Προς το περιεχόμενο

Η Oppo ανακοίνωσε τα Find X2 και Find X2 Pro με SD865 5G, 12GB RAM και οθόνες 120Hz


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Pavlaras7878 είπε

Στο επίπεδο τιμών που παίζουν samsung huawei apple γιατί να μην παίξει και η oppo??Δηλαδή δεν το αξίζει; Για όσους δεν γνωρίζουν καλύτερα να μην ασχολούνται. Για όσους έχουν δουλέψει δυνατά oppo ξέρουν

Δεν είναι το θέμα αν το κινητό της oppo είναι ή δεν είναι καλό το θέμα ειναι ότι όλες οι εταιρίες το έχουν παρατραβήξει με τις τιμές...

RnD και νέες τεχνολογίες που είναι καλύτερες απο τις προηγούμενες υπήρχαν κάθε χρόνο απο τότε που υπήρχε η τεχνολογία γενικά...

Αλλα αυτό που είθισται να γίνεται είναι τα καινούργια μοντέλα να είναι αποδοτικότερα στην ίδια τιμή ή και χαμηλότερη απο τον προκάτοχο τους... εδώ βλέπουμε να εκτροχιάζονται τα πράματα..

Πόσο κόστιζε το πρώτο iphone ας πούμε ; που μάλιστα δεν είχαν τις efficient παραγωγικές γραμμές που έχουν τώρα ούτε την ζήτηση που έχουν τώρα.. το δεύτερο Iphone to ίδιο.. γενικά βλέπουμε όμως τα τελευταία χρόνια όλες οι εταιρίες να ποντάρουν στο "τα λιγουρεύεστε" factor και να το παραξηλώνουν με την τιμή και αν και υπάρχουν παράπονα δεν υπάρχουν στον βαθμό που θα έπρεπε (απο πλευράς του συνόλου του καταναλωτικού κοινού) και άρα συνεχίζουν την τρέλα του pricegauging. 

Επεξ/σία από TopicStrarter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η oppo σταμάτησε να βγάζει κορυφαία Universal - Bluray player οπως έβγαζε μέχρι πέρυσι  και ζητάει 1000αρικα για androides σκουπίδια .... Οι μόνες εταιρίες πλέον που έχουν κύρος και αξιοπρέπεια είναι αυτές που δε κυκλοφορούνε σούπες κινητά .-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SteveWisejohn είπε

Η oppo σταμάτησε να βγάζει κορυφαία Universal - Bluray player οπως έβγαζε μέχρι πέρυσι  και ζητάει 1000αρικα για androides σκουπίδια .... Οι μόνες εταιρίες πλέον που έχουν κύρος και αξιοπρέπεια είναι αυτές που δε κυκλοφορούνε σούπες κινητά .-

Γιατί τι κακό έχει το συγκεκριμένο πέρα απο την τιμή; ανταγωνίζεται μια χαρά τις άλλες ναυαρχίδες βάσει χαρακτηριστικών. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρήστης αρκετών OPPO κινητών στο παρελθόν και γνωρίζοντας αρκετά καλά την εταιρία, όντας και η μοναδική "κινεζική" της οποία έχω αγοράσει smartphone, δηλώνω αρκετά απογοητευμένος. Μετά το ρηξικέλευθο και πανέμορφο Find X, το design πισωγύρισμα αυτού εδώ με την τρύπα στην οθόνη είναι τραγικό. Τα specs του καλά σε γενικά επίπεδα, αλλά πουθενά δεν κάνει την διαφορά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, TopicStrarter είπε

Γιατί τι κακό έχει το συγκεκριμένο πέρα απο την τιμή; ανταγωνίζεται μια χαρά τις άλλες ναυαρχίδες βάσει χαρακτηριστικών. 

Μην τρελαθούμε κιόλας . Υποθετικά έχεις στο τραπέζι ένα iphone 11 ένα Samsung s20 και αυτό το OPPO.x2  και σου έλεγαν διάλεξε ένα. και παρτο δωρεάν. Είμαι σίγουρος πως με τίποτα δεν θα έπαιρνες το OPPO.

 

Επεξ/σία από mp123
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, polteris είπε

999€ & 1199€;

Ας αλλαξει ονομα η εταιρια σε Oplle!!

🤣🤣🤣🤣

1500 ευρω η λαγκσουνγκ κι εσυ σαν ενα κλασσικο παπαγαλακι πεταχτηκες να πεις και κατι.Καημενο ινσομνια επρεπε να περνας απο εξετασεις αυτους που γραφονται.

16 λεπτά πριν, mp123 είπε

Μην τρελαθούμε κιόλας . Υποθετικά έχεις στο τραπέζι ένα iphone 11 ένα Samsung s20 και αυτό το OPPO.x2  και σου έλεγαν διάλεξε ένα. και παρτο δωρεάν. Είμαι σίγουρος πως με τίποτα δεν θα έπαιρνες το OPPO.

Το συγκεκριμενο κινητο ειναι μπροστα απο το μηλο και απο την σαμι απλα εσενα σε χαλαει μαλλον το ονομα γτ δυστυχως εχουμε μαθει και την λεζαντα.Μην μας δουνε με οππο στο κλαμπ.Θα κατσω να πληρωσω το σ20 ουλτρα που τα 120 χερτζ τα δινει μονο στο φουλ hd.Α ρε λαγκσουμγκ ποσο πλυση εγκεφου εχεις καταφερει.Που πασαρεις εξινος και τον πληρωνουνε 1500 ευρω.Κλαιω!

8 ώρες πριν, dimitrisgeorgo είπε

Πολυ ανεβασμενες τιμες, κριμα που θα ακολουθησει τον ιδιο δρομο και η αγαπημενη μου oneplus... 

Δλδ καθηστε ρε παιδια εδω και η χιαομι ανεβαινει σιγα σιγα.Τη νομιζεις οτι μια ζωη θα περνεις 300ευρω κινητο και θα εχεις τα σπεκς του 1500ρικου η του χιλιαρικου;Οτι πληρωνεις περνεις.Ειδα και το και καλα κιλλερ μι9τ προ που το εχει ο αδερφος μου και σε 8 μηνες σερνεται.

8 ώρες πριν, Feregorn είπε

Χρήστης αρκετών OPPO κινητών στο παρελθόν και γνωρίζοντας αρκετά καλά την εταιρία, όντας και η μοναδική "κινεζική" της οποία έχω αγοράσει smartphone, δηλώνω αρκετά απογοητευμένος. Μετά το ρηξικέλευθο και πανέμορφο Find X, το design πισωγύρισμα αυτού εδώ με την τρύπα στην οθόνη είναι τραγικό. Τα specs του καλά σε γενικά επίπεδα, αλλά πουθενά δεν κάνει την διαφορά...

Ολοι ακολουθουνε την τρυπα γτ κερδιζεις την αδιαβροχοποιηση και την σκονη.Κι εγω αδερφε του μηχανισμου ειμαι γτ μαρεσει η κλιαρ οθονη αλλα επειδη τα κινητα μαλλον τα περνουν οταν πανε και για καταδυση κιολας λογω παραπονων αλλαξανε τα πραγματα.Μεχρι να δουμε αντερ ντισπλει στο μελλον δυστυχως θα τα λουστουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου υπαρχει αγοραστικο κοινο θα βγαζει ακριβες συσκευες και η οπο και η φοπο.Σημερα υπαρχουν συσκευες των 300ευρ αξιοπρεπεστατες .π.χ 9tpro η ομοιες της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, gripoulas είπε

1500 ευρω η λαγκσουνγκ κι εσυ σαν ενα κλασσικο παπαγαλακι πεταχτηκες να πεις και κατι.Καημενο ινσομνια επρεπε να περνας απο εξετασεις αυτους που γραφονται.

Το συγκεκριμενο κινητο ειναι μπροστα απο το μηλο και απο την σαμι απλα εσενα σε χαλαει μαλλον το ονομα γτ δυστυχως εχουμε μαθει και την λεζαντα.Μην μας δουνε με οππο στο κλαμπ.Θα κατσω να πληρωσω το σ20 ουλτρα που τα 120 χερτζ τα δινει μονο στο φουλ hd.Α ρε λαγκσουμγκ ποσο πλυση εγκεφου εχεις καταφερει.Που πασαρεις εξινος και τον πληρωνουνε 1500 ευρω.Κλαιω!

Δλδ καθηστε ρε παιδια εδω και η χιαομι ανεβαινει σιγα σιγα.Τη νομιζεις οτι μια ζωη θα περνεις 300ευρω κινητο και θα εχεις τα σπεκς του 1500ρικου η του χιλιαρικου;Οτι πληρωνεις περνεις.Ειδα και το και καλα κιλλερ μι9τ προ που το εχει ο αδερφος μου και σε 8 μηνες σερνεται.

Ολοι ακολουθουνε την τρυπα γτ κερδιζεις την αδιαβροχοποιηση και την σκονη.Κι εγω αδερφε του μηχανισμου ειμαι γτ μαρεσει η κλιαρ οθονη αλλα επειδη τα κινητα μαλλον τα περνουν οταν πανε και για καταδυση κιολας λογω παραπονων αλλαξανε τα πραγματα.Μεχρι να δουμε αντερ ντισπλει στο μελλον δυστυχως θα τα λουστουμε.

Επειδή πηγαίνω σε σχετικά συχνά Κίνα Ταϊβαν ( πριν ένα μήνα ειμουν ) σου λέω πως οι άνθρωποι που θέλουν ένα εργαλείο δουλειάς iphone η‘ Samsung note η’ s έχουν. Δεν νομίζω να τα παίρνουν για το κλαμπ.δεν έχω δει να έχουν αλλά κινητά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, gripoulas είπε

1500 ευρω η λαγκσουνγκ κι εσυ σαν ενα κλασσικο παπαγαλακι πεταχτηκες να πεις και κατι.Καημενο ινσομνια επρεπε να περνας απο εξετασεις αυτους που γραφονται.

Το συγκεκριμενο κινητο ειναι μπροστα απο το μηλο και απο την σαμι απλα εσενα σε χαλαει μαλλον το ονομα γτ δυστυχως εχουμε μαθει και την λεζαντα.Μην μας δουνε με οππο στο κλαμπ.Θα κατσω να πληρωσω το σ20 ουλτρα που τα 120 χερτζ τα δινει μονο στο φουλ hd.Α ρε λαγκσουμγκ ποσο πλυση εγκεφου εχεις καταφερει.Που πασαρεις εξινος και τον πληρωνουνε 1500 ευρω.Κλαιω!

Δλδ καθηστε ρε παιδια εδω και η χιαομι ανεβαινει σιγα σιγα.Τη νομιζεις οτι μια ζωη θα περνεις 300ευρω κινητο και θα εχεις τα σπεκς του 1500ρικου η του χιλιαρικου;Οτι πληρωνεις περνεις.Ειδα και το και καλα κιλλερ μι9τ προ που το εχει ο αδερφος μου και σε 8 μηνες σερνεται.

Ολοι ακολουθουνε την τρυπα γτ κερδιζεις την αδιαβροχοποιηση και την σκονη.Κι εγω αδερφε του μηχανισμου ειμαι γτ μαρεσει η κλιαρ οθονη αλλα επειδη τα κινητα μαλλον τα περνουν οταν πανε και για καταδυση κιολας λογω παραπονων αλλαξανε τα πραγματα.Μεχρι να δουμε αντερ ντισπλει στο μελλον δυστυχως θα τα λουστουμε.


Εγω ειμαι παπαγαλακι και κατοχος  apple & samsung συσκευής, με 9 χρονια παρουσιας στο forum κι εσυ εισαι μια κοταρα που εκανε νεο account για να κρινει αυτα που γραφω.

 

Εχεις δικιο, θα επρεπε να περναμε απο εξετασεις!! 🤫🤫🤫

Επεξ/σία από polteris
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Comic maniak είπε

Ενω η Apple ή η Samsung με τιμες1500€+ ειναι καλυτερες. Οκ το παρακαναν αλλα ας ειμαστε αντικειμενικοι. Και μην ακουσω το κλασσικο οτι ειναι κινεζοι και για αυτο η ποιοτητα δεν αναλογει στην τιμη.

Όχι φίλε αλλά έλεος.. αγοράζουμε oppo/xiaomi/oneplus μόνο και μόνο για την ΤΙΜΙΑ κόστους προς απόδοσης τιμής τους ... 

Ε... Oppo και 1200 το ξεχείλωσαν το θέμα.. είπαμε... όχι και έτσι...

Απλά αυτό που έχω καταλάβει τελικά ΟΛΕΣ οι εταιρίες όσπου να γίνουν γνωστές έχουν χαμηλές τιμές και μετά αρχίζει ο κατήφορος την ανεβασμένων τιμών.. σου λέει εμείς τι στο πηγάδι κατουρήσαμε... 

εντάξει τρομερά κινητά είναι.. 200 ευρώ κάτω θεωρώ ότι θα ήταν λογική η τιμή.. δηλαδή χιλιάρικο το υπερτούμπανο εκεί που η σάμ και μήλο τα έχουν 1300-1500.... αλλά 1200 είναι απελπιστικά κοντά και στις 2... 

οπότε όπως είπε ένα παιδί ποιο πάνω πολύ σωστά...

ΟΥΣΤ

2 ώρες πριν, tsibosp είπε

Για ποιο λογο να μην επιλεξω ενα mi10 η mi10 pro γυρω στα 350-400 ευρω λιγοτερα;

Δηλαδή λες ότι το mi 10 pro η μεγάλη έκδοση (αν έρθει ποτέ Ελλάδα) θα έχει 700 μόνο? πολύ αισιόδοξο σε βλέπω.. κάτσε να έρθει ρώτα και βλέπουμε... 

αν έλεγες 150-200 ευρώ λιγότερα ΜΑΖΙ σου θα ήμουν γιατί έχει και τρομερές κάμερες το mi 10 prο... όχι τόσα πολλά δεν νομίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...