Προς το περιεχόμενο

Αγορα Golf (4) 2000 χρονολογιας-Αγορα αυτοκινητου


akirawa18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΔΩΣΩ 3000-4000 ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΜΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΣΕ ΔΟΣΕΙΣ Η ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΤΙ ΑΞΙΟΛΟΓΟ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

33 λεπτά πριν, akirawa18 είπε

ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΔΩΣΩ 3000-4000 ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΜΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΣΕ ΔΟΣΕΙΣ Η ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΤΙ ΑΞΙΟΛΟΓΟ??

Ποσα σκοπευεις να ειναι τα υπολοιπα? Συνολο μεχρι που λες να φτασεις?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αξιολογο βρισκεις και με 1000 2000 ευρω

δεν ειναι απαραιτητα ακριβο

προσφατα πηρε ο κουμπαρος primera του 01 με 98000 απο ιδιωτη

εριξε και αλλα 500 (πολλα ειπα) για μαζεματα (1 ντιστριμπιτερ γενικο σερβις και δισκοπλακες τακακια ) αγορασε και 2 πορτες και 1 πισω προφυλακτηρα (ηταν γρατζουνισμενα /χτυπημενα απο κακο παρκαρισματα) και μισο σαλονι απο τρακαρισμενο 

εγω τον τρωω να αλλαξει και προληπτικα μια τρομπα βενζινης.

και εχει μια χαρα αμαξι με λιγοτερα απο 1500 ευρω

καντα 1700 με τις μεταβιβασεις και τα κτεο χαρτια

δεν ειναι ολα θεμα κοστους

 

Επεξ/σία από zourman1981
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, akirawa18 είπε

5-5500 περιπου εχω βρει ενα yaris 09 απο spot A wheel που μου εχουν πει οτι ειναι απο τους καλυτερους εμπορους 😕

ΟΚ,αν ησουν για λιγο παραπανω θα σου προτεινα να ψαξεις και για καποιο civic 5d 1340cc 2006+ το οποιο και ασπαστο ειναι αποδεδειγμενα και εχει πολυ μεγαλυτερους χωρους απ οτι δειχνει η εξωτερικη του εμφανιση.

Το yaris το συμπαθω πολυ,αλλα περα απ την αξιοπιστια του δεν ξερω αν εχει να σου προσφερει κατι σχετικα με τους χωρους που χρειαζεσαι πλεον με ενα παιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

zourman1981 δηλαδη πιστευεις μπορω να παω για κατι που μου αρεσει οικονομικο και να ριξω τα υπολοιπα να τα βαλω ολα σε καλη κατασταση πχ φουλ σερβις και τα λοιπα?

απλα το λεω τωρα για αμαξι λογο αυτου που συμβαινει με τον κολο ιο λιγοτερος κινδυνος απο τι να εισαι στα μεσα μεταφορας και αλλα τετοια χω μαζεψει αυτα τα λεφτα ειναι νομιζω μια καλη επενδυση και για μενα και την οικογενεια ενα αυτοκινητο

georgekz750 αυτο λες?

26617841_2_z.jpg

Επεξ/σία από akirawa18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, akirawa18 είπε

georgekz750 βλεπω κατι τιμες 6500-11 χιλιαρικα Ο_ο why??? και ατ φθηνοτερα 150 χιλιαδες χιλ και πανω :P 

Γι αυτο σου ειπα οτι ξεκιναει πανω απ το ταβανι που εθεσες.

Απο κει και περα,για ενα αμαξι που εκανε καινουριο πανω απο 20κ καπου εκει παιζουν οι τιμες στα μεταχειρισμενα,αναλογως καταστασης και χρονολογιας (εβγαινε απο το 06 ως το τελος του 11).

Στα χλμ (προσωπικη αποψη) να προτιμας να γραφουν περισσοτερα,ισως να ειναι πιο κοντα στα αληθινα,γιατι αυτη η καραμελα των εμπορων με τον παππου που ειχε το αμαξι για να παει στην εκκλησια και εκανε σε 12 χρονια 45κ χλμ παλιωσε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, akirawa18 είπε

zourman1981 δηλαδη πιστευεις μπορω να παω για κατι που μου αρεσει οικονομικο και να ριξω τα υπολοιπα να τα βαλω ολα σε καλη κατασταση πχ φουλ σερβις και τα λοιπα?

 

είναι και θέμα τύχης να βρεις καλό μεταχειρισμένο και ταυτόχρονα απο συνεννοήσιμο ιδιώτη

αλλά ναι η γενική ιδέα είναι να βρεις κάτι ατρακάριστο (οχι αγρατζούνιστο) με λίγα χλμ

ενημερωμένο book service και να ρίξεις και κάποιο κεφάλαιο σε μαζέματα

και λέω και θέμα τύχης γιατί ο κουμπάρος μου βρήκε πόρτες και προφυλακτήρα στο ίδιο χρώμα και γλίτωσε το βάψιμο  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

georgekz750 κατι αλλο αυτο με τα χιλιομετρα εχει σημασια οσο περισοτερο εχει τοσο ποιο ταλεπωρημενο ειναι η με καλη χρηση σερβις και λοιπα παρα μενει οσο γινεται ποιο καλη κατασταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικά τα πολλά χλμ προκαλούν εκτός απο άποψη μηχανής, φθορές σε όλο το αμάξι (σύστημα διεύθυνσης,χρωμα, κατάσταση σαλονιού)

και τα περιφερειακά της μηχανής (τρόμπες αντλίες κόλλαρα ψυγεία σαζμαν  αισθητήρες κ.α)  

όλα φτιάχνονται όμως , εάν έχει μηχανικό πρόβλημα όμως δεν αξίζει (πχ καίει λάδια) η αν φτιάχνει ίσως να μην αξίζει οικονομικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akirawa18 είπε

georgekz750 κατι αλλο αυτο με τα χιλιομετρα εχει σημασια οσο περισοτερο εχει τοσο ποιο ταλεπωρημενο ειναι η με καλη χρηση σερβις και λοιπα παρα μενει οσο γινεται ποιο καλη κατασταση?

Την κατασταση θα την διαπιστωσει ο μηχανικος σου ανεξαρτητως χιλιομετρων.

Απο κει και περα,εγω δεν πιστευω νουμερα κατω απο 15000 χλμ ανα χρονο,οσο και να χτυπιεται ο εμπορος.

Για ενα αμαξι δεκαετιας-δωδεκαετιας μου φαινεται τιμιο ενα νουμερο της ταξης των 150-180 χιλιαδων χλμ και δεν με ανησυχει,ειδικα οταν μιλαμε για ατμοσφαιρικα μοτερ χωρις τουρμπο κλπ.

Οπως και να χει,επειδη τα λεφτα βγαινουν δυσκολα,οτι και να παρεις να το ελεγξει αυστηρα ενας δικος σου μηχανικος πριν το παρεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μην το λες 

εγώ 20 χρονιά που οδηγαω κάνω ΜΑΞ 12 13  (άντε 14 χιλιάδες τις καλές εποχές)  το χρόνο 

 ο αδερφός μου έχει αμάξι 17ετιας και του το πήγα εγώ 100.000 φέτος που άλλαξα αμάξι και έμεινα χωρίς αμάξι για 2 μήνες (έχει μηχανή)

Επεξ/σία από zourman1981
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zourman1981 είπε

μην το λες 

εγώ 20 χρονιά που οδηγαω κάνω ΜΑΞ 12 13  (άντε 14 χιλιάδες τις καλές εποχές)  το χρόνο 

Βρε και γω τοσο και λιγοτερο κανω,αλλα δεν θεωρω οτι ειμαι στο μεσο ορο. Εξαλλου και τα χλμ που ανεφερες ειναι πολυ κοντα σε αυτα που εγραψα σαν μινιμουμ.

Δυστυχως οι εμποροι κερδισαν με το σπαθι τους να τους θεωρουμε ολοι απατεωνες,ειδικα σε αυτο το κομματι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...