Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, Terminus_Est είπε

Για αυτό σου είπα ότι το πιο σώφρον - είναι πρώτα να βάλεις ένα US cd-keys code από US με 1$ όπως σε προέτρεψε ο sphinx και μετά κάνε και αυτήν την αλλαγή.

Ο sphinx μου είπε από   cd-keys code για global 10ευρώ  ultimate για ένα μήνα να ξεμπερδεύω  !! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φιλε μου vagosvts7 εγω πριν καμμια εβδομαδα εβαλα 3 12μηνες brazil κ μετα καπακι τον ενα μηνα game pass απο το microsoft store κανονικα κ εγινε η μετατροπη σε 36 μηνες ultimate. Οποτε δεν φταιει που εισαι 36 μηνες τωρα κ λετε οτι εχει φτασει στο maximum. Αν βαλεις 2 12μηνες κ αφησεις ανοικτη την αυτοματη ανανεωση που σου δινει καθε 12μηνη ενα μηνα εξτρα , τοτε δεν παιρνει πχ 3 12μηνες. Γιατι παει 12+1 και 12+1 = 26 μηνες οποτε δεν παιρνει πχ την 3η 12μηνη καρτα. Το ολο θεμα στο εκανε που φαινετε usa ο λογαριασμος σου. 
Δεν ειναι λογικο ακομα κ να εχεις 36 μηνες xbox live να μην σε αφηνει να αγορασεις game pass αφου ειναι αλλη υπηρεσια. Αν αγορασεις ενα μηνα gp global απο cdkeys κ τον βαλεις θα τον δεχτει. Απλα θα χασεις το 10€
 

παντως με το support της ms πως κ δεν σου εκαναν αυτοι τα κολπακια τους; Εγω οποτε εχω μιλησει ειναι πολυ κουλ εξυπηρετουν αμεσα κ δεν τους νοιαζει κ πολυ αν κανεις μαλακιουλες ☺️ 

Επεξ/σία από malias4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, malias4 είπε

Φιλε μου vagosvts7 εγω πριν καμμια εβδομαδα εβαλα 3 12μηνες brazil κ μετα καπακι τον ενα μηνα game pass απο το microsoft store κανονικα κ εγινε η μετατροπη σε 36 μηνες ultimate. Οποτε δεν φταιει που εισαι 36 μηνες τωρα κ λετε οτι εχει φτασει στο maximum. Αν βαλεις 2 12μηνες κ αφησεις ανοικτη την αυτοματη ανανεωση που σου δινει καθε 12μηνη ενα μηνα εξτρα , τοτε δεν παιρνει πχ 3 12μηνες. Γιατι παει 12+1 και 12+1 = 26 μηνες οποτε δεν παιρνει πχ την 3η 12μηνη καρτα. Το ολο θεμα στο εκανε που φαινετε usa ο λογαριασμος σου. 
Δεν ειναι λογικο ακομα κ να εχεις 36 μηνες xbox live να μην σε αφηνει να αγορασεις game pass αφου ειναι αλλη υπηρεσια. Αν αγορασεις ενα μηνα gp global απο cdkeys κ τον βαλεις θα τον δεχτει. Απλα θα χασεις το 10€
 

παντως με το support της ms πως κ δεν σου εκαναν αυτοι τα κολπακια τους; Εγω οποτε εχω μιλησει ειναι πολυ κουλ εξυπηρετουν αμεσα κ δεν τους νοιαζει κ πολυ αν κανεις μαλακιουλες ☺️ 

Το US στο account που φαίνεται μου κάνει πιστεύω όλη τη μανούρα φίλε μου, αν και ο Terminus_est μου είπε να κάνω το προφίλ migration, αλλά δε ξέρω αν έχω επιπτώσεις με brazil live gold που έκανα την διαδικασία .. Ο ένας από το support μου είπε να πάρω από άλλο μάρκετ αμερικανική gift και να αγοράσω την προσφορά 1 ευρώ ultimate και ο άλλος μου είπε ότι φταίει που έχω US αλλά το βασικό πρόβλημα είναι επειδή έχω 36 μήνες συνδρομή gold και γιαυτό δεν μπορώ να κάνω επέκταση σε Ultimate ακόμα και να περιμένω να πέσω στους 35 μήνες .. 

Αντε να βγάλω αλήθεια 😁😜😜

ΥΓ. Ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια σας παίδες.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, vagosvts7 είπε

Το US στο account που φαίνεται μου κάνει πιστεύω όλη τη μανούρα φίλε μου, αν και ο Terminus_est μου είπε να κάνω το προφίλ migration, αλλά δε ξέρω αν έχω επιπτώσεις με brazil live gold που έκανα την διαδικασία .. Ο ένας από το support μου είπε να πάρω από άλλο μάρκετ αμερικανική gift και να αγοράσω την προσφορά 1 ευρώ ultimate και ο άλλος μου είπε ότι φταίει που έχω US αλλά το βασικό πρόβλημα είναι επειδή έχω 36 μήνες συνδρομή gold και γιαυτό δεν μπορώ να κάνω επέκταση σε Ultimate ακόμα και να περιμένω να πέσω στους 35 μήνες .. 

Αντε να βγάλω αλήθεια 😁😜😜

ΥΓ. Ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια σας παίδες.. 

Μα κ εγω 36 μηνες συνδρομη gold ειχα ρε συ , 3 x 12μηνες μπραζιλ εβαλα μαζεμενες κ μετα παλι καπακι απο πανω τον ενα μηνα game pass 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Μα αυτό το έλεγε ο sphinxgr από το δεύτερο ποστ αυτού του τοπικ δεν το είδες?

Ότι δηλαδή υπάρχουν όριο μέχρι το πόσους μήνες μπορείς να στοκάρεις.

 

14 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Αφού  έλεγε μπορούμε να πάρουμε 3 12 live gold !! Αλλά το  πιο περίεργο είναι ότι μου είπε στο chat  ότι το account μου φαίνεται US  ενώ  εγώ  αλλά βλέπω , ότι το προφίλ μου είναι  Ελληνικό !!

Στο 36+ 1 μήνα δουλευει η μετατροπή. Δεν ισχύει αυτό που λέει το support. Το έχουν κάνει αρκετοί το 36+1.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Στο 36+ 1 μήνα δουλευει η μετατροπή. Δεν ισχύει αυτό που λέει το support. Το έχουν κάνει αρκετοί το 36+1.

Μεγάλο πρόβλημα παίδες ... με γύρισε ένας  από support μέσω  migration σε Ελλάδα και προσπάθησα να πάρω πάλι με την paypal μου  το 1 ευρώ και έλεγε πάλι ότι φαίνεται άλλο store ..

στο μεταξύ φίλε  πήρα και  από cd keys που μου είπες word ultimate 1 μήνας  και  πάλι δεν μου την περνάει  λέει ότι φαίνεται άλλο store ... Τι κουλό αφού είναι world ? στο μεταξύ με  πήραν τηλ. και λέει δεν γίνεται λόγου επειδή είναι από άλλου δεν  θα μπορώ να την κάνω ultimate αλλά να παίζω online μόνο !!!

Όταν πάω να περάσω την world ultimate μου πετάει τα εξής :

Change your Microsoft Store region

You currently have a subscription from a different region. If it still doesn't work, please contact customer support.

Change your Microsoft Store region You currently have a subscription from a different region. If it still doesn't work, please contact customer support.

PUR-ConversionBlockedCurrencyCountryMismatch

 

edit: από chat συζήτηση 

Ένας λογαριασμός δεν μπορεί να έχει συγχρόνος πολλές διαφορετικές συνδρομές.

Έχετε ήδη περάσει (από Αμερική) μια συνδρομή, οπότε δεν μπορεί να περαστεί και άλλη τώρα.

Αυτό δεν μπορεί να γίνει σε καμία περίπτωση.

Αν είχατε κάνει την εξαργύρωση από Ελλάδα, τότε θα γινόταν.

Τώρα όμως είναι αδύνατον.

Ναι όμως η live gold πέρασε

γιατί να μην περάσει και η ultimate

Πέρασε, αλλά έχει περάσει για Αμερική, όχι για Ελλάδα.

Ναι δεν μπορώ να κάνω Αμερικανικό το προφίλ μου και να την περάσω ?

1ον αυτό δεν επιτρέπεται, εφ'οσον είστε στην Ελλάδα, και 2ον η συνδρομή θα περνούσε, αλλά δεν θα μπορούσατε να παίξετε παιχνίδια στην Ελλάδα.

Τώρα όμως μπορώ να παίξω live gold

Γιατί να μην μπορώ να παίξω και ultimate .. αυτό δεν κατάλαβα !

Το λάθος της υπόθεσης είναι πως ο κωδικός έγινε αρχικά redeem από Αμερική.

Καταλαβαίνω το convert που προσπαθήσατε να κάνετε, ώστε να γίνει η συνδρομή σας Ultimate, αλλά αυτό δεν θα δουλέψει για αυτό το λόγο.

Αν θέλετε, μπορείτε να πείτε στον φίλο σας από Αμερική να προσπαθήσει ξανά, αλλά δεν σας υπόσχομαι πως θα δουλέψει.

Σας το λέω αυτό με κάθε επιφύλαξη.

Ναι, περνάει από οποιοδήποτε προφίλ, αλλά δεν γίνεται να περάσετε τη μία συνδρομή απο τη μία χώρα, και την άλλη από άλλη χώρα. Καταλάβατε;

Κανένας δεν έχει πειράξει το προφίλ σας. Σας είπα ακριβώς ποιος είναι ο λόγος.

αν του στείλω τον κωδικό μπορεί να την περάσει αυτός τότε ?

που είναι εκεί ?

Τώρα όμως η χώρα του προφίλ σας έχει αλλάξει, έγινε Ελλάδα.

Θα πρέπει να την κάνετε ξανά Αμερική, και μόλις περαστεί να την κάνετε ξανά Ελλάδα.

Σας είπα όμως οτι αυτό δεν ξέρω αν θα δουλέψει.

Θα περαστεί αν την κάνω Αμερική

Δεν μπορώ να το γνωρίζω αυτό. Με δική σας ευθύνη αν θέλετε μπορείτε να το προσπαθήσετε.

Μέχρι πόσες φορές μπορώ να αλλάξω

το προφίλ

από χώρα

Όσες θέλετε, αλλά υπάρχει χρονικό περιθώριο. Για παράδειγμα, τώρα που κάνατε την αλλαγή, μπορείτε να το γυρίσετε σε Αμερική μετά τις 9 Νοεμβρίου.

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλε κάποιος σε έχει μουτσωσει ή τι να πω σε γκαντεμιασει.

Το ένα μετά το άλλο έρχονται.(Όπως λέει και ο σοφός λαός μας, Ενός κακού μύρια έπονται)

 

Και γιατί το παιδεύεις ρε φίλε αφού σου είπαν στην Ms support(Απλά κράτα το case number και μετά από ένα μήνα αν πάλι δεν μπορέσεις να βάλεις την κάρτα μιλάς πάλι με ms chat support και τους αναφέρεις αυτό το case number) να περιμένεις ένα μήνα, γιατί δεν περιμένεις?

Γιατί το ψυρίζεις? Μην το κάνεις χειρότερο απ' ότι είναι και δεν μπορείς ούτε μετά από ένα μήνα να περάσεις την κάρτα ultimate.

 

Πάντως ακόμα και Ελλάδα που σου γύρισε το λογαριασμό δεν θα έχεις πρόβλημα από οποιοδήποτε τρόπο της Ελλάδας και να βάλεις.

Π.χ. αν το  Paypal και οι τραπεζικές κάρτες είναι Ελληνικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

 

Να σου πω όλα αυτά τα δοκιμάζεις από pc ή από τη κονσόλα σου?

Αν δοκιμάζεις από τη κονσόλα σου βγάλε μας μια φώτο την οθόνη που δείχνει τι region έχεις διαλέξει στη κονσόλα σου.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Φίλε κάποιος σε έχει μουτσωσει ή τι να πω σε γκαντεμιασει.

Το ένα μετά το άλλο έρχονται.(Όπως λέει και ο σοφός λαός μας, Ενός κακού μύρια έπονται)

Και γιατί το παιδεύεις ρε φίλε αφού σου είπαν στην Ms support(Απλά κράτα το case number και μετά από ένα μήνα αν πάλι δεν μπορέσεις να βάλεις την κάρτα μιλάς πάλι με ms chat support και τους αναφέρεις αυτό το case number) να περιμένεις ένα μήνα, γιατί δεν περιμένεις?

Γιατί το ψυρίζεις? Μην το κάνεις χειρότερο απ' ότι είναι και δεν μπορείς ούτε μετά από ένα μήνα να περάσεις την κάρτα ultimate.

Πάντως ακόμα και Ελλάδα που σου γύρισε το λογαριασμό δεν θα έχεις πρόβλημα από οποιοδήποτε τρόπο της Ελλάδας και να βάλεις.

Π.χ. αν το  Paypal και οι τραπεζικές κάρτες είναι Ελληνικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

Να σου πω όλα αυτά τα δοκιμάζεις από pc ή από τη κονσόλα σου?

Αν δοκιμάζεις από τη κονσόλα σου βγάλε μας μια φώτο την οθόνη που δείχνει τι region έχεις διαλέξει στη κονσόλα σου.

Δείχνει Ελλάδα φίλε η κονσόλα.. 

Από ότι κατάλαβα αυτός μου είπε πρέπει να περάσει ένα δίμηνο και να γυρίσω το account μου σε Αμερική και μετά να περάσω την αγορασμένη Ultimate που έχω σε κωδικό.. Και δεν είναι και σίγουρος με κάθε επιφύλαξη.. Σίγουρα το αμόρε με μουτζωσε γιατί εδώ και ένα διήμερο την αγνοώ και στράβωσε και με απείλησε ότι θα μου σπάσει τη κονσόλα στο κεφάλι.. 🤣🤣😂😂

IMG_20200811_155551.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι τα στοιχεία σου στη κονσόλα.

Τι να σου πω ρε φίλε.

Εγώ προσωπικά θα έκανα ότι θα μου έλεγε το ms support να περιμένω ένα μήνα και να βάλω μετά την κάρτα ultimate.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γίνεται ρε παιδιά πραγματικά γιατί το κουράσατε τόσο ? γιατί τόσες αλλαγές και μπερδέματα in the first place ? Κάτι απλό το μπλέξατε τόσο για να κερδίσετε λίγα ευρώ που δεν είναι ούτε όσο κοστίζει ένας καφές τον μήνα.. 😟

Υπάρχουν δικλείδες ασφαλείας για κάποιον λόγο απο τις εταιρίες,αν προσπαθεί ο καθένας να τις παρακάμψει η να κάνει exploit στο σύστημα με το ζόρι και επαννελημένος κάποια στιγμή θα τα κάνει κουλουβάχατα,οπότε ας μην έχει μετά απορία γιατί έγιναν έτσι.

Επρεπε να περιμένεις όπως αναφέρθηκε πιο πάνω αλλά εσυ δεν το έκανες και πήγες ξανά σε αλλαγή region..Θα μπορούσαν και να σε μπανάρουν αν το ήθελαν,αλλά έχουν αφήσει ένα παράθυρο στο σύστημα εν γνώση τους γιατί η πλειοψηφία του κόσμου δεν κάθεται να κάνει τέτοια συστήματα και δεν θέλει να μπλέκεται,έχουν μια ελαστικότητα γενικώς και προσπαθούν να βοηθήσουν,αλλά όταν το παρακάνουμε,είναι λογικό πως μπορεί να υπάρχουν συνέπειες.🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ELMastas είπε

Τι γίνεται ρε παιδιά πραγματικά γιατί το κουράσατε τόσο ? γιατί τόσες αλλαγές και μπερδέματα in the first place ? Κάτι απλό το μπλέξατε τόσο για να κερδίσετε λίγα ευρώ που δεν είναι ούτε όσο κοστίζει ένας καφές τον μήνα.. 😟

Υπάρχουν δικλείδες ασφαλείας για κάποιον λόγο απο τις εταιρίες,αν προσπαθεί ο καθένας να τις παρακάμψει η να κάνει exploit στο σύστημα με το ζόρι και επαννελημένος κάποια στιγμή θα τα κάνει κουλουβάχατα,οπότε ας μην έχει μετά απορία γιατί έγιναν έτσι.

Επρεπε να περιμένεις όπως αναφέρθηκε πιο πάνω αλλά εσυ δεν το έκανες και πήγες ξανά σε αλλαγή region..Θα μπορούσαν και να σε μπανάρουν αν το ήθελαν,αλλά έχουν αφήσει ένα παράθυρο στο σύστημα εν γνώση τους γιατί η πλειοψηφία του κόσμου δεν κάθεται να κάνει τέτοια συστήματα και δεν θέλει να μπλέκεται,έχουν μια ελαστικότητα γενικώς και προσπαθούν να βοηθήσουν,αλλά όταν το παρακάνουμε,είναι λογικό πως μπορεί να υπάρχουν συνέπειες.🤔

Ίδιος από το support μου το άλλαξε το region και όχι εγώ.. Στο μεταξύ τα βήματα μου είναι από ότι μου έχουν πει τα παιδιά εδώ.. Μου είπαν να μιλήσω με το support το έκανα.. Μου είπαν να αλλάξω από us σε gr το έκανα και μάλιστα ίδιος από το support.. Μου είπαν να πάρω world ultimate το έκανα.. Δεν πάω στα τύφλα.. Συμβουλευομαι τα παιδιά που ξέρουν περισσότερα πράγματα επί του θέματος και πράττω.. Σε εμένα έκατσε η στραβή τι να κάνουμε τώρα, υγεία.. Και ούτε ρίχνω σε κάποιον ευθύνη εννοείτε.. Ούτε μπλοκ έχω φάει ούτε Ban φυσικά.. 

Μια ερώτηση παίδες.. Στην ultimate ο κωδικός που αγόρασα από cd keys μπορώ να δω μέχρι πόσο κρατάει, μεχρι πότε μπορώ να την περάσω δλδ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks για τον αναλυτικό οδηγό για συνδρομή game pass από Brazil. Σήμερα δοκίμασα και το xcloud streaming στο κινητό μεσω της εφαρμογής xbox game pass beta... Άν έχεις καλή σύνδεση  είναι απίστευτη φάση να παίζεις forza και gears of war στο κινητό με το xbox controller...πλέον δεν ξέρω πόσο νόημα θα έχει η κονσόλα όταν αυτό γίνει Mainstream...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν και δεν εχω κονσολα παραθετω και το μυνημα που εγραψα  στο θεμα για το για το game pass στο pc  αλλα πλεον αναφερω  την δοκιμη του xbox xcloud :

Το δοκιμαδα απο σημερα λοιπον το xbox game pass ultimate ( μετατρεπωντας το  gamepass  pc που ειχα μεχρι τωρα ) και μπορω να πω οτι στο κινητο που εχω ( redmi 6) και χωρις δυνατοτητα  5ghz  wifi  ( μου το εβγαλε και η εφαρμογη σαν μυνημα οτι καλο ειναι να παιζει στα 5ghz μια που εχω 150 mb συνδεση )  η εμπειρια ηταν παραπανω απο καλη.. Στο forza  ειχα καποιο lag  που μαλλον ειναι απο το wifi  αλλα το gears 5  επαιζε σχεδον τελεια... Διχνει πανεμορφο ακομα και σε μια συσκευη με 5 ιντσες  και με τον controller δεν ειχα κανενα θεμα.. Το εβγαλαν απο τωρα για να το τεσταρουν μεχρι το Σεπτεμβριο που θα βγει επισημα... Δειχνει να εχει γινει πολυ καλη δουλεια και νομιζω οτι θα σαρωσει με αυτο στις συνδρομες....Οταν με το καλο σας ερθει και εσας Ελλαδα δειχνει να αξιζει παρα πολυ ( ειδικα σε κανα 10ιντσο ταμπλετακι θα ειναι οτι πρεπει.... )

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο κι αν με ενοχλεί η ιδέα του κινητού/τάμπλετ ΜΟΝΟ, σκέφτομαι να το βάλω day one από περιέργεια.. άλλωστε λόγω γραμμής θα έχω lag σχεδόν μονοψήφιο :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Delijohn είπε

Όσο κι αν με ενοχλεί η ιδέα του κινητού/τάμπλετ ΜΟΝΟ, σκέφτομαι να το βάλω day one από περιέργεια.. άλλωστε λόγω γραμμής θα έχω lag σχεδόν μονοψήφιο :P

Το δοκιμασα και σε συσκευη με 5gzh  και τρεχει απιστευτα και το forza  που ειναι και online ...  δεν ειχε lag  και ηταν παρα πολυ smooth ... Μου αρεσε τοσο που πηγα και αγορασα 10inch  ταμπλετακι .. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...