Προς το περιεχόμενο

Καταγγελία στο ΣΕΠΕ;


Next34

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Talepwros είπε

Οποτε το παλικαρι δεν εχει προβλημα με τη μιση ωρα και τα λοιπα.
Απλα ψαχνει τροπο να μπει ταμειο ανεργιας. Προφανως κουραστηκε μετα απο εννεα μηνες δουλειας.
 

Εγω πιστευω οτι ψαχνει τροπο να παρει αποζημιωση και να φυγει για σεζον σε νησι..

Λιγο πολυ ολοι στο χωρο της εστιασης τετοια εποχη ψαχνουν για το καλοκαιρι και πιστολιαζουν τα μαγαζια που δουλευαν τον χειμωνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

7 ώρες πριν, Next34 είπε

Νομίζω πως ο Seninnha κατάλαβε ακριβώς τι παίζει..και στο χαρτί με τα ωράρια θυμάμαι να γράφει ότι πρέπει μια τάδε ώρα να κάνω διάλειμμα. Οπότε όντως ίσως μιλάμε για 15 λεπτά . Η όλη η φάση πάντως είναι πολύ καλά στημένη και ο εργοδότης είναι σχεδόν καλυμμένος από παντού μόνο αν τον κάνουν έλεγχο σε μια ώρα που δεν είναι δηλωμένος καίγεται.

Με δίνει 25€ το 8ωρο οπότε βγαίνει κανονικά 400€ αν πεις ότι δουλεύω 16 φορές τον μήνα περίπου

Οπότε ίσως κάνω μια καταγγελία για τα μάτια του κόσμου ή καμιά βλακεία στη δουλειά για να επιδιώξω απόλυση επειδή λογικά πρέπει να δικαιούμαι ταμείο

Άρα δεν παίρνεις 400 αλλά περίπου 400.

Εν πάση περιπτώση αν θες να τον καταγγείλεις καν’το για το οτι δουλεύεις 8ωρο και σε δηλώνει 6ωρο.

Και γενικά αν θες απλά να απολυθείς υπάρχουν διάφοροι τρόποι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλα βρε με τον ανθρωπο και δε λεω να του πεις τοσα μισαωρα μου χρωστας δωστα μου ή κανω καταγγελια

ποτε δε ξες πως τα φερνουν οι καιροι και του χρονου μπορει να ξαναβρεθεις εκει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...