Προς το περιεχόμενο

Τέλος εποχής, ο Bill Gates αποχώρησε από το Διοικητικό Συμβούλιο της Microsoft


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

59 λεπτά πριν, 1nsom-n1k είπε

παρατηρώ το όνομα... χμμ...

Satya Nadella

Satya Nadella
Satya Nadella
Satya Nadella

ScreenShot_2321.jpg.c2267cea2e7d0a46c4a856f3d914fc5d.jpg

δηλαδή ο πυρήνας (kernel) του σατανά... σατανικός πυρήνας ή κάτι τέτοιο...

ξαναδιαβάζω το κείμενο...

Ο Bill Gates παρόλα αυτά θα εξακολουθήσει να υπηρετεί την Microsoft ως «σύμβουλος τεχνολογίας» του σημερινού Διευθύνοντα Συμβούλου της Satya Nadella, έναν ρόλο που ανέλαβε το 2014, κατόπιν αιτήματος του Satya Nadella, όταν βεβαίως παραιτήθηκε από την προεδρία του Διοικητικού Συμβουλίου της Microsoft.

Είμαι
ευγνώμων για τη φιλία του Bill και ανυπομονώ να συνεχίσω να δουλεύω κοντά του για να εκπληρώσουμε την αποστολή μας που είναι να δώσουμε την δυνατότητα σε κάθε άνθρωπο και κάθε οργάνωση στον πλανήτη να επιτύχει περισσότερα»


οι λέξεις με προκαλούν και σκέφτομαι λοιπόν "...μα ο θεός μας θέλει ταπεινούς, όχι άπληστους να επιτυγχάνουμε περισσότερα και περισσότερα..."

συμπέρασμα:
και να θες να μην σκέφτεσαι συνωμοσιολογικά, δεν μπορείς...αλλά μήπως ακριβώς επειδή δεν μπορείς, πρέπει να ανησυχήσεις, να αντιδράσεις, να προσευχηθείς ίσως... 

Πάντως είναι σίγουρο ότι οι θεωρίες συνωμοσίες ξεκινούν πάντα από το όνομα! Ναι! Σε όλες τις...ταινίες του  Χόλυγουντ! Και σκέφτομαι εγω...Ε, τον Σατανα τον πατέρα του Nadella...μας τρολαρει ή Θέλει πραγματικά να μας προειδοποιήσει για αυτό που θα γίνει ο γιος του!...άπαπα φρίκη!!! Παιδιά μη γράφουμε στο insomnia πράγματα που είναι για τηλεοπτικές εκπομπές άλλου τύπου... να πάρει... μια είδηση αποχώρησης είναι που τυγχάνει να συμπίπτει με την επιδημία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, teovag είπε

Πάντως είναι σίγουρο ότι οι θεωρίες συνωμοσίες ξεκινούν πάντα από το όνομα! Ναι!

όπως έγραψα εγώ διαβάζω πρώτη φορά για τον ναντέλα, και όπως επίσης έγραψα "και να θες να μην σκέφτεσαι συνωμοσιολογικά, δεν μπορείς..." 
είναι η φλασιά που τρως εκείνη τη στιγμή... απλά μοιράστηκα μια στιγμή και μια σκέψη, αν δεν σας αρέσει απλώς προσπεράστε το σχόλιο...

Επεξ/σία από 1nsom-n1k
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Eru Iluvatar είπε

Thank you Bill! Μέσω εσένα πέρασε ο υπολογιστής στο ευρύ κοινό.

Ακριβώς.

Θα έπρεπε σε κάθε γειτονιά να του στήσουμε απο ένα άγαλμα. - Κυριολεκτικά όμως...

Και η συντριπτική πλειοψηφία των απλάδων και των λινουξάδων, απο τσάμπα dos/windows ξεκίνησαν - κι άστους να λένε ότι θέλουν... :)

Επεξ/σία από Eloy
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Eloy είπε

Ακριβώς.

Θα έπρεπε σε κάθε γειτονιά να του στήσουμε απο ένα άγαλμα. - Κυριολεκτικά όμως...

Και η συντριπτική πλειοψηφία των απλάδων και των λινουξάδων, απο τσάμπα dos/windows ξεκίνησαν - κι άστους να λένε ότι θέλουν... :)

Το τζάμπα dos/ Windows εννοείς μάλλον αυτό που έρχεται προεγκαταστημένο με τον υπολογιστή , αλλά νομίζω αυτό συμπεριλαμβάνεται στην τιμή του. Όποτε αυτό το τζάμπα που έγραψες νομίζω δεν στέκει.

Εκτός αν εννοείς τα πειρατικά και τα σπασμένα. 
 

Παντως θα συμφωνήσω ότι υπάρχουν άνθρωποι που έχουν εμπειρία και από αλλά λειτουργικά και όχι μόνο Windows . Δεν είναι κάτι το δύσκολο . Φτάνει να θέλει κάποιος. Δεν είμαστε πρόβατα σε μαντρί....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοει οτι το οικοσυστημα που δημιουργησε, ηταν ανοιχτο και ελευθερο, χωρις να πληρωνεις χαρατσι στην ΜΣ για να εχεις προσβαση σε αυτο. επισης ομογενοποιησε την PC πλατφορμα και ανοιξε τον δρομο για ολικη συμβατοτητα του software, αφου πριν την αφιξη του DOS, καθε μεγαλος κατασκευαστης εβγαζε και το δικο του λειτουργικο.

χωρις τον IΒΜ compatible και την MS, σημερα θα πληρωναμε χιλιαδες ευρω για hardware και software, και αυτο για να κανεις τα βασικα μονο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, 1nsom-n1k είπε

παρατηρώ το όνομα... χμμ...

Satya Nadella

Satya Nadella
Satya Nadella
Satya Nadella

ScreenShot_2321.jpg.c2267cea2e7d0a46c4a856f3d914fc5d.jpg

δηλαδή ο πυρήνας (kernel) του σατανά... σατανικός πυρήνας ή κάτι τέτοιο...

ξαναδιαβάζω το κείμενο...

Ο Bill Gates παρόλα αυτά θα εξακολουθήσει να υπηρετεί την Microsoft ως «σύμβουλος τεχνολογίας» του σημερινού Διευθύνοντα Συμβούλου της Satya Nadella, έναν ρόλο που ανέλαβε το 2014, κατόπιν αιτήματος του Satya Nadella, όταν βεβαίως παραιτήθηκε από την προεδρία του Διοικητικού Συμβουλίου της Microsoft.

Είμαι
ευγνώμων για τη φιλία του Bill και ανυπομονώ να συνεχίσω να δουλεύω κοντά του για να εκπληρώσουμε την αποστολή μας που είναι να δώσουμε την δυνατότητα σε κάθε άνθρωπο και κάθε οργάνωση στον πλανήτη να επιτύχει περισσότερα»


οι λέξεις με προκαλούν και σκέφτομαι λοιπόν "...μα ο θεός μας θέλει ταπεινούς, όχι άπληστους να επιτυγχάνουμε περισσότερα και περισσότερα..."

συμπέρασμα:
και να θες να μην σκέφτεσαι συνωμοσιολογικά, δεν μπορείς...αλλά μήπως ακριβώς επειδή δεν μπορείς, πρέπει να ανησυχήσεις, να αντιδράσεις, να προσευχηθείς ίσως... 

Δεν ξέρω τι είναι περισσότερο ανησυχητικό: το σχόλιο σου ή οι 2 καρδούλες; 

  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Bill έκανα τα pc αυτό που είναι σήμερα χρησιμοποιώντας τις πιο έξυπνες τακτικές σε σχέση με τους ανταγωνιστές του. Τα είχε "τζάμπα" για τον κόσμο για το σπίτι τους και τα έπαιρνε από τις εταιρίες στις οποίες ο κόσμος αυτός έπιανε δουλειά. Δεν είχε το καλύτερο software αλλά όλοι από αυτόν αγόραζαν, μετά έφτιαξε και το καλύτερο software (κατά την άποψη μου πάντα). Επιπλέον το φιλανθρωπικό του έργο είναι ασυναγώνιστο. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...