Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, ChrisAce είπε

Μόλις αγόρασα με 45 ευρώ 2 ετήσιες ΕΑ play και τις έβαλα στο λογαριασμό μου μέσω Η/Υ.

Όταν πέρασα τους κωδικούς στο site τις MS, μου έγραψε ότι είναι 12μηνη ΕΑ συνδρομή κανονικά. Και στους 2 κωδικούς.

Και στους 2 κωδικούς όταν πάτησα το ΟΚ μου έβγαλε σφάλμα ότι δεν μπορούμε τώρα και να ξαναπροσπαθήσω σε λίγο.(Το έκανα 2-3 φορές και όλες μου έβγαλε το ίδιο λάθος, να προσπαθήσω αργότερα κτλπ.)

Μέσα από τον λογαριασμό μου όμως(Microsoft) φαίνεται ότι έχουν περαστεί κανονικά και έχουν γίνει 2xετήσιες Ultimate και ημερομηνία λήξης 21/03/2023.(Είχα ενεργή Ultimate συνδρομή που έληγε 21/03/2021 και πρόσθεσε δηλαδή 2 χρόνια ακόμα Ultimate).

its too good to be true... :)  

Και σε μένα το ίδιο μετά από αποτυχημένες προσπάθειες μου έβγαλε ότι έχει ήδη περαστεί στον λογαριασμό. Στο order history όμως δεν υπάρχει τίποτα! Θα φάμε ομαδική ακυρουμπα άραγε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, foler79 είπε

Και σε μένα το ίδιο μετά από αποτυχημένες προσπάθειες μου έβγαλε ότι έχει ήδη περαστεί στον λογαριασμό. Στο order history όμως δεν υπάρχει τίποτα! Θα φάμε ομαδική ακυρουμπα άραγε;

Δεν έχω ιδέα.. :D 

 

 

Επεξ/σία από ChrisAce
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tiger13 είπε

Αγόρασα και εγώ κωδικό ΕΑ 12μήνο από instant gaming , και όταν παω να τον κάνω redeem στο store μου βγάζει αυτό "This code is not currently supported for conversion to your Xbox Game Pass Ultimate subscription. "

Έχω Ultimate ενεργό μέχρι 7/2022.

Κάνω κάτι λάθος είμαι απλά άτυχος?

Δοκίμασε στο ms store στο pc μερικές φορές. Θα στο πάρει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα και από το app του ms store στα 10 αλλά και online και στα 2 μου εμφανίζει το ίδιο σφάλμα.

Δε ξέρω αν παίζει ρόλο το ότι το υπάρχουν ultimate είναι από μετατροπή xbox live με 1ε ή απλά έληξε η προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tiger13 είπε

Δοκίμασα και από το app του ms store στα 10 αλλά και online και στα 2 μου εμφανίζει το ίδιο σφάλμα.

Δε ξέρω αν παίζει ρόλο το ότι το υπάρχουν ultimate είναι από μετατροπή xbox live με 1ε ή απλά έληξε η προσφορά.

Κι εμένα μου το εμφάνιζε. Κάντο πολλές φορές 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jokul7 είπε

Κι εμένα μου το εμφάνιζε. Κάντο πολλές φορές 

Διαβάζοντας το μήνυμα σου είπα να κάνω μια τελευταία προσπάθεια(δε ξέρω πόσες φορές το είχα βάλει) και το. Έβγαλε βέβαια άλλο σφάλμα "Something happened on our end. Waiting a bit might help.PUR-EntitlementsError" αλλά τη συνδρομή τη πέρασε και τώρα έχω ultimate μέχρι 7/23.

Τώρα που το ξανασκέφτομαι μάλλον θα έχει μπουκώσει το σύστημα από τα redeem 😆

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tigio13 είπε

Σωστός, έφυγε στον Λευτέρη η κάρτα. Άντε καλή αρχή Λευτέρη! 

Παιδια το παλικαρι μου χαρησε ενα code ultimate για 14 μερες και τον ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου
δυσκολα βρισκεις ανθρωπους να σε βοηθησουν στο πρωτο βημα σου στην προκειμενη φαση μιλαμε για νεο χρηστη xbox 

τωρα η απορια μου ειναι...εαν το ενεργοποιήσω και για 14 μερες ειμαι κομπλε...οταν ληξη θα μπορω να κανω ολο αυτο με τα code απο βραζιλια και τετοια
Γιατι σε περιπτωση π το κανω η ultimate pass μ δινεται αυτη την στιγμη 1 ευρω ενω μετα θα γινει 13 
ευχαριστω για τον χρονο σας 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά το ότι δοκιμαζετε πολλές φορές έναν κωδικό ή παραπάνω δεν υπάρχει κάμπια περίπτωση να κλειδώσει αυτόματα προσωρινα το λογαριασμό σας στο xbox γιατί ίσως νομίζω ότι είναι πιθανό σπαμ ή κάποιος προσπαθεί να κλέψει το profile σας. 

 

Το λέω αυτό γιατί παλιότερα δοκίμασα να αγοράσω κάτι από το ms store και δεν δέχτηκε την πληρωμή για 4 φορές συνεχόμενα που το δοκιμασα και σαν αποτέλεσμα ήταν να κλειδώσει ο λογαριασμός μου για ένα 24ωρο και να μην μπορώ να αγοράσω τίποτα για αυτό το 24ωρο.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Παιδιά το ότι δοκιμαζετε πολλές φορές έναν κωδικό ή παραπάνω δεν υπάρχει κάμπια περίπτωση να κλειδώσει αυτόματα προσωρινα το λογαριασμό σας στο xbox γιατί ίσως νομίζω ότι είναι πιθανό σπαμ ή κάποιος προσπαθεί να κλέψει το profile σας. 

Το λέω αυτό γιατί παλιότερα δοκίμασα να αγοράσω κάτι από το ms store και δεν δέχτηκε την πληρωμή για 4 φορές συνεχόμενα που το δοκιμασα και σαν αποτέλεσμα ήταν να κλειδώσει ο λογαριασμός μου για ένα 24ωρο και να μην μπορώ να αγοράσω τίποτα για αυτό το 24ωρο.

Καμιά σχέση.

Δεν δοκιμάζουμε passwords ή κάνουμε αγορές μέσα από την MS, κωδικούς προσπαθούμε να κάνουμε redeem. Η ίδια η MS σου λέει "δοκίμασε πάλι αργότερα" δεν διευκρινίζει σε πόσα δευτερόλεπτα/λεπτά εννοεί το αργότερα. :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως είναι σίγουρα bug και θα διορθωθεί. Ελπίζω μόνοι όσοι πήραν 12μηνο Ultimate με αυτό τον τρόπο μην τους το γυρίσουν σε 4. Το πολύ μέχρι αύριο θα το έχουν φτιάξει πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, LeFterisPa είπε

Παιδια το παλικαρι μου χαρησε ενα code ultimate για 14 μερες και τον ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου
δυσκολα βρισκεις ανθρωπους να σε βοηθησουν στο πρωτο βημα σου στην προκειμενη φαση μιλαμε για νεο χρηστη xbox 

τωρα η απορια μου ειναι...εαν το ενεργοποιήσω και για 14 μερες ειμαι κομπλε...οταν ληξη θα μπορω να κανω ολο αυτο με τα code απο βραζιλια και τετοια
Γιατι σε περιπτωση π το κανω η ultimate pass μ δινεται αυτη την στιγμη 1 ευρω ενω μετα θα γινει 13 
ευχαριστω για τον χρονο σας 

Εγώ σκέφτηκα πως μπορεί να τον πάρει κάποιος τον κωδικό και να δοκιμάσει τη συνδρομή πριν δώσει λεφτά. Επειδή είναι ήδη ultimate και δε χρειάζεται κάποια μετατροπή θεωρώ πως μπορείς να τη βάλεις για 14 μέρες να δεις τι παίζει και μετά να φορτώσεις όσους μήνες θες. Τώρα αν κάνω κάποιο λάθος στο σκεπτικό μου θα μας πουν τα παιδιά εδώ που τα ξέρουν και καλύτερα. Παρόλα αυτά αν τελικά δεν τον θέλεις τον κωδικό μπορείς να τον δώσεις σε κάποιον άλλον που ίσως τον χρειάζεται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, aeljim είπε

Πάντως είναι σίγουρα bug και θα διορθωθεί. Ελπίζω μόνοι όσοι πήραν 12μηνο Ultimate με αυτό τον τρόπο μην τους το γυρίσουν σε 4. Το πολύ μέχρι αύριο θα το έχουν φτιάξει πιστεύω.

Αυτό ακριβώς πιστεύω ότι θα γίνει αλλά σε 3 δεν είναι;(4:1)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Εγώ σκέφτηκα πως μπορεί να τον πάρει κάποιος τον κωδικό και να δοκιμάσει τη συνδρομή πριν δώσει λεφτά. Επειδή είναι ήδη ultimate και δε χρειάζεται κάποια μετατροπή θεωρώ πως μπορείς να τη βάλεις για 14 μέρες να δεις τι παίζει και μετά να φορτώσεις όσους μήνες θες. Τώρα αν κάνω κάποιο λάθος στο σκεπτικό μου θα μας πουν τα παιδιά εδώ που τα ξέρουν και καλύτερα. Παρόλα αυτά αν τελικά δεν τον θέλεις τον κωδικό μπορείς να τον δώσεις σε κάποιον άλλον που ίσως τον χρειάζεται. 

και κατι αλλο σε περιπτωση που αγορασω μια gold 12μηνη και βαλω και για 1 μηνα ultimate με 1 ευρω εκει θα γινει 12μηνη ultimate ή πρεπει να αγορασω 2 γολδ 12μηνη οπως το 3ο ποστ για να ισχυει αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, LeFterisPa είπε

Παιδια το παλικαρι μου χαρησε ενα code ultimate για 14 μερες και τον ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου
δυσκολα βρισκεις ανθρωπους να σε βοηθησουν στο πρωτο βημα σου στην προκειμενη φαση μιλαμε για νεο χρηστη xbox 

τωρα η απορια μου ειναι...εαν το ενεργοποιήσω και για 14 μερες ειμαι κομπλε...οταν ληξη θα μπορω να κανω ολο αυτο με τα code απο βραζιλια και τετοια
Γιατι σε περιπτωση π το κανω η ultimate pass μ δινεται αυτη την στιγμη 1 ευρω ενω μετα θα γινει 13 
ευχαριστω για τον χρονο σας 

Καλά έκανε και στο χάρισε, αλλά μην το χρησιμοποιείς γιατί μετά το 1€ ίσως γίνει 13€ για αγορά Ultimate, χώρια του ότι ίσως ειναι οι τελευταίες μέρες που μπορεί κάποιος να κάνει τη διαδικασία με τη brazil gold 12 month.

15 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Εγώ σκέφτηκα πως μπορεί να τον πάρει κάποιος τον κωδικό και να δοκιμάσει τη συνδρομή πριν δώσει λεφτά. Επειδή είναι ήδη ultimate και δε χρειάζεται κάποια μετατροπή θεωρώ πως μπορείς να τη βάλεις για 14 μέρες να δεις τι παίζει και μετά να φορτώσεις όσους μήνες θες. Τώρα αν κάνω κάποιο λάθος στο σκεπτικό μου θα μας πουν τα παιδιά εδώ που τα ξέρουν και καλύτερα. Παρόλα αυτά αν τελικά δεν τον θέλεις τον κωδικό μπορείς να τον δώσεις σε κάποιον άλλον που ίσως τον χρειάζεται. 

Σωστά τα λες, αλλά γενικά δεν αξίζει αυτό το 14 ήμερο απο τη στιγμή που κάποιος μπορεί να φορτώσει 2,5 χρόνια με brazil/ultimate κλπ. Αξίζει σε κάποιον που δεν έχει ιδέα απο αυτά και μετά θα συνεχίσει με 13€/μηνα.

4 λεπτά πριν, LeFterisPa είπε

και κατι αλλο σε περιπτωση που αγορασω μια gold 12μηνη και βαλω και για 1 μηνα ultimate με 1 ευρω εκει θα γινει 12μηνη ultimate ή πρεπει να αγορασω 2 γολδ 12μηνη οπως το 3ο ποστ για να ισχυει αυτο?

Να ακολουθήσεις τις οδηγίες του 3ου post με 2 δωδεκάμηνες. 

Ίσως είναι οι τελευταίες μέρες που θα μπορεί κάποιος να έχει τη δυνατότητα να αγοράσει τόσους μήνες με τόσο λίγα λεφτά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...