Προς το περιεχόμενο

Δυσλειτουργία Canon ip7250


ToroLoco

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω τον canon ip7250 και τους τελευταίους μήνες μου εκτυπώνει ότι χρώματα θέλει και πολλές φορές δεν εκτυπώνει και βγάζει λευκή σελίδα.

Έχω καθαρίσει (clean και deep clean) την κεφαλή και επίσης την έχω βγάλει και την έχω καθαρίσει επιμελώς με νερό και αλκοόλ.

Μετά από τους καθαρισμούς εκτυπώνει 1-2 σελίδες και την επόμενη μέρα πρέπει να γίνει πάλι καθαρισμός.

Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι μπορεί να οφείλεται στα συμβατά μελάνια που παίρνω από το Plaisio.

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος αντίστοιχο πρόβλημα και με ποιο τρόπο λύθηκε (αν λύθηκε)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το είχα με το μαύρο. Κάθε δυο μέρες βαθύ καθαρισμό.

Άλλαξα δυο συμβατά (Πλαίσιο και από αλλού) μέχρι που έβαλα original. και με αυτό έκανα αρκετές (πολλές) εκτυπώσεις μέχρι να φτιάξει ο εκτυπωτης. Από τότε δεν είχα πρόβλημα.

Το αρχικό πρόβλημα σε μένα δεν το δημιούργησε του Πλαισίου. Αλλά είναι μάπα τελικά.

Επεξ/σία από smpt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ToroLoco είπε

Και εμένα βασικά με το μαύρο είναι το πρόβλημα. 

Από πλαίσιο δεν έχω πάρει ποτέ συμβατό από Στουρνάρη παίρνω πάντα από ένα που τα έχω βρεί πολύ φθηνά και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.Επίσης δουλεύουν μια χαρά μετά και από άπειρα γεμίσματα με σύριγγα.

Εσένα σου το κάνει το αρχικό δοχείο ή αν το γεμίσεις μόνος με σύριγγα;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, papoys1 είπε

Από πλαίσιο δεν έχω πάρει ποτέ συμβατό από Στουρνάρη παίρνω πάντα από ένα που τα έχω βρεί πολύ φθηνά και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.Επίσης δουλεύουν μια χαρά μετά και από άπειρα γεμίσματα με σύριγγα.

Εσένα σου το κάνει το αρχικό δοχείο ή αν το γεμίσεις μόνος με σύριγγα;;;;;;

Δεν έχω γεμίσει ποτέ, μετά από 2-3 χρόνια που έπαιρνα τα canon, πήγα στου πλαισίου και τελευταία είναι που έχω το πρόβλημα. 
Στην Στουρνάρη αυτός που λες που ακριβώς είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ToroLoco είπε

Δεν έχω γεμίσει ποτέ, μετά από 2-3 χρόνια που έπαιρνα τα canon, πήγα στου πλαισίου και τελευταία είναι που έχω το πρόβλημα. 
Στην Στουρνάρη αυτός που λες που ακριβώς είναι;

https://www.euro-jet.gr/    Πάρε πρώτα ένα τηλέφωνο αν έχει για το δικό σου.Αν περάσεις από εκεί το παίρνεις και φθηνότερα με το γνωστό κόλπο.:D

Για γέμισμα για δες εδώ ανέβασα καινούργιο βιντεάκι.😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, papoys1 είπε

https://www.euro-jet.gr/    Πάρε πρώτα ένα τηλέφωνο αν έχει για το δικό σου.Αν περάσεις από εκεί το παίρνεις και φθηνότερα με το γνωστό κόλπο.:D

Για γέμισμα για δες εδώ ανέβασα καινούργιο βιντεάκι.😉

Ποιο είναι το γνωστό κόλπο 🤨

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...