Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, kostasgpa είπε

Ερώτηση, οι 12μηνες του cdkeys έχουν ημερομηνία λήξης μέχρι την οποία να τις ενεργοποιήσουμε;

Έχει γραφει λίγες σελίδες πριν. Αν τους πάρεις πρέπει να τους χρησιμοποιήσεις άμεσα. Αν αργήσεις, δεν υπάρχει καμία εγγύηση ότι θα δουλέψουν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Έχει γραφει λίγες σελίδες πριν. Αν τους πάρεις πρέπει να τους χρησιμοποιήσεις άμεσα. Αν αργήσεις, δεν υπάρχει καμία εγγύηση ότι θα δουλέψουν 

To cdkeys δεν είναι ασφαλές; Εννοώ αφού οι ίδιοι δεν θα τους χρησιμοποιήσουν ποτέ, πως αλλιώς θα ακυρωθούν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, d_gkal είπε

Νοέμβρη λήγει το gp. 

Θέλω να κάνω επέκταση τώρα. 

Τι μπορώ να βάλω ώστε να είναι οικονομικό; (Δε θέλω να μπλεξω με Βραζιλία)

Βάζεις με 45 ευρώ ετήσια gold (ή 3 ετήσιες με 135 ευρώ) και μετά 1 μήνα ultimate με 10 ευρώ από cdkeys.com. Αν ισχύουν μέχρι τότε οι τιμές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους - επιβεβαιώνω και εγώ ότι ακόμα λειτουργεί η αναβάθμιση σε Ultimate με 1 Ευρώ.

Μόλις έβαλα 3 ετήσιες κάρτες Live Βραζιλίας από CD Keys μέσω VPN σε νέο λογαριασμό Microsoft, χωρίς αυτόματη ανανέωση (με τον τρόπο 1) και μετά αναβάθμισα το Live σε Ultimate για 3 χρόνια με 1 Ευρώ. Συνολικό κόστος 86.47 Ευρώ για 3 έτη, ενώ το κανονικό κόστος είναι στα 455.65 Ευρώ, συμφωνα με το site της Microsoft ( https://www.xbox.com/el-GR/xbox-game-pass ).

Ευχαριστώ πολύ τον sphinxgr για τον πολύ χρήσιμο και κατατοπιστικό οδηγό! Θα πρότεινα και εγώ όσοι ενδιαφέρεστε να μην το καθυστερήσετε πολύ ακόμα..

Επεξ/σία από marcus0
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/9/2020 στις 1:15 ΜΜ, SKRUTZ είπε

H Βραζιλιάνικη προσθέτει 4 μήνες σε ήδη υπάρχουσα ultimate συνδρομή και βγαίνει στα 25,61€ δηλαδή στα 6,40€/μήνα. Η διαφορά των 0,8€ με 1€ ανά μήνα δεν είναι κάτι φοβερό που θα με κάνει να βάλω brazil με VPN και τα σχετικά. έχεις απόλυτο δίκιο easyriderktm  δεν αξίζει τον κόπο σε αυτά τα χρήματα.

image.png.cf696d67e693bd1c33569fa9b42ec325.png

Πόσο μάλλον από το cdkeys που βγαίνει ο μήνας 7,12€/μήνα

image.png.d355b715776bf373d48d19da320123aa.png

 

1 ώρα πριν, d_gkal είπε

Νοέμβρη λήγει το gp. 

Θέλω να κάνω επέκταση τώρα. 

Τι μπορώ να βάλω ώστε να είναι οικονομικό; (Δε θέλω να μπλεξω με Βραζιλία)

Απαντήθηκε πιο πάνω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, marcus0 είπε

Καλησπέρα σε όλους - επιβεβαιώνω και εγώ ότι ακόμα λειτουργεί η αναβάθμιση σε Ultimate με 1 Ευρώ.

Μόλις έβαλα 3 ετήσιες κάρτες Live Βραζιλίας από CD Keys μέσω VPN σε νέο λογαριασμό Microsoft, χωρίς αυτόματη ανανέωση (με τον τρόπο 1) και μετά αναβάθμισα το Live σε Ultimate για 3 χρόνια με 1 Ευρώ. Συνολικό κόστος 86.47 Ευρώ για 3 έτη, ενώ το κανονικό κόστος είναι στα 455.65 Ευρώ, συμφωνα με το site της Microsoft ( https://www.xbox.com/el-GR/xbox-game-pass ).

Ευχαριστώ πολύ τον sphinxgr για τον πολύ χρήσιμο και κατατοπιστικό οδηγό! Θα πρότεινα και εγώ όσοι ενδιαφέρεστε να μην το καθυστερήσετε πολύ ακόμα..

Όταν πάω να βάλω τρίτη 12μηνη gold μου βγάζει αυτό You've reached the limit of how far you can extend a subscription. Depending on the product it could be 2-5 years.

Είναι σε νέα σύνδεση τι κανω?

Επεξ/σία από teosard
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, marcus0 είπε

Καλησπέρα σε όλους - επιβεβαιώνω και εγώ ότι ακόμα λειτουργεί η αναβάθμιση σε Ultimate με 1 Ευρώ.

Μόλις έβαλα 3 ετήσιες κάρτες Live Βραζιλίας από CD Keys μέσω VPN σε νέο λογαριασμό Microsoft, χωρίς αυτόματη ανανέωση (με τον τρόπο 1) και μετά αναβάθμισα το Live σε Ultimate για 3 χρόνια με 1 Ευρώ. Συνολικό κόστος 86.47 Ευρώ για 3 έτη, ενώ το κανονικό κόστος είναι στα 455.65 Ευρώ, συμφωνα με το site της Microsoft ( https://www.xbox.com/el-GR/xbox-game-pass ).

Ευχαριστώ πολύ τον sphinxgr για τον πολύ χρήσιμο και κατατοπιστικό οδηγό! Θα πρότεινα και εγώ όσοι ενδιαφέρεστε να μην το καθυστερήσετε πολύ ακόμα..

Χρησιμοποιήσες τον οδηγό της πρώτης σελίδας; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, teosard είπε

Όταν πάω να βάλω τρίτη 12μηνη gold μου βγάζει αυτό You've reached the limit of how far you can extend a subscription. Depending on the product it could be 2-5 years.

Είναι σε νέα σύνδεση 

Max 36 μήνες ... 

Κάτι έκανες λάθος... Πιθανόν να σε έπιασε η απληστία και έβαλες και τον έξτρα μήνα με το recurring billing..

 

Επεξ/σία από dskoul
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, teosard είπε

Όταν πάω να βάλω τρίτη 12μηνη gold μου βγάζει αυτό You've reached the limit of how far you can extend a subscription. Depending on the product it could be 2-5 years.

Είναι σε νέα σύνδεση τι κανω?

Αν πήρες δωρεάν μήνες από reccuring billing τότε δε μπορείς να βάλεις τρίτη δωδεκάμηνη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bfc είπε

Αν πήρες δωρεάν μήνες από reccuring billing τότε δε μπορείς να βάλεις τρίτη δωδεκάμηνη.

Καλά κατάλαβα την πάτησα επειδή βιάστηκα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, toutsos είπε

Χρησιμοποιήσες τον οδηγό της πρώτης σελίδας; 

Ναι, χρησιμοποίησα τον οδηγό της πρώτης σελίδας, ακριβώς όπως αναφέρει τα βήματα.

Οσοι τον δοκιμάσουν, θα πρότεινα να είστε πολύ προσεκτικοί και να τον ακολουθήσετε πιστά : πάντα με δημιουργία νέου λογαριασμού Microsoft / Xbox και ποτέ δεν ενεργοποιούμε την επιλογή ενός μήνα δωρεάν επιπλέον για αυτόματη ανανέωση.

Τους κωδικούς από το CD Keys τους βάζουμε μόνο αφού έχουμε ενεργοποιήσει το VPN και αφού μπείτε σε κάποιο site τύπου iplocation.net  ώστε να επιβεβαιώσετε ότι φαίνεστε συνδεδεμένοι από Βραζιλία.

Τέλος, θα πρότεινα πριν κάνετε login στη Microsoft ή ενεργοποιήσετε το VPN να καθαρίζετε πάντα όλα τα cookies του browser, ώστε να μην σας δει καταλάθος logged-in η Microsoft από άλλη χώρα και μπερδευτεί στο redeeming των κωδικών.

Η όλη διαδικασία μετατροπής του λογαριασμού σε Ultimate πήρε λίγα λεπτά στη δική μου περίπτωση - περιμένετε και μην κλείσετε τον browser σας μέχρι να σας δείξει ότι τελείωσε!

 

Επεξ/σία από marcus0
  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, Brute είπε

Πάντως όσοι φίλοι έχουν Ultimate + EA Access δεν θα τους/μας ρίξουν με το καινούργιο σύστημα:

Θα σας πω μια σκέψη που έκανα... Αν είναι όπως τα λέει ο majornelson δηλαδή το EA access να πάει 3:1 τότε σημαίνει πως οι 12 μήνες EA access θα μετατραπούν σε 4 μήνες ultimate.

Οι 12 μήνες EA access από την eneba π.χ βγαίνουν στα 21,19€ και αν μετατραπουν σε 4 μήνες ultimate τότε θα έχει βγει ο μήνας ultimate σε 5,3€.... Όλα αυτά βέβαια είναι σκέψεις και δεν ξέρω αν μπορεί κάποιος που έχει ήδη EA access μπορεί να προσθέσει άλλον έναν χρόνο έτσι ώστε να στακάρει πολούς μήνες και όταν γίνει η μετατροπή να είναι κερδισμένος. 

 

image.png.70aa4a91afa19572ab08541d7494f46c.png

EDIT:  Βρήκα αυτό.... λίγο απλιό βέβαια αλλά τουλάχιστον κάποτε γινότανε να στακάρεις, ίσως γίνεται και τώρα....

 

image.png

Επεξ/σία από SKRUTZ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SKRUTZ είπε

Θα σας πω μια σκέψη που έκανα... Αν είναι όπως τα λέει ο majornelson δηλαδή το EA access να πάει 3:1 τότε σημαίνει πως οι 12 μήνες EA access θα μετατραπούν σε 4 μήνες ultimate.

Οι 12 μήνες EA access από την eneba π.χ βγαίνουν στα 21,19€ και αν μετατραπουν σε 4 μήνες ultimate τότε θα έχει βγει ο μήνας ultimate σε 5,3€.... Όλα αυτά βέβαια είναι σκέψεις και δεν ξέρω αν μπορεί κάποιος που έχει ήδη EA access μπορεί να προσθέσει άλλον έναν χρόνο έτσι ώστε να στακάρει πολούς μήνες και όταν γίνει η μετατροπή να είναι κερδισμένος. 

image.png.70aa4a91afa19572ab08541d7494f46c.png

EDIT:  Βρήκα αυτό.... λίγο απλιό βέβαια αλλά τουλάχιστον κάποτε γινότανε να στακάρεις, ίσως γίνεται και τώρα....

image.png

Πάρα πολύ καλή ιδέα/σκέψη. Και δεδομένου οτι αυτό το conversion θα γίνει σε μερικούς μήνες είναι fοοl proof τρόπος για κάνεις extend :) 

Και εγώ ενεργοποίησα μια ea access πρίν ένα μήνα  (που είχα αγοράσει προ 2ετίας στα 17ε )οπότε το freebie 2-3μηνο είναι καλοδεχούμενο. Με τα πολλά και με το πόσο ευέλικτη είναι η ms το series X είναι launch day αγορά για μένα. Δεν υπάρχει πιο consumer friendly συνδρομή atm και ακόμα και τα 10ε που θα θέλει το μήνα όόόόόταν λήξει το 2024... θα τα δώσω με χαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...