Προς το περιεχόμενο

Αγορα Golf (4) 2000 χρονολογιας-Αγορα αυτοκινητου


akirawa18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σας ευχαριστω για τις συμβουλες παιδια αρα σε τι προταση να καταληξω?? εχετε να μου πειτε καποιες μιας και εχω σκεφτει αυτα 3000-3500 να τα δωσω προκαταβολη τελικα για κατι καλυτερο και τα υπολοιπα γραμμαατια η δοσεις αναλογως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχουμε καμια προταση σε μικρο να μην παθενει ζημιες με το κιλο και να ειναι και σε τιμη οχι στον θεο σε μεταχειρα?? σκεφτομαι κανα gentz yaris και τετοια αυτοκινητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, akirawa18 είπε

εχουμε καμια προταση σε μικρο να μην παθενει ζημιες με το κιλο και να ειναι και σε τιμη οχι στον θεο σε μεταχειρα?? σκεφτομαι κανα gentz yaris και τετοια αυτοκινητα

Αυτό που ζητάς δεν υπάρχει, όσα φημίζονται για την αξιοπιστία τους είναι πανάκριβα ως μετάχειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, akirawa18 είπε

Καλησπερα παιδια επιθυμω να αγορασω ενα αυτοκινητακι μιας και γιναμε 3 (κορη) και θα χρειαστει για το οτι δηποτε εχω βρει ενα Golf του 2000 1400 κιβικα 2000 ευρω 140000 χιλιομετρα  θελω να μαθω κατα ποσο ζημιαρικο ειναι ποσο κοστολογιτε το σερβις του και αν ειναι αξιοπιστο μιας και θα με καληψει για γενικη χρηση!! εχω κοιταξει και yaris 200-2005 η κανα genz αλλα βρισκω με πολλα χιλιομετρα και καταλαβενετε ...θελω να το κρατησω οσο περισοτερο γινετε!! και τωρα τα εξοδα ειναι αγοραζω μια φορα ...καταλαβενετε νομιζω!! αν εχετε καμια προταση η φιλο που πουλαει τετιου ιδους αμαξι σφηριχτε!!!! περιμενω γνωμες και συμβουλες !! απο αθηνα παιδια οχι εκτος (για προτασεις λεω ) χαχα!! σας ευχαριστω εκ των προτερων ~!! σας το εχω απο την αγγελια και σε φωτο ;)

122902_742333_x.jpg

Αυτο που κοιτας ειναι με μια λεξη ΜΑΚΡΙΑ!

Πολυ τιμιο το micra k12 1.2   Δεν χανει καπου... επιδοσεις,καταναλωση,ανταλλακτικα και με καδενα! Αρνητικο η εκκεντρικη του εμφανιση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλε μου,το αυτοκίνητο το είχε ο πεθερός μου,γενικά οι χώροι του ήταν καλοί και θεωρώ πως για μια οικογένεια με παιδιά είναι βολικό,γενικά δε του είχε βγάλει ιδιαίτερα προβλήματα και αν και 1400 cc με 75 άλογα δε το έλεγες και "πεθαμένο"...τώρα μεταχειρισμένο 20 ετίας ανοίγεις άλλο κεφάλαιο και πραγματικά δε ξέρεις από που μπορεί να σου έρθει..  Το αυτοκίνητο στη φωτογραφία που δείχνεις  με τις 17 αρες δε θα πηγαίνει και θα σου καίει και αδικαιολόγητα.Εγώ θα σου πρότεινα να μη το προτιμήσεις όσο και να σου αρέσει οπτικά και να πας σε Ιάπωνα ή Κορεάτικο,αν σου βγάνει δες για yaris αλλιώς σε aygo με μια μπαγκαζιέρα όροφης και ενα σπαστό καρότσι θα της κάνεις τη δουλειά σου με αξιοπρέπεια άνεση και οικονομία.Εγώ μόλις γεννήθηκε ο πρώτος αναγκάστηκα να το πουλήσω καθώς ήταν τρίθυρο και 6 χρόνια μετα ακόμα το μετανιώνω...5 ετιας 130 χιλιόμετρα και δεν είχα αλλάξει λάμπα...Αθήνα Ιωαννινα με 18 ευρώ..ελπίζω να σε βοήθησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Nickthefish είπε

Καλησπέρα φίλε μου,το αυτοκίνητο το είχε ο πεθερός μου,γενικά οι χώροι του ήταν καλοί και θεωρώ πως για μια οικογένεια με παιδιά είναι βολικό,γενικά δε του είχε βγάλει ιδιαίτερα προβλήματα και αν και 1400 cc με 75 άλογα δε το έλεγες και "πεθαμένο"...τώρα μεταχειρισμένο 20 ετίας ανοίγεις άλλο κεφάλαιο και πραγματικά δε ξέρεις από που μπορεί να σου έρθει..  Το αυτοκίνητο στη φωτογραφία που δείχνεις  με τις 17 αρες δε θα πηγαίνει και θα σου καίει και αδικαιολόγητα.Εγώ θα σου πρότεινα να μη το προτιμήσεις όσο και να σου αρέσει οπτικά και να πας σε Ιάπωνα ή Κορεάτικο,αν σου βγάνει δες για yaris αλλιώς σε aygo με μια μπαγκαζιέρα όροφης και ενα σπαστό καρότσι θα της κάνεις τη δουλειά σου με αξιοπρέπεια άνεση και οικονομία.Εγώ μόλις γεννήθηκε ο πρώτος αναγκάστηκα να το πουλήσω καθώς ήταν τρίθυρο και 6 χρόνια μετα ακόμα το μετανιώνω...5 ετιας 130 χιλιόμετρα και δεν είχα αλλάξει λάμπα...Αθήνα Ιωαννινα με 18 ευρώ..ελπίζω να σε βοήθησα

Το ότι κάποιος κοιτάει αυτοκίνητο με μεγάλους χώρους, και του προτείνετε μικρό με το κουβουκλιο από πάνω, με ξεπερνάει. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nickthefish είπε

Καλησπέρα φίλε μου,το αυτοκίνητο το είχε ο πεθερός μου,γενικά οι χώροι του ήταν καλοί και θεωρώ πως για μια οικογένεια με παιδιά είναι βολικό,γενικά δε του είχε βγάλει ιδιαίτερα προβλήματα και αν και 1400 cc με 75 άλογα δε το έλεγες και "πεθαμένο"...τώρα μεταχειρισμένο 20 ετίας ανοίγεις άλλο κεφάλαιο και πραγματικά δε ξέρεις από που μπορεί να σου έρθει..  Το αυτοκίνητο στη φωτογραφία που δείχνεις  με τις 17 αρες δε θα πηγαίνει και θα σου καίει και αδικαιολόγητα.Εγώ θα σου πρότεινα να μη το προτιμήσεις όσο και να σου αρέσει οπτικά και να πας σε Ιάπωνα ή Κορεάτικο,αν σου βγάνει δες για yaris αλλιώς σε aygo με μια μπαγκαζιέρα όροφης και ενα σπαστό καρότσι θα της κάνεις τη δουλειά σου με αξιοπρέπεια άνεση και οικονομία.Εγώ μόλις γεννήθηκε ο πρώτος αναγκάστηκα να το πουλήσω καθώς ήταν τρίθυρο και 6 χρόνια μετα ακόμα το μετανιώνω...5 ετιας 130 χιλιόμετρα και δεν είχα αλλάξει λάμπα...Αθήνα Ιωαννινα με 18 ευρώ..ελπίζω να σε βοήθησα

Και γω ετσι σκεφτηκα.. πχ το picanto 1.1 αλλα ειναι αλλη κατηγορια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη φίλε αλλά σε σχέση με αυτό που κοιτάς και με αυτά που σου προτείνουν είναι όλα λάθος. Στα λεφτά και το σκάφος που θέλεις θα κοιτάξεις αναγκαστικά σε Peugeot 307, opel astra, Ford Focus

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/3/2020 στις 12:07 ΠΜ, akirawa18 είπε

Καλησπερα παιδια επιθυμω να αγορασω ενα αυτοκινητακι μιας και γιναμε 3 (κορη) και θα χρειαστει για το οτι δηποτε εχω βρει ενα Golf του 2000 1400 κιβικα 2000 ευρω 140000 χιλιομετρα  θελω να μαθω κατα ποσο ζημιαρικο ειναι ποσο κοστολογιτε το σερβις του και αν ειναι αξιοπιστο μιας και θα με καληψει για γενικη χρηση!! εχω κοιταξει και yaris 200-2005 η κανα genz αλλα βρισκω με πολλα χιλιομετρα και καταλαβενετε ...θελω να το κρατησω οσο περισοτερο γινετε!! και τωρα τα εξοδα ειναι αγοραζω μια φορα ...καταλαβενετε νομιζω!! αν εχετε καμια προταση η φιλο που πουλαει τετιου ιδους αμαξι σφηριχτε!!!! περιμενω γνωμες και συμβουλες !! απο αθηνα παιδια οχι εκτος (για προτασεις λεω ) χαχα!! σας ευχαριστω εκ των προτερων ~!! σας το εχω απο την αγγελια και σε φωτο ;)

 

Τι ξερεις απο δαπανες αυτοκινητων???  Πρεπει πρωτα να κανεις αναγνωριση για το καθε αυτοκινητο που σε ενδιαφερει πχ καταναλωση,ανταλλακτικα,αξιοπιστια και αναλογα και το μοντελο! Επισης στα οικονομικα αλλος ενας σημαντικος παραγοντας ειναι που θα το πηγαινεις για service.. Ακομα μπορεις να παιρνεις εσυ τα ανταλλακτικα και σε συνδιασμο με καλη τιμη εργασιας αναλογα το service.. μπορει να σου ερθει μεχρι και 35% πιο κατω!!!

Τωρα στο παραδειγμα που αναφερεις τα εξοδα του golf σε σχεση με το yaris 05 εχουν μια καλη διαφορα στα οικονομικα!!!

πχ

 yaris 8λ, τελη 135ε, καδενα..!

golf 10-11λ, τελη 225ε,ιμαντας 250-300ε/5χρονια

Γενικα το golf θα σου ανεβασει πολυ το κοστος απο την καταναλωση και χτυπαει στις τιμες σε μεγαλο service και σε ζημιες!

Για να παρεις γερμανικο πρεπει αυτος που θα το εχει να ακολουθει τα service αλλιως θα το παρεις και θα σου κακοφανει απο τα εξοδα!

Απο γερμανικα θεωρω η πιο τιμια ειναι η ford!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...