Προς το περιεχόμενο

Horizon Zero Dawn Complete Edition [PC]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν παίδες το τερμάτισα και εγώ το Main Game, 43 lvl 72% complet.


Θα πω λίγα σχόλια και εγώ:


1) To main story μου άρεσε αρκετά, αλλά για να το απολαύσει κάποιος πρέπει να το κάνει μονοκοπανιά (Γιατί έχω τάση να κάνω τα πάντα 100% και έτσι με κούρασαν αφάνταστα τα side q κτλ κτλ απο ένα σημείο και πέρα).. Ισως φταίει που το έπαιζα και στην τέρμα δυσκολία και έπεσε πολύ 1shot φάση.


 Θα πώ και το  εξής και ας διαφωνήσετε:
2) ΚΑΚΙΣΤΑ OPEN WORLD στοιχεία..vendors πουλούσαν τα ίδια items, χαζά errands με rewards της πλάκας,κάκιστο mounting system και άλλα πολλά.


3) Βέβαια είχαμε ωραία γραφικά, ωραία πλάνα κτλ κτλ (ειδικά το climbing σε tallneck super)

τεσπα το έχετε αναλύσει πολύ καλύτερα από εμένα κάποιοι οπότε δεν θα μπω στον κόπο και να σας κουράζω. 
Αυτό που κρατάω είναι ένα ομορφούλικο παιχνίδι που πέρασε χαλαρά η ώρα μου.. Τπτ το ιδιαίτερο. Το dlc δεν το έπαιξα και δεν μου κάνει αίσθηση να το ξεκινήσω.

7/10 από εμένα.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 738
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και τα random upgrades που πεφτουν ...90 % σαβουρα και micromanagement . Αλλά εχω 3 Χ 44 % damage coil  + armor και θερίζει god mode :P To Dlc το είχα παρατήσει και τώρα το τέλειωσα  και μου αρεσε η Frozen Wilds περιοχή . Εγω θα έλεγα 8/10 με μειoν τα πολλά τεχνικα προβλήματα στο pc 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στο frozen wilds με τα οπλα που σας δινει αλλαζει ολη η εμπειρια,κακως δεν το παιξατε.Πρωτα παιρνεις τα οπλα απο μπανουκ και μετα την main quest.Εκει παιρνετε τα mod slots για το κονταρι...

Επεξ/σία από 3DJIN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Που να μην είχε και τα τόσα προβλήματα δηλαδή... Μακάρι να βγουν και άλλα first party games της Sony στο PC να τα ευχαριστηθούμε όπως πρέπει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βγουν τοσα χρηματα θα χασουν αν δεν βγουν. Το καλο ειναι οτι βγαινουν κατα πολυ ανωτερα τα παιχνιδια στον υπολογιστη σε συγκριση με μια κονσολα παρολο που ειναι exclusives. Δεν ειναι απλα port δηλαδη. Και το horizon και το death stranding εριξαν αρκετη δουλεια για πολλα fps ultrawide ratio καλυτερα γραφικα κτλ απο οτι η κονσολα. Με το καλο να ερθουν και αλλα. Εγω αναμενω να παρει 3-4 patch ακομα το horizon και θα το αγορασω να το ευχαριστηθω οπως πρεπει. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Νεο Update 1.06

https://www.dsogaming.com/news/horizon-zero-dawn-patch-1-06-released-fixes-a-number-of-issues/

Spoiler

Horizon Zero Dawn Patch 1.06 Release Notes

Crash Fixes

Fixed a streaming compute shader crash

Fixed a crash on startup related to file paths with non-ANSI characters

Graphical Improvements

Fixed an issue where characters would noticeably warp between cuts during a specific cutscene in main quest “The Point of the Spear”

Fixed an issue where box graphics would flash during the final cinematic of the game

Also fixed an issue in HDR where the UI could get overlapped by a black scene

Fixed an issue where turning on the Adaptive FPS option gave lower performance results than setting similar results manually

Gameplay Improvements

Aloy forward walking direction – Aloy now walks directly towards the direction the camera is facing when you press forward, rather than at a slight angle

Other Improvements

Executable details – Properties of the executable now also displays the current version

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τα περισσοτερα bugs τα διορθωσαν στα πρωτα 5 patches μεχρι την 1.05 εκδοση αλλα ακομα υπαρχουν καποια μικροθεματα πχ οπως το Anisotropic στην 1.07 και καποια crash εδω και εκει στην 1.06. Μπραβο παντως για την υποστηριξη απο την Guerrilla περιμενω να πεσει στο 20αρικο και θα το παρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι μέχρι στιγμής το έχω προχωρήσει αρκετά και μπορώ να πω οτι το στόρυ του είναι πολύ δυνατό, ειδικά αν είστε post apocalyptic fan. 

Επίσης οι μάχες και το gameplay φοβερές, μόνο το mount στα ζωα , το οδηγημα τους είναι κάπως..... Επίσης να προσθέσω οτι παίζω μόνο το main quest μιας και όλοι προαναφέρατε οτι τα side ειναι κουραστικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακομα ενα patch με αρκετα ενδιαφερον διορθωσεις προσθηκες. Και μονο που θα μπει FidelityFX αξιζει πολυ. Βελτιωνει το performance στα συννεφα σε high/ultra ρυθμιση και κανει καλυτερο το frame pacing κατι που ειναι το Α και το Ω στο smoothness ενος παιχνιδιου. Γενικως με τις διορθωσεις σε crash που διαβαζω και γενικα στα γραφικα performance κτλ βλεπω οτι η Guerilla δινει αρκετα προσοχη στο Horizon για υπολογιστη και μπραβο. Λογικα αν παιξει στο 20αρικο στα επομενα steam sales θα το τσιμπησω.

Horizon Zero Dawn – Patch 1.08

https://www.dsogaming.com/news/horizon-zero-dawn-patch-1-08-adds-fidelityfx-sharpening-fixes-startup-crash-for-non-avx-cpus/

Spoiler

Guerrilla Games has released a brand new PC update for Horizon Zero Dawn: Complete Edition. According to the release notes, patch 1.08 adds support for FidelityFX Contrast Adaptive Sharpening, and fixes a startup crash for CPUs that don’t support AVX instructions.

Additionally, this new update comes with some performance improvements. For instance, it improves clouds performance on high and ultra settings. It also improves swap-chain buffering to allow for smoother frame-pacing.

Alongside these improvements, update 1.08 packs a number of fixes. For example, it fixes a crash that could happen in certain circumstances on 5.1 audio devices. It also fixes multiple crashes that could occur during Shader optimization.

As always, Steam will download this update the next time you launch its client. Below you can also find its complete changelog.

Horizon Zero Dawn Patch 1.08 Release Notes

Crash Fixes

Fixed an audio crash when using mono audio devices

Fixed a crash that could happen in certain circumstances on 5.1 audio devices

Also fixed a crash in NetPresenceManager

Fixed multiple crashes that could occur during Shader optimization

Fixed a crash in PlacementMeshUpdateJob that occurred on machines with more than 16 cores

Also fixed a start-up crash for CPUs that do not support AVX instructions

Audio Improvements

Potential fix for dialogue sounding metallicy and blown out for some users

Performance Improvements

Improved VRAM budgeting which should help prevent VRAM-related instability and improve general performance and reduce micro-stutters

Improved Clouds performance on high and ultra settings

Also improved swap-chain buffering to allow for smoother frame-pacing

Graphical Improvements

Fixed clouds looking pixelated in certain windowed resolutions

Added FidelityFX Contrast Adaptive Sharpening functionality to Graphics Settings

 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...