου έχει ξανά τύχει , υποθέσεις κάνω  ..  Τι να πω ?.. το θέμα  πάντως  είναι ότι φαίνεται 1 ευρώ  τραβηγμένο από την microsoft  ενώ  Ultimate δεν μου μπήκε !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα όταν μου είχε τύχει παραξενεύτηκα γιατί δεν δεχότανε τίποτα παρόλο που είχα λεφτά στο λογαριασμό paypal.

Αλλά όταν μίλησα με το ms support μου εξήγησε τι λογική τους και αν το καλό σκεφτείς δεν έχουν άδικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά κοιτάξτε τι μου λέει ότι επειδή φαίνονται 36 μήνες Gold  μάλλον δεν γίνεται η αγορά και θα πρέπει να περιμένω να περάσει ένας μήνας και μετά να κάνω αγορά για ένα μήνα ultimate και μετά να γίνουν όλοι οι  μήνες μου ultimate !!

I think the issue is you already have 36 months of live gold on your account, and that is the limit of months of subscription you can stack on your account, so if you want to purchase the ultimate 1 month, you need to wait until next month so you only have 35 months left on the live gold, and then purchase the ultimate and all will be converted, and you'll have 36 months of ultimate

There is also the region problem. Since your Xbox Live account is set in the US, and your live gold subscription is in the US also, so you would need to purchase the ultimate from the US store region, and use a payment method issued in the US

but even if you do have the card issued in the US to match the account and subscription region, you need to wait 1 month so you can purchase the ultimate, because it will convert the live gold, and you already have 36 months now

Με λίγα λόγια μου λέει ότι το πρόβλημα είναι ότι έχω 36  μήνες συνδρομή και θα πρέπει να περιμένω έναν μήνα να  πάνε  35 οι μήνες και μετά να βάλω ultimate συνδρομή  και  θα πάνε πάλι 36 αλλά ultimate !! Και US κάρτα να αγοράσω πάλι  θα έχω θέμα αν δεν περάσει ένας μήνας !!

Στο μεταξύ έκανα και την ερώτηση σε ποια χώρα φαίνεται το προφίλ μου και μου απάντησε τα εξής :

Your profile says US 
Gamertag : VagosGr7
Country/Region :  US

 

Ενώ εγώ όταν μπαίνω  και τα δύο τα βλέπω Ελληνικά !!!

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτό το έλεγε ο sphinxgr από το δεύτερο ποστ αυτού του τοπικ δεν το είδες?

Ότι δηλαδή υπάρχουν όριο μέχρι το πόσους μήνες μπορείς να στοκάρεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Μα αυτό το έλεγε ο sphinxgr από το δεύτερο ποστ αυτού του τοπικ δεν το είδες?

Ότι δηλαδή υπάρχουν όριο μέχρι το πόσους μήνες μπορείς να στοκάρεις.

Αφού  έλεγε μπορούμε να πάρουμε 3 12 live gold !! Αλλά το  πιο περίεργο είναι ότι μου είπε στο chat  ότι το account μου φαίνεται US  ενώ  εγώ  αλλά βλέπω , ότι το προφίλ μου είναι  Ελληνικό !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Terminus_est δεν βλέπω στο λινκ που είπες που δείχνει σε πιο region είναι ο λογαριασμός.

Αυτό το λινκ είναι απλά για να αλλάξεις region αλλά δεν σου λέει πουθενά σε πιο region ανήκει ο λογαριασμός σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

6 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Terminus_est δεν βλέπω στο λινκ που είπες που δείχνει σε πιο region είναι ο λογαριασμός.

Αυτό το λινκ είναι απλά για να αλλάξεις region αλλά δεν σου λέει πουθενά σε πιο region ανήκει ο λογαριασμός σου.

Σωστό.. Αυτό παρατήρησα και εγώ ότι λέει για αλλαγή region.. Αντε να ξανά ανεβάσω άλλη μια φορά να δείτε που φαίνεται το account μου.. 

IMG_20200810_190707.jpg

Από το support μου είπαν ότι φαίνομαι US..

Και ότι το θέμα τελικά είναι ότι έχω 36 μήνες συνδρομή.. Γι αυτό δεν μπαίνει  η ultimate.. Τελικά πρέπει να περιμένω έναν μήνα και όχι ένα 24ωρο 😅😀

Edit : Κάπου είχα δει εδώ μέσα ότι γινόταν 12+12+12 και μετά ultimate..

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Terminus_Est είπε

Κάνε μια αλλαγή του Microsoft Account σε Greece αν σε ενδιαφέρει. Τσάμπα είναι.

Ναι αλλά δεν πιστεύω να έχω  θέμα από τη συνδρομή που αγόρασα  3 χρόνια Live Gold Brazil ?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, vagosvts7 είπε

Σωστό.. Αυτό παρατήρησα και εγώ ότι λέει για αλλαγή region.. Αντε να ξανά ανεβάσω άλλη μια φορά να δείτε που φαίνεται το account μου.. 

IMG_20200810_190707.jpg

Από το support μου είπαν ότι φαίνομαι US..

Και ότι το θέμα τελικά είναι ότι έχω 36 μήνες συνδρομή.. Γι αυτό δεν μπαίνει  η ultimate.. Τελικά πρέπει να περιμένω έναν μήνα και όχι ένα 24ωρο 😅😀

Edit : Κάπου είχα δει εδώ μέσα ότι γινόταν 12+12+12 και μετά ultimate..

Εγώ προσωπικά δεν είχα δει τα τόσο παλιά σου ποστ που είχες ανεβάσει φώτο με την 3 ετής συνδρομή.

Οκ αφού στο έλυσε η ms το πρόβλημα όλα οκ.

4 λεπτά πριν, Terminus_Est είπε

Για αυτό σου είπα ότι το πιο σώφρον - είναι πρώτα να βάλεις ένα US cd-keys code από US με 1$ όπως σε προέτρεψε ο sphinx και μετά κάνε και αυτήν την αλλαγή.

Ότι κάρτα και να βάλει τώρα δεν θα τη δεχτεί έχει φτάσει στο όριο των μηνών που μπορεί να στοκάρει.

Όπως του έχει πει η ms πρέπει απλά να περιμένει ένα μήνα για ότι και να κάνει.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...