Προς το περιεχόμενο

Ασφαλές το 5G σύμφωνα με τον διεθνή αρμόδιο φορέα


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
5 ώρες πριν, IT chef είπε

ΤΙ ΜΑΣ ΚΡΎΒΟΥΝ ΑΝΑΡΧΙΚΟΙ-ΜΠΑΧΑΛΟΣΑΤΑΝΙΣΤΕΣ;

ΓΙΑΤΙ Η ΑΚΡΌΠΟΛΗ,ΟΙ ΔΕΛΦΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΊΠΤΕΡΟ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΗ ΣΧΗΜΑΤΙΖΟΥΝ ΤΡΙΓΩΝΟ;716547149_1083815336_2.jpg.9ba502458aa68cf40626b5a7db896687.jpg1106591240_1083815336_3.jpg.fcdaf1c2e6a52f86641d246a6b843207.jpg

 

1083815336_~2.jpg

Καλο..

Ρε σατανά δεν μας λυπάσαι....

Ξέχασες να βάλεις το 2310...

Και το κάμερα σε εμένα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εχει αποδειχθεί επανειλημμένα ότι οι συγκεκριμένες ακτινοβολίες αποδείχθηκαν καρκινογόνες και βλαβερές με την συνεχιζόμενη έκθεση σε αυτές, peer reviewed εκθέσεις και αποδείξεις έχουμε ανεβάσει εδώ επανειλημμένα, χλευασμό στη  ελληνική πόλη που το απαγορεύει προσωρινά τουλάχιστον είδαμε, το αντίστοιχο δεν το είδαμε για μεγάλες πόλεις της Ευρώπης  και ολόκληρες χώρες που έκαναν το ίδιο, η στάση του αρμόδιου φορέα είναι το λιγότερο ύποπτη, σε λίγο θα βγει αρμόδιος φορέας να μας πει ότι τα φυτοφάρμακα καταπολεμούν τον καρκίνο, δλδ να έχουμε και λίγο μυαλό να κρίνουμε αυτά που διαβάζουμε!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιχαινομαι την συνομοσιολογια , αλλα , απο την στιγμη που ζουμε σε εναν κοσμο που ΟΛΑ μα ΟΛα γινονται με κυριο γνωμονα το κερδος,θεωρω οτι ολα ειναι δυνατα.. η ανθρωπινη ζωη εχει φθηνηνει τοσο πολυ..

Οποτε οσοι χλευαζετε μια αντιθετη γνωμη οτι ειναι χαζη, κρατατε μια πισινη μεχρι αποδειξεως του αντιθετου... 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, IT chef είπε

Ψεκάσε ροναλ εσύ από την ταράτσα,και κατέβα στο δρόμο και ρούφα να σου περάσει το κρύωμα

Oxi απλως ενα ροναλ, αλλα ολη την κουτα ριξε απο την ταρατσα  και αν τοτε τους περασει το κρυωμα τοτε ισχυουν οι ψεκασμοι!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα ενταξει ειλικρινα ειχα καιρο να διασκεδασω με τα σχολια σε καποιο θεμα. Να στε ολοι καλα, ψεκασμενοι και μη. Να στε καλα και να καθεστε σπιτια σας να γραφετε τις μπουρδες σας να μας κανετε να γελαμε να περασει αυτο που βιωνουμε αυτη την εποχη και μετα ξαμοληθειτε. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
52 λεπτά πριν, ngiornas είπε

Φαντάζομαι όσο ασφαλές είναι να βάλω το κεφάλι μου σε φούρνο μικροκυμάτων.....

Δεν θέλω να μαντέψω τι σκοπεύεις να κάμεις με το νέο 5G κινητό σου 🙃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ας φτιάξουν το σημα εδώ στην Γλυφάδα (και στον Καρέα που περνάω κάθε μέρα, Vodafone) να μπορούμε να παίρνουμε τηλέφωνο και βλέπουμε για το 5G

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, GiwrgosP- είπε

Οι αμφιβολίες όμως δε βασίζονται σε επιστημονικά δεδομένα. Το ότι είναι ασφαλές εγώ πλέον μπορώ να το τεκμηριωσω με βάση τη φυσική μου. Την αντίθετη άποψη δεν την έχω ακούσει τεκμηριωμένη. 

Γενικα μιλώντας πάντως, σε κάθε νέα τεχνολογία πάντα έχουμε αντιδράσεις. Και για το WiFi τα ίδια ακούγαμε και μια χαρά είμαστε όλοι. 

Αρμόδιοι φορείς, ICNIRP και επιστήμονες είναι που - μεταξύ άλλων - το ψάχνουν. Γιατί δεν τους αρκεί η Φυσική σου και η Φυσική μας; Πού έγκειται η αμφιβολία; Γιατί δεν τους αρκεί το "είναι μη ιοντίζουσες ακτινοβολίες"; Τι πάει να πει ότι θερμαίνονται οι ιστοί μας; Υπό ποιες συνθήκες;

10 ώρες πριν, Sabeas είπε

για να γινει ερευνα δηλαδη πρεπει να υπαρχουν αμφιβολιες? Δηλαδη αμα ελεγξουμε την σταθεροτητα μιας γεφυρας αφου την χτισουμε, παει να πει οτι υπαρχει φοβος να πεσει? Δεν το πιασα το σκεπτικο

Τις γέφυρες δεν τις κάνεις deploy παγκοσμίως και με το ίδιο design και μετά κάθεσαι για χρόνια να κάνεις επιστημονική έρευνα για το αν είναι επικίνδυνες.

Επεξ/σία από randomcat
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, ELMastas είπε

Το οτι τα στοιχεία δεν είναι επαρκή και χρειάζεται περισσότερη ερεύνα,απο το "είναι ασφαλές" απέχει έτη φωτός...ο Κορωνοιός ως γεγονός απο μόνος του,όπως λένε κάποιοι πιο ειδικοί,(ρίξτε και μια ματιά στήν εκπομπή "ελεύθερος σκοπευτής" λένε αρκετά πράγματα με ιδιαίτερο ενδιαφέρων) πως φαίνεται να είναι ανθρώπινο βιολογικό κατασκεύασμα (όπως και άλλα στο παρελθόν)είναι αρκετός λόγος,να μην έχω ιδιαίτερη εμπιστοσύνη σε κάποια πράγματα που μας λένε,οχι  με ολα τα διεθνή παιχνίδια που παίζονται στήν πλάτη των λαών,κατ εμέ δεν μπορεί να αποκλείουμε τίποτα πλέον.

Για οτι μας ψεκάζουν george έχει κανείς αμφιβολία ? προχθές είχαν γεμίσει τον ουρανό της Αθήνας και ακόμη κανείς δεν μπορεί να ελένξει αυτά τα λευκά αεροσκάφη ενώ κανείς υπεύθυνος δεν δίνει απαντήσεις και δεν παίρνει υπευθυνη θέση για το τι ακριβώς ψεκάζουν και για πιο λόγο γίνεται αυτό.

Ορίστε και μια φωτό απο αυτό που είδαμε πρόσφατα απο ένα φίλο, για του λόγου το αληθές.

ψεκασμός.jpg

 

Ωχ! Και απ οτι φαινεται τη δικη σου περιοχη την ψεκαζουν πολυ!!!! Και μαλλον την ψεκαζει σχολη οδηγων αεροπλανων, που ακομα δεν εχουν βρει πως παει ευθεια το αεροπλάνο!

 

Αυτο καταφεραμε ως χωρα... Ενα εκπαιδευτικο συστημα να αφηνει ανθρωπους να τελειωνουνε το σχολειο ακομα και αν δεν πατησαν ποτε, ακομα και αν δεν καταλαβαν τιποτα. ΤΙΠΟΤΑ! Και αυτοι να κουνανε και το δαχτυλο συους υπολοιπους, τα προβατα οπως τους αποκαλουν....

 

 

Επεξ/σία από giorgos2187
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...