Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Warzone [Battle Royale]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια μια ερωτηση εχει καιρο τωρα που μου κολαει στο warzone χωρις να εχω ms και τα fps ειναι κανονικα στα 60 για ποιο λογο κολαω φταιει το ιντερνετ η κατι αλλο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 876
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, kikos1313 said:

Παιδια μια ερωτηση εχει καιρο τωρα που μου κολαει στο warzone χωρις να εχω ms και τα fps ειναι κανονικα στα 60 για ποιο λογο κολαω φταιει το ιντερνετ η κατι αλλο;;

Αν δεν γράψεις τι σύστημα έχεις (cpu/ram/motherboard/gpu/psu/monitor(s)) δεν θα ξέρουμε να σε βοηθήσουμε. Ένα πρόβλημα που έχει σίγουρα το Warzone είναι το memory scaling που είναι στο 0.85 και γεμίζει την VRAM της κάρτας γραφικών. Δοκίμασε να το μειώσεις σε 0.55

Πας στο C:\Users\YourUserName\Documents\Call of Duty Modern warfare\players

Ανοίγεις το adv_options.ini με έναν text editor - VideoMemoryScale = 0.55

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, kikos1313 said:

αυτο που λες να το κανω 0.55 ειναι ασφαλες η θα πειραξω κατι??

Ναι ασφαλές είναι. Έχεις λίγη RAM πάντως νομίζω θέλει 16GB το παιχνίδι. Μπορεί να μην χωράει στην RAM και επειδή διαβάζει συνέχεια απτον δίσκο να σου δημιουργεί τα κολλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετοιμαστειτε για αλλα 22-30GB (PC) διοτι το πρωι ερχεται update που προσθετει 200 players στο BR, Juggernaut mode, νεο contract, spotter scope και νεο MP map.
https://blog.activision.com/call-of-duty/2020-06/Season-Four-Reloaded
Ως συνηθως, το πρωι κατεβαινει με normal ταχυτητες οποτε οσοι μπορειτε αφηστε τον client ανοιχτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις τιμές που έχουν οι δίσκοι πλέον δεν νοείται να γκρινιάζει κάποιος για το μέγεθος, επίσης καλά θα κάνετε να συνηθίζετε σε αυτά τα μεγέθη γιατί με τις νέες κονσόλες όλα τόσα θα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αλλά το ποστ μουτι κακό είχε και το σβήσατε; Σοβαρά ρωτάω.
Επειδή έγραψα ότι δε θα το κατεβάσω που πιάνει χώρο; Λογοκρίνετε λίγο ακόμα στο φόρουμ να δούμε κάτι ρε παιδιά.
Θα παρακαλούσα τους mods να μην εξαντλούν την αυστηρότητα τους κατά το δοκούν.

Το ξανα γράφω, δεν θα κατεβάσω το παιχνίδι γιατί θεωρώ ότι είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥΣ χώρος τα 220+ GB που θα πιάνει και θα συνεχίσει να αυξάνεται.
Από την στιγμή που δίνουν στις κονσόλες τη επιλογή να μειώσουν τον χώρο αφαιρώντας υλικό το θεωρώ κοροϊδία, στο pc να μην έχουμε την επιλογή να γίνει το ίδιο.
Τώρα αν κάποιοι θέλουν να αγοράζουν μαζί με ένα παιχνίδι και έναν σκληρό δίσκο ελεύθεροι να το κάνουν

Free up Hard Drive Space by Removing Unused Call of Duty: Modern Warfare Content

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια γνωριζεται γιατι ενω κατεβαζω σταθερα με 1.4 που ειναι το μαξ ξαφνικα παει στα 50 η στα 150 kb/s και μενει σταθερα εκει;;σχεδον σε ολα τα update μου το εχει κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kikos1313 είπε

Παιδια γνωριζεται γιατι ενω κατεβαζω σταθερα με 1.4 που ειναι το μαξ ξαφνικα παει στα 50 η στα 150 kb/s και μενει σταθερα εκει;;σχεδον σε ολα τα update μου το εχει κανει

το βράδυ ή αύριο πλέον θα δεις προκοπής, μπουκώνουν οι servers της blizzard επειδή το κατεβάζει κόσμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...