Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, hid3 είπε

Το ιδιο επαθα και γω.. Αγορασα επιτελους 3 χρονια live αλλα δεν μπορω να το μετατρεψω σε ultimate. Αλλαξα region αλλα τζιφος. 

Εμένα δεν άλλαζε region με τίποτα με βοήθησε και ο @sphinxgr αλλά μίλησα με το support και 1/1/2021 θα μπορώ αλλά μου είπαν ότι εάν κάνω αλλαγή από Αμερική σε Ελλάδα θα χάσω τους 24 μήνες ultimate. Όποτε θα κρατήσω  τελικά αυτό το account να κάνω και αγορές μέσω vpn με κάρτα revolut περασμένη σε αμερικανικό λογαριασμό PayPal και θα φτιάξω και ένα ελλληνικο καινούργιο account από εβδομάδα να βάλω 36 μήνες και να τους μετατρέψω σε ultimate.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, dream21 είπε

Εμένα δεν άλλαζε region με τίποτα με βοήθησε και ο @sphinxgr αλλά μίλησα με το support και 1/1/2021 θα μπορώ αλλά μου είπαν ότι εάν κάνω αλλαγή από Αμερική σε Ελλάδα θα χάσω τους 24 μήνες ultimate. Όποτε θα κρατήσω  τελικά αυτό το account να κάνω και αγορές μέσω vpn με κάρτα revolut περασμένη σε αμερικανικό λογαριασμό PayPal και θα φτιάξω και ένα ελλληνικο καινούργιο account από εβδομάδα να βάλω 36 μήνες και να τους μετατρέψω σε ultimate.

Δεν με νοιαζει το region με νοιαζει να γινει ultimate και ας ειναι και χονολουλου!! . Ναι και μενα το παλικαρι οσο μπορουσε με βοηθησε. Πολυ εξυπηρετικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δοκιμάσει να κανει κάποιος τη διαδικασία με το βραζιλιάνικο σε υπάρχοντα λογαριασμό; 
 

Εμένα μου βγάζει να βάλω ultimate με 1€ στον υπάρχοντα και για αυτό αναρωτιέμαι αν πρέπει να είναι αναγκαστικά νέος ο λογαριασμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται στο CDKeys να έχουν τελειώσει οι κάρτες προσπαθώ 2-3 μέρες (όπως γράφετε και οι άλλοι στις προηγούμενες σελίδες) 

Και στο eneba μου βγάζει αυτό στο τέλος.
Με Brazil VPN (Bitdefender) και όταν ζήτησε τηλέφωνο να στείλει κωδικό για επιβεβαίωση συναλλαγής έβαλα το ελληνικό κινητό

image.png.7c7c591c19c389d78df653dfb921d276.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, manoc28 είπε

Έχει δοκιμάσει να κανει κάποιος τη διαδικασία με το βραζιλιάνικο σε υπάρχοντα λογαριασμό; 
 

Εμένα μου βγάζει να βάλω ultimate με 1€ στον υπάρχοντα και για αυτό αναρωτιέμαι αν πρέπει να είναι αναγκαστικά νέος ο λογαριασμός.

Γίνεται μια χαρά και σε παλιό. Απλά :

  • Πρέπει να έχεις region, τρόπο πληρωμής, xbox 360 profile, xbox 360 τρόπο πληρωμής όλα Ελλάδα 
  • Επίσης υπάρχει ενδεχόμενο να πληρώσεις 13€ και όχι 1€ για τη μετατροπή 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Εφόσον πλέον  είναι επίσημο και θα υπάρχει Conversion του ΕΑ σε ultimate, ο πιο φθηνός τρόπος στακαρίσματος Ultimate, είναι να αγοράσουμε 12 μηνες ΕΑ και να γίνουν -> 4 ultimate.

Εχουν παίξει κατά καιρούς 12μηνα με κάτω των 20€ (όποτε θα πάει 5€ ο μήνας το ultimate). Ερωτήσεις:

  • Πόσους μήνες ΕΑ μπορούμε να στακάρουμε?
  • Έχετε να προτείνετε 12μηνα ΕΑ με τιμή κάτω των 20€?

Λόγω της εκπληκτικά επιτυχημένης πολιτικής της τουρκίας, η Τουρκικη Λίρα είναι σε ιστορικά χαμηλά. Οπότε η ισοτιμία του 12μηνου ΕΑ έχει πάει στα ... 7€!

  • Πώς μπορούμε να πάρουμε απο Store άλλου Region??!!! (Έκανα την αγορά και μου έβγαλε στα Τουρκικά, ότι το store μου, πρέπει να είναι στο ίδιο region με το store που κάνω την αγορά)

https://xbox-store-checker.com/en/game/compare/EA-Access-12-month/cfq7ttc0k5dh_0004

image.png.d42bf62c7962b334f2cb4a373fb36487.png

 

Επίσης απο κλειδάδικα παίζει στα 20€ https://www.allkeyshop.com/blog/buy-ea-access-12-month-subscription-xbox-one-code-compare-prices/

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, takjar είπε

Φαίνεται στο CDKeys να έχουν τελειώσει οι κάρτες προσπαθώ 2-3 μέρες (όπως γράφετε και οι άλλοι στις προηγούμενες σελίδες) 

Και στο eneba μου βγάζει αυτό στο τέλος.
Με Brazil VPN (Bitdefender) και όταν ζήτησε τηλέφωνο να στείλει κωδικό για επιβεβαίωση συναλλαγής έβαλα το ελληνικό κινητό

image.png.7c7c591c19c389d78df653dfb921d276.png

 Εγώ πριν από λίγο έκανα αγορά 2 X 12 μήνες  και τις έβαλα κανονικά στον κύριο λογαριασμό μου Ελλάδα  και τους μετέτρεψα και σε ultimate αλλα με συνολο 75€ λογο οτι με χρεωσε 12.99€ το ultimate και οχι 1€ επειδη την ειχα παρει παλιοτερα την προσφορα 

Screenshot 2020-10-03 at 13.13.56.png

Screenshot 2020-10-03 at 13.17.49.png

1 ώρα πριν, sphinxgr είπε

Γίνεται μια χαρά και σε παλιό. Απλά :

  • Πρέπει να έχεις region, τρόπο πληρωμής, xbox 360 profile, xbox 360 τρόπο πληρωμής όλα Ελλάδα 
  • Επίσης υπάρχει ενδεχόμενο να πληρώσεις 13€ και όχι 1€ για τη μετατροπή 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Εφόσον πλέον  είναι επίσημο και θα υπάρχει Conversion του ΕΑ σε ultimate, ο πιο φθηνός τρόπος στακαρίσματος Ultimate, είναι να αγοράσουμε 12 μηνες ΕΑ και να γίνουν -> 4 ultimate.

Εχουν παίξει κατά καιρούς 12μηνα με κάτω των 20€ (όποτε θα πάει 5€ ο μήνας το ultimate). Ερωτήσεις:

  • Πόσους μήνες ΕΑ μπορούμε να στακάρουμε?
  • Έχετε να προτείνετε 12μηνα ΕΑ με τιμή κάτω των 20€?

Λόγω της εκπληκτικά επιτυχημένης πολιτικής της τουρκίας, η Τουρκικη Λίρα είναι σε ιστορικά χαμηλά. Οπότε η ισοτιμία του 12μηνου ΕΑ έχει πάει στα ... 7€!

  • Πώς μπορούμε να πάρουμε απο Store άλλου Region??!!! (Έκανα την αγορά και μου έβγαλε στα Τουρκικά, ότι το store μου, πρέπει να είναι στο ίδιο region με το store που κάνω την αγορά)

https://xbox-store-checker.com/en/game/compare/EA-Access-12-month/cfq7ttc0k5dh_0004

image.png.d42bf62c7962b334f2cb4a373fb36487.png

Επίσης απο κλειδάδικα παίζει στα 20€ https://www.allkeyshop.com/blog/buy-ea-access-12-month-subscription-xbox-one-code-compare-prices/

 Χρησιμοποίησες VPN με IP Τουρκίας για την αγορά;

Επεξ/σία από dream21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Οχι! Ip κοιτάει ή store location που έχεις δηλώσει?

 πάω να βάλω τουρκική IP και θα τσεκάρω εάν μπορώ να αγοράσω και ενημερώνω 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Οχι! Ip κοιτάει ή store location που έχεις δηλώσει?

Δοκίμασα και με VPN TURKISH IP και χωρίς αλλά κάνει reject card  δοκιμασα και ελληνικη καρτα  και revolut  και CURVE. Σκεφτομαι να φτιαξω ενα τουρκικο account στο PayPal και να βαλω την revolut  και θα προσπαθησω ξανα.

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, leo066 είπε

Έκανες αγορά από τουρκικό με κάρτα και όχι με gift card?

Απο τούρκικο store προσπάθησα , με Revolut!

 

17 λεπτά πριν, dream21 είπε

Δοκίμασα και με VPN TURKISH IP και χωρίς αλλά κάνει reject card  δοκιμασα και ελληνικη καρτα  και revolut  και CURVE. Σκεφτομαι να φτιαξω ενα τουρκικο account στο PayPal και να βαλω την revolut  και θα προσπαθησω ξανα.

Χαρά στο κουράγιο σου! 

Αντε να δουμε απο περιέργεια αν περάσει έτσι. Αν και νομίζω πρέπει να έχεις ρυθμίσεις store, ως Τουρκία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά τώρα, έχουν γραφτεί δεκάδες σελίδες για τον τρόπο αγοράς φτηνής συνδρομής που με βάση τους όρους χρήσης δεν επιτρέπεται. Και off topic είναι και ανούσιο.  Αν συνεχίσει έτσι νομίζω ότι πρέπει να κλειδωθεί το thread. Όσοι θέλουν ας το συνεχίσουν μέσω PM.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, sdragon είπε

Ειλικρινά τώρα, έχουν γραφτεί δεκάδες σελίδες για τον τρόπο αγοράς φτηνής συνδρομής που με βάση τους όρους χρήσης δεν επιτρέπεται. Και off topic είναι και ανούσιο.  Αν συνεχίσει έτσι νομίζω ότι πρέπει να κλειδωθεί το thread. Όσοι θέλουν ας το συνεχίσουν μέσω PM.

Στις άπειρες σελίδες αν τις διάβασες, δεν υπάρχει καμία παρανομία. Και η microsoft και το support της το δέχονται κανονικά όταν τους αναφέρεται ;)

(ναι, έχουμε τσακωθεί και για αυτό εδώ μέσα 😁😝)

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Στις άπειρες σελίδες αν τις διάβασες, δεν υπάρχει καμία παρανομία. Και η microsoft και το support της το δέχονται κανονικά όταν τους αναφέρεται ;)

(ναι, έχουμε τσακωθεί και για αυτό εδώ μέσα 😁😝)

Η χρήση VPN για αγορά περιεχομένου σε διαφορετική χώρα απαγορεύεται. Το ότι η εταιρεία κάνει τα στραβά μάτια για να αυξήσει τις συνδρομές της δε σημαίνει ότι δεν μπορεί να σου κάνει μήνυση αν το θελήσει. Το θέμα συζήτησης είναι το gamepass και η συνδρομή gold. Όχι οι τρόποι αγοράς τους.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, sdragon είπε
  • Η χρήση VPN για αγορά περιεχομένου σε διαφορετική χώρα απαγορεύεται. Το ότι η εταιρεία κάνει τα στραβά μάτια για να αυξήσει τις συνδρομές της δε σημαίνει ότι δεν μπορεί να σου κάνει μήνυση αν το θελήσει.
    • Δεν σου κάνει μήνυση (για 15€), απλά μπλοκάρει το λογαριασμό σου αν θέλει. Κανείς δεν έχει μπλοκαριστεί ποτέ ακόμα και όταν τους το αναφέρεις. Αφού η ίδια η εταιρία δεν το θεωρεί παράνομο μιας και είναι η άμεσα εμπλεκόμενη, απλά δεν είναι παράνομο. Απ όπου και να αγοράσεις συνδρομή, η συνδρομή πάει μόνο σε ένα μέρος. Στη Microsoft.
  • Το θέμα συζήτησης είναι το gamepass και η συνδρομή gold. Όχι οι τρόποι αγοράς τους.
    • Μην διαβάζεις κάτω απο το 1ο post οπότε, που έχουν καλυφθεί τα πάντα 
Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...