Προς το περιεχόμενο

Horizon Zero Dawn Complete Edition [PC]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 736
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Rx580-2600 amd-16gb ddr4 και setup σε ssd το παιχνιδι τρεχει αψογα σε ολα high 1080 p[νερο ,ουτε crash]

 

Για το παιχνιδι τωρα

Ενω ειχα ps4 δεν ξερω γιατι μου ειχε ξεφυγει αυτο το διαμαντακι

Σε στορυ δεν μου λεει παρα πολλα ,αλλα τοσο γαμηστερο και πορωτικο gameplay ειχα καιρο να παιξω[ασε τα γραφικα που ειναι αρτια και το περιβαλον].Τις περισσοτερες φορες ειναι επαναλαμβανομενο ,αλλα who cares ,οταν εχει τοσο καλο gameplay θες και αλλο και αλλο να παιξεις.Εγω που γενικα ποτε δεν κανω side misssions και collectibles και τα βαριεμαι ,εχω βαλει στοχο να δω τα παντα και εχω αφησει πισω τα main mission.

9/10 απο εμενα ,δεν βαζω 10 γιατι θελω να το δω αντικειμενικα και το παιχνιδι οντως ειναι λιγο επαναλαμβανομενο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζει ναναι το μοναδικο παιχνιδι μεχρι τωρα που τρωει 30% cpu consumed και gpu junction temp up to 86 βαθμους.

απο μνημη καταναλωνει κατι λιγοτερα απο 10gb..

στο τα του πανιχνιδιου, αδιαφορο το story, με τραβηξε μονο η αντιθεση που εχει η εποχη που διαδραματιζεται, με τις μηχανες του μελλοντος ως εχθροι.. pretty good :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν....καλημέρα friendzzzz...οοοοριστεεεε... :P

Μετά την αντικατάσταση της 570 που παρέδωσε πνεύμα βρέθηκα με μια RX5700 8GB Pulse

Να πω ότι σε 2Κ η διαφορά από medium σε ultra (όπου έχω 70fps average) είναι χαωτική στο πως δείχνει το παιχνίδι. Τα γραφικά απογειώθηκαν και επιτέλους το χαίρομαι.

έχω φτάσει 20% story με 13ώρες φαρμάρωντας χαλαρά  (19level) και προσπαθώντας να τελειώσω και να καθαρίσω ότι side quest και hidden item collections υπάρχουν.

Για κάποιο λόγο το story δε με τραβάει και έχω αρχίσει και βαριέμαι και το side exploring...

Ενώ η εισαγωγή του παιχνιδιού μου έδωσε πολύ όρεξη.....έχω την αίσθηση οτι κάτι δε μ αρέσει στο πως προχωρά η ιστορία ή στο πως εναλλάσονται τα τοπία όταν πηγαίνεις σε νέες περιοχές...σαν να είναι μια ευθεία γραμμή και το terrain να δείχνει μονότονο.

κάτι λιβάδια κάτι βραχάκια κάτι χιονισμένα βουναλάκια....και μερικά ποταμάκια που περνάνε random οπου και αν είσαι....δε ξέρω...τα ίδια και τα ίδια.

Δοκίμασα και το 1ο Kauldron έτσι για αλλαγή....

Την αίσθηση που είχα στα FarCry ή στα Tomb Raider απλά δεν....πφφφ...

Είμαι και στο easy mode γιατί με ένοιαζε το story και όχι τόσο οι μάχες που καμιά φορά άμα βαριέσαι τις τρως καλά και στο easy.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, greekfragma είπε

Λοιπόν....καλημέρα friendzzzz...οοοοριστεεεε... :P

Μετά την αντικατάσταση της 570 που παρέδωσε πνεύμα βρέθηκα με μια RX5700 8GB Pulse

Να πω ότι σε 2Κ η διαφορά από medium σε ultra (όπου έχω 70fps average) είναι χαωτική στο πως δείχνει το παιχνίδι. Τα γραφικά απογειώθηκαν και επιτέλους το χαίρομαι.

έχω φτάσει 20% story με 13ώρες φαρμάρωντας χαλαρά  (19level) και προσπαθώντας να τελειώσω και να καθαρίσω ότι side quest και hidden item collections υπάρχουν.

Για κάποιο λόγο το story δε με τραβάει και έχω αρχίσει και βαριέμαι και το side exploring...

Ενώ η εισαγωγή του παιχνιδιού μου έδωσε πολύ όρεξη.....έχω την αίσθηση οτι κάτι δε μ αρέσει στο πως προχωρά η ιστορία ή στο πως εναλλάσονται τα τοπία όταν πηγαίνεις σε νέες περιοχές...σαν να είναι μια ευθεία γραμμή και το terrain να δείχνει μονότονο.

κάτι λιβάδια κάτι βραχάκια κάτι χιονισμένα βουναλάκια....και μερικά ποταμάκια που περνάνε random οπου και αν είσαι....δε ξέρω...τα ίδια και τα ίδια.

Δοκίμασα και το 1ο Kauldron έτσι για αλλαγή....

Την αίσθηση που είχα στα FarCry ή στα Tomb Raider απλά δεν....πφφφ...

Είμαι και στο easy mode γιατί με ένοιαζε το story και όχι τόσο οι μάχες που καμιά φορά άμα βαριέσαι τις τρως καλά και στο easy.

Καλημέρα φίλε μου, εγω αν και στο Normal οπως ολα αυτου του ειδους γιατι με ενδαιφερει το story στην αρχη δυσκολευτηκα πολυ με το χειρισμο και δεν πετυχαινα  δεινοσαυρο στα 5 μετρα

ομως σιγα σιγα αν αλλαξεις οπλα και παρεις μωβ τοτε γινεται ενδιαφερον 

Εγω το παρατησα 2 βδομαδες και ημουν στο 4 % γιατι αυτο ακριβως ελεγα βραχια περπατημα και κρυψιμο

και μια μερα που βαριομουν και ημουν για uninstall λεω κατσε να ξοδεψω τα λεφτα αφου θα το σβησω και πηγα πηρα πανοπλια και τοξο γρηγορο και λεω παω για μια μαχη και το σβηνω

Ε μιλαμε καμια σχεση , οχι οτι κολλησα απλα εγινε πολυ πιο ομορφο δεν χανεις  απο τα μικρα ρομποτ και να μαζευεις παπαρουνες 

Το μονο που κανω ειναι στις μαχες ειδικα στα καμπ με ανθρωπους αλλαζω σε Mouse Και βαρεω κεφαλια αμεσως γιατι με το pad δεν παλευεται 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το ξεκινησα στο hard και οι μαχες ειναι για σκληροπυρινικους! Πολεμοφοδια τελειωνουν και δεν εχω να κραφταρω.μιλαμε για ρεαλιστικες μαχες.τo gameplay πολυ ωραιο. Το story μπερδεμενο

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chrisgewrgi είπε

Εγω το ξεκινησα στο hard και οι μαχες ειναι για σκληροπυρινικους! Πολεμοφοδια τελειωνουν και δεν εχω να κραφταρω.μιλαμε για ρεαλιστικες μαχες.τo gameplay πολυ ωραιο. Το story μπερδεμενο

Απο ρεαλισμό άλλο τίποτε, να σκοτώνεις μηχανικό t-rex με ξύλινο τόξο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ChrisN.S. είπε

Απο ρεαλισμό άλλο τίποτε, να σκοτώνεις μηχανικό t-rex με ξύλινο τόξο..

Καλα αν πας να το ψαξεις μεχρι τι κραμα εχει το βελος σου απλα δεν παιζεις κανενα game. Βγαζεις τα καλωδια απο την μπριζα και πας εξω και πετας ακοντια στον γειτονα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, ChrisN.S. είπε

Απο ρεαλισμό άλλο τίποτε, να σκοτώνεις μηχανικό t-rex με ξύλινο τόξο..

ωρες ωρες δεν σας καταλαβαινω , αφου ρε μαστορα εχω βαλει ενα κατσαρολακι στο κεφαλι πως γινεται ενας δεινοσαυρος που λογικα πεταει λειζερ να με σκοτωνει ? 

αφου εχω φαει παπαρουνες και του εριξα και με σφεντονα δεν καταλαβαινω ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, spilios6 είπε

ωρες ωρες δεν σας καταλαβαινω , αφου ρε μαστορα εχω βαλει ενα κατσαρολακι στο κεφαλι πως γινεται ενας δεινοσαυρος που λογικα πεταει λειζερ να με σκοτωνει ? 

αφου εχω φαει παπαρουνες και του εριξα και με σφεντονα δεν καταλαβαινω ... 

βρε λέμε ρεαλισμός, τί δεν καταλαβαίνεις? 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...