Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, aeljim είπε

Σύμφωνα με τον επίσημο πίνακα 12 μήνες EA Access = 4 μήνες Ultimate

αυτό ήξερα και εγώ εδώ και 2 μήνες τώρα τι γίνετε ένας θεός ξέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 λεπτά πριν, LeFterisPa είπε

και κατι αλλο σε περιπτωση που αγορασω μια gold 12μηνη και βαλω και για 1 μηνα ultimate με 1 ευρω εκει θα γινει 12μηνη ultimate ή πρεπει να αγορασω 2 γολδ 12μηνη οπως το 3ο ποστ για να ισχυει αυτο?

γίνεται και με μια 12 μηνη και με δυο και με τρείς.

Το θέμα είναι να πάρεις τώρα 2, γιατί σε λίγο καιρό ενδεχομένως δεν θα υπάρχει ξανά τέτοια προσφορά και θα πληρώσεις πολλαπλάσια χρήματα για την ίδια υπηρεσια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσπαθώ εδώ και 20 λεπτα και απο ms store pc και απο redeem να περασω 12 μηνες ea αγορασμενο από eneba και βγαζει " Code conversion not supported
This code is not currently supported for conversion to your Xbox Game Pass Ultimate subscription." Εχω ηδη ενεργη ultimate.

Μάλλον χαθηκε το παραθυρο.

EDIT: Με το που εγραψα το μηνυμα αυτο ξαναπροσπάθησα και μου το περασε κανονικα. 1 χρονο ultimate ακομα.

Επεξ/σία από manoc28
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, manoc28 είπε

Προσπαθώ εδώ και 20 λεπτα και απο ms store pc και απο redeem να περασω 12 μηνες ea αγορασμενο από eneba και βγαζει " Code conversion not supported
This code is not currently supported for conversion to your Xbox Game Pass Ultimate subscription." Εχω ηδη ενεργη ultimate.

Μάλλον χαθηκε το παραθυρο.

EDIT: Με το που εγραψα το μηνυμα αυτο ξαναπροσπάθησα και μου το περασε κανονικα. 1 χρονο ultimate ακομα.

απο ποιόν πωλητή πήρες κωδικό απο eneba? Έκανες και εσύ την διαδικασία με την τηλεφωνική ταυτοποίηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κ εγώ μετά από πολλές προσπάθειες κατάφερα να περάσω 12αρα ea access στο λογαριασμό μου και μου πρόσθεσε ένα ολόκληρο χρόνο ultimate. Είχα δύο, τώρα έχω τρία. Απλά μην απογοητεύεστε βάζετε τον κωδικό συνέχεια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το xbox βλέπω κανονικά την συνδρομή να λήγει 21/3/2023 και έχω ανοικτά προς κατέβασμα όλα τα παιχνίδια τις ΕΑ που περιλαμβάνονται στο ΕΑ play.

Κατεβάζω ήδη 3-4 ΕΑ games που ήθελα. :) 

Θυμίζω ότι 2 ετήσιες ΕΑ Play έγιναν 2 ετήσιες Ultimate σε ήδη ενεργό Ultimate.

Προς το παρόν πάντα βέβαια. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, άλλαξε region, βάλε το σωστό γιατί το έχεις λάθος από ότι σου λέει και το μήνυμα, και ξαναδοκίμασε μετά την αλλαγή region να κάνεις redeem.

Μπορείς να επικοινωνήσεις και με MS να σε βοηθήσει αυτή με την αλλαγή region αν δεν μπορείς.(όχι για το redeem, καλύτερα μην το αναφέρεις καν αυτό.. ) :D 

Ελπίζω μόνο από eneba, να πήρες το global ΕΑ Play(δεν έχω ιδέα αν έχει και άλλο εκτός το global)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δω αν κατάλαβα καλά :
Exω ultimate game pass μέχρι τον Ιούλιο του 2022, αμα βάλω 12 μήνες EA Play με 23€ απο πάνω θα πάω Ιούλιο του 2023 ? (+1 χρόνο δηλαδή).
Το ρωτάω γιατι λέγανε πως οι 12 μήνες EA Play θα μεταφραζόταν σε 4 μήνες Game pass ultimate (αν θυμάμαι σωστά).

Ευχαριστώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, ChrisAce είπε

Όχι, άλλαξε region, βάλε το σωστό γιατί το έχεις λάθος από ότι σου λέει και το μήνυμα, και ξαναδοκίμασε μετά την αλλαγή region να κάνεις redeem.

Μπορείς να επικοινωνήσεις και με MS να σε βοηθήσει αυτή με την αλλαγή region αν δεν μπορείς.(όχι για το redeem, καλύτερα μην το αναφέρεις καν αυτό.. ) :D 

Σε ευχαριστώ, άλλαξα. Αυτό είναι τώρα το "σωστό" μήνυμα φαντάζομαι (αλλά όχι το θεμιτό):

 

image.png

26 λεπτά πριν, jimbo77 είπε

Σε ευχαριστώ, άλλαξα. Αυτό είναι τώρα το "σωστό" μήνυμα φαντάζομαι (αλλά όχι το θεμιτό):

image.png

 

Update: ακόμα δεν...

 

Επεξ/σία από jimbo77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση γιατί αγορές μέχρι τώρα έχω κάνει απο επίσημο κατάστημα της microsoft και cdkeys.

Όταν επιχείρησα μια αγορά απο eneba μου ζήτησε να βάλω τον αριθμό τηλεφώνου μου για ταυτοποίηση. Θα μου στείλουν έναν κωδικό που θα πρέπει να το περάσω έπειτα στο site απο όσο κατάλαβα. Την έχετε κάνει την διαδικασία; Έχετε δώσει τον αριθμό τηλεφώνου χωρίς να υπάρξει κάποιο πρόβλημα έπειτα; Δεν ξέρω είμαι λίγο διστακτικός.

Επεξ/σία από tempo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, red1 είπε

Για να δω αν κατάλαβα καλά :
Exω ultimate game pass μέχρι τον Ιούλιο του 2022, αμα βάλω 12 μήνες EA Play με 23€ απο πάνω θα πάω Ιούλιο του 2023 ? (+1 χρόνο δηλαδή).
Το ρωτάω γιατι λέγανε πως οι 12 μήνες EA Play θα μεταφραζόταν σε 4 μήνες Game pass ultimate (αν θυμάμαι σωστά).

Ευχαριστώ

Ίσως σου βάλει 12, ίσως 4. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η διαδικασία για να πάρω 26-27 μήνες ultimate είναι:

Βάζω δυο 12 μήνες xbox live gold με τη διαφορά ότι κάθε φορά που βάζω τον ένα κωδικό να διαλέξω το "automatic renew" και μετά να το απενεργοποιήσω και να ξανακάνω ακριβώς το ίδιο για τον δεύτερο κωδικό 12 μηνης xbox live gold?

Και μετά κλασικά κοτσάρω και την μηνιαία κάρτα xbox live ultimate ώστε να έχω 27 μήνες xbox game pass ultimate?

 

Τα λέω σωστά ή έχω καταλάβει κάτι λάθος?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, tempo είπε

καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση γιατί αγορές μέχρι τώρα έχω κάνει απο επίσημο κατάστημα της microsoft και cdkeys.

Όταν επιχείρησα μια αγορά απο eneba μου ζήτησε να βάλω τον αριθμό τηλεφώνου μου για ταυτοποίηση. Θα μου στείλουν έναν κωδικό που θα πρέπει να το περάσω έπειτα στο site απο όσο κατάλαβα. Την έχετε κάνει την διαδικασία; Έχετε δώσει τον αριθμό τηλεφώνου χωρίς να υπάρξει κάποιο πρόβλημα έπειτα; Δεν ξέρω είμαι λίγο διστακτικός.

Προχωρα κανονικα στο eneba. Αγοραζω απο εκει top up πορτοφολιου για το psn. Γενικα σε Ps μερια, αγοραζω απο εκει (τωρα ειναι Out of stock) 50 ευρω wallet στα 42 νομιζω, οποτε θεωρωτικα κερδιζω ετσι 8 ευρω. Ενω οι τιμες των συνδρομων ειναι οι ιδιες. Δειτε μηπως μπορειτε να αγορασετε τις συνδρομες μεσα απο το xbox store, αλλα με top up του wallet σας απο eneba

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...