Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Warzone [Battle Royale]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας παραθέτω τα χαρακτηριστικά του υπολογιστή μου και έπειτα το πρόβλημα μου 

Cpu i7-10700KR

Gpu : Rtx2070super

Monitor : tuf gaming monitor 2560x1440 . 

 

Στο θέμα μας λοιπόν.  Όταν παίζω στην φουλ ανάλυση του μόνιτορ η εικόνα είναι τέλεια αλλά τα fps μου πέφτουν στα 110 και σχετικά με τα περισσότερα settings του παιχνιδιού σε low . 

Αντίθετα όταν πάω σε ανάλυση 1080p εκτοξεύονται στα 156fps αλλά η εικόνα είναι αρκετά θολή . 

 

Έχω προσπαθήσει να την ισιωσω μέσω του μόνιτορ , από τις ρυθμίσεις του παιχνιδιού και από κάποιες άλλες που διάβασα από την κάρτα γραφικών . 

Καταλαβαίνω πως η εικόνα δεν θα γίνει ποτέ όπως στην μεγάλη ανάλυση αλλά τουλάχιστον να μειωθεί αυτη η έντονη θολούρα . 

Να προσθέσω πως όταν βάζω την μικρότερη ανάλυση στο desktop συνεχίζω να έχω την μεγαλύτερη . 

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων . 

 

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε τότε γιατί πήρες 1440p monitor; Για να παίζεις σε 1080p; Η θολούρα δεν διορθώνεται. Πάντως εδώ έχει αρκετά παραπάνω fps από 110 σε 1440p/low settings και με χειρότερο επεξεργαστή. Οι drivers της κάρτας έχουν περαστεί σωστά;

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το κόλπο που γινόταν στην αρχή να πάρεις ghost perk και μετά να αλλάξεις το δεύτερο όπλο (rpg ή πιστολάκι πχ) με ένα sniper από κάτω αλλά να παραμείνει το perk ghost το κάνει ακόμα έτσι?

 

Είχα την εντύπωση ότι το είχαν καταργήσει αλλά το βλέπω συχνά τελευταίες μέρες (τύπους με δύο primary weapons και ghost)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://charlieintel.com/both-cold-war-modern-warfare-loadouts-to-be-accessible-in-warzone/63614/

 

 

Στο twitter κλαίνε κάποια παιδιά της σόγιας επειδή πιθανότατα το Cold War theme θα εισαχθεί μέσω όπλων και ενός νέου μάλλον χάρτη στο Warzone, δε θα αλλάξει μηχανή γραφικών ούτε θα μετατραπεί"μέσω"του CW engine. Και κλαίνε όλα τα παιδάκια επειδή το movement ( + animations ) στο MW 2019 αλλά και γενικότερα το παιχνίδι ήταν "πολύ ρεαλιστικό"λέει. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ, ο μικρός Τζόνυ, δε μπορεί να ξεκολλήσει από τo 2009. Αυτοί είναι η πλειοψηφία που δεν έχει πρόβλημα να δίνει 70 ευρώ κάθε χρόνο παίζοντας με άλλο περιτύλιγμα το ΙΔΙΟ Γ%μημενο παιχνίδι, ο μέσος καταναλωτής και η αιτία που κυκλοφορούν ή κυκλοφορούσαν καρμπον CoD τόσα χρόνια. Χρησιμοποιείς κάθε λογής ορθολογικής σκέψης, επιχειρήματα με σκοπό μια εποικοδομητική συζήτηση, ανταλλαγή σκέψεων και απόψεων σχετικά με τους τομείς όπου βελτίωσε η περσινή κυκλοφορία πηγαίνοντας το franchise μετά από 10 χρόνια να εξελιχθεί ( παρότι υπήρχαν ναι μεν προβλήματα όπως μετρια μαπς ή καμπερς ) κάνοντας 2 βήματα πραγματικά προς τα εμπρός και λαμβάνεις ένα αρνητικό κλίμα και απαντήσεις του στυλ " your opinion doesn't matter " από "ζόμπι" καταναλωτές 

#69.99_price_tag

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/7/2020 στις 10:01 ΠΜ, Petman21 είπε

Σας παραθέτω τα χαρακτηριστικά του υπολογιστή μου και έπειτα το πρόβλημα μου 

Cpu i7-10700KR

Gpu : Rtx2070super

Monitor : tuf gaming monitor 2560x1440 . 

Στο θέμα μας λοιπόν.  Όταν παίζω στην φουλ ανάλυση του μόνιτορ η εικόνα είναι τέλεια αλλά τα fps μου πέφτουν στα 110 και σχετικά με τα περισσότερα settings του παιχνιδιού σε low . 

Αντίθετα όταν πάω σε ανάλυση 1080p εκτοξεύονται στα 156fps αλλά η εικόνα είναι αρκετά θολή . 

Έχω προσπαθήσει να την ισιωσω μέσω του μόνιτορ , από τις ρυθμίσεις του παιχνιδιού και από κάποιες άλλες που διάβασα από την κάρτα γραφικών . 

Καταλαβαίνω πως η εικόνα δεν θα γίνει ποτέ όπως στην μεγάλη ανάλυση αλλά τουλάχιστον να μειωθεί αυτη η έντονη θολούρα . 

Να προσθέσω πως όταν βάζω την μικρότερη ανάλυση στο desktop συνεχίζω να έχω την μεγαλύτερη . 

ευχαριστώ εκ των προτέρων . 

μηπως σου αλλαζει το render στο 50 ?το κανει σε αρκετους αν ναι βαλε στο 100 και θα δεις οτι θα παιζεις χωρις θολουρα αν μιλαμε γιαυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφορουμίτες βοήθεια!

Εδώ και κάνα μήνα δε μπορώ να ανοίξω το Battle.net app.

Διπλό κλικ...κυκλάκι...τίποτα. Ούτε error ούτε κόλλημα.

Στο task manager εμφανίζεται για 1" και κλείνει μόνο του.

Έχω κάνει απεγκατάσταση και ξανα εγκατάσταση του battle.net χωρίς errors και πάλι τα ίδια.

έχει τύχει σε κανέναν;;;

pc specs: i7 3770/16gb ddr3/ssd(win10 pro original) + hdd(για game folders)/RX570 4gb

έπαιζε κανονικά εδώ και κανα χρόνο χωρίς θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άσχετο αλλά μιας και το διάβασα 200.000 banned μέχρι τον ΟΚΤΩΒΡΙΟ έκανε η infinity και όταν πετύχεις τσιτερ και κράζεις σου λέει οχι είμαι σκιλ πλειρ λες και δεν τους βλέπεις απο χιλιόμετρα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...