Προς το περιεχόμενο

Η Nvidia καλεί τους gamers να διαθέσουν τα συστήματα τους στη μάχη ενάντια στην ασθένεια COVID-19


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, Jophiel είπε

Ακούγεται σκληρό, αλλά αυτό είναι δουλειά του κράτους. Όχι των πολιτών. Να καταπολεμήσει την φοροδιαφυγή των επιχειρήσεων, να τις φορολογήσει σωστά και να δώσει τα χρήματα στην έρευνα για την αντιμετώπιση του ιού και όχι να ψηφίζουν "ειδικούς φορολογικούς συντελεστές" για μεγάλες επιχειρήσεις και μετά να επιστρατεύεται η βοήθεια των πολιτών...

Ο καθένας, βέβαια, είναι ελεύθερος να βοηθήσει, κατά συνείδηση, αλλά είναι λίγο υποκριτικό όλο αυτό.

Καλά δεν είναι έτσι ακριβώς.

Οταν τα φορολογικά έσοδα αντί για την έρευνα που λες πάνε για 40 χρόνια σε σφραγιδοπατητές ενώ η μηχανογράφηση είναι φθηνή και εφικτή από την δεκαετία του 80, μετά και οι επιχειρήσεις βλέποντας που πάνε οι φόροι τους παίζουν πιο αμυντικά, δεν έρχονται ποτέ να επενδύσουν στη χώρα σου και άλλα τέτοια ωραία.

Ξαφνικά δηλαδή η φοροδιαφυγή φαίνεται το πιο δίκαιο πράγμα του κόσμου.

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 139
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ότι θα υπάρχει αρνητικότητα μέχρι και σε αυτό το άρθρο δεν το περίμενα. Δεν πειράζει, αφήστε εμάς να προσπαθούμε μπας και βοηθήσουμε (έστω και αυτό το λίγο) στην καταπολέμηση του κορονοϊού και εσείς αγοράστε με το κιλό χαρτιά υγείας και αντισηπτικά από το super. Ο καθένας ό,τι μπορεί...

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Talepwros είπε

Γιατι δεν ριχνει στη μαχη τα cluster της υπηρεσίας GeForce Now; 

Αφου κάνεις δεν παιζει εκει. 

Θεωρώ ότι το GeForce Now βελτιώνεται σιγά σιγά.

Μην το έχεις για ξεγραμμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, skiabox είπε

Καλά δεν είναι έτσι ακριβώς.

Οταν τα φορολογικά έσοδα αντί για την έρευνα που λες πάνε για 40 χρόνια σε σφραγιδοπατητές ενώ η μηχανογράφηση είναι φθηνή και εφικτή από την δεκαετία του 80, μετά και οι επιχειρήσεις βλέποντας που πάνε οι φόροι τους παίζουν πιο αμυντικά, δεν έρχονται ποτέ να επενδύσουν στη χώρα σου και άλλα τέτοια ωραία.

Ξαφνικά δηλαδή η φοροδιαφυγή φαίνεται το πιο δίκαιο πράγμα του κόσμου.

Και τελευταίος να μείνεις στο φόρουμ από τον κορονοϊο. Θα πεις τον τελευταίο μονόλογο περί Ελλάδας, σφραγίδας και μηχανογράφησης 😄😅🤭

Farewell!

Επεξ/σία από aris1986
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει κάποιο bug η εφαρμογή ;

Κατέβασα το πρόγραμμα σε 2 υπολογιστές και δε δείχνει να foldαρει, έβαλα τα στοιχεία της ομάδας και το όνομά μου αλλά και πάλι δεν... ούτε σαν ανώνυμος 😷

Φταίει ότι δεν έχω έξτρα κάρτα γραφικών; 

Laptop on board gpu

Pc Athlon 200ge on cpu gpu

Επεξ/σία από terry308
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το έβαλα. Το αφήνω εκεί που λέει any dicease? Έχει για καρκίνο πάρκισον κλπ και any dicease... Δεν είδα πουθενά για κορονοιό... 

έτσι και αλλιώς το έβαλα όταν είναι idle το μηχάνημα και θα το έχω μόνιμα από εδώ και πέρα πολύ καλή φάση... Αλλά για να δώσουμε έμφαση στον κορονα πρέπει να κάνουμε κάτι ιδιαίτερο ξέρει κανείς?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Παιδιά το έβαλα. Το αφήνω εκεί που λέει any dicease? Έχει για καρκίνο πάρκισον κλπ και any dicease... Δεν είδα πουθενά για κορονοιό... 

έτσι και αλλιώς το έβαλα όταν είναι idle το μηχάνημα και θα το έχω μόνιμα από εδώ και πέρα πολύ καλή φάση... Αλλά για να δώσουμε έμφαση στον κορονα πρέπει να κάνουμε κάτι ιδιαίτερο ξέρει κανείς?

Προς το παρών και εγώ το έχω στο any disease, επειδή δεν το έψαξα πολύ το πρωί που το έβαλα πριν φύγω για δουλειά. Αν έχει επιλογή για τον corona virus θα το ψάξω το μεσημέρι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...