Προς το περιεχόμενο

Horizon Zero Dawn Complete Edition [PC]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, Arkin είπε

Με εχει κλεισει το all mother temple δεν πηρα απο την αρχη το power cell απο τα 5. Εχω παρει ολες τις στολες και τα οπλα τα rare κουμπωσα και καλα modification για να δουμε ποσο καλυτερη θα ειναι αυτη η στολη.

Είναι αρκετά game breaking η στολή, χωρίς να θέλω να κάνω σποιλ. Δεν παίρνει mods βέβαια (αν θυμάμαι καλά), αλλά μικρό το κακό.

Πάααααρα πολύ χρήσιμη για Very Hard / Ultra Hard δυσκολίες. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 738
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, kosmsamo είπε

Είναι αρκετά game breaking η στολή, χωρίς να θέλω να κάνω σποιλ. Δεν παίρνει mods βέβαια (αν θυμάμαι καλά), αλλά μικρό το κακό.

Πάααααρα πολύ χρήσιμη για Very Hard / Ultra Hard δυσκολίες. 

Αρα ειναι κυριως για δευτερο new game+ με μεγαλυτερη δυσκολια απο normal γιατι οπως ειναι τωρα πεφτουν ακομα και τα μεγαλυτερα ρομποτ ευκολα. Ενοοειται θα παω για 100% απλα να μου ανοιξει πρωτα το ναο και μετα να παρω και εκεινο το power cell. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Αρα ειναι κυριως για δευτερο new game+ με μεγαλυτερη δυσκολια απο normal γιατι οπως ειναι τωρα πεφτουν ακομα και τα μεγαλυτερα ρομποτ ευκολα. Ενοοειται θα παω για 100% απλα να μου ανοιξει πρωτα το ναο και μετα να παρω και εκεινο το power cell. 

Νομίζω το πέμπτο cell είναι προσβάσιμο 2-3 main quest πριν το φινάλε. Οπότε αν δεν το πας τρένο, μπορείς να την χρησιμοποιήσεις για το τελευταίο boss fight, που στο νορμάλ είναι "λιγάκι" σπαστικό. Ή για το Frozen Wilds (αν και έχει κάποιες προσθήκες που την κάνουν λίγο άχρηστη), αν σκοπεύεις να το αρχίσεις πριν το τελευταίο main quest

Οπότε ναι, κυρίως για ένα NG+ σε κάποια από τις δύο κορυφαίες δυσκολίες έχει νόημα και αξία. Κάτω από Hard είναι overkill για μένα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ σιγουρα θα την παρω πριν το τελευταιο boss και το frozen wilds θα το αρχισω οταν γινουν ολα 100% στο βασικο παιχνιδι. Μελλοντικα ισως κανω καποιο NG+ στο very hard μετα απο χρονια. Εξαιρετο παιχνιδι παντως να σκεφτεις πηγα Meridian οταν ημουν 42 level νομιζω ενω προτεινουν 12-15. Ασε με να κανω μαχες με ρομποτ και δεν θελω κατι αλλο. Απολαυση. Το Forbidden West λενε οτι θα ερθει σε PC φετος μακαρι να εχει και ελληνικα γιατι εχει τοσο log που χανω καποιες λεξεις οταν διαβαζω στα γρηγορα. Αψογο lore ως παιχνιδι και με την old era απο που ξεκινησαν ολα και η εξελιξη της δημιουργιας των ρομποτ της Meridian με τους βασιλιαδες κτλ και τις φυλες Carja Oseram Nora κτλ. Θα το ξανα επαιζα με ελληνικα ανετα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Arkin είπε

Αρα ειναι κυριως για δευτερο new game+ με μεγαλυτερη δυσκολια απο normal γιατι οπως ειναι τωρα πεφτουν ακομα και τα μεγαλυτερα ρομποτ ευκολα. Ενοοειται θα παω για 100% απλα να μου ανοιξει πρωτα το ναο και μετα να παρω και εκεινο το power cell. 

Να ξέρεις πάντως δε χρειάζεται να περιμένεις να ανοίξει ο ναός. ( Αν θυμάμαι καλά ανοίγει προς το πολύ τέλος). Μπορείς να πάρεις ένα από αυτά τα ρομπότ που καβαλάς στην αρχή (δε θυμάμαι και ονόματα) να ανέβεις από γύρω στους τοίχους και να μπεις στο ναό. 

Υπάρχει σχετικό βίντεο youtube αν σε ενδιαφέρει. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Να ξέρεις πάντως δε χρειάζεται να περιμένεις να ανοίξει ο ναός. ( Αν θυμάμαι καλά ανοίγει προς το πολύ τέλος). Μπορείς να πάρεις ένα από αυτά τα ρομπότ που καβαλάς στην αρχή (δε θυμάμαι και ονόματα) να ανέβεις από γύρω στους τοίχους και να μπεις στο ναό. 

Υπάρχει σχετικό βίντεο youtube αν σε ενδιαφέρει. 

Πολύ ενδιαφέρον θα το τσεκάρω αύριο ευχαριστώ πολύ δεν το γνώριζα ότι γίνεται αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως με το armor μπορεις και τρως πολυ ξυλο.Ειναι λιγακι OP.Και εγω ειχα χασει το cell και το μαζεψα προς το τελος.

Παντως και εμενα μου αρεσε πολυ το παιχνιδι,ειχε αδυναμιες αλλα προσωπικα με καλυψε παρα πολυ το ενδιαφερον back story.Εψαχνα και ακουγα ολες τις ηχογραφησεις κτλ.

Σιγουρα ενα παιχνιδι που θα το ξαναπαιξω καποια στιγμη.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλαβετε ποσο με απορροφησαν οι μαχες και ο κοσμος του παιχνιδιου ειμαι level 54 και σημερα τελειωσα την αποστολη Makers End. Εχω κανει ολα τα side quest ολα τα vantage point εχω τα καλυτερα οπλα lodge rare απο τα hunting grounds εχω βρει ολα τα λουλουδια τα ποτηρια και τα αλογακια γενικα τα παντα στο χαρτη και μου εμειναν οι 2 βασικες αποστολες του βασιλια Avad και το path να βρω τι εγινε στον κοσμο και ποιες ειμαστε. Εξαιρετικα ενδιαφερον το Makers End μου ξεκαθαρισε απειρες αποριες αλλα μου προσθεσε αλλες τοσες. Λογικα πιστευω

Spoiler

οτι ειμαστε απο το 2065 και μπηκαμε σε cryo μας εβαλε η μανα μας δηλαδη και μας ξεπαγωσαν τωρα στο 3100. 

Ειμαι στο 88% completion και παω φουλ για βασικες αποστολες μολις πηρα το δευτερο power cell και ξερω που βρισκονται και τα 3 πηγα αλλα δεν ηταν ανοιχτα. Τρομερο παιχνιδι και χαιρομαι διπλα που ερχεται το 2 με Ελληνικα που μου λειπουν εδω για να κατανοησω 100% το lore και ειμαι τοσο hyparismenos για το Forbidden West που διαβασα σε καποια logs και στην αποστολη με τον τρελο που πινει αιμα ρομποτ και λεει τι ερχεται με το αιμα του Stormbird. Μπραβο guerilla παντα σε ειχα σε εκτιμησει αλλα ανεβηκες και αλλο.

Horizon-Zero-Dawn-2021-11-26-22-06-2.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Arkin είπε

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

οτι ειμαστε απο το 2065 και μπηκαμε σε cryo μας εβαλε η μανα μας δηλαδη και μας ξεπαγωσαν τωρα στο 3100. 

 

Υπομονή ~ πέντε main quests και θα λυθεί η απορία σου. 😎

Όντως, πάρα πολύ βαθύ κι άκρως ενδιαφέρον lore.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Arkin είπε

Για να καταλαβετε ποσο με απορροφησαν οι μαχες και ο κοσμος του παιχνιδιου ειμαι level 54 και σημερα τελειωσα την αποστολη Makers End. Εχω κανει ολα τα side quest ολα τα vantage point εχω τα καλυτερα οπλα lodge rare απο τα hunting grounds εχω βρει ολα τα λουλουδια τα ποτηρια και τα αλογακια γενικα τα παντα στο χαρτη και μου εμειναν οι 2 βασικες αποστολες του βασιλια Avad και το path να βρω τι εγινε στον κοσμο και ποιες ειμαστε. Εξαιρετικα ενδιαφερον το Makers End μου ξεκαθαρισε απειρες αποριες αλλα μου προσθεσε αλλες τοσες. Λογικα πιστευω

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

οτι ειμαστε απο το 2065 και μπηκαμε σε cryo μας εβαλε η μανα μας δηλαδη και μας ξεπαγωσαν τωρα στο 3100. 

Ειμαι στο 88% completion και παω φουλ για βασικες αποστολες μολις πηρα το δευτερο power cell και ξερω που βρισκονται και τα 3 πηγα αλλα δεν ηταν ανοιχτα. Τρομερο παιχνιδι και χαιρομαι διπλα που ερχεται το 2 με Ελληνικα που μου λειπουν εδω για να κατανοησω 100% το lore και ειμαι τοσο hyparismenos για το Forbidden West που διαβασα σε καποια logs και στην αποστολη με τον τρελο που πινει αιμα ρομποτ και λεει τι ερχεται με το αιμα του Stormbird. Μπραβο guerilla παντα σε ειχα σε εκτιμησει αλλα ανεβηκες και αλλο.

Horizon-Zero-Dawn-2021-11-26-22-06-2.png

Γλυκιά υπομονή και οι εκπλήξεις σου χτυπούν την πόρτα. 

Κι εγώ το είχα φάει με το κουτάλι! Μου αρέσει να κάνω όσα περισσότερα μπορώ, πριν τα main, τρομερός κόσμος, τρομερό lore και gameplay. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Chaos3X είπε

Γλυκιά υπομονή και οι εκπλήξεις σου χτυπούν την πόρτα. 

Κι εγώ το είχα φάει με το κουτάλι! Μου αρέσει να κάνω όσα περισσότερα μπορώ, πριν τα main, τρομερός κόσμος, τρομερό lore και gameplay. 

Ηδη ηταν τεραστιες οι εκπληξεις στο Makers End εχει τοσες πληροφοριες στα logs που εξηγουνται τα παντα. Παντα αυτο κανω και εγω θα κανω side collectibles και μετα θα παω σε main quest. Ετσι πολυ σπανια να δυσκολεψει κατι μιας και το level θα ειναι αρκετα μεγαλο για το αντιστοιχο level που θελουν τα quest. Το gameplay οι μαχες με τα ρομποτ ειναι ισως το πιο δυνατο σημειο του παιχνιδιου ωρες μπορω να καθομαι να παιζω ειδικα αν πλακωσουν πολλα μαζι κανεις και κανα thunderjaw overdrive γινεται χαμουλης. Απο το lore το 90% το καταλαβαινω και γενικα το κεντρικο point το καταλαβαινω αλλα καποιες λεξεις δεν τις γνωριζω και μου τη σπαει λιγακι γιατι εριξαν δουλεια στην ιστορια. Τελος και τα γραφικα φανταστικα χιονια πρασιναδα φωτισμος ατμοσφαιρα η ευκρινεια των ρομποτ ολα τα ruins απο τα παλια χρονια φτιαχνουν εναν υπεροχο κοσμο. Μετα τα Killzone τα οποια ως FPS ειναι καθαροαιμα hardcore δεν περιμενα να δω τετοιο παιχνιδι απο Guerrilla και με εξεπληξε ευχαριστα. 

2 ώρες πριν, kosmsamo είπε

Υπομονή ~ πέντε main quests και θα λυθεί η απορία σου. 😎

Όντως, πάρα πολύ βαθύ κι άκρως ενδιαφέρον lore.

Ειμαι σιγουρος οτι θα μου λυθουν οι αποριες που εχω το main storyline με τους old ones και πως φτασαμε εδω ειναι εξαιρετικο και αυτο με την Elsa τιμιο και τον Avad με τα tribes. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ανασα πριν το τελος του βασικου παιχνιδιου. Τελειωσα πριν λιγο το quest στο Gaia Prime. Tι επικη ιστορια τι ταξιδι προσφερει το παιχνιδι μεσα απο τα logs στο τι συνεβη και πως φτασαμε στο σημερα. Επισης πηρα και τη στολη δεν δειχνει στατιστικα αλλα πρεπει να δινει πονο. 

Horizon-Zero-Dawn-Tue-Nov-30-02-54-37-20

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Arkin είπε

Μια ανασα πριν το τελος του βασικου παιχνιδιου. Τελειωσα πριν λιγο το quest στο Gaia Prime. Tι επικη ιστορια τι ταξιδι προσφερει το παιχνιδι μεσα απο τα logs στο τι συνεβη και πως φτασαμε στο σημερα. Επισης πηρα και τη στολη δεν δειχνει στατιστικα αλλα πρεπει να δινει πονο. 

Horizon-Zero-Dawn-Tue-Nov-30-02-54-37-20

Οπότε πήρες τελικά την απάντηση ως προς την Aloy, ε; 🙂

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kosmsamo είπε

Οπότε πήρες τελικά την απάντηση ως προς την Aloy, ε; 🙂

 

Και όχι μόνο πήρα τις απαντήσεις για τα πάντα στο παιχνίδι και είναι κάτι που μπορεί να γίνει ακόμα και στην πραγματικότητα σε εκατοντάδες χρόνια από τώρα. Δεν περίμενα σε καμία περίπτωση όταν το ξεκίνησα να έχει τέτοια ιστορία δεν γνώριζα τίποτα και εξεπλάγην πολύ ευχάριστα. Σήμερα το τελειώνω και έφυγα για frozen wilds. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Arkin είπε

Και όχι μόνο πήρα τις απαντήσεις για τα πάντα στο παιχνίδι και είναι κάτι που μπορεί να γίνει ακόμα και στην πραγματικότητα σε εκατοντάδες χρόνια από τώρα. Δεν περίμενα σε καμία περίπτωση όταν το ξεκίνησα να έχει τέτοια ιστορία δεν γνώριζα τίποτα και εξεπλάγην πολύ ευχάριστα. Σήμερα το τελειώνω και έφυγα για frozen wilds. 

Ελπίζω να έχουν κάποιο ασο στο μανίκι τους αναφορικά με την ιστορία στο 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...