Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι αλλά αν κατάλαβα καλά λόγω ένταξης του EA Play στο XBOX GAME PASS η μαικροσοφτ θα αντιστοιχήσει 1:3 τη συνδρομή με GPU οπότε με ένα χρόνο ΕΑ play που έχει ~15Ε στο ουγγρικό σαιτ παίρνεις 4 μήνες GPU

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

20 λεπτά πριν, dream21 είπε

Παιδιά αγόρασα κανονικά 2 χρόνια έκανα όλα τα βήματα όπως λέει ο οδηγός και όταν πάω να εγγράφω με το 1€ μου βγάζει σφάλμα 

Screenshot 2020-09-30 at 16.37.51.png

Screenshot 2020-09-30 at 16.38.06.png

Άλλαξε όλες τις ρυθμίσεις του λογαριασμού σου στη Microsoft, του προφίλ στο xbox και στους τρόπους πληρωμής και βαλτα όλα Ελλάδα. 

Προφανώς έκανες τη διαδικασία με λογαριασμό που είχες από παλιά, με ρυθμίσεις εξωτερικού 

1 ώρα πριν, Errik είπε

Παιδιά καλησπέρα,

Μόλις μου έληξε ένα trial που είχα με 1Ε και θα ήθελα τα έμπειρα φώτα σας για το τι μπορώ να κάνω για να έχω XBOX GAME PASS διαθέσιμο τους επόμενους μήνες του λοκντάουν που έρχονται χωρίς να το πληρώνω 15Ε το μήνα στη μικρομαλακη. 

Η αλήθεια είναι οτι δεν ασχολούμαι πολύ αλλά τώρα που είδα οτι θα βγάλει το doom eternal ψήθηκα λίγο. 

Είδα κάτι κολπάκια για 2-3 χρόνια συνδρομής αλλά δε νομίζω να την αξιοποιήσω. Τίποτα για 3-4 μήνες παίζει; Κάπου είχα διαβάσει για ένα κόλπο μετατροπής της συνδρομής EA σε XBOX https://www.hotukdeals.com/deals/4-month-xbox-game-pass-ultimate-xbox-one-pc-for-ps1999-at-ms-store-3552514

Έχει κάνει κανεις τιποτα τέτοιο?

Δεν έχεις πολλές επιλογές για να γλιτώσεις 2~3 €. 

Πάρε 3μηνη ultimate να κάνεις τη δουλειά σου. Αν θες να κάνεις κάτι σωστά και να έχεις αρκετό χρόνο, παίξε με τις οδηγίες του 3ου post για 2 χρόνια +

Όταν με 60€ έχεις πάνω από 2 χρόνια συνδρομής, δεν βλέπω κανένα λόγο να ασχοληθείς για 20€ για μόνο 3 μήνες

1 ώρα πριν, Errik είπε

Ναι αλλά αν κατάλαβα καλά λόγω ένταξης του EA Play στο XBOX GAME PASS η μαικροσοφτ θα αντιστοιχήσει 1:3 τη συνδρομή με GPU οπότε με ένα χρόνο ΕΑ play που έχει ~15Ε στο ουγγρικό σαιτ παίρνεις 4 μήνες GPU

ΘΑ το κάνει, κάποτε στο μέλλον. 

1 ώρα πριν, Errik είπε

Ναι αλλά αν κατάλαβα καλά λόγω ένταξης του EA Play στο XBOX GAME PASS η μαικροσοφτ θα αντιστοιχήσει 1:3 τη συνδρομή με GPU οπότε με ένα χρόνο ΕΑ play που έχει ~15Ε στο ουγγρικό σαιτ παίρνεις 4 μήνες GPU

Σε κάθε περίπτωση δοκίμασα να το αγοράσω και ολοκλήρωσα όλη τη διαδικασία για το καλό της έρευνας. Έβαλα κάρτα, δεν ξέρω με τι τιμή πλήρωσα κλπ. Σίγουρα μου ζήτησε εκ νέου εγγραφή για το πως τα πληρώνω μεσω Microsoft. 

Τι έγινε? Ιδέα δεν έχω. Στην κάρτα μου, λέει σε αναμονή χρέωσης

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Άλλαξε όλες τις ρυθμίσεις του λογαριασμού σου στη Microsoft, του προφίλ στο xbox και στους τρόπους πληρωμής και βαλτα όλα Ελλάδα. 

Προφανώς έκανες τη διαδικασία με λογαριασμό που είχες από παλιά, με ρυθμίσεις εξωτερικού 

Στην microsoft με βλεπει κανονικα ελλαδα στο xbox δεν μπορω να τα αλλαξω διοτι το πουλησα πριν 2 εβδομαδες αλλα ειχα αφαιρεσει τον λογαριασμο μου πριν το πουλησω και στην διαχειρηση δεν βλεπει συσκευες xbox  να εχω στο λογαριασμο μου.

Δεν πειράζει θα το αφήσω έτσι και εάν μπορέσω στις 10 Νοεμβρίου να το κάνω μετατροπή σε ultimate καλος ειδαλλως θα δωσω το account αυτο στον ανηψιο μου και φτιαχνω εγω καινουργιο account μολις παραλαβω xbox series x.

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, dream21 είπε

Στην microsoft με βλεπει κανονικα ελλαδα στο xbox δεν μπορω να τα αλλαξω διοτι το πουλησα πριν 2 εβδομαδες αλλα ειχα αφαιρεσει τον λογαριασμο μου πριν το πουλησω και στην διαχειρηση δεν βλεπει συσκευες xbox  να εχω στο λογαριασμο μου.

Δεν πειράζει θα το αφήσω έτσι και εάν μπορέσω στις 10 Νοεμβρίου να το κάνω μετατροπή σε ultimate καλος ειδαλλως θα δωσω το account αυτο στον ανηψιο μου και φτιαχνω εγω καινουργιο account μολις παραλαβω xbox series x.

Στο Xbox profile σου εννοώ. Όχι στη συσκευη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Στο Xbox profile σου εννοώ. Όχι στη συσκευη. 

Μπα τζίφος . Δεν πειράζει μην σε κουράζω δεν τρέχει μια. Σε ευχαριστώ πάντως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά πρέπει να φταίει το προφίλ που είχα διότι είναι xbox360 profile γιαυτο και δεν μου αλλαζει το region απο us που ειναι. ειχα να το χρησιμοποιησω απο εποχη 360

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dream21 είπε

Παιδιά αγόρασα κανονικά 2 χρόνια έκανα όλα τα βήματα όπως λέει ο οδηγός και όταν πάω να εγγράφω με το 1€ μου βγάζει σφάλμα 

Screenshot 2020-09-30 at 16.37.51.png

Screenshot 2020-09-30 at 16.38.06.png

Έβαλες 2 χρόνια με vpn τις βραζιλιανικες gold? Γιατί το ίδιο μου πέταγε και εμένα και βρήκα τη λύση που γράφω στη σελίδα 46 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, vagosvts7 είπε

Έβαλες 2 χρόνια με vpn τις βραζιλιανικες gold? Γιατί το ίδιο μου πέταγε και εμένα και βρήκα τη λύση που γράφω στη σελίδα 46 

ναι μέσω VPN BRAZIL διάβασα αυτό που έγραψες αλλά δεν καταλαβαίνω τι έκανες έχω μπευρδευτει. Στον λογαριασμό μου στο ιστορικό παραγγελιών βλέπω τα 2 digital codes αλλα δεν λενε χωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ψηνομαι να κανω 24,μηνο Ultimate με ενα φιλαρακι

Με το account sharing τι παίζει?(ειμαιζτε και οι 2 σε pc)

Θα μπορουμε να παίζουμε συγχονως online? Η μονο ενας καθε φορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, dream21 είπε

ναι μέσω VPN BRAZIL διάβασα αυτό που έγραψες αλλά δεν καταλαβαίνω τι έκανες έχω μπευρδευτει. Στον λογαριασμό μου στο ιστορικό παραγγελιών βλέπω τα 2 digital codes αλλα δεν λενε χωρα.

Μπες εδω και βάλτα όλα Ελλάδα:

https://account.xbox.com/en-us/Settings/Home/?xr=mebarnav&rtc=1#

image.png.9bc3e7f96d748722400171be2684375e.png

11 ώρες πριν, Cyberdemon87 είπε

Για ελληνικό account παίζει πουθενά καμιά φτηνότερη συνδρομή; 

Αν δεν έχεις ενεργή συνδρομή, κάνεις ότι λεει το 3ο post. Αν έχεις ενεργό Ultimate κάπου στα 7€/μήνα θα βρίσκεις

14 λεπτά πριν, Luffy96 είπε

Επειδή ψηνομαι να κανω 24,μηνο Ultimate με ενα φιλαρακι

Με το account sharing τι παίζει?(ειμαιζτε και οι 2 σε pc)

Θα μπορουμε να παίζουμε συγχονως online? Η μονο ενας καθε φορα

Δύσκολο να μπορέσει να απαντήσει κάποιος γιατί είναι ιδιαιτέρως, ιδιαίτερη περίπτωση. 

θα πρότεινα να κάνετε ένα Ultimate με νέο λογαριασμό και με 1 € να κάνετε όσες δοκιμές θέλετε.

Αν τελικά σας καλύπτει, να πάτε με νέο λογαριασμό, για τους 27 μήνες με 2*12gold Brazil ή για τους 36 μήνες με 3*12 (οδηγίες 3ο ποστ)

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γμτ, πήγα να αγοράσω 12μηνη gold από eneba και δεν μου ερχόταν το sms επιβεβαίωσης και τώρα έχουν δεσμεύσει μεν τα χρήματα αλλά δεν μου έχουν στείλει το κλειδί, άνοιξα ticket. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω Ultimate μέχρι τον Ιανουάριο, μπορώ να την καταργήσω ώστε να βάλω 3 χρόνια Gold και να τα μετατρέψω μετά σε Ultimate με αγορά 1 μήνα στα €13; Δεν θέλω να περιμένω μέχρι τον Γενάρη επειδή μπορεί τότε να μην γίνεται πλέον η μετατροπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Narayan είπε

Καλησπέρα, έχω Ultimate μέχρι τον Ιανουάριο, μπορώ να την καταργήσω ώστε να βάλω 3 χρόνια Gold και να τα μετατρέψω μετά σε Ultimate με αγορά 1 μήνα στα €13; Δεν θέλω να περιμένω μέχρι τον Γενάρη επειδή μπορεί τότε να μην γίνεται πλέον η μετατροπή.

  • Μπορείς να μιλήσεις με Support και ίσως στην διαγράψουν
  • Εναλλακτικά κάνεις νέο χρήστη και κρατάς και τους 2 παράλληλα.

Εγω θεωρω το καλύτερο να έχει κάποιος ενα σταθερό και βασικό χρήστη για τα saves και άλλον ένα που θα τον αλλάζει κατα καιρούς ανάλογα με τις προσφορές που παίζουν για νέους χρήστες, και αυτός ουσιαστικά θα έχεις τις συνδρομές στο μηχάνημα μας.

Απλά για να δουλέψει αυτό πρέπει να κάνεις login και τους 2 χρήστες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...