Προς το περιεχόμενο

Cosmote OTT και Netflix


N3M3SiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους.

Μια ερωτηση, μιας και μολις πηρα το box στα χερια μου. Προς μεγλαη μου θα ελεγα απογοητευση, ειδα πως ουτε προεγκατεστημενο εχει το Netflix αλλα ουτε στο playstore εμφανιζεται για να το κατεβασω..

Το εκανα sideload απο usb Και εναν file explorer που επισης εγκατεστησα και εκτος του οτι δεν εμφανιζεται καν στις εφαρμογες που ειναι εγκατεστημενες, οταν το ανοιγω (μεσω του explorer...) βγαζει μηνυμα οτι η συσκευη δεν υποστηριζει την εφαρμογη.

Εχουμε καμμια λυση; Το εχει κανει καποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, mourouzis2005 είπε

Εχει chromecast embedded η συσκευή? Δοκιμασε να κανεις cast απο το κινητο

Μωρε εχει εφαρμογες να βαλεις.. απλα Netflix.. Δεν. Μονο κατι χαζα. Κατανοητο μεν, αλλα..Τεσπα. Chromecast εχει, το κανω, εχει ηχο, εχει υποτιτλους, για καποιο λογο δεν εχει εικονα. Στο Netflix μονο. Κατα τα αλλα, αν streamαρω απο το κινητο youtube και γενικοτερα την οθονη του κινητου, την παιζει κανονικα στην τηλεοραση. Netflix βγαζει μονο ηχο, υποτιτλους, μπαρες ολα, εκτος απο εικονα που φαινεται μαυρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Netflix θελει αρουταριστα boxακια.Οποτε αν η Cosmote εχει παρεμβει στο λειτουργικο του tv box για να το φερει στα μετρα της,ειναι λογικο να μην παιζει...

Επεξ/σία από john1080
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Συγνωμη το app για την υπηρεσια Cosmote OTT υπαρχει και παιζει σε samsung android tv ; 

Ναι, παιζει σε smartTV με app χωρις το box. Τουλαχιστον η δικη μου Samsung QE65Q70 το φορτωσε πριν λιγες μερες, το κατεβασα και παιζει κανονικα, παρολο που χαρακτηριζεται "Beta". Απο οτι ξερω δεν υποστηριζεται απο ολες τις τηλεορασεις ακομα, αλλα συμπεριλαμβανει ολο και περισσοτερες σιγα σιγα η Cosmote.

Λογικο μου φαινεται να μην παιζει Netflix στο setαρισμενο για την Cosmote Box, αν και το βρισκω υπερβολικο. Βεβαια εχει κατι αλλες εφαρμογες για IPTV ψιλοαχρηστες. Ελεγα μηπως καποιος γνωριζει καποιο bypass. Δουλεψε με ενα apk παλαιοτερης εκδοσης, αλλα ηταν πολυ δυσκολη η πλοηγηση του και το εβγαλα. Μου κανει εντυπωση ομως οτι με Chromecast απο το κινητο, εχει μαυρη εικονα ενω ηχοι και υποτιτλοι παιζουν κανονικα. Θα το δοκιμασω και με αλλο κινητο να δω μηπως παιζει καποιο ρολο..

Επεξ/σία από N3M3SiS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Βασικα στη δικη μου Series 6 δεν παιζει το app ..... firmware update στο τελευταιο εκανα αλλα τιποτα 

 

20200307_135406.jpg

Επεξ/σία από N3M3SiS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με συγχωρείς, το play store γενικότερα δεν το έχει; Στη σελίδα τους αναφέρουν χαρακτηριστικά "Κάθε τηλεόραση γίνεται smart αφού συνδέοντας τον αποκωδικοποιητή αποκτάς πρόσβαση σε δεκάδες online εφαρμογές". Το Netflix δεν το επιτρέπουν (για την ώρα), μίλησα σήμερα μαζί τους και μου το επιβεβαίωσαν.

Είμαι έτοιμος να κάνω το 12μηνο, μιας και με το mini pack έμεινα αρκετά ευχαριστημένος με interface κλπ, αν όμως δεν έχει ούτε καν το Play store, τότε μιλάμε για μεγάλο foul.

Υπάρχει περίπτωση στο πρώτο boot απο το Boxάκι να διάλεξες παράβλεψη όταν ήθελε σύνδεση με Google Account; Αυτό θα δικαιολογούσε την απουσία του. 

Προσθέτω και δύο βίντεο στα οποία φαίνεται κανονικά να έχει εγκατεστημένο το Play store. 

Ενημέρωσε με αν γίνεται για να ξέρω πως να προχωρήσω. Επίσης, κάτι άλλο σχετικά με την υπηρεσία η το boxάκι που αξίζει να σημειωθεί; Ρωτάω εδώ για να μην κάνω νέο thread.

Επεξ/σία από Delas.46
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Delas.46 είπε

Με συγχωρείς, το play store γενικότερα δεν το έχει; Στη σελίδα τους αναφέρουν χαρακτηριστικά "Κάθε τηλεόραση γίνεται smart αφού συνδέοντας τον αποκωδικοποιητή αποκτάς πρόσβαση σε δεκάδες online εφαρμογές". Το Netflix δεν το επιτρέπουν (για την ώρα), μίλησα σήμερα μαζί τους και μου το επιβεβαίωσαν.

Είμαι έτοιμος να κάνω το 12μηνο, μιας και με το mini pack έμεινα αρκετά ευχαριστημένος με interface κλπ, αν όμως δεν έχει ούτε καν το Play store, τότε μιλάμε για μεγάλο foul.

Υπάρχει περίπτωση στο πρώτο boot απο το Boxάκι να διάλεξες παράβλεψη όταν ήθελε σύνδεση με Google Account; Αυτό θα δικαιολογούσε την απουσία του. 

Προσθέτω και δύο βίντεο στα οποία φαίνεται κανονικά να έχει εγκατεστημένο το Play store. 

Ενημέρωσε με αν γίνεται για να ξέρω πως να προχωρήσω. Επίσης, κάτι άλλο σχετικά με την υπηρεσία η το boxάκι που αξίζει να σημειωθεί; Ρωτάω εδώ για να μην κάνω νέο thread.

Έχει κανονικά Play Store, απλά δεν υπάρχει το Netflix σαν εφαρμογή και προσωπικά εμένα από το κινητό μου δεν εμφανίζει καν την επιλογή για cast στην εφαρμογή του Netflix.

Κάτι άλλο που μου έκανε εντύπωση είναι το bandwidth που χρησιμοποιεί (25 Mbps για 1080p στην live TV) που μου φαίνεται υπερβολικό.

Επεξ/σία από flatwave
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν ειναι τοσο πολυ σημαινει οτι ειναι πραχτικα αχρηστο για DSL .... Σκ@τα HD δηλαδη μεχρι 720p θα ειναι οπως σε mobile . Μολις μου στειλουν το box γιατι μια βδομαδα μου ενεργοποιησαν υπηρεσια χωρις να το εχουν στειλει ακομα ...

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, flatwave είπε

Έχει κανονικά Play Store, απλά δεν υπάρχει το Netflix σαν εφαρμογή και προσωπικά εμένα από το κινητό μου δεν εμφανίζει καν την επιλογή για cast στην εφαρμογή του Netflix.

Κάτι άλλο που μου έκανε εντύπωση είναι το bandwidth που χρησιμοποιεί (25 Mbps για 1080p στην live TV) που μου φαίνεται υπερβολικό.

Έχω το mini pack και εκτός από τα κανάλια open και ert sports που έτυχε να παρακολουθήσω, τα υπόλοιπα παίζουν σε 30fps. Πρακτικά είναι πολύ πιο choppy σε σχέση με αυτά που λαμβάνει κάνεις με digea. Ισχύει το ίδιο και στο tv box? (στα mini pack δεν δίνουν το boxακι) 

2 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Αν ειναι τοσο πολυ σημαινει οτι ειναι πραχτικα αχρηστο για DSL .... Σκ@τα HD δηλαδη μεχρι 720p θα ειναι οπως σε mobile . Μολις μου στειλουν το box γιατι μια βδομαδα μου ενεργοποιησαν υπηρεσια χωρις να το εχουν στειλει ακομα ...

Αν πήγαινες σε κατάστημα στο δίνουν άμεσα. Έτσι μου είπαν τουλάχιστον όταν πήγα να ρωτήσω κάτι σχετικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...