Προς το περιεχόμενο

Ο ισχυρότερος υπολογιστής του κόσμου στον πόλεμο κατά του κορωνοϊού


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, busellatos είπε

Ας κανουν και κατι χρησιμο... αν και απο υπερπολογιστη θα σχεδιαστηκε και αρχικα ο ιος.....

θα σε συμβούλευα , αυτού του είδους τις απόψεις να τις κρατήσεις/κρατήσετε για τον εαυτό σας και να σβήσεις το post

Είναι δικαίωμα σου και είσαι ελεύθερος να πιστεύεις στην επίπεδη γη , στον οποιοδήποτε θεό ή προφήτη, να πιστεύεις ότι δεν πήγαμε ποτέ στο φεγγάρι , να πιστεύεις στους εξωγήινους και γενικά σε ότι γουστάρεις .

Αυτό όμως δεν σου δίνει το δικαίωμα να αμολάς ότι σου κατέβει και να παίζεις με τις ζωές άλλων ανθρώπων.

Αυτή την στιγμή έχουν πεθάνει 4605 άνθρωποι και εκατοντάδες είναι στο νοσοκομείο.

Το post σου εμπίπτει στην διασπορά ψευδών ειδήσεων και ο οποιοσδήποτε μπορεί να επικοινωνήσει με την δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος και να ζητήσει την δίωξη σου, μάλιστα το αδίκημα είναι αυτεπάγγελτο και βάση του νόμου τιμωρείτε με φυλάκιση ή /και με χρηματικό πρόστιμο.

Προς admin θα παρακαλούσα επειδή το θέμα είναι ευαίσθητο να είστε πολύ προσεκτικοί με τέτοιου είδους δημοσιεύσεις , καθώς έχετε  ευθύνη για τα post που φιλοξενουνται στην σελίδα  

Επεξ/σία από Drunkard
  • Like 8
  • Thanks 8
  • Confused 6
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

/offtopic on Νομίζω και οι απειλές προς ένα άτομο και σε ένα σαιτ είναι παράνομες....

Έκανες μήνυση στους Τούρκους που δίνουν ψευδή στοιχεία στον ΠΟΥ?

Στους Αλβανούς?

Στα σαιτ που λένε και αυτή τη γνώμη τους επειδή υπάρχει ελευθερία λόγου?

Στο Youtube που έχουν ανέβει εκατοντάδες βίντεο με αναφορές τέτοιες? /offtopic off

Μην το συνεχίσουμε άλλο και να πούμε μόνο ότι άργησαν κιόλας να το χρησιμοποιήσουν και άντε να γίνει κάτι όσο πιο σύντομα γίνεται

γιατί δεν μας βλέπω καλά και ας είναι φτιαγμένος και από φοίνικα ο ιός....

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, bugsbunnie είπε

/offtopic on Νομίζω και οι απειλές προς ένα άτομο και σε ένα σαιτ είναι παράνομες....

Έκανες μήνυση στους Τούρκους που δίνουν ψευδή στοιχεία στον ΠΟΥ?

Στους Αλβανούς?

Στα σαιτ που λένε και αυτή τη γνώμη τους επειδή υπάρχει ελευθερία λόγου?

Στο Youtube που έχουν ανέβει εκατοντάδες βίντεο με αναφορές τέτοιες? /offtopic off

Μην το συνεχίσουμε άλλο και να πούμε μόνο ότι άργησαν κιόλας να το χρησιμοποιήσουν και άντε να γίνει κάτι όσο πιο σύντομα γίνεται

γιατί δεν μας βλέπω καλά και ας είναι φτιαγμένος και από φοίνικα ο ιός....

Θα παμε μαζι στο ιδιο κελι μεγαλε μαζεψου( εγω θελω το κατω κρεβατι και δεν σηκωνω σαπουνια να ξερεις εχω Dettol)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, bugsbunnie είπε

/offtopic on Νομίζω και οι απειλές προς ένα άτομο και σε ένα σαιτ είναι παράνομες....

Έκανες μήνυση στους Τούρκους που δίνουν ψευδή στοιχεία στον ΠΟΥ?

Στους Αλβανούς?

Στα σαιτ που λένε και αυτή τη γνώμη τους επειδή υπάρχει ελευθερία λόγου?

Στο Youtube που έχουν ανέβει εκατοντάδες βίντεο με αναφορές τέτοιες? /offtopic off

Μην το συνεχίσουμε άλλο και να πούμε μόνο ότι άργησαν κιόλας να το χρησιμοποιήσουν και άντε να γίνει κάτι όσο πιο σύντομα γίνεται

γιατί δεν μας βλέπω καλά και ας είναι φτιαγμένος και από φοίνικα ο ιός....

Δεν υπάρχει καμιά απειλή σε αυτό που έγραψα , απειλή δεν είναι η προειδοποίηση.

Εάν εσύ περνάς με κόκκινο φανάρι και σε προειδοποιήσει κάποιος ότι αυτό που κάνεις είναι παράνομο , δεν σε απειλεί

‘’Στα site Που λένε την γνώμη τους , στο YouTube’’  κλπ όπως γραφείς παραπάνω ,νομίζεις ότι μπορείς να ανεβάζεις ελευθέρα ότι θέλεις ?

Για παράδειγμα εάν ανεβάσω βίντεο ή γράψω στο blog μου και παρακινώ να πυροβολήσουμε και να πνίξουμε  όλους τους λαθρομετανάστες , έχεις την εντύπωση ότι δεν εμπίπτει στον αντιρατσιστικό ?

Τέλος πάντων εάν αυτά δεν τα καταλαβαίνεις είναι πρόβλημα σου και δεν το λέω με επιθετική διάθεση .

Αρκετά χαλασε το παρων thread

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry που έχουμε φύγει εκτός τοπικ...

Δεν είμαστε Κίνα για να μην μπορείς να ανεβάζεις ότι θέλεις και να λες ότι θες μέσα στα πλαίσια της λογικής, το να πεις αυτά που ανέφερες μιλάς για σωματική απειλή και δεν

έχει καμία σχέση με αυτό που ανέφερε ο παραπάνω, δηλαδή ότι ο ιός μπορεί να είναι και εργαστηριακός! Και μη πας μακρυά, το γνωρίζεις ότι η Αμερική έχει πατέντα κάποια

στελέχη του κορωνοιού από το 2015? Αυτό τι σημαίνει? Παραπληροφόρηση ή απλώς μια πλήροφορία?

Και συγνώμη αν φάνηκε ότι μιλάω επιθετικά...δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο power9 είναι RISC επεξεργαστής...
.....
Αλλα τι σημασία έχει ?
Διαβάζοντας  τα σχόλια , δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο .....

 

Επεξ/σία από atheatos
Καταραμένο auto correction RISC = Risk...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, atheatos είπε

Ο power9 είναι Risk επεξεργαστής...
.....
Αλλα τι σημασία έχει ?
Διαβάζοντας  τα σχόλια , δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο .....

 

Πολυ ενδιαφερον πληροφορια. Δεν πιστευω να υπαρχει super - computer με x86, χωρις να ειμαι σιγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Drunkard είπε

θα σε συμβούλευα , αυτού του είδους τις απόψεις να τις κρατήσεις/κρατήσετε για τον εαυτό σας και να σβήσεις το post

Είναι δικαίωμα σου και είσαι ελεύθερος να πιστεύεις στην επίπεδη γη , στον οποιοδήποτε θεό ή προφήτη, να πιστεύεις ότι δεν πήγαμε ποτέ στο φεγγάρι , να πιστεύεις στους εξωγήινους και γενικά σε ότι γουστάρεις .

Αυτό όμως δεν σου δίνει το δικαίωμα να αμολάς ότι σου κατέβει και να παίζεις με τις ζωές άλλων ανθρώπων.

Αυτή την στιγμή έχουν πεθάνει 4605 άνθρωποι και εκατοντάδες είναι στο νοσοκομείο.

Το post σου εμπίπτει στην διασπορά ψευδών ειδήσεων και ο οποιοσδήποτε μπορεί να επικοινωνήσει με την δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος και να ζητήσει την δίωξη σου, μάλιστα το αδίκημα είναι αυτεπάγγελτο και βάση του νόμου τιμωρείτε με φυλάκιση ή /και με χρηματικό πρόστιμο.

Προς admin θα παρακαλούσα επειδή το θέμα είναι ευαίσθητο να είστε πολύ προσεκτικοί με τέτοιου είδους δημοσιεύσεις , καθώς έχετε  ευθύνη για τα post που φιλοξενουνται στην σελίδα  

Πέρα βρέχει αδερφέ ...Καμία σωτηρία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σχόλια στο Ιnsomnia το 2020 σε θέμα για υπερυπολογιστή: θεωρίες συνομωσίας για τον ιό (παίζει να είναι το site τεχνολογίας με τους περισσότερους συνομωσιολόγους/προφητολάγνους), τα ίδια και τα ίδια περί crysis, Linux vs Windows. Για το θέμα, μετά βίας 1-2 σχόλια. 

On topic: πολύ θετική η επιστράτευση του Summit για την έρευνα. Φυσικά και τα αποτελέσματα χρειάζονται χρόνο για να φανούν (ακόμη κι αν υπάρξει κάποιο breakthrough στην πορεία) ωστόσο όσο περισσότεροι πόροι ρίχνονται σε αυτή τη μάχη, τόσο αυξάνονται οι πιθανότητες να κερδηθεί.   

Επεξ/σία από DrFreeman
  • Like 8
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On&Off topic.

Έξτρα άδειες θα δοθούν/δίνονται σε εργαζόμενους γονείς λόγω του κλεισίματος των σχολείων.

Εντωμεταξύ, οι υγειονομικοί δεν μπορούν να πάρουν ούτε μια μέρα, έχουν δεν έχουν παιδιά.

Να το θυμάστε αυτό όταν λήξει ο συναγερμός και χρειαστείτε κάτι από αυτούς, αν και πολύ αμφιβάλλω.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 minutes ago, Doubt said:

Να το θυμάστε αυτό όταν λήξει ο συναγερμός και χρειαστείτε κάτι από αυτούς

Όσο θυμόμαστε τους πυροσβέστες π.χ. που όλο το χρόνο τους βρίζουμε και τους λέμε τεμπελόσκυλα αλλά πριν 2 καλοκαίρια τρέχανε να μας σώσουν

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, makak0s είπε

ενω ο ιος εχει δημιουργηθει απο ενα μικρο εργαστηρι με μικρο υπολογιστη και ταιριαζε απολυτα να "ξεκινησει" στην κινα που "τρωνε" οτι κινειται και που τυχαια αναδυεται ως πρωτη οικονομια παγκοαμιως.. 

λεω εγω τωρα . . .

 

11 ώρες πριν, makak0s είπε

δεν μου πολυαρεσουν αυτες οι θεωριες συνομοσιας..αλλα ελα τωρα 2020 στελεχος απλου κορωνοιου απειλει και βρισκει απροετημαστη ολη τη γη?

για να μην το παμω παραπερα για τα σεναρια υπερπληθυσμου που τυχαια παλι υπαρχει ρητρα στην κινα οτι δεν μπορουν πανω απο ενα παιδι να εχουν..

 

Πες τα, πες τα. Κατέρρευσε η οικονομία της Κίνας. Έχουν κλείσει όλα τα εργοστάσια και δεν κατασκευάζουν προϊόντα για τις ΟΥΠΣ(!) αμερικανικές εταιρείες που δεν μπορούν να πουλήσουν. Έχουν ακυρωθεί παγκόσμιες εκθέσεις, η Ιταλία και η Δανία είναι σε lock down και δεν κυκλοφορεί ψυχή, η Ιταλία ανακοίνωσε μέτρα 25δις ευρώ αλλά χτυπάνε την Κίνα. Έχασε η Κίνα 10.000 ανθρώπους και έλυσε το δημογραφικό. Αμ το άλλο που έχει καταργηθεί ο περιορισμός του ενός παιδιού ανά ζευγάρι που το πας;

 

Ρε, την παλεύετε καθόλου; 

  • Like 6
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, @ggelos είπε

Πολυ ενδιαφερον πληροφορια. Δεν πιστευω να υπαρχει super - computer με x86, χωρις να ειμαι σιγουρος.

 

Φυσικά και υπάρχουν...βλέπε Marconi στο Cineca.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...