Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Warzone [Battle Royale]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μέχρι τέλη Φλεβάρη πριν το season 2 patch έπαιζε εντάξει σε μένα. 

Να φταίει ο επεξεργαστής; 

4.8 στα 1.23 τον έχω και έχει περάσει 1 ώρα Small Data + 1 Large OCCT + Intel Burn Test. Με κανένα blue screen ή άλλο περίεργο. (8700κ)

Θα δοκιμάσω αυτά που είπα παραπάνω και θα επανέλθω με ενημέρωση

Πάντως δεν έχω κανένα Dev Error

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/3/2020 στις 4:20 ΜΜ, sistah είπε

Εγω τα εχω on και δεν εχω προβλημα. Dunno αν πρεπει να ειναι on ή off.

εμένα μου ριξε το performance πολύ..οπότε τα έκλεισα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω ένα πρόβλημα.

Όποτε μπαίνω να παίξω το παιχνίδι, ανεβάζω πάρα πολύ ping 500,600,1000ms και μετά από λίγο με πετάει το παιχνίδι τελείως. Είτε warzone είτε το plunder.
Είτε παίζω μόνος ή με παρέα.

έχω κάνει dmz και έχω ανοίξει το upnp, οπότε έχω NAT OPEN στο παιχνίδι. 
Έχω δοκιμάσει να παίξω με κλειστό το firewall (commodo) πάλι τίποτα. Κάνω reboot το μόντεμ και στρώνει (60-100ms που έχω συνήθως), όμως χθες δεν λυνόταν με τίποτα το πρόβλημα. Και σήμερα συνεχίζει το πρόβλημα.

Το σύστημα μου:
i5 3570k
16gb 1600mhz
rx580 8gb

η γραμμή μου 50αρα καρφί 4net, έχω βάλει και dns 8.8.8.8 αλλά και τον 1.1.1.1 πάλι τίποτα.
Έχω κάνει flushdns πάλι δεν άλλαξε τίποτα.

 

Κάποια βοήθεια παρακαλώ;

Επεξ/σία από dimitriskougou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Dark-Shadow είπε

Καλησπέρα παιδία. Απο πρώτη εντύπωση το game πολυ δυνατό, αλλά είμαι ένας απο αυτούς που ενώ παιζει το game μετα απο λίγο κάνει shutdown το game και σε πετάει στο desktop.
Έχω τους τελευταίους drivers, έχω δοκιμάσει check files από blizzard. Δοκίμασα αυτο με το Fullscreen Optimization. Άλλαξα το paging file, κατέβασα πολλά settings στο low.

Μήπως γνωρίζει κανένας κάποια λύση?

Ευχαριστώ Πολυ!

Έχοντας παρόμοιο πρόβλημα με εσένα, έμενα crashare στο Desκtop στο cutscene του αεροπλάνου, δεν έχω βρει μόνιμο fix απλά, όσο χαζό και αν ακούγεται, κάθε φορά που ανοίγω το game περιμένω 10-15 λεπτά στο Lobby χωρίς να κάνω τίποτα, κάτσε Alt + Tab κάνε ότι θες και μετά δεν crasharει όση ώρα και να παίζεις.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ αν το αφήσω 10 λεπτά μετά δεν με πετά έξω.... αυτή είναι η μόνη λύση για μένα αυτή την στιγμή.

Επεξ/σία από newlynx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις έφαγα το πρώτο Dev Error 6068 - νομίζω- αυτός ο κωδικός - ΄6038 τέλος πάντων - κράσαραν και οι drivers μαζί χχααχχα (20.3.1 - 5700xt )

Σχετίζεται μάλλον με τα Shadows? Αν τα βάλω Νορμαλ ή-low δε το κάνει

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, dimitriskougou είπε

Έχω ένα πρόβλημα.

Όποτε μπαίνω να παίξω το παιχνίδι, ανεβάζω πάρα πολύ ping 500,600,1000ms και μετά από λίγο με πετάει το παιχνίδι τελείως. Είτε warzone είτε το plunder.
Είτε παίζω μόνος ή με παρέα.

έχω κάνει dmz και έχω ανοίξει το upnp, οπότε έχω NAT OPEN στο παιχνίδι. 
Έχω δοκιμάσει να παίξω με κλειστό το firewall (commodo) πάλι τίποτα. Κάνω reboot το μόντεμ και στρώνει (60-100ms που έχω συνήθως), όμως χθες δεν λυνόταν με τίποτα το πρόβλημα. Και σήμερα συνεχίζει το πρόβλημα.

Το σύστημα μου:
i5 3570k
16gb 1600mhz
rx580 8gb

η γραμμή μου 50αρα καρφί 4net, έχω βάλει και dns 8.8.8.8 αλλά και τον 1.1.1.1 πάλι τίποτα.
Έχω κάνει flushdns πάλι δεν άλλαξε τίποτα.

Κάποια βοήθεια παρακαλώ;

εχεις βαλει dns auto η forthent?εγω οταν αλλαξα που ειπε καποιος εγινε χαλια το ping

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση έχω, γίνεται παίκτης playstation, να γίνει φίλος με παίκτη από pc? Γιατί στείλαμε και οι δύο αιτηματα φιλίας, αλλά δεν ήρθε σε κανέναν το request. Επίσης κατάφερα σήμερα να βγω πρώτος στο warzone solo!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους κρασαρει με ή χωρίς dev error

a) Δοκιμάστε shadows low ή normal

b) Εάν χρησιμοποιείτε το ISLC τρέξτε το μία φορά πριν μπείτε στο παιχνίδι, να καθαρίσει και μετά STOP ή κλείσιμο 

IMG_20200320_222707.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...