Προς το περιεχόμενο

ΕΛΤΑ = ΕΛληνική ΤΑλαιπωρία


yanyul

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ την παρέα.

Παιδιά, ξέρει κανείς τι γίνεται με τα ΕΛΤΑ; Σαν να έχουν σταματήσει να παραδίδουν τα δέματα. Ενώ υπό κανονικές συνθήκες ήδη θα έπρεπε να έχω λάβει κάποια δέματα που περιμένω, αλλά ο καιρός περνάει, και τα δέματα δεν έρχονται. Και όλα τα δέματα είναι με Tracking Number που δεν παρακολουθούνται από το σύστημα παρακολούθησης αποστολής. Κάποια δέματα στα ξένα σάϊτ δείχνουν ότι έχουν φτάσει στην Ελλάδα εδώ και ένα μήνα, είναι δυνατόν να μην έχει φτάσει ακόμα σε τελικό παραλήπτη; Χρόνια ψωνίζω από Aliexpress, και ποτέ δεν είχα πρόβλημα στην τόσο μεγάλη καθυστέρηση. ( Κάποια από τα δέματα που δεν είχα παραλάβει, οι πωλητές τα αποζημίωναν χωρίς καν να ζητήσουν παράταση. Πράγμα που για μένα σημαίνει ότι πιθανόν δε τα είχαν στείλει καν.  ) 

Ο τρόπος παράδοσης των δεμάτων από ΕΛΤΑ είναι ένα άλλο μεγάλο θέμα. Όταν το δέμα έχει Tracking Number, είσαι ή δεν είσαι σπίτι, σου φέρνει απλώς ένα ειδοποιητήριο να πας να το παραλάβεις από το τοπικό κατάστημα, το οποίο όπως καταλαβαίνεται λειτουργεί μόνο πρωινές ώρες. Άρα πρέπει να πάρεις άδεια από την δουλειά σου και να χάσεις καμιά ωρίτσα στην ουρά στο ταχυδρομείο ή να παρακαλέσεις κάποιο συγγενικό σου πρόσωπο να το παραλάβει. Όταν το δέμα δεν έχει Tracking Number ή έχει, αλλά δεν παρακολουθείται, τότε τα πράγματα γίνονται ακόμα πιο γελοία. Τα δέματα τα παρατάει ο ταχυδρόμος όπου νά'ναι. Μια φορά το βρήκα πάνω στον θάμνο που είναι δίπλα στην είσοδο της πολυκατοικίας. Αλλά τις πιο πολλές φορές τα βρίσκω πεταμένα κάτω έξω από την πόρτα εισόδου της πολυκατοικίας. Δηλαδή από την ώρα που τα πετάξει κάτω, μπορεί οποιοσδήποτε να περάσει και να τα μαζέψει. Και άντε βρες το δίκιο σου μετά. Δεν ξέρω μήπως σε άλλες πόλεις τα ταχυδρομεία λειτουργούν διαφορετικά και εξυπηρετούν πιο καλά. αλλά εδώ δεν βλέπω καμία βελτίωση στην εξυπηρέτηση.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 139
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικά να υπολογίζεις ένα 20αήμερο θα το φάει το δέμα στο τελωνείο στο Ελ. Βενιζέλος. Αυτό με ενημέρωσαν από την τηλεφωνική εξυπηρέτηση όταν έψαχνα κι εγώ ένα δέμα μου.

Επεξ/σία από nbtz89
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω, κι εδω τα ιδια, δεματα πεταμενα μεσα σε γλαστρες, στον κηπο, στα πεζοδρομια κι

οπου αλλου θες, τουλαχιστον παραλαμβαναμε, τωρα τελευταια δεν παραλαμβανουμε καν,

ζητησα refund (και πηρα) απο 4-5 δεματα που δεν ηρθαν ποτε,

αλλα υποψιαζομαι/υποψιαζομουν οτι ειναι κολλημενα στο αεροδρομιο και

τα παιδια ως γνωστον μη κουραστουν και ελεγξουν,

τωρα δε με τον κορονοϊο φοβουνται μην κολλησουν κιολα,

με δεματα θα ασχολουνται;

Just now, nbtz89 said:

Γενικά να υπολογίζεις ένα 20αήμερο θα το φάει το δέμα στο τελωνείο στο Ελ. Βενιζέλος. Αυτό με ενημέρωσαν από την τηλεφωνική εξυπηρέτηση όταν έψαχνα κι εγώ ένα δέμο το οποίο άργησε αλλά ήρθε.

και λιγο λες, μηνες εγω περιμενα, απο τελος νοεμρβη δεματα και δεν ηρθαν ποτε!

μεχρι που ζητησα refund και εγραψα το τελος του κινεζου,

παραγγελιες απο ελλαδαρα μονο απο τοτε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, TopicStrarter είπε

Welcome to Greece. 

Και να ήταν μόνο τα ΕΛΤΑ και οι άλλες ταχυδρομικές που χρεώνουν και ένα σωρό παραπάνω τα ίδια χάλια έχουν. 

Γενικα γινεται χαμος λογο τελωνιων. Προπερσι που δουλευα τελευταια φορα στα ελτα ως ταχυδρομος συνεχεια με ρωτουσαν για δεματακια "φαντασματα" τα οποια ηρθαν μαζεμενα μετα απο μηνες.

Τωρα δε που δε θα υπαρχουν και ταχυδρομοι (πριν 2-3 βδομαδες εδιωξαν ολους τους ενοικιαζομενους) και αυτα που θα ξεκολλανε απ το τελωνιο θα κολλανε στο γραφειο γιατι δεν υπαρχει κανενας να τα παει. Βεβαια παραλληλα αυξησαν και τις τιμες λογο της "καλυτερης εξυπηρέτησης" 🤡😽

2 ώρες πριν, yanyul είπε

Χαιρετώ την παρέα.

Παιδιά, ξέρει κανείς τι γίνεται με τα ΕΛΤΑ; Σαν να έχουν σταματήσει να παραδίδουν τα δέματα. Ενώ υπό κανονικές συνθήκες ήδη θα έπρεπε να έχω λάβει κάποια δέματα που περιμένω, αλλά ο καιρός περνάει, και τα δέματα δεν έρχονται. Και όλα τα δέματα είναι με Tracking Number που δεν παρακολουθούνται από το σύστημα παρακολούθησης αποστολής. Κάποια δέματα στα ξένα σάϊτ δείχνουν ότι έχουν φτάσει στην Ελλάδα εδώ και ένα μήνα, είναι δυνατόν να μην έχει φτάσει ακόμα σε τελικό παραλήπτη; Χρόνια ψωνίζω από Aliexpress, και ποτέ δεν είχα πρόβλημα στην τόσο μεγάλη καθυστέρηση. ( Κάποια από τα δέματα που δεν είχα παραλάβει, οι πωλητές τα αποζημίωναν χωρίς καν να ζητήσουν παράταση. Πράγμα που για μένα σημαίνει ότι πιθανόν δε τα είχαν στείλει καν.  ) 

Ο τρόπος παράδοσης των δεμάτων από ΕΛΤΑ είναι ένα άλλο μεγάλο θέμα. Όταν το δέμα έχει Tracking Number, είσαι ή δεν είσαι σπίτι, σου φέρνει απλώς ένα ειδοποιητήριο να πας να το παραλάβεις από το τοπικό κατάστημα, το οποίο όπως καταλαβαίνεται λειτουργεί μόνο πρωινές ώρες. Άρα πρέπει να πάρεις άδεια από την δουλειά σου και να χάσεις καμιά ωρίτσα στην ουρά στο ταχυδρομείο ή να παρακαλέσεις κάποιο συγγενικό σου πρόσωπο να το παραλάβει. Όταν το δέμα δεν έχει Tracking Number ή έχει, αλλά δεν παρακολουθείται, τότε τα πράγματα γίνονται ακόμα πιο γελοία. Τα δέματα τα παρατάει ο ταχυδρόμος όπου νά'ναι. Μια φορά το βρήκα πάνω στον θάμνο που είναι δίπλα στην είσοδο της πολυκατοικίας. Αλλά τις πιο πολλές φορές τα βρίσκω πεταμένα κάτω έξω από την πόρτα εισόδου της πολυκατοικίας. Δηλαδή από την ώρα που τα πετάξει κάτω, μπορεί οποιοσδήποτε να περάσει και να τα μαζέψει. Και άντε βρες το δίκιο σου μετά. Δεν ξέρω μήπως σε άλλες πόλεις τα ταχυδρομεία λειτουργούν διαφορετικά και εξυπηρετούν πιο καλά. αλλά εδώ δεν βλέπω καμία βελτίωση στην εξυπηρέτηση.

στον ταχυδρομο ειναι αυτο. μπορεις να κανεις παραπονο στο γραφειο, αν μαζευτουν τα παραπονα και το γραφειο δεν ειναι οτι-να-ναι θα τον συμορφωσουν. αμα και το γραφειο ειναι αστα-να-πανε.. αστα να πανε

to be fair, δεν ειναι αναγκη οτι το κανει για κακο. και εγω μικροτερος νομιζα οτι αν δεν υπαρχει κουτι ειναι καλυτερο να τ αφησω στην πυλωτη για να μη τρεχει ο ανθρωπος μεχρι το ταχυδρομειο. ε μεγαλυτερος λιγο οτι καταλαβα οτι προτιμουν να ερθουν να το παρουν απ το να ναι αφημενο εξω, λιγο οτι βαρεθηκα που κανενας δεν εβαζε κουτι αρχισα και "εκτελουσα" (για ενα περιεργο λογο σε λιγους μηνες μπηκαν πολλα κουτια :P)

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχαν απεργία κάποιες μέρες, λόγω απόλυσης αρκετών ταχυδρόμων. Δεν ξέρω τι θα γίνει και πως θα εξομαλυνθεί η κατάσταση.

Επίσης σε ότι αφορά τα μη συστημένα, το πρόβλημα είναι δικό σου. Βάζεις μεγάλο γραμματοκιβώτιο, ώστε να χωράνε μέσα τα διάφορα μπλιμπλίκια. Έτσι λειτουργεί η επιστολική αλληλογραφία.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, yanyul είπε

Χαιρετώ την παρέα.

Παιδιά, ξέρει κανείς τι γίνεται με τα ΕΛΤΑ; Σαν να έχουν σταματήσει να παραδίδουν τα δέματα. Ενώ υπό κανονικές συνθήκες ήδη θα έπρεπε να έχω λάβει κάποια δέματα που περιμένω, αλλά ο καιρός περνάει, και τα δέματα δεν έρχονται. Και όλα τα δέματα είναι με Tracking Number που δεν παρακολουθούνται από το σύστημα παρακολούθησης αποστολής. Κάποια δέματα στα ξένα σάϊτ δείχνουν ότι έχουν φτάσει στην Ελλάδα εδώ και ένα μήνα, είναι δυνατόν να μην έχει φτάσει ακόμα σε τελικό παραλήπτη; Χρόνια ψωνίζω από Aliexpress, και ποτέ δεν είχα πρόβλημα στην τόσο μεγάλη καθυστέρηση. ( Κάποια από τα δέματα που δεν είχα παραλάβει, οι πωλητές τα αποζημίωναν χωρίς καν να ζητήσουν παράταση. Πράγμα που για μένα σημαίνει ότι πιθανόν δε τα είχαν στείλει καν.  ) 

Ο τρόπος παράδοσης των δεμάτων από ΕΛΤΑ είναι ένα άλλο μεγάλο θέμα. Όταν το δέμα έχει Tracking Number, είσαι ή δεν είσαι σπίτι, σου φέρνει απλώς ένα ειδοποιητήριο να πας να το παραλάβεις από το τοπικό κατάστημα, το οποίο όπως καταλαβαίνεται λειτουργεί μόνο πρωινές ώρες. Άρα πρέπει να πάρεις άδεια από την δουλειά σου και να χάσεις καμιά ωρίτσα στην ουρά στο ταχυδρομείο ή να παρακαλέσεις κάποιο συγγενικό σου πρόσωπο να το παραλάβει. Όταν το δέμα δεν έχει Tracking Number ή έχει, αλλά δεν παρακολουθείται, τότε τα πράγματα γίνονται ακόμα πιο γελοία. Τα δέματα τα παρατάει ο ταχυδρόμος όπου νά'ναι. Μια φορά το βρήκα πάνω στον θάμνο που είναι δίπλα στην είσοδο της πολυκατοικίας. Αλλά τις πιο πολλές φορές τα βρίσκω πεταμένα κάτω έξω από την πόρτα εισόδου της πολυκατοικίας. Δηλαδή από την ώρα που τα πετάξει κάτω, μπορεί οποιοσδήποτε να περάσει και να τα μαζέψει. Και άντε βρες το δίκιο σου μετά. Δεν ξέρω μήπως σε άλλες πόλεις τα ταχυδρομεία λειτουργούν διαφορετικά και εξυπηρετούν πιο καλά. αλλά εδώ δεν βλέπω καμία βελτίωση στην εξυπηρέτηση.

Αν είναι να περάσει τελωνείο και ιδίως από Κίνα όπως λες θα περιμένεις. Είτε γιατί βάζουν τα πράγματα σε καραντίνα στην Ελλάδα, είτε γιατί δεν μπορούν να τα στείλουν από Κινα μιας και 780,000,000 κόσμος είναι σε καραντίνα από το Δεκέμβριο

Όσον αφορά το τελευταίο κομμάτι της παράδοσης, εδώ και 1 μήνα όλοι οι διανομείς της Ελλάδας έχουν πάρει την δουλειά που έκαναν 2 διανομείς πριν. Οπότε μόνο τα συστημένα γράμματα είναι ότι θα πάνε κάθε μέρα, διαφορετικά θα περνάνε ανά 2 μέρες. 

Όμως οι τομείς των διανομέων (προ συγχώνευσης αρχές το μήνα)  ξαναχαράκτηκαν  και φούσκωσαν 50% το καλοκαίρι. Ήτοι ένας διανομέας σήμερα έχει την δουλειά 3 διανομέων προ Ιουλίου. 

Πρόσθετε τα 500 άτομα που λείπουν από τα Κέντρα Διαλογής Θεσσαλονίκης & Αθήνας, που τροφοδοτούν τελωνεία και όλα τα ΕΛΤΑ στην χώρα. Και καταλαβαίνεις το μέγεθος του προβλήματος. Οι θέσεις θα καλυφτούν τις επόμενες μέρες από αυτούς που έβγαλαν από τους τομείς τους αρχές του μήνα από όλη την Ελλάδα. Με την επιλογή  φεύγεις από Λάρισα/Τρίκαλα και πας Αθήνα - Θεσσαλονίκη διαφορετικά άντε γειά.

Για τα προβλήματα αυτά στα ΕΛΤΑ τα παράπονά σας στην προηγούμενη κυβέρνηση που επί 4 1/2 χρόνια πλήρωνε μόνο έναντι για τους μισθούς και όχι όλο το ποσό των καθολικών υπηρεσιών. Και έχουν μαζευτεί τόσα εκατοντάδες εκατομμύρια που λόγο του μεγάλου ποσού εμπλέκεται και η ΕΕ μιας και πρέπει να γίνει έρευνα ότι δεν είναι κρατική χρηματοδότηση..... (θα περάσουν χρόνια). 

 

Επεξ/σία από Apoll
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Lezantas26 είπε

Γενικα γινεται χαμος λογο τελωνιων. Προπερσι που δουλευα τελευταια φορα στα ελτα ως ταχυδρομος συνεχεια με ρωτουσαν για δεματακια "φαντασματα" τα οποια ηρθαν μαζεμενα μετα απο μηνες.

Να σε ρωτήσω κάτι μιας και δούλευες.Δεν έχει σκεφθεί κάποιος ένα άλλο τρόπο παράδοσης π.χ. ένα τηλέφωνο ή κάποιο email στον κάτοχο ότι το δέμα βρίσκεται στο γραφείο για παραλαβή π.χ. εντός 5 ή 10 ημερών.

Ναι για κάποιους είναι δύσκολο αλλά πιστεύω ένα μεγάλο ποσοστό ίσως πάνω από 50% θα περνούσε για παραλαβή του.Έτσι θα έφευγε ένα μεγάλο βάρος και τα υπόλοιπα θα μπορούσαν να τα μοιράσουν πιο άνετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, papoys1 είπε

Να σε ρωτήσω κάτι μιας και δούλευες.Δεν έχει σκεφθεί κάποιος ένα άλλο τρόπο παράδοσης π.χ. ένα τηλέφωνο ή κάποιο email στον κάτοχο ότι το δέμα βρίσκεται στο γραφείο για παραλαβή π.χ. εντός 5 ή 10 ημερών.

Ναι για κάποιους είναι δύσκολο αλλά πιστεύω ένα μεγάλο ποσοστό ίσως πάνω από 50% θα περνούσε για παραλαβή του.Έτσι θα έφευγε ένα μεγάλο βάρος και τα υπόλοιπα θα μπορούσαν να τα μοιράσουν πιο άνετα.

αμα καποιος τομεας εμενε χωρις ταχυδρομο τοτε βοηθουσαμε απο λιγο οι υπολοιποι, αν δε προλαβαιναμε και μενανε για μερες πισω τοτε φτιαχνανε ειδοποιητηρια εστω να περασουμε να τα αφησουμε.

γενικα αμα φτασει στο ταχυδρομιο θα φτασει και στα χερια του πελατη, το θεμα ειναι οτι κανονικα το δεμα πρεπει να παει στο πελατη και οχι το αναποδο. τεσπα θα δειξει πως θα εξελιχθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Να σε ρωτήσω κάτι μιας και δούλευες.Δεν έχει σκεφθεί κάποιος ένα άλλο τρόπο παράδοσης π.χ. ένα τηλέφωνο ή κάποιο email στον κάτοχο ότι το δέμα βρίσκεται στο γραφείο για παραλαβή π.χ. εντός 5 ή 10 ημερών.

Ναι για κάποιους είναι δύσκολο αλλά πιστεύω ένα μεγάλο ποσοστό ίσως πάνω από 50% θα περνούσε για παραλαβή του.Έτσι θα έφευγε ένα μεγάλο βάρος και τα υπόλοιπα θα μπορούσαν να τα μοιράσουν πιο άνετα.

Εσύ σκέφτηκες πόσο περισσότερο προσωπικό θα έπρεπε να είχε το "γραφείο" ώστε να μπορεί να παραδίδει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομοίως και σε εμας στο κέντρο Αθήνας εχουν σταματήσει. Πλέον πηγαινω εγώ στο χώρο που έχουν οι ταχυδρομοι και ψάχνουν ανάλογα με τη διεύθυνση τι πακέτα υπάρχουν. Όταν πηγα πριν 1 εβδομάδα είχαν  στοίβες ολόκληρες από πακέτα (κυρίως από Κίνα) να κάθονται. Μου ειπανε ότι δεν εχουν ταχυδρομους  Όταν ξεκίνησα να μαλώνω που τον παίζανε. Ότι να ναι..

Μακάρι αυτά να ειναι τα προβλήματα μας βέβαια.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω περιμένω ενα πακέτο απο bookdepository που στάθληκε 10/2. Ακόμα τίποτε.(Καλλιθέα) . Οσο για τα  μικρά δέματα

(ειτε ebay ειτε bookdepo )  τα αφηνει ο ταχυδρόμος στο γραφείο στο ισόγειο της πολυκατοικίας που διατηρεί ο διαχειριστής .

Βέβαια αν το γραφειο ήταν κλειστό τα αφήνει χύμα πάνω στο κουτί που έχουμε για τα διαφημιστικά.

Βεβαια είχα παραγγείλει κάτι απο το ebay μετα τις 10/2 και το ελαβα στην ώρα του , οπότε δεν ξέρω τι παίζει.

 

Για τα ΕΛΤΑ courrier ξέρει κάποιος αν λειτουργούν ομαλά; Τα λίγα στιγμής πακέτα που έχω πάρει απο amazon ερχονται με ΕΛΤΑ Courrier

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

19 ώρες πριν, yanyul είπε

Χαιρετώ την παρέα.

Παιδιά, ξέρει κανείς τι γίνεται με τα ΕΛΤΑ; Σαν να έχουν σταματήσει να παραδίδουν τα δέματα. Ενώ υπό κανονικές συνθήκες ήδη θα έπρεπε να έχω λάβει κάποια δέματα που περιμένω, αλλά ο καιρός περνάει, και τα δέματα δεν έρχονται. Και όλα τα δέματα είναι με Tracking Number που δεν παρακολουθούνται από το σύστημα παρακολούθησης αποστολής. Κάποια δέματα στα ξένα σάϊτ δείχνουν ότι έχουν φτάσει στην Ελλάδα εδώ και ένα μήνα, είναι δυνατόν να μην έχει φτάσει ακόμα σε τελικό παραλήπτη; Χρόνια ψωνίζω από Aliexpress, και ποτέ δεν είχα πρόβλημα στην τόσο μεγάλη καθυστέρηση. ( Κάποια από τα δέματα που δεν είχα παραλάβει, οι πωλητές τα αποζημίωναν χωρίς καν να ζητήσουν παράταση. Πράγμα που για μένα σημαίνει ότι πιθανόν δε τα είχαν στείλει καν.  ) 

Ο τρόπος παράδοσης των δεμάτων από ΕΛΤΑ είναι ένα άλλο μεγάλο θέμα. Όταν το δέμα έχει Tracking Number, είσαι ή δεν είσαι σπίτι, σου φέρνει απλώς ένα ειδοποιητήριο να πας να το παραλάβεις από το τοπικό κατάστημα, το οποίο όπως καταλαβαίνεται λειτουργεί μόνο πρωινές ώρες. Άρα πρέπει να πάρεις άδεια από την δουλειά σου και να χάσεις καμιά ωρίτσα στην ουρά στο ταχυδρομείο ή να παρακαλέσεις κάποιο συγγενικό σου πρόσωπο να το παραλάβει. Όταν το δέμα δεν έχει Tracking Number ή έχει, αλλά δεν παρακολουθείται, τότε τα πράγματα γίνονται ακόμα πιο γελοία. Τα δέματα τα παρατάει ο ταχυδρόμος όπου νά'ναι. Μια φορά το βρήκα πάνω στον θάμνο που είναι δίπλα στην είσοδο της πολυκατοικίας. Αλλά τις πιο πολλές φορές τα βρίσκω πεταμένα κάτω έξω από την πόρτα εισόδου της πολυκατοικίας. Δηλαδή από την ώρα που τα πετάξει κάτω, μπορεί οποιοσδήποτε να περάσει και να τα μαζέψει. Και άντε βρες το δίκιο σου μετά. Δεν ξέρω μήπως σε άλλες πόλεις τα ταχυδρομεία λειτουργούν διαφορετικά και εξυπηρετούν πιο καλά. αλλά εδώ δεν βλέπω καμία βελτίωση στην εξυπηρέτηση.

Εχουν απεργια οι ταχυδρομοι αυτοι βγαζουν τα ειδοποιητηρια, αυτα που περιμενω εγω αραζουν στο ΚΜΔ και δεν τα προωθουν στο ταχυδρομικο καταστημα
Οταν φουλαρουν και τα κεντρα διαλογης θα τα στοιβαζουν στο αεροδρομιο μεχρι να βρεθει λυση

https://www.ethnos.gr/ellada/90433_elta-24ori-apergia-apo-1025-tahydromoys-emeinan-594-gia-oli-tin-attiki

Επεξ/σία από llldoomlll
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, papoys1 είπε

Να σε ρωτήσω κάτι μιας και δούλευες.Δεν έχει σκεφθεί κάποιος ένα άλλο τρόπο παράδοσης π.χ. ένα τηλέφωνο ή κάποιο email στον κάτοχο ότι το δέμα βρίσκεται στο γραφείο για παραλαβή π.χ. εντός 5 ή 10 ημερών.

Ναι το έχει σκεφτεί κάποιος ... και κάπως έτσι βγήκανε τα courier ή οι διαφορετικές κατηγορίες αποστολών. 

είναι μια άλλη υπηρεσία/προϊόν από το απλό ταχυδρομείο.

Επεξ/σία από DrLo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά ότι δίνετε παίρνετε απο άποψη χρημάτων - εξυπηρέτησης δημόσιο φορ έβερ ;)

έχω πάθει και έχω μάθει. 😛

Στον TS μπορείς να κάνεις παράπονα στον προϊστάμενο και στα κεντρικά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...