Προς το περιεχόμενο

Εκατομμύρια Android tablets παραμένουν ευάλωτα σε παραβιάσεις


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, bmwXR είπε

Το ipad pro του 2017 αλλά είχε screen stuttering.Τώρα έχω ένα surface 7 pro και είναι ευχαριστημένος

Σου γράφω από το iPad Pro του 2016. Πίστεψε με άνετα βγάζει και την επόμενη χρόνια και πολλές χρονιές ακόμα. Δεν ξέρω ποιος είναι ευχαριστημένος, που έχεις surface 7 pro ,αλλά νομίζω υπερβάλεις όταν λες δεν βγάζουν πενταετία τα iPad, επειδή κράτησες ένα για λίγο.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, bmwXR είπε

όταν κάθε χρόνο αγοράζεις το καινούργιο μοντέλο δεν έχεις ανάγκη την υποστήριξη.Εάν πάλι κρατάς το τάμπλετ 9 χρόνια ότι και να αγοράσεις δεν θα έχει υποστηρίξη 

Αυτό είναι και το πρόβλημα που δεν μπορείς να καταλάβεις με τα tablet... Η τραγική κατάσταση που περιγράφεται στο άρθρο δεν είναι "προνόμιο" μόνο των φθηνών αλλά και των ακριβών που θέλουν να ανταγωνιστούν τα iPad... Όταν δίνεις ένα άλφα σεβαστό ποσό και βλέπεις την εταιρία να μην σου δίνει ούτε τα security update με ποιά λογική θα ξαναπάρεις android tablet??? Εδώ, να μην ξεχνάμε, η ίδια η Google δεν κάνει προσπάθεια και τα tablet μαζί με τους κατόχους τους τα έχει ξεχασμένα μην πω κάτι πιο βαρύ....

Και έρχεσαι να μας πεις έλα μωρέ σιγά το πρόβλημα!!! Πάρτε κάθε χρόνο νέα tablet... αν εσένα σου περισσεύουν, κανένα πρόβλημα και κάνε συλλογή από tablets, εμένα που δεν μου περισσεύουν θα κοιτάξω ποιο προϊόν με συμφέρει περισσότερο...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, AtiX είπε

Αυτό είναι και το πρόβλημα που δεν μπορείς να καταλάβεις με τα tablet... Η τραγική κατάσταση που περιγράφεται στο άρθρο δεν είναι "προνόμιο" μόνο των φθηνών αλλά και των ακριβών που θέλουν να ανταγωνιστούν τα iPad... Όταν δίνεις ένα άλφα σεβαστό ποσό και βλέπεις την εταιρία να μην σου δίνει ούτε τα security update με ποιά λογική θα ξαναπάρεις android tablet??? Εδώ, να μην ξεχνάμε, η ίδια η Google δεν κάνει προσπάθεια και τα tablet μαζί με τους κατόχους τους τα έχει ξεχασμένα μην πω κάτι πιο βαρύ....

Και έρχεσαι να μας πεις έλα μωρέ σιγά το πρόβλημα!!! Πάρτε κάθε χρόνο νέα tablet... αν εσένα σου περισσεύουν, κανένα πρόβλημα και κάνε συλλογή από tablets, εμένα που δεν μου περισσεύουν θα κοιτάξω ποιο προϊόν με συμφέρει περισσότερο...

Εδώ το άρθρο αναφέρεται σε συσκευές δεκαετίας.Για ποια security updates μιλάμε?Εκτός και αν στα ipad έχεις security updates 10 χρόνια.Το ότι πήρε κάποιος ένα τάμπλετ πριν δέκα χρόνια που κυκλοφόρησαν και δεν ξαναπήρε άλλο σημαίνει ότι δεν ασχολείται σοβαρά.Αυτοί που ασχολούνται σοβαρά αγοράζουν νέα μοντέλα για να είναι περισσότερο λειτουργικά με νέες λειτουργίες και security updates.

Εάν θες σοβαρό τάμπλετ σήμερα που να σε καλύπτει σε όλα πας σε surface pro

Αυτός που έχει το Ho chi ming του 2011 με android 4.0 προφανώς και αν έχει ipad θα ήταν πάλι δεκαετίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πάρει το Huawei Mediapad T5 LTE που βγήκε το 2018 με android 8 και δεν έχει πάρει ούτε καν android 9, μόνο security patches.

Και δεν είναι tablet των 50-100€, τι φάση η Huawei, δίνει updates μόνο στις ακριβές συσκευές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ευχαριστήσω kallair και atix για την εξήγηση που δώσανε στο ερώτημά μου γιατί δεν υπάρχει OPEN SOURCE κοινό λειτουργικό για αυτά τα παλιά android tablets.

Σκέφτομαι όμως, η google δεν θα μπορούσε να έχει ένα επικαιροποιημένο λειτουργικό με ένα library όλων των drivers που να είναι συμβατό με όλα τα components και να το δίνει στους χρήστες μετά την λήξη υποστήριξης μιας συσκευής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, glenngould είπε

Θα ήθελα να ευχαριστήσω kallair και atix για την εξήγηση που δώσανε στο ερώτημά μου γιατί δεν υπάρχει OPEN SOURCE κοινό λειτουργικό για αυτά τα παλιά android tablets.

Σκέφτομαι όμως, η google δεν θα μπορούσε να έχει ένα επικαιροποιημένο λειτουργικό με ένα library όλων των drivers που να είναι συμβατό με όλα τα components και να το δίνει στους χρήστες μετά την λήξη υποστήριξης μιας συσκευής;

Δυστυχώς δεν μπορεί να γίνει αυτό για τον απλούστατο λόγο του ότι οι εταιρίες που βγάζουν τα components δεν δίνουν drivers όπως στα windows πχ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...