Προς το περιεχόμενο

Cosmote OTT και Netflix


N3M3SiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 λεπτά πριν, kogasdrakos είπε

επιβεβαιώνω και εγώ...

 

Αυτό που λέτε δεν είναι εφικτό στα χαρτιά. Η συσκευή υποστηρίζει Widevine L3(δηλαδή όχι HD) και η εφαρμογές Netflix, κινητού ή TV έκδοσης ελέγχουν το status. 

Παρόλα αυτά μπορεί να έχετε μια έκδοση που κάπως να παρακάμπτει αυτόν τον περιορισμό(;). Για να ελέγξετε την μέγιστη ανάλυση του stream παίξτε το "Test patterns" και δείτε τι ανάλυση γράφει.

Σε περίπτωση που γράφει 1920/1080, πείτε την έκδοση του apk και σε εμάς που βλέπουμε σε 480p.

 

3rd party εφαρμογές όπως το stremio προφανώς δεν έχουν τέτοιους περιορισμούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να βάλω και τα αθλητικά κανάλια μέσω του Cosmote TV OTT. Ξέρετε θα έχει καθυστερήσεις στον ήχο η στην εικόνα; Τα λοιπά κανάλια πάντως (COSMOTE CINEMA1,2,3) δείχνουν καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 26/5/2022 στις 9:56 ΠΜ, kogasdrakos είπε

Σκέφτομαι να βάλω και τα αθλητικά κανάλια μέσω του Cosmote TV OTT. Ξέρετε θα έχει καθυστερήσεις στον ήχο η στην εικόνα; Τα λοιπά κανάλια πάντως (COSMOTE CINEMA1,2,3) δείχνουν καλά.

Καθυστερήσεις όσον αφορά στο ίδιο το περιεχόμενο; Δηλαδή να προηγείται η εικόνα του ήχου; Ή καθυστέρηση σε σχέση με αυτό που συμβαίνει στην πραγματικότητα;

Στο πρώτο δεν έχει απολύτως κανένα θέμα. Αν έχεις καλή σύνδεση, το 4Κ κανάλι των αθλητικών είναι "τρομακτικά" καλή εμπειρία. Έχω απολαύσει Premier και Ch. L.

Στο δεύτερο έχει καθυστέρηση. Είναι μερικά δευτερόλεπτα. Σε μένα πρέπει να είναι γύρω στα 5-6 sec. Βέβαια ακόμα και ο δορυφόρος έχει ένα 1-2 sec καθυστέρηση πολλές φορές.

Επεξ/σία από -WISE-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Με τις τελευταίες εκδόσεις netflix δεν μπορώ να δω ταινίες παρά μόνο τα trailer τους.

Έχει κάποιος να προτείνει κάποια smartphone συγκεκριμένη έκδοση που να λειτουργεί σωστά;

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά σε όλους!!! Μου χάλασε το κοντρόλ της cosmote tv Hybrid KAON NS1110H  και πήρα ένα one for all URC 7145 , αλλά είμαι έτοιμος να το βάλω για stop στην πόρτα αφού δεν συντονίζεται με κανένα κωδικό από αυτούς που έχει στη λίστα! Αν έχει κάποιος κάτι κατά νου κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!! Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, pmichal13 είπε

Καλησπέρα παιδιά σε όλους!!! Μου χάλασε το κοντρόλ της cosmote tv Hybrid KAON NS1110H  και πήρα ένα one for all URC 7145 , αλλά είμαι έτοιμος να το βάλω για stop στην πόρτα αφού δεν συντονίζεται με κανένα κωδικό από αυτούς που έχει στη λίστα! Αν έχει κάποιος κάτι κατά νου κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!! Ευχαριστω

Καλησπέρα. Εγώ θυμάμαι μια φορά που με χάλασε το τηλεκοντρόλ, μου το αντικατέστησαν από την cosmote δωρεάν, αφού είναι με χρησικτησία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...