Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Warzone [Battle Royale]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι πρώτες ώρες απο το Warzone. Χωρίς νίκη μέχρι τώρα :( .

Θύμισε σε κάποια πράγματα την (αποτυχία) Firestorm, π.χ το rarity των όπλων, πως δουλεύει το armor/plate σύστημα. Το τελευταίο, και στα 2 παιχνίδια το θεωρώ βλακεία π.χ το να πέφτεις από ψηλό σημείο ή να σε "χτυπάει" η ζώνη και να σου "τρώει" το armor πρώτα.

Δε ξέρω αν είναι bug, αλλά υπάρχουν φορές που κάνω knock κάποιον και δε παίρνω το kill (κάνει quit ίσως?). Το χειρότερο στο Warzone, όπως έχει αναφερθεί, είναι ο ήχος, στο BF5 ακούω περισσότερα :P απ' ότι εδώ. Ακούω πυροβολισμούς λες κι είναι δίπλα μου ενώ είναι 200m μακριά (ή το ανάποδο) είτε ο άλλος είναι δίπλα μου και δε τον ακούω που έρχεται (ξέρω υπάρχει το Dead Silence αλλά ποιες οι πιθανότητες να το 'χαν όλοι -έχει τύχει αρκετές φορές- ).

Επεξ/σία από cpttony
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, cpttony είπε

κάνει quit ίσως

Ναι τα b@starda. ΒΓΑΊΝΟΥΝ. Θα φτιαχτεί αυτό στο επερχόμενο patch.

Και μένα έτσι μου φάνηκε το παιχνίδι, λίγο περίεργο τις πρώτες μέρες και τώρα έχουμε κάψει την ψυχή μας.. την προηγούμενη καραντινοβδομαδα ειδικά.

Κάναμε διάλειμμα 3 μέρες και χθες πάλι λιώσιμο.

Το θέμα ήχος είναι αστα.Οταν είχε βγει το παιχνίδι το κανονικό ακουγόταν υπερβολικά πολύ, νερφαραν τέρμα τον ήχο, τον έφτιαξαν λίγο πάλι, αλλά δεν ακούς. Πιθανότατα θα διορθωθεί τώρα. Βέβαια υπομονή καθώς με τον κορωνα δεν ξέρω αν φάμε αναμονή και στα παιχνίδια γενικώς όσων αφορά τις ενημερώσεις και τα bug fixes

 

17 ώρες πριν, Dimi Arap είπε

Καλά πήγες... :P

Πήραμε ένα και μαζί πάντως δεν έχεις παράπονο χχα :D

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για μενα ειναι αρκετα καλος ο ηχος και εχω "προλαβει" cod1 με EAX και cod2 με x-fi cmss3d headphone ( κανονικο wallhack για οποιον επαιζε τοτε  S&D )    πραγματικα δεν δυσκολευομαι καθολου  στο να κανω "sound whoring" εκτος ισως απο τις περιπτωσεις που  βρισκεται καποιος σε διαφορετικο υψος απο την θεση μου, διαθετω βεβαια λιγο  "εξωτικο"  setup   - sennheiser game one + GSX 1000 7.1 

 Αν οντως υπαρχει θεμα με τα βηματα στο δικο  σας στησιμο, τοτε μπορειτε να δοκιμασετε "boost high" αντι για "home theater"  ( source :  https://attackofthefanboy.com/guides/call-of-duty-modern-warfare-best-audio-settings-how-to-hear-footsteps/ ) γενικα ειμαι ικανοποιημενος απο την εμπειρια μου ως τωρα αλλα δεν με τρωει κιολας να παω να παρω το κανονικο  game, cod ειναι στην τελικη  :P  

 

Επεξ/σία από SoFGR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπερβολικο σε βρισκω , βαλε και συ ενα ξυπνητηρι στις 4 το πρωι να παιξεις με την ανεση σου  !!!

Το Δωρεαν τελικα το πληρωνουμε αλλιως !

Επεξ/σία από spilios6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

20.5gb σε μένα :D

μάλλον επειδή έχω το full game

https://www.infinityward.com/news/2020-03/call-of-duty--modern-warfare---warzone-patch-notes-

20 gb για bug fixes και μερικά adjustments. Ασχολίαστο😋

btw o ήχος παραμένει στα ίδια χείριστα επίπεδα από την ημερομηνία κυκλοφορίας. Δεν πρόκειται περί sound whoring αλλά στο ότι ακούγονται εκατομμυρια άλλα πράγματα επικαλύπτοντας βήματα ή άλλους χρήσιμους ήχους. Αν μπορούσα να το παρομοιάσω με κάτι είναι σαν να βλέπω ταινία του michael bay ή ένα τραγούδι που έχει γίνει bass boost

Νομίζω τα πιο ενδιαφέροντα 

PC:

  • Stun Grenades are now less intense
  • Several fixes to prevent crashes and improve stability
  • Players will now get a kill when someone that you’ve downed, disconnects from the game
  • Reduced the amount of cash given for averting a bounty
  • Increased price of Loadout Drop within the Buy Station to $8,500
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, kti23 είπε

https://www.infinityward.com/news/2020-03/call-of-duty--modern-warfare---warzone-patch-notes-

20 gb για bug fixes και μερικά adjustments. Ασχολίαστο😋

 

Δε νομιζω, βλεπω καινουριο mode, και φαινεται αρκετα ενδιαφερων...

 

dfdf.png

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, gavros10 είπε

Στην αρχή μου κατέβαζε 88gb, έκανα scan και verify και επεσε στα 78gb 

Εχθες επαιζα μια χαρα, δεν ξερω τι εγινε

στο χα πει, τον φάκελο που θα κάνει install τα παιχνίδι βάλτον να είναι έξω από το battlenet! γιατί αν τον έχεις μέσα, αυτό μόλις περάσει νέα έκδοση θα το σβήσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...